dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał preem82
    najtansze drzwi zrob sobie sam z płyty OSB, ja tak miałem i było GIT.
    Ale takie drzwi to troche male bezpieczenstwo - wywazyc je moze kazdy noga Ja mam dwie pary drzwi - glowne maja ponad 70 lat - takie porzadne, przedwojenne drewniane futryny i drzwi - tak to zamocowalem ze mam obawy czy nie bede tego musial calego pociac przy demontazu
    pozdr.
  2. preem82 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    preem82 Zarejestrowany: 17.07.2009 Posty: 682
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Cytat Napisał preem82
    najtansze drzwi zrob sobie sam z płyty OSB, ja tak miałem i było GIT.
    Ale takie drzwi to troche male bezpieczenstwo - wywazyc je moze kazdy noga Ja mam dwie pary drzwi - glowne maja ponad 70 lat - takie porzadne, przedwojenne drewniane futryny i drzwi - tak to zamocowalem ze mam obawy czy nie bede tego musial calego pociac przy demontazu
    pozdr.
    Witam

    Wiesz jedno jest pewne, że jak złodziej bedzie chciał ukraść coś to i tak ukradnie. Ja tą płytę OSB podbiłem z tyłu kantówkami a w ścianie zrobiłem ruchome płaskowniki zamykane na drzwi w celu anty-wywarzenia, ale zawsze mozna cos innego wymyslec.
    pozdrawiam
  3. sepoy SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sepoy Zarejestrowany: 05.03.2007 Posty: 73
    witam
    odstąpię niedrogo deski szalunkowe około 1,5 do 2 m2 różnej długości od 2,5 do 5m długości.
    pozostało mi także kilkadziesiąt stempli 2,5 do 3m

    całość do odbioru w garażu w Paniówkach pomiędzy Gliwicami a Mikołowem.
  4. marek.Bud FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marek.Bud Zarejestrowany: 06.10.2007 Posty: 270
    .....fak, kupilem dzis pierwszy raz w zyciu opał. taka kasa za 3 marne tony, jeszcze nie wiem jak sie pali w takim ekobydle,ale pewnie czekaja mnie przyjemne randki z grubasem;d
  5. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał marek.Bud
    .....fak, kupilem dzis pierwszy raz w zyciu opał. taka kasa za 3 marne tony, jeszcze nie wiem jak sie pali w takim ekobydle,ale pewnie czekaja mnie przyjemne randki z grubasem;d
    He he Ja poki co zamontowalem sobie koze w salonie taka za 130 pln z allegro Co kupiles - groszek pewnie ? Ja poki co ta zime bede musial obstac na kozie + piecu elektrycznym (12kW), moze w srodku sezonu (styczen/luty) uda mi sie odpalic pompe ciepla A poki co kupie ze dwie tony brykietu drzewnego i bedziemy palic
    pozdr.
  6. marek.Bud FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marek.Bud Zarejestrowany: 06.10.2007 Posty: 270
    koze to mialem rok temu w zimie, ale wtedy ani poddasze ani sciany ani drzwi, wszedzie wialo. teraz mysle ze rozbiore koszule i juz bedzie cieplo a ten eko groszek tak tylko na pokaz kupilem
  7. myszka168 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    myszka168 Zarejestrowany: 04.02.2009 Posty: 130
    Witam po dłuższej nieobecności. Czy ktoś ma rozeznanie ile mogę zapłacic za wymurowanie ścian działowych około 35 metrów bieżących na 2.7 średnio metrów ścianek z gazobetonu oraz za podmurowanie dachu dom i garaż podwójny oraz ocieplenie styropinem 15 jednej ściany domu gdzies o powierzchni 40 m kwadratowych, dzieki za wszelkie informacje
  8. KiR FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KiR Zarejestrowany: 03.11.2007 Posty: 205
    A ekipa na wątku się zmienia
    No, ale ktoś mnie chyba kojarzy?
    W końcu zaczęliśmy załątwiać dokumenty. Spotkanie z architektem było, z geodetą było. Teraz czekam na wypis i wyrys z p.z.p. i działamy dalej [/i]
  9. Santa_ppc SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Santa_ppc Zarejestrowany: 18.12.2008 Posty: 47
    Z wypisem i wyrysem to w rybniku sami nie wiedzą co robić...
    W naszym przypadku wyglądało to tak, że nasza architekt dowiedziała się w urzędzie miasta, iż wypis i wyrys jest konieczny do pozwolenia, że jest on bezpłatny i do tygodnia do odbioru.
    Poszedłem po 1,5 tygodnia i się dowiedziałem, że:
    urząd ma miesiąc na wydanie wypisu i wyrysu, a nie tydzień jak zapewniali wcześniej; i że wcale nie jest on wymagany do dokumentów o pozwolenie(wypis znajdziecie na stronie www.rybnik.pl i wyrys w sumie też - wystarczy wydrukować i załączyć, nie potrzeba wam pieczątek urzędu miasta). Jedyne co się zgadzało to to, że było to darmowe.
    Najlepiej jest dowiedzieć się kto prowadzi naszą sprawę i rozmawiać bezpośrednio z daną osobą. Jesteście wtedy w stanie załatwić sobie wypis i wyrys w 3 dni.

    Ze swojej strony mam pytanie natury kominowej
    Kto z was budował komin z cegły, a kto systemowy? Jaki wybraliście systemowy i jak się takie spisują? Mam ogromny dylemat, a czas goni...
  10. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    taka koza z cegłami szamotowymi? Ja przymierzam sie do kupna takiej...jak tynki wypala na listopad, to kupie na 100%
    Dokladnie ta -> http://www.allegro.pl/item758369184_758369184.html

    Do tego trzy kolanka i pare rur i mozna sie grzac Wczoraj bylo na zew. juz dosc zimno (no, to jest pojecie wzglednei po 2-3h palenia na calym parterze i poddaszu bylo juz cieplo, mozna w krotkich rekawkach chodzic
    pozdr.
  11. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    Cytat Napisał Santa_ppc
    Kto z was budował komin z cegły, a kto systemowy
    U mnie komin z cegły i po 2 latach sprawuje się dobrze. Nastawiałem się na grzanie węglem a kominy systemowe o większych przekrojach (pod węgiel) są kosztowne. Z początku miałem problem bo wyłaziły mi żółte plamy na ścianach. Wynikało to prawdopodobnie z wychłodzenia i wykraplania wilgoci na końcu komina. Po uszczelnieniu wyczystki (na dole) problem zniknął. Teraz całe powietrze, nawet w czasie podtrzymania, idzie przez piec, ogrzewa się ii nie wychładza komina.
  12. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Santa_ppc
    Ze swojej strony mam pytanie natury kominowej
    Kto z was budował komin z cegły, a kto systemowy? Jaki wybraliście systemowy i jak się takie spisują? Mam ogromny dylemat, a czas goni...
    Do kominka, czy pieca stalopalnego spokojnie wystarczy Ci duzo tanszy, tradycyjny komin murowany. Do czegos nowoczesniejszego (kondensat) lub jezeli planujesz na kominek dawac jakies mocno wydajne DGP czy plaszcz wodny, ktory obnizy znacznie temperature spalin - lepiej wybrac systemowy.
    pozdr.
  13. Santa_ppc SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Santa_ppc Zarejestrowany: 18.12.2008 Posty: 47
    Generalnie przymierzamy się do systemowych kominów, bo zajmują mniej miejsca niż tradycyjne murowane. Cała rzecz w tym, że ceny wahają się od 4500zł - 10000zł... (dwa kominy 11mb + wentylacje ). Są kominy ceramiczne, są z keramzytobetonu, niektóre dodatkowo ocieplane wełną mineralną. Nie mam pojęcia na który się zdecydować, a chcę uniknąć efektu gorącej ściany i spękanych tynków...
    Waham się pomiędzy systemami "domus" firmy EFFE2; "rondo" SHIEDEL'A oraz "classic" IBF'U... Palić zamierzam węglem, drzewem itp. gaz i olej odpada.

    Ktoś posiada komin w w/w systemie?
  14. KiR FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KiR Zarejestrowany: 03.11.2007 Posty: 205
    Cytat Napisał Santa_ppc
    Z wypisem i wyrysem to w rybniku sami nie wiedzą co robić...(...)
    Kurcze ja nawet nie pamiętam za ile kazali przyjść Pytali tylko czy odbiorę czy pocztą.

    Muszę jeszcze załatwić pozwolenie na wycinkę drzew. Ze 2 m-ce ponoć się czeka.
  15. Marwal FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marwal Zarejestrowany: 27.04.2008 Posty: 102
    Cytat Napisał Santa_ppc
    Generalnie przymierzamy się do systemowych kominów, bo zajmują mniej miejsca niż tradycyjne murowane. Cała rzecz w tym, że ceny wahają się od 4500zł - 10000zł... (dwa kominy 11mb + wentylacje ). Są kominy ceramiczne, są z keramzytobetonu, niektóre dodatkowo ocieplane wełną mineralną. Nie mam pojęcia na który się zdecydować, a chcę uniknąć efektu gorącej ściany i spękanych tynków...
    Waham się pomiędzy systemami "domus" firmy EFFE2; "rondo" SHIEDEL'A oraz "classic" IBF'U... Palić zamierzam węglem, drzewem itp. gaz i olej odpada.

    Ktoś posiada komin w w/w systemie?
    ja mam Schiedela, Rondo + do kotła stałego (coś koło 11m) i Rondo do kominka (chyba 8m) plus wentylacje (dużo kanałów), płaciłem około 7500zł, upust bodajże 18% od cennika Schiedel, elementy kupujesz na sztuki, jak zabraknie to możesz dokupić, ja zwracałem trochę kanałów wentylacyjnych, wybrałem Rondo + zamiast Rondo do piwnicy bo będę miał na 99% ten kocioł i zamierzam palić miałem http://www.sas.busko.pl/pl/index.php...d=37&Itemid=55
  16. lukaszma SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukaszma Zarejestrowany: 21.03.2008 Posty: 40
    Cze. Szukam żwiru 8-16 na wykonanie opaski drenażowej wokół domu. Czy ktoś może mi doradzić gdzie taki żwirek w miarę tanio można nabyć.
  17. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Cytat Napisał Santa_ppc
    Generalnie przymierzamy się do systemowych kominów, bo zajmują mniej miejsca niż tradycyjne murowane. Cała rzecz w tym, że ceny wahają się od 4500zł - 10000zł... (dwa kominy 11mb + wentylacje ). Są kominy ceramiczne, są z keramzytobetonu, niektóre dodatkowo ocieplane wełną mineralną. Nie mam pojęcia na który się zdecydować, a chcę uniknąć efektu gorącej ściany i spękanych tynków...
    Waham się pomiędzy systemami "domus" firmy EFFE2; "rondo" SHIEDEL'A oraz "classic" IBF'U... Palić zamierzam węglem, drzewem itp. gaz i olej odpada.

    Ktoś posiada komin w w/w systemie?

    Santa_ppc,
    masz wiadomość na priv.
  18. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    Cytat Napisał Santa_ppc
    ... a chcę uniknąć efektu gorącej ściany i spękanych tynków...
    Gorąca ściana to nic złego a tynki tradycyjne, przynajmniej u mnie, nie pękają. Za to komin tradycyjny zajmuje mniej miejsca w portfelu .
    Jeżeli chodzi o wojnę starego z nowym to zachęcam do rezygnacji z wakaflex-ów na rzecz obróbki z blachy. Być może u mnie była to kwestia wykonawcy ale blachy są 4 x tańsze i dopiero one spowodowały ostateczne rozwiązanie problemów z przeciekami po kominach.
  19. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    ...
  20. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253

    A propos kominów :

    mamy na zbyciu elementy systemów kominowych SCHIEDEL,
    a dokładnie typ SCHIEDEL RONDO PLUS.


    Niestety, nasz murarz zamówił za dużo, teraz tę nadwyżkę możemy sprzedać.

    Są to następujące elementy SCHIEDEL RONDO PLUS :
    ( podaję wg cen NETTO )


    - 23 pustaki kominowe Rondo Plus 12-16.
    Płaciliśmy za nie 31,65 zł netto, sprzedamy po ok. 25 zł.

    - 19 pustaków wentylacyjnych pionowych Rondo Plus 2-kanałowych.
    Płaciliśmy za nie 19,46 zł netto, sprzedamy po ok. 15 zł.

    - 13 szt. rur ceramicznych Rondo Plus 16.
    Płaciliśmy za nie 27,60 zł netto, sprzedamy po ok. 22 zł.

    - wełna mineralna Rondo Plus 16 - muszę dokładnie policzyć ile tam jest.
    Była kupowana za 48,62 zł netto za mb, sprzedamy po ok. 37 zł.


    W razie czego proszę o kontakt na priv.
Pokaż wyniki od 6201 do 6220 z 34093