dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    ludziska...wykończy mnie ta wykończeniówka
    ale już niedaleko... musza wytrzymać
  2. ghost34 REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ghost34 Zarejestrowany: 24.07.2007 Posty: 11424
    Pozdrawiam jo tyż z rybca
  3. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    Ładne masz zdjęcie
  4. KiR FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KiR Zarejestrowany: 03.11.2007 Posty: 205
    Cytat Napisał kryst
    Szukam dobrego murarza i ekipę do dachu.
    czy to Ty?
  5. markoto REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    markoto Zarejestrowany: 14.02.2006 Posty: 21633
    Graszka1970 co tak zaniedbalas swoj dziennik i komentarze?? Wszyscy sie tam martwia o Ciebie
  6. malmuc Lider FORUM (min. 2800)
    malmuc Zarejestrowany: 10.03.2006 Posty: 4120
    Cytat Napisał ghost34
    Pozdrawiam jo tyż z rybca
    no patrz!
    a może to Ty bedziesz u mnie robił parkiet
    pozdrawiam
    ps. jak Ty rybniczanin to cie pomecze jeszcze o ten mój teak
    znasz moze uczciwego stolarza, który zrobiłby mi balustarde z tauari? drzewo juz mam
  7. _IRON_ SYMPATYK FORUM (min. 10)
    _IRON_ Zarejestrowany: 19.06.2006 Posty: 33
    Witam,
    Ludziska, ratujcie....
    Pilnie potrzebuje sprawdzonego kachelkorza do posadzek i łazienki.
    Z góry dzięki za namiary, najlepiej na priv.
  8. Ewelinka STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ewelinka Zarejestrowany: 26.03.2006 Posty: 405
    takiee święto było w sobotę a panowie cisza...
  9. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    faktycznie.
    Plama.
    No to najlepszego
  10. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    Jezzzu...ale tu ostatnio pustki .
    Sebka to rozumiem.... teraz to pewnie i na sen czasu nie ma .....ale gdzie się reszta podziała?

    Powiedzcie ludziska....mam podłogówki w łazienkach...i od kilku dni wylewki półsuche -z miksokreta. Rozgrzanie podłogówek będę miała gdzieś za 1,5 miecha dopiero....nie wiem, czy mogę wcześniej kafle na tych podłogach położyć- i jesli tak to kiedy . Jak to u Was było?
  11. sycz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sycz Zarejestrowany: 05.02.2007 Posty: 40
    Witajcie. Pomóżcie mi z czego zrobić ściany parteru i poddasza .W projekcie mam porotherm 30 plus ocieplenie steropianem a czy nie taniej by wyszło porothermem 38 lub 44 ? A może inna kością ? Pomóżcie bo za 2 tydnie anie wiem na co postawić. A gdzie w naszej lub nie naszej okolicy najtaniej kupić kość oraz beton?Pomóżcie bo czas mnie goni. Dzięki z góry
  12. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    Sycz....Moim skromnym zdaniem - jeśli ściana jednowarstwowa to tylko z betonu komórkowego klasy 400 lub w ostateczności 500 na zaprawę ciepłochłonną (ja tak mam) ...odradzam z porothermu. A jeśli chcesz najtańszą dwuwarstwową to pustak max + styropian. Radziłabym pospieszyć się z zakupem materiału.... nie wiadomo jak to będzie z cenami w tym roku.
  13. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    Popieram Daggulkę. Bałbym się stawiać ścianę z samego PTH nawet 50 cm bo ceny energii rosną. Przy 2 warstwowej tylko MAX plus styropian co najmniej 12 cm. Sam PTH 38 lub 44 bez styro jest zbyt zimny - zrujnujesz się na ogrzewanie.
  14. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    Cytat Napisał daggulka
    Jezzzu...ale tu ostatnio pustki .
    Sebka to rozumiem.... teraz to pewnie i na sen czasu nie ma .....ale gdzie się reszta podziała?
    Powiedzcie ludziska....mam podłogówki w łazienkach...i od kilku dni wylewki półsuche -z miksokreta. Rozgrzanie podłogówek będę miała gdzieś za 1,5 miecha dopiero....nie wiem, czy mogę wcześniej kafle na tych podłogach położyć- i jesli tak to kiedy . Jak to u Was było?
    Ja bym nie kładł kafelek na dziko. Lepiej niech wylewki schną a potem się grzeją. Całe ściany możesz już wyfakelkować. Podłogę zostaw sobie na koniec (tak przecież zawsze się robi) i chłop zrobi Ci to w 2-3 dni - przecież łazienki przeważnie są najmniejszymi pomieszczeniami.
  15. Ewelinka STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ewelinka Zarejestrowany: 26.03.2006 Posty: 405
    Cytat Napisał daggulka
    Sycz....Moim skromnym zdaniem - jeśli ściana jednowarstwowa to tylko z betonu komórkowego klasy 400 lub w ostateczności 500 na zaprawę ciepłochłonną (ja tak mam) ...odradzam z porothermu. A jeśli chcesz najtańszą dwuwarstwową to pustak max + styropian. Radziłabym pospieszyć się z zakupem materiału.... nie wiadomo jak to będzie z cenami w tym roku.
    popieram Dagę. też mam beton kom. 36 cm bez docieplenia.
    robiłam rozeznanie - ci co mieszkaja w jednowarstwówce z BK mówią że znakomicie spełnia swoje właściwości - w lecie w miarę chłodno w zimie ciepło - tylko co my za zimy teraz mamy?
  16. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    Piejar...dzieki, to chciałam usłyszeć ...czyli ściany spox sobie mogą dziabać fachmany, a podłogi z kafli w całym domu zrobi mój ślubny z moim tatkiem...mają taki ambitny plan...ale za nic nie chcą się chwycić za kafelkowanie ścian nie wiedzieć czemu . ...chyba się boją coby im te kafle po tygodniu nie poodpadały ...na podłodze to daleko nie spadną .

    Ewelinka...my też sie rozeznawaliśmy w bk , znajomi też mają i sobie chwalą....mam nadzieję, że my też sobie pochwalimy juz niedługo .
  17. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    Cytat Napisał daggulka
    ..ale za nic nie chcą się chwycić za kafelkowanie ścian nie wiedzieć czemu . ...chyba się boją coby im te kafle po tygodniu nie poodpadały ...na podłodze to daleko nie spadną :....
    Z reguły posadzki są równiejsze niż ściany. Poza tym przy kafelkowaniu ścian trzeba mocno pilnować pionu, żeby nie wychodziły kliny w rogach. Trudno o idealny pion i przeważnie równa się na kleju. Poza tym wykańczać trzeba narożniki.
    Przeważnie kafle podłogowe wchodzą pod kafle ścienne. Z regułu fachmany robią to tak, że nie zaczynają ściany od samego dołu ale zostawiają dolny rząd bez kafli. Po skończeniu ścian kleją podłogę i na koniec robią tzw spusty czyli docinają i kleją dolny rząd kafelek tak, żeby dochodziły ładnie do podłogi. W tym szczególe trochę trochę trudno zgrać fachmanów z wykonawstwem własnym.
  18. sycz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sycz Zarejestrowany: 05.02.2007 Posty: 40
    Witajcie ponownie. Czytałem dużo teraz o ścianach jednowarstwowych z porothermu ponieważ taką chciałem robić. Ale dużo ludzi poleca mi tak jak i wy (przyzanm sie że mam zamiar zrobić w miare tanie bo kredyt z banku będzie znikał szybko a więcej nie mamy) z pustaka max plus steropian a lepiej polecają porotherm 30 p+w plus steropian bo lepiej trzymie ciepło niż ściana jednowarstwowa . Tylko czy to będzie taniej? Dzisiaj otrzymaliśmy najtaniej porotherm 44 za 9 zł brutto z ABRY (żory) a porotherm 30 narazie w budo zbycie 6,66 brutto. Muszę popytac jeszcze w lubarze oraz w aBRA. Co o tym myślicie.Pozdrawiam SYCZ.
  19. krzman SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzman Zarejestrowany: 08.11.2007 Posty: 81
    Cytat Napisał sycz
    Witajcie ponownie. Czytałem dużo teraz o ścianach jednowarstwowych z porothermu ponieważ taką chciałem robić. Ale dużo ludzi poleca mi tak jak i wy (przyzanm sie że mam zamiar zrobić w miare tanie bo kredyt z banku będzie znikał szybko a więcej nie mamy) z pustaka max plus steropian a lepiej polecają porotherm 30 p+w plus steropian bo lepiej trzymie ciepło niż ściana jednowarstwowa . Tylko czy to będzie taniej? Dzisiaj otrzymaliśmy najtaniej porotherm 44 za 9 zł brutto z ABRY (żory) a porotherm 30 narazie w budo zbycie 6,66 brutto. Muszę popytac jeszcze w lubarze oraz w aBRA. Co o tym myślicie.Pozdrawiam SYCZ.

    Witam,
    Ja zrobiłem analizę kosztu jednego m2 ściany na gotowo, czyli:

    Porotherm
    + na zewnątrz: klej, styropian, siatka, tynk, robocizna
    + od wewnątrz: tynk, gładź gipsowa, robocizna

    Ytong (czeski, lub niemiecki - sporo tańszy niż nasz) + na zewnątrz: siatka, tynk, robocizna
    + od wewnątrz: tynk gipsowy, robocizna

    W przypadku mojego projektu (197 m2) wyszło taniej na kożyść Ytonga o ok 9.000 zł.
  20. sycz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sycz Zarejestrowany: 05.02.2007 Posty: 40
    A gdzie kupiliście ytonga i po ile was wyszedł 1 bloczek oraz jakiej grubości wybraliście?Pozdrawiam.
Pokaż wyniki od 4241 do 4260 z 34093