dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    ja dorwalam za niecale 20 celtyka
  2. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    jeszcze niektorzy bronia sie sie przed cementowka w powodu zachodzenia dachu mchem, ale bardzo w to nie wierze.
    decydujac sie na sciany z ceramiki postanowilem dach zrobic w tej samej technoligii
  3. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    cementowej z tego co wiem nie ma w połysku, stąd od razu szukałam ceramiki...jeszcze dom nie zaCZĄŁ sie budować a ja już wiedziałam jaką dachówkę chce
  4. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    jeszcze niektorzy bronia sie sie przed cementowka w powodu zachodzenia dachu mchem, ale bardzo w to nie wierze.
    decydujac sie na sciany z ceramiki postanowilem dach zrobic w tej samej technoligii
    tu akurat ceramika predzej zajdzie mchem ... ale w sumie pod tym wzgledem jeden kit
  5. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał queene
    cementowej z tego co wiem nie ma w połysku, stąd od razu szukałam ceramiki...jeszcze dom nie zaCZĄŁ sie budować a ja już wiedziałam jaką dachówkę chce
    ja jeszcze nie wiedzialam jaka chce ale zasada nr 1 MA SIE NEI SWIECIC JAK PSU JAJCA ... znaczy bez polysku
  6. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał mea
    tu akurat ceramika predzej zajdzie mchem ... ale w sumie pod tym wzgledem jeden kit
    chyba pozniej, ceramika jest mniej porowata!
  7. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał mea
    ja jeszcze nie wiedzialam jaka chce ale zasada nr 1 MA SIE NEI SWIECIC JAK PSU JAJCA ... znaczy bez polysku

    hmmm...mój pies ma owłosione więc się nie świecą za to dachóweczka pięknie błyszczy w słońcu , ciągle wygląda czyściutko i wiem że tak bedzie po każdym deszczu matowa nawet nowa nigdy taka nie będzie..........no ale jest i się niektórym podoba, mnie nie wadzi

    z tym mchem to Maciek ma rację...im gładsza powierzchnia tym mniej mech sie jej łapie, tutaj też wygrywa ceramika glazurowana z której deszcz i śnieg po prostu zmyją mszaki, ale w tym przypadku głównie inne czynniki typu sąsiedztwo domu, zanieczyszczenia, klimat mają znaczenie
  8. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    no i wazne jest jak duza polac dachu jest od polnocy !! u mnie akurat duza ...
  9. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    My mamy ceramiczną Robena z połyskiem , też się nastawiałam na betonową, ale codziennie jeżdżę obok slicznego domku i po pierwszej zimie
    grafitowa betonówka zrobiła się szafa, jakby wypłowiała i sie wystraszyłam.
    A wyskubaliśmy w cenie zdaje się 29 zł / m2 ( gość miał tego na hektary, bo kupił wcześniej kiedy terminy normalnie były za 3 miesiące)
    więc braliśmy bez zastanawiania się.

    Mea gratuluję SSO
  10. Apacz 84 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Apacz 84 Zarejestrowany: 09.06.2009 Posty: 615
    My również wybraliśmy Robena (MONZA PLUS Średzka Falista czarno- brązowa), a urzekł nas połysk dachu sąsiada przy wschodzącym słońcu gdy jedziemy do pracy :] Nie powiem proponowano nam betonowa ale jakoś nieprzypadła nam do gustu...
  11. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    no tak ... pan od komina dal ciala .. .bedzie pozniej znaczy w poniedzialek
  12. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał mea
    no tak ... pan od komina dal ciala .. .bedzie pozniej znaczy w poniedzialek
    hej mea, gdzie robicie kominek? Ja mam zamowiony u Wilczoka, polecany przez znajomych, ktorym robil kominki. Ja sam jestem o niego spokojny. Przyjdzie po tynkach - teraz czekam na p. Damiana.
  13. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał dzogurt
    hej mea, gdzie robicie kominek? Ja mam zamowiony u Wilczoka, polecany przez znajomych, ktorym robil kominki. Ja sam jestem o niego spokojny. Przyjdzie po tynkach - teraz czekam na p. Damiana.
    MY NIE ROBIMY KOMINKA a jedynie okladamy komin od pieca struktonitem i to mialo byc robione wlasnie dzis
  14. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał dzogurt
    hej mea, gdzie robicie kominek? Ja mam zamowiony u Wilczoka, polecany przez znajomych, ktorym robil kominki. Ja sam jestem o niego spokojny. Przyjdzie po tynkach - teraz czekam na p. Damiana.
    jaki kominek wybraliscie, jak to cenowo u Wilczoka wychodzi ? dziennie koło niego przejeżdzam wiec chyba musze tam wejść w końcu

    a p. Damian jeszcze u mnie zabawi, przez te nocne mrozy mam przemarznięte mury od północnej strony i strop w piwnicy, dlatego uzgodnilismy że sie nie śpieszymy, w końcu co dzień to cieplej ....a w środku mam zimniej niż na dworze...
  15. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    u nas tez jest w srodku makabryczna piździawka a do tego przeciag!!
  16. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał queene
    jaki kominek wybraliscie, jak to cenowo u Wilczoka wychodzi ? dziennie koło niego przejeżdzam wiec chyba musze tam wejść w końcu

    a p. Damian jeszcze u mnie zabawi, przez te nocne mrozy mam przemarznięte mury od północnej strony i strop w piwnicy, dlatego uzgodnilismy że sie nie śpieszymy, w końcu co dzień to cieplej ....a w środku mam zimniej niż na dworze...
    Dzieki queene za informacje, mi tez sie nie spieszy, jak mi ma to potem spasc na glowe to wole poczekac na cieplejsze dni.

    Wilczokowi mam do zaplaty 7800zl
    -wklad Kratki Oliwia bez plaszcza wodnego - jest fajny szeroki, chcielismy prostokatny
    -dolot powietrza z zewnatrz (to w kratkach jest dodatkowo platne - akcesoria kominkowe)
    -obudowanie karton/gipsem + gladz - nie wiem jak inni, ale wilczok robi na gotowo, pod malowanie, mozna sobie zazyczyc i tynk typu "baranek" itp.
    -marmur jako ozdoba - kominek w stylu nowoczesnym, niestety nie mam fotek - marmur/konglomerat to cos wloskiego (cos tam giallo)
    - kratki wyprowadzajace cieplo z obudowy

    Do tego osobno placilismy rozprowadzenie ciepla z kominka do pokoi na pietrze (900zl)

    Mysle ze cena ok, spodziewalismy sie wyzszej
  17. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    o widzisz bardzo przyjemna dla oka cena byłam na Prostej tam naprzeciwko LOKu i pani zaspiewała mi cenę 17000, fakt że markowy wkład no ale bez przesady nie potrzebuje takiego ekskluzif ja szukam narożnego wkładu, też chce rozprowadzic powietrze po parterze i bez płaszcza.....wynika ze powinnam sie zmieścić w 10tys....super
  18. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    tu akurat ceramika predzej zajdzie mchem ... ale w sumie pod tym wzgledem jeden kit
    Mchem zajdzie to co jest bardziej chropowate - niestety dachowka betonowa bedzie pierwsza, potem dlugo dlugo nic i dopiero gladka ceramika
  19. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    MY NIE ROBIMY KOMINKA a jedynie okladamy komin od pieca struktonitem i to mialo byc robione wlasnie dzis
    Zapodaj na koniec fotki tego komina! Ciekawy jestem jak wyjdzie Jakie ksztaltki kupilas - prostokatne, kwadratowe, z zaokragleniem czy bez ?
    Ja sie zastanawiam czy struktonitu nie uzyje jako daszkow na slupkach ogrodzeniowych i w paru innych miejscach ogrodzenia (na murku oporowym).
  20. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał dzogurt
    -marmur jako ozdoba - kominek w stylu nowoczesnym, niestety nie mam fotek - marmur/konglomerat to cos wloskiego (cos tam giallo)
    - kratki wyprowadzajace cieplo z obudowy
    Zroooob fotki i zamiesc!!
Pokaż wyniki od 14261 do 14280 z 34093