dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. donata1710 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donata1710 Zarejestrowany: 14.02.2008 Posty: 21
    Witam wszystkich nowych. Mam nadzieję że będziemy na bierząco wymieniać się doświadczeniami.

    Mam pytanie do wszystkich, ponieważ nie umiem sama policzyć z projektu, a na wycenę z tartaku muszę czekać jakieś 2 tyg. czy ktoś może mi podać orientacyjnie ile m3 więźby dachowej bedę potrzebować na dach dwuspadowy powierzchnia 205m2 ? Dach prosty jak w stodole.
    Z góry dziękuję za podpowiedź.
  2. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    Cześć Donata
    Trudna rada z tym wyliczeniem wg m2. Wszystko zależy np od rozstawu krokwi. Myślę, że jak rzucisz okiem na rys więźby, odczytasz przekroje belek to spoko policzysz sama. A jak chcesz to rzuć skan na forum i może ktoś Ci pomoże. Jeżeli projekt jest standardowy to pewno ktoś to już wcześniej policzył
  3. jamaju DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jamaju Zarejestrowany: 26.08.2007 Posty: 504
    Cytat Napisał donata1710
    Witam wszystkich nowych. Mam nadzieję że będziemy na bierząco wymieniać się doświadczeniami.

    Mam pytanie do wszystkich, ponieważ nie umiem sama policzyć z projektu, a na wycenę z tartaku muszę czekać jakieś 2 tyg. czy ktoś może mi podać orientacyjnie ile m3 więźby dachowej bedę potrzebować na dach dwuspadowy powierzchnia 205m2 ? Dach prosty jak w stodole.
    Z góry dziękuję za podpowiedź.
    Wg projektu, na mój dach (około 200m2) potrzeba 6,75m3 drewna konstrukcyjnego.
  4. sycz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sycz Zarejestrowany: 05.02.2007 Posty: 40
    Witajcie . Dostalismy wkońcu 1 transze z naszego kredytu hipotycznego ale zaczęły się jaja że tak powiem bo nasz pan murarz wymigał sie od naszej budowy i wyjechał sobie do angli a my zostalismy z kasa i bez murarza Pomóżcie może wy macie namiary na jakiegos murarza lub jakąś ekipę w miare tania i solidną bo inaczej leżymy i kwiczymy. Mielismy zamiar zacząć w przyszłym tygodniu. Pomóżcie w was wielka nadzieja.Pozdrawiam.
  5. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    współczuję, sycz
    niestety nie mogę pomóc, bo moi górale nie budują w Rybniku...za daleko
  6. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    Sycz - miałem dokładnie ten sam problem w marcu 2005. Szczęśliwie znalazłem ekipę i ruszyłem z budową 14.06.2005 .
    Wysłałem Ci moje namiary ale nie wiem ile są dziś warte.
  7. GOD OF WAR WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GOD OF WAR Zarejestrowany: 29.01.2008 Posty: 6
    Witam pięknie Rybnik i okolice. Mieszkam w Rybniku ale buduję pod Jastrzębiem. Wybrany projekt to P160 od Lipińskich (z drobnymi korektami ).
    Kredyt przyznany, fundamenty zalane - czas piąć się w górę. Nie do końca jestem zdecydowany na materiał na ściany. W projekcie jest silka ale raczej wybiorę porotherm + styro na ocieplenie. I tu mam pytanie do szanownych forumowiczów - gdzie w okolicy dostanę najtaniej ceramikę budowlaną - bloczki 30-tki mnie interesują. W Jastrzębiu Wienerberger po 5.60 PLN. Dostanę taniej? Będę wdzięczny za porady i donosy. Pozdrawiam.
  8. DjDario FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DjDario Zarejestrowany: 04.04.2008 Posty: 141
    Dołaczam sie do pytania przedmówcy. Gdzie w okolicy najtaniej porotherm? No i bardzo prosze o dalsze wypowiedzi w moim wątku
  9. sebo8877 Lider FORUM (min. 2800)
    sebo8877 Zarejestrowany: 03.11.2005 Posty: 4324
    Jo mom tako propozycja i apel - do wszystkich ekip i pracowników kirym wiecznie je mało - pakujcie sie i jedźcie w pizdu yno niech mi sam żodyn kurwica nie wraco nazot !!!

    Jak mnie denerwuje takie postepowanie - zarobki w budowlance praktycznie sie wyrównały murarz w średniej firmie budowlanej na podkarpaciu bierze 5 000 na łape. Nie zazdroszcze im roboty - tylko nich cwniakuja tam tam pracują tam żyja i niech tam cwaniakują.

    Jeżłei kogos uraziłem moim wpisem przepraszam - ale taka postawa wywołuje u mnie bioło gorączka

    sebo8877
  10. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    sebo - fto cie tak zagrzoł, bo z twojego wpisu nic wykumac nie idzie.
    Mosz depresja poporodowo?
  11. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    Jeżeli ktoś z Was pisał do mnie na priv to proszę powtórzyć wiadomość - forum sygnalizowało mi że mam coś w skrzynce a tam pusto
  12. sebo8877 Lider FORUM (min. 2800)
    sebo8877 Zarejestrowany: 03.11.2005 Posty: 4324
    Piejar rzodno depresja poporodwowo mie nie łapał - yno wkurwiajom mie taki fachowce - niech idz wszyskich drzwi scisnom

    Sebo8877
  13. donata1710 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donata1710 Zarejestrowany: 14.02.2008 Posty: 21
    [quote="piejar"]Cześć Donata
    Trudna rada z tym wyliczeniem wg m2. Wszystko zależy np od rozstawu krokwi. Myślę, że jak rzucisz okiem na rys więźby, odczytasz przekroje belek to spoko policzysz sama. A jak chcesz to rzuć skan na forum i może ktoś Ci pomoże. Jeżeli projekt jest standardowy to pewno ktoś to już wcześniej policzył

    Wydawało mi się że jestem wykształcony człowiek ale z tego mojego projektu wyliczyć nie umiem. Ale dzięki za odpowiedź



    Wg projektu, na mój dach (około 200m2) potrzeba 6,75m3 drewna konstrukcyjnego.

    Jamaju dzięki za podpowiedź

  14. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    No adiqq - Dzień Matki niedługo to nie zapomnij o kwiatku
  15. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    adiqq ... super, gratuluję.... zawsze to lepiej wybudować sobie samemu- na pewno więcej stresów i nerwów , ale za to wiesz co masz , znasz każdy kąt i wiesz że masz spokój z poważnymi remontami na kilka /naście lat

    piejar...jak tam humorek? jeszcze tylko 26 dni do wyjazdu

    sebuś...ty sie nie stresuj, mamy to już za sobą
  16. jamaju DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jamaju Zarejestrowany: 26.08.2007 Posty: 504
    Cytat Napisał adiqq
    witajcie wszyscy
    a ja zrezygnowalem z okazji i mam juz nowa dzialke i wszystko zaczynam od nowa Okazało się, że mamuśka ma jeszcze jakąś działke, wszyscy myśleli że to przemyslowa, ale na szczęscie jej część jest budowlana ))
    dzieki temu bede miec wieksza dzialke niz w pierwotnej wersji i nie trzeba bedzie garazu chowac do piwnicy
    szkoda tylko, że tyle czasu straconego, ale co tam....
    U ciebie to jak w kalejdoskopie
    Powodzenia
  17. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    Cytat Napisał daggulka
    piejar...jak tam humorek? jeszcze tylko 26 dni do wyjazdu
    Spokojenko
  18. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    no, ja myślę
    a nasza Edzia jak tam? pisze się na miejscówkę? czy Marek jednak dał się przekonać na dojazd własnym pojazdem?
  19. sycz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sycz Zarejestrowany: 05.02.2007 Posty: 40
    Witajcie .Dzięki wszystkim za cynki a propos ekip budowlanych ale jak to bywa szczęscie nas nie opuściło i znależlismy ekipę w postaci naszego sąsiada za płotu który posiada firmę budowlaną i skasuje nas około 25 000 zł za stan surowy zadaszony.Założyłem z żonką i córą dziennik budowa niech jest jakaś pamiątka.Więc zapraszam.Na razie .
  20. sycz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sycz Zarejestrowany: 05.02.2007 Posty: 40
    Witajcie .Mam pytanie do ludzi z okolic świerklan jankowic chwałowic rownia gotartowic paruszowca czy nie znaja kogos kto ma do sprzedania działke budowlany bo nasz znajomy poszukuje bardzo pilnie.Jkby co to dajcie znac .Pozdrawiam.
Pokaż wyniki od 4401 do 4420 z 34093