dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał halina46
    No tak, ale co z wymianą podłogi w późniejszym terminie?? To takie zmartwienia męskiej części mojej rodziny
    Przy panelach nie ma zadnego problemu - montowalem panele PO osadzeniu oscieznic i w kazdym przypadku (a troche tych drzwi i pokoi bylo) dalo sie tak je polozyc ze nie ma zadnego sladu. Przy kafelkach jest jeszcze latwiej (na kleju sie latwo przesuwa pod oscieznice). Byle zostawic te 1,5cm luzu miedzy podloga a oscieznica
  2. elmagra STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra Zarejestrowany: 27.09.2010 Posty: 440
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Przy panelach nie ma zadnego problemu - montowalem panele PO osadzeniu oscieznic i w kazdym przypadku (a troche tych drzwi i pokoi bylo) dalo sie tak je polozyc ze nie ma zadnego sladu. Przy kafelkach jest jeszcze latwiej (na kleju sie latwo przesuwa pod oscieznice). Byle zostawic te 1,5cm luzu miedzy podloga a oscieznica
    Ale jeśli zostawi się luzu 1.5cm to będzie taka brzydka szpara, ja mam tak teraz w mieszkaniu szpary od paneli przy ościeżnicach metalowych, bo nie wiedzieliśmy jak to obrobić.

    A ja mam tez inne pytanie dotyczące montowania drzwi. Jak zmniejszyć otwór na drzwi od góry (mamy trochę za wysoki, tzn kilka cm), co przykleić? Styropian, jakiś materiał inny? A co przykleić pod oknem przed montażem parapetu, bo mam o 3cm za nisko mur.
    No i jeszcze kolejne pytanie - jak dobrze zrobić próg do drzwi wejściowych? Mamy wylewkę nie wychodzącą na zewnątrz, a na zewnątrz wiadomo - przy murze styropian, siatka +klej i folia kubełkowa. Pytam, bo pewnie jak wiele rzeczy od dawna będziemy to robić sami.

    A macie jakieś pomysły na drzwi przesuwne do wiatrołapu? Bo jak zrobimy zwykłe, to będzie trochę ciasno (otwarte będą blokowały wejście do WC.)
  3. kolo100 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kolo100 Zarejestrowany: 06.04.2014 Posty: 20
    Witam,
    Poszukuję fachowca od kostki brukowej w naszym regionie.
    Kostka na podjazd pewnie 6cm, kostka na schody i taras- 4cm.
    Interesuje mnie obsługa kompleksowa z niedługim terminem oczekiwania (do końca lipca).
    Podjazd nieskomplikowany około 60m2. Taras 25m2, schody, 2 stopnie.
    Ile liczy się w naszym regionie za m2 ułożenia kostki brukowej na gotowo?
    Kostka kolor grafit, myślę, że z tych tańszych. Schody dookoła obłożone palisadami a taras i podjazd obrzeżami.
    Dziękuję za pomoc i poradę na jakie koszty się przygotować.
    Pozdrawiam

    P.S. Ja ościeżnice z drzwiami montuję po malowaniu i podłogach. Jedynie dwie ościeżnice stałe montuję przed podłogami.
  4. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    może Adam miał na myśli 1,5mm? W razie ewentualnej wymiany podłogi (strasznie zapogliwi jestescie) odklei sie ościeżnicę i przyklei na nowo.
    drzwi obniża się przyklejając bloczki z szarego betonu komórkowego, takiego cienkiego, do zabudowy wanny itp. może w niemarketowym sklepie budowlanym wam doradzą.
    parapet montowali mi pianą.
    co do kostki brukowej to temat jest ciągle przede mną. kusi samemu ale moze będzie to lepiej wyglądało, gdy zrobi to fachowiec.
    podobno ceny to od 30zł/m2 plus obrzeza, stopnie itd. pewnie znajdę jakiś wariant posredni
  5. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał rutino78
    może Adam miał na myśli 1,5mm?
    Nie no - 1,5cm od wylewki -> plytka 1cm + klej 2-3mm, zostaje 2mm luzu Ew. jak panele - to podklad 3mm + panel 8-10mm, zostaje podobnie!
  6. kubus2907 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kubus2907 Zarejestrowany: 08.05.2010 Posty: 18
    macie kogos godnego polecenia do kuchni? tzn meble na wymiar i caly sprzet. jesli chodzi o sprzet to jaka marka? myslalem nad amica i boschem.
  7. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał kubus2907
    macie kogos godnego polecenia do kuchni? tzn meble na wymiar i caly sprzet. jesli chodzi o sprzet to jaka marka? myslalem nad amica i boschem.
    Ja wlasnie swoja koncze sam - moze dzisiaj jakies foty wrzuce choc mecze sie jeszcze z gornymi szafkami Sprzety mam wszystkie z Boscha - niestety pasujaca do piekarnika kuchenka mikrofalowa kosztuje wiecej niz piekarnik
  8. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał kubus2907
    macie kogos godnego polecenia do kuchni? tzn meble na wymiar i caly sprzet. jesli chodzi o sprzet to jaka marka? myslalem nad amica i boschem.
    Niejednokrotnie sprawdzony na forum,przeze mnie również :
    http://www.meblegrosman.pl/index.html
    Sprzęt mam cały Whirlpool-a,narazie od roku bez zarzutu.
    Markę wybrałem ponieważ pralka z tej firmy chodziła mi 12 lat a lodówka już ponad 12 lat śmiga bez problemu i żadnych napraw
  9. kolo100 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kolo100 Zarejestrowany: 06.04.2014 Posty: 20
    Ja kuchnię robię z polecenia... Przemek z Żor.. Świetne pomysły niestandardowe... Jeśli chodzi o sprzęt to też jestem zły, ze za kuchenkę muszę dać 1700pln a za piekarnik 1300pln... Oczywiście bosch...
  10. kubus2907 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kubus2907 Zarejestrowany: 08.05.2010 Posty: 18
    Adam zapodaj zdjecia. Ile cie wyszly materialy? garderobe bede robil sam wiec moze i kuchnie dam rade zrobic. Co do sprzetu to podobno u mnie w
    Rydultowach mozna tanio kupic. mozna sie dogadac z gosciem-daje po cenie internetowej. musze sie jeszcze zorientowac co i jak. bosch widze drogo wychodzi...
  11. netmax FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    netmax Zarejestrowany: 07.09.2008 Posty: 145
    Witam,
    Czy znacie kogos godnego polecenia z okolic Rybnika (lub niekoniecznie) od tarasów drewnianych?
    Mam do zrobienia u siebie około 100m2.
    Oczywiscie cena jest także ważnym czynnikiem.

    Dzieki z gory za namiary.

    Pzdr
    Krystian
  12. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał netmax
    Witam,
    Czy znacie kogos godnego polecenia z okolic Rybnika (lub niekoniecznie) od tarasów drewnianych?
    Adam
  13. netmax FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    netmax Zarejestrowany: 07.09.2008 Posty: 145
    Cytat Napisał Arturo72
    Adam
    Który?
    Krystian
  14. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał kubus2907
    Adam zapodaj zdjecia. Ile cie wyszly materialy? garderobe bede robil sam wiec moze i kuchnie dam rade zrobic. Co do sprzetu to podobno u mnie w
    Rydultowach mozna tanio kupic. mozna sie dogadac z gosciem-daje po cenie internetowej. musze sie jeszcze zorientowac co i jak. bosch widze drogo wychodzi...
    Narazie jeszcze nie ma sie czym chwalic - musze skonczyc gorne szafki i cokoly. Blaty wlasnie skonczylem olejowac (olejowoskiem) - mam dab i na blatach roboczych i pomiedzy szafkami dolnymi i gornymi - glowny blat 4cm z klepek - wyglada miodzio, stolarz meczyl sie z tym prawie miesiac i powiedzial ze ostatni raz robil takiej dlugosci blat w calosci (3,6m)

    Ogolnie to nie wiem ile wyszlo - mysle ze kolo 16-17k jak dotad ale tez nie oszczedzam na niczym - wszystkie szuflady i okucia blum (100% wysuw, cichy domyk), fronty z plyty akrylowej (zarypista jest - duzo lepszy/wyzszy polysk niz lakierowane, a troche tansze no i sprzety bosch (piekarnik, mikrofalowka, plyta indukcyjna), w narozniku magic corner, jedno niskie cargo (na szmatki), drugie wysokie (1,7m x 20cm) obok lodowki. Fronty biale, blaty - olejowany bezbarwnym dab - lekko sciemnial i wyglada przecudnie Sprzety wszystkie czarne, w tym zlewozmywak. Mysle ze u stolarza trzebaby z 5k minimum dolozyc

    Jak opanujesz PRO100 i DYNAPLAN (z pakietu DYNALOG z bluma) to spokojnie rob sam - po przykreceniu wszystkiego co do mm jak program podaje nie trzeba nawet za bardzo nic regulowac i wszystkie szczelinki pasuja co do mm

    Jutro jade na krotki urlop do Gruzji, jak wroce to potrzebuje jeszcze 3-4 dni na poskladanie wszystkiego na tip top do kupy to wtedy pokaze foty
  15. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Arturo72
    Adam
    Ja nie - ja tylko sobie zrobiłem:



    Modrzew nasz krajowy. Drugi rok uzytkuje, pare dni temu olejowalem drugi raz i po tym olejowaniu taras wyglada jak nowy (a tu i owdzie go moj prawie 40kg pies swoimi pazurami obdrapal
  16. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Cytat Napisał kolo100
    Witam,
    Poszukuję fachowca od kostki brukowej w naszym regionie.
    Kostka na podjazd pewnie 6cm, kostka na schody i taras- 4cm.
    Interesuje mnie obsługa kompleksowa z niedługim terminem oczekiwania (do końca lipca).
    Podjazd nieskomplikowany około 60m2. Taras 25m2, schody, 2 stopnie.
    Ile liczy się w naszym regionie za m2 ułożenia kostki brukowej na gotowo?
    Kostka kolor grafit, myślę, że z tych tańszych. Schody dookoła obłożone palisadami a taras i podjazd obrzeżami.
    Dziękuję za pomoc i poradę na jakie koszty się przygotować.
    Pozdrawiam

    P.S. Ja ościeżnice z drzwiami montuję po malowaniu i podłogach. Jedynie dwie ościeżnice stałe montuję przed podłogami.
    Na świeżo dzielę się z Wami wiadomościami z dziedziny brukarskiej: ułożenie kostki na podsypce piaskowej- 60 zł/m2 z materiałem.
    Jeśli ma być wybierane, podkład z bergi, potem podsypka i kostka ( czyli kompleksowe przygotowanie podłoża) to cena wzrasta do 120 zł/m2. Oczywiście wsjo robi firma- my pijemy kawkę w tym czasie obserwując roboty z tarasu
    Mam namiar z Pstrążnej, termin krótki.
    Co do zakupu kostki- Castorama miała po 22 zł/m2 zwykłą 6 cm szarą. Promocja chyba jeszcze trwa.
  17. agusia_x DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agusia_x Zarejestrowany: 05.11.2007 Posty: 686
    Adam, możesz wrzucić jeszcze raz link do strony z tanimi roletami? Dzięki
  18. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał agusia_x
    Adam, możesz wrzucić jeszcze raz link do strony z tanimi roletami? Dzięki
    Czy tanie to nie wiem ale fajne i szybko realizuja: www.kuprolety.pl
  19. stibdom FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stibdom Zarejestrowany: 04.03.2011 Posty: 124
    witam sasiadow z Rybnika jak zawsze u Was cos sie dzieje, dlatego zostawiam moje zapytanie. Poszukuje (z okolic Gliwic) sprawdzonego stolarza lub firme ktora wykona zabudowe kuchni. Pozdrawiam
  20. stibdom FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stibdom Zarejestrowany: 04.03.2011 Posty: 124
    witam sasiadow z Rybnika jak zawsze u Was cos sie dzieje, dlatego zostawiam moje zapytanie. Poszukuje (z okolic Gliwic) sprawdzonego stolarza lub firme ktora wykona zabudowe kuchni. Pozdrawiam
Pokaż wyniki od 33561 do 33580 z 34093