dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał queene
    o widzisz bardzo przyjemna dla oka cena byłam na Prostej tam naprzeciwko LOKu i pani zaspiewała mi cenę 17000, fakt że markowy wkład no ale bez przesady nie potrzebuje takiego ekskluzif ja szukam narożnego wkładu, też chce rozprowadzic powietrze po parterze i bez płaszcza.....wynika ze powinnam sie zmieścić w 10tys....super
    Duzo zalezy od ceny wkladu. Kratki to Polska firma, wklady sa zeliwne gwarancja 5 lat jak sie nie myle. Maja tez wklady narozne, polecam ich stronke -sa ceny i wilczok takie tez ceny daje (nie dolicza sobie za posrednictwo) www.kratki.pl


    moj wklad: http://www.kratki.com/pl/produkt/wkl...a-18-kw_oliwia

    BTW chyba cos maja ze stronka bo im ceny w Euro wyskakuja, przynajmniej dla mnie, ale nie jestem obecnie w kraju, wiec moze dlatego....
  2. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Zroooob fotki i zamiesc!!
    jasne, ale kominek bedzie po tynkach a tynki po queene wiec koniec kwietnia powinien byc kominek
  3. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał dzogurt
    jasne, ale kominek bedzie po tynkach a tynki po queene wiec koniec kwietnia powinien byc kominek
    Aaaa takie buty

    BTW. Do konca tygodnia ma byc juz piekna pogoda, a w weekend nawet do 14-15 st C
    BTW2. Tez mam kominek z kratek - zuzie, tyle ze z plaszczem, wiec stalowy
  4. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    wiem wiem juz sie ciesze i niebawem trzeba wyrownac dzialeczke, ziemie rozgarniac i trawe siac
  5. radekop SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radekop Zarejestrowany: 30.06.2009 Posty: 27
    Jak już jest poruszany temat kominków to ma ktoś może namiary na firmę która robi kominki ale otwarte bez wkładu?
  6. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał radekop
    Jak już jest poruszany temat kominków to ma ktoś może namiary na firmę która robi kominki ale otwarte bez wkładu?
    A w jakim stylu ma byc ?
    Jak w "retro" - tj. zwykly murowany z ceglami na wierzchu to moge polecic mojego murarza - murowal niedawno taki wlasnie kominek u ciotki - wieeeelki i calkiem ladny - o ile oczywiscie taki styl komus do salonu pasuje
  7. radekop SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radekop Zarejestrowany: 30.06.2009 Posty: 27
    Cytat Napisał Daga&Adam
    A w jakim stylu ma byc ?
    Jak w "retro" - tj. zwykly murowany z ceglami na wierzchu to moge polecic mojego murarza - murowal niedawno taki wlasnie kominek u ciotki - wieeeelki i calkiem ladny - o ile oczywiscie taki styl komus do salonu pasuje
    Nie obudowa ma być z płyt KG a z przodu piaskowiec natomiast same palenisko chyba z szamotu i otwarte bez żadnej szyby.
  8. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał radekop
    Nie obudowa ma być z płyt KG a z przodu piaskowiec natomiast same palenisko chyba z szamotu i otwarte bez żadnej szyby.
    Piaskowiec strasznie chlonie brud i po czasie (a przy kominku otwartym - bardzo krotkim, pewnie juz w pierwszym sezonie) bedzie caly czarny i osmolony i caly jego urok psu w bude Pozatym sam kominek otwarty.. Fajny klimat, tylko ani go zostawic bez nadzoru nie mozna.. Wyciaga cieplo z domu jak szalony (kominki otwarte ciagna z tego co pamietam w granicy 300-500m3/h czyli kubature domu na godzine No i w zwiazku z tym mocno wzrasta ryzyko zaczadzenia..

    Ja mysle ze potrzebujesz do tego murarza z doswiadczeniem! Ten moj ciotke skasowal bodaj okolo 1-1,5k pln ale kominek jest naprawde potezny i wielki (w narozu pokoju) - z miejscem na drewno z obu stron etc. Dolot powietrza zrobila sobie z piwnicy, wiec wychladza sie glownie ona
  9. netmar DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    netmar Zarejestrowany: 12.02.2011 Posty: 508
    Cytat Napisał mea
    odpowiem na pkt 1 i 2
    mam brassa i mnie sie baaardzo podoba!!! dekarze /jak jeden maz/ sobie ja chwala ... ciezka jest jak diabli wiec dowiedz sie czy twoja wiezba to wytrzyma a przy tej powierzchni braas wyjdzie ci polowe taniej niz jakakolwiek ceramika !! a blacha ... tania, latwa w ukladaniu ale zapomnij o pokojach/sypialniach na poddaszu !!! przy wiekszej ulewie mozna dostac do palicy !!!


    Styrnol ?? pierwsze slysze ... gdzie to ??

    a stal macie tylko na lawy czy juz calosc ??
    W projekcie mamy zapisaną dachówkę wiec więźba powinna wytrzymać Skłanialiśmy się ku blachodachowce głownie ze względu na cenę a ta w tym przypadku jest znacząca przy pow. naszego dachu
    Wstępnie zleciliśmy wycenę dachu na balachod. i dachówkę. Jak narazie oferty w przedziale 14000-16000 za dachówkę ;/

    Stal - zakupiona na całość blisko 2 t

    Gdzie kupowaliście bloczki cementowe??
  10. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał netmar
    W projekcie mamy zapisaną dachówkę wiec więźba powinna wytrzymać Skłanialiśmy się ku blachodachowce głownie ze względu na cenę a ta w tym przypadku jest znacząca przy pow. naszego dachu
    Wstępnie zleciliśmy wycenę dachu na balachod. i dachówkę. Jak narazie oferty w przedziale 14000-16000 za dachówkę ;/

    Stal - zakupiona na całość blisko 2 t

    Gdzie kupowaliście bloczki cementowe??
    2t stali u mnie poszlo na jeden strop ale ja mam magika projektanta

    Bloczki bralam z Matuszka - nie polecam ... masakra bedzie przy kladzeniu tynku ... jak do zasypania o polecam

    Adam co do komina - kupilam plytki struktonitu z zaokragleniem ... na gore daje czapke granitowa z mojego strzegomia wyszlo taniej niz robienie z nierdzewki !!
  11. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    adiqq Pan Mieciu wczoraj sie chwalil tym twoim kominkiem no i oczywiscie zadal standardowe pytanie "a kominek gdzie??" i uslyszal "NIE Bedzie" Kolejny zdziwiony
  12. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    Adam co do komina - kupilam plytki struktonitu z zaokragleniem ... na gore daje czapke granitowa z mojego strzegomia wyszlo taniej niz robienie z nierdzewki !!
    Ja nie mam wogole czapy Ale cegly pelne z klinkierki murowane solidnie na pelna spoine i dobrze zaspoinowane (3 dni sam sie bawilem z ojcem ;D Mysle ze mnie przezyje

    A sam struktonit jak bedziecie mocowac - najpierw jakies OSB i do tego plytki na wkrety ?
  13. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    no...myślę ze sprawa kominka odfajkowana byłam, przesiedziałam u Wilczoka chyba z godzinę wybrałam ten:

    zażyczyłam sobie wszystko...jak to ja...na gotowo
    wkłąd narożny 4700zł
    szyba z pyrolizą - to podstawa, dopłata 300 zl
    obudowa, marmur lub kafle - tu jeszcze nie wiem bo płytki przyjadą dopiero za 2 tygodnie, robocizna kratki, rozprowadzanie powietrza łącznie z turbiną i robocizną...5000zł
    płytka z projektami i realizacjami....bezcenna
    łącznie tak jak chciałam czyli w granicach 10tys....uff
  14. netmar DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    netmar Zarejestrowany: 12.02.2011 Posty: 508
    Cytat Napisał queene
    no...myślę ze sprawa kominka odfajkowana byłam, przesiedziałam u Wilczoka chyba z godzinę wybrałam ten:

    zażyczyłam sobie wszystko...jak to ja...na gotowo
    wkłąd narożny 4700zł
    szyba z pyrolizą - to podstawa, dopłata 300 zl
    obudowa, marmur lub kafle - tu jeszcze nie wiem bo płytki przyjadą dopiero za 2 tygodnie, robocizna kratki, rozprowadzanie powietrza łącznie z turbiną i robocizną...5000zł
    płytka z projektami i realizacjami....bezcenna
    łącznie tak jak chciałam czyli w granicach 10tys....uff
    Queene masz podobny kominek do mojego

  15. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Daga&Adam

    A sam struktonit jak bedziecie mocowac - najpierw jakies OSB i do tego plytki na wkrety ?
    osb na wkretach do komina a na to drewnowkretami struktonit
  16. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    osb na wkretach do komina a na to drewnowkretami struktonit
    Nom. Tak myslalem. Zapodaj plis odrazu fotki

    Musze u siebie zrobic murki oporowe - w sumie z dobre 30-40mb. I tak sie glowie juz od paru dni z czego to cholerstwo zrobic. Chyba zrobie fundament i wymuruje z kostki granitowej - skoro podjazd i chodnik bedzie z kostki to powinno sie to ladnie komponowac. Albo z bloczkow betonowych i potem obkleic jakims klinkierem hm.....
  17. Kokoski SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kokoski Zarejestrowany: 14.11.2007 Posty: 43
    Jeżeli ktoś poszukuję solidnej ekipy do wykończeń wnętrz (nie partaczy, krętaczy, osób znających się na wszystkim, brudasów etc.) to polecam swoją ekipę, ą bardzo solidni i dokładni (a wierzcie mi że parę ekip wyrzuciłam z budowy).
    Ich szef. p. Bogdan tel :501 546 982 - to uczciwy człowiek, i szkoda że nie ma smykałki do reklamy, bo by się od roboty nie opędził.
    Pozdrawiam Kasia
  18. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał queene
    no...myślę ze sprawa kominka odfajkowana byłam, przesiedziałam u Wilczoka chyba z godzinę wybrałam ten:

    zażyczyłam sobie wszystko...jak to ja...na gotowo
    wkłąd narożny 4700zł
    szyba z pyrolizą - to podstawa, dopłata 300 zl
    obudowa, marmur lub kafle - tu jeszcze nie wiem bo płytki przyjadą dopiero za 2 tygodnie, robocizna kratki, rozprowadzanie powietrza łącznie z turbiną i robocizną...5000zł
    płytka z projektami i realizacjami....bezcenna
    łącznie tak jak chciałam czyli w granicach 10tys....uff
    Ciesze sie, ze jestes zadowolona no i cena nizsza niz poprzednia
  19. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181


    obejrzyj Adam, czy mi to wytrzyma czy konieczne bedzie robic kratownice czy wystarczy wzdloznie wieszac cd60 tak jak jest teraz?
    http://foto.onet.pl/2v700,9cbsk8ucss...html?D=1#qc5ap
  20. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Maciek&Kamila


    obejrzyj Adam, czy mi to wytrzyma czy konieczne bedzie robic kratownice czy wystarczy wzdloznie wieszac cd60 tak jak jest teraz?
    http://foto.onet.pl/2v700,9cbsk8ucss...html?D=1#qc5ap
    A co ile cm (w osiach) masz te cd60 teraz powieszone ??
Pokaż wyniki od 14281 do 14300 z 34093