dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    no własnie tak czytam że mea już chce formować i trawe siać....kurcze ja chętnie też się dołączę ale gdzieś w czerwcu dopiero najwcześniej, chcemy jeszcze ocieplić i otynkować dom w tym roku i dopiero potem brać się za ogród bo mi panowie od tynków zmasakrują otoczenie wokół domu
    ja też nie potrzebuje tego tak bardzo dużo....właściwie to nawet nie wiem jeszcze ile dopiero zaczynamy projektowac ogród...
  2. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał queene
    no własnie tak czytam że mea już chce formować i trawe siać....kurcze ja chętnie też się dołączę ale gdzieś w czerwcu dopiero najwcześniej, chcemy jeszcze ocieplić i otynkować dom w tym roku i dopiero potem brać się za ogród bo mi panowie od tynków zmasakrują otoczenie wokół domu
    ja też nie potrzebuje tego tak bardzo dużo....właściwie to nawet nie wiem jeszcze ile dopiero zaczynamy projektowac ogród...
    o widzisz ... o tym nie pomyslalam ... zabarykaduja sie z rusztowaniami to sie trawka pojdzie pasc !!

    a masz jua jakas ekipe do elewacji zewnetrznej ?? bo ja sie zastanawiam zeby w tej transzy teraz to zrobic ...
  3. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    tak czy siak jak wszystko pojdzie po mojej mysli to i tak bede zamawiac ta biowloknine w kwietniu ... kto wie moze uwine sie z elewacja wczesniej ?? powiedzcie mi czy zanim sie bedzie ocieplalo dom to mury musza dokladnie wyschnac ?? bo miejscami mam jeszcze mokre ...
  4. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    no dlatego mnie sie tak nie spieszy z ociepleniem, chce poczekać zeby słonko wygrzało mury i wszystko przeschło, po tynkach widzę ze to wymaga czasu, już sie pogodziłam ze w tym roku kwiatków w ogrodzie miec nie bede a kasa topnieje coraz szybciej i wyjdę na styk z tą transzą
  5. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    tak czy siak jak wszystko pojdzie po mojej mysli to i tak bede zamawiac ta biowloknine w kwietniu ... kto wie moze uwine sie z elewacja wczesniej ?? powiedzcie mi czy zanim sie bedzie ocieplalo dom to mury musza dokladnie wyschnac ?? bo miejscami mam jeszcze mokre ...
    Klej do styro powinien miec suche podloze. Poczekalbym troche! Ale bez przesady - pare takich cieplych dni jeszcze i powinno byc sucho z zewnatrz Wentylacje masz mechaniczna wiec jak w lato pochodzi (+ wietrzenie oknami) to do zimy zdarzy wyparowac cala wilgoc z murow, mimo przykrycia szczelnym styropianem z zewnatrz

    Byle nie kleic na mokre placki - ta woda nie bedzie miala gdzie odparowac.. Najlepiej byloby ocieplac i robic elewacje na jesien, po upalnym lecie

    BTW. Ekipa wcale Ci tak bardzo tej trawki nie zniszczy. Jakies 2-2,5mb moze troche podeptaja i zostawia kulki styropianowe.. Wiatr zdmuchnie, a trawka odrosnie. Dookola domu i tak pewnie bedziesz robic opaske z czegos? Ja z kostki, wiec mnie tam walilo czy zrobia sie jakies dziury od rusztowan czy cos Ale nie bylo zle naprawde. Resztki folii, tasm etc sie pozbieralo, kulki wywial wiatr, jest spoko
  6. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Cytat Napisał mea
    tak czy siak jak wszystko pojdzie po mojej mysli to i tak bede zamawiac ta biowloknine w kwietniu ... kto wie moze uwine sie z elewacja wczesniej ?? powiedzcie mi czy zanim sie bedzie ocieplalo dom to mury musza dokladnie wyschnac ?? bo miejscami mam jeszcze mokre ...
    Mea a tynki, wylewki kiedy ci to wyschnie chcesz termos zrobic, wez zwolnij gonia cie czy jak.
  7. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    My też będziemy potrzebować "trochę" tej włókniny, skarp będzie więcej niż trochę - mogę dołączyć do grupy )))

    ale my będziemy rekultywować po tynkach , a te myślę robić kwiecień / maj.
  8. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Jasek
    Mea a tynki, wylewki kiedy ci to wyschnie chcesz termos zrobic, wez zwolnij gonia cie czy jak.
    a to tynki i wylewki maja sie suszyc przez mur??? chyba niekoniecznie !!
    po czesci tak ... gonia mnie ...
  9. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Ja po tynkach mialem mokre mury (wczesniej byly suchutkie) wiec chyba jednak tak chociaz to takie moje obserwacje przyrody.
    BTW powiedzcie mi jak najlepiej zamontowac drzwi (wylewke zrobilem nie do samych drzwi sam sobie ten kawalek wyleje i walne wiecej styro ten kawalek z anhydrytu to mnie chyba nie zabije jak to z worka zrobie) u wszystkich znajmych ciagnie z dolu szukam szukam i nic nie umiem znalezc jak to zrobic najcieplej POMOZTA chyba na styrodurze drzwi nie da rady zamontowac (kombinuje jak kon pod gore). NO i jakie drzwi polecacie ????
  10. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Muszę się pochwalić dokładnie po trzech miesiącach odezwał się do mnie Urząd Skarbowy w sprawie wniosku VZM-1 Jest kilka uwag, no i muszę jeszcze donieść kilka potwierdzeń zapłaty...Trzeba to jak najszybciej załatwić, żeby kaskę przelali, teraz to już chyba pójdzie szybciej...

    No i jeszcze nowinka z placu budowy (jak dla mnie to raczej plac boju ) - zaczęto układać więźbę
  11. netmar DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    netmar Zarejestrowany: 12.02.2011 Posty: 508
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Najlepsza opcja to patrzec po okolicznych budowach czy nie kreci sie jakis koparkowy i zaprosic go przy okazji na te 30 min na zebranie humusu, wtedy dojazdu nie doliczy i bedzie tanio
    Bralismy pod uwagę taka możliwosć i dzisiaj z rana odwiedzilismy naszą dziakę w celu wyszukaia takiego sąsiada i co.... jak na złosc wszyscy "nowi" juz po wytczeniu z wykopami na działce!
  12. agusia_x DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agusia_x Zarejestrowany: 05.11.2007 Posty: 686
    U mnie koparkowy kopał dziurę już po wytyczeniu domu przez geodetę. I nie było żadnych problemów, ławice nienaruszone. I wcale jakoś nie musiał zbytnio manewrować koparką żeby szło mu to sprawnie. To chyba zależy od umiejętności koparkowego.
  13. Apacz 84 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Apacz 84 Zarejestrowany: 09.06.2009 Posty: 615
    a co do numerów domu .... czy ktoś załatwiał już w Rydułtowach .....podczas budowy jak to tutaj wygląda....????
  14. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał mea
    a to tynki i wylewki maja sie suszyc przez mur??? chyba niekoniecznie !!
    po czesci tak ... gonia mnie ...
    ale wygląda na to z tego co piszesz ze chcesz zrobić prawie jednocześnie tynki wewn. i ocieplenie zewn. ...jak dołożysz jeszcze wylewki to bedziesz miała dom jak gąbka
    poza tym ja bym sie obawiała ze ekipy od tynków i wylewek mi upaprają ten tynk z zewnątrz jest po nich masakrycznie dużo śmieci, worków itp....dlatego kolejny plus dla wylewek o których myślę...Jasek moge sie powołać na ciebie u tego p.Pawła ?
  15. KiR FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KiR Zarejestrowany: 03.11.2007 Posty: 205
    A my tynki zaczynamy.

    Suchajcie kiedyś na wątku ktoś pisał o ziemii ogrodowej, chyba z okolic Żor. Macie namiary na miejsce, gdzie taki czarnoziem można kupić, może bliżej Rybnika?
  16. KiR FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KiR Zarejestrowany: 03.11.2007 Posty: 205
    Cytat Napisał madzia11mk
    Muszę się pochwalić dokładnie po trzech miesiącach odezwał się do mnie Urząd Skarbowy w sprawie wniosku VZM-1 Jest kilka uwag, no i muszę jeszcze donieść kilka potwierdzeń zapłaty...Trzeba to jak najszybciej załatwić, żeby kaskę przelali, teraz to już chyba pójdzie szybciej...

    No i jeszcze nowinka z placu budowy (jak dla mnie to raczej plac boju ) - zaczęto układać więźbę
    Jakie potwierdzenie zapłaty? Mnie wezwali po 2 m-cach, musiałam doinieść tylko oświadczenie kierownika budowy w sprawie garażu, kaska ma być na początku kwietnia bez żadnych potwierdzeń. Ja należę pod US Rybnik.
  17. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Jasek
    Ja po tynkach mialem mokre mury (wczesniej byly suchutkie) wiec chyba jednak tak chociaz to takie moje obserwacje przyrody.
    BTW powiedzcie mi jak najlepiej zamontowac drzwi (wylewke zrobilem nie do samych drzwi sam sobie ten kawalek wyleje i walne wiecej styro ten kawalek z anhydrytu to mnie chyba nie zabije jak to z worka zrobie) u wszystkich znajmych ciagnie z dolu szukam szukam i nic nie umiem znalezc jak to zrobic najcieplej POMOZTA chyba na styrodurze drzwi nie da rady zamontowac (kombinuje jak kon pod gore). NO i jakie drzwi polecacie ????
    Mi drzwi zewnetrzne montowali ukladajac je na jakichs przypadkowych kafelkach i potem dosc gesto kotwiac (bokami i gora) do muru. Potem sobie te kafelki wydlubalem i drzwi wisza.... I tak rok juz wisza i tez sie zastanawiam jak to wykonczyc, choc nic sie z nimi nie dzieje Mialem tez tak 10cm zostawione "luzu". Wylalem do krawedzi progu (ale patrzac od wewnatrz! czyli prog poki co jeszcze wisi w powietrzu) zwykla wylewke betonowa. Teraz planuje przylozyc od zewnatrz deske i cala ta przestrzen pod progiem dokladnie zapianowac, przez co odetne ~piecio-centymetrowa warstwa tej pianki kontakt wylewki z mrozami Na wszelki wypadek pewnie czyms jeszcze podepre te futryny z obu stron zeby po latach nie opadly - pewnie czyms w stylu sruby rzymskiej z metalowymi plaskimi plytkami na dole i gorze. Tak zeby to bylo stosunkowo male i cienkie, a mocne. Potem na to wszystko i tak przyjdzie piana
  18. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał netmar
    Bralismy pod uwagę taka możliwosć i dzisiaj z rana odwiedzilismy naszą dziakę w celu wyszukaia takiego sąsiada i co.... jak na złosc wszyscy "nowi" juz po wytczeniu z wykopami na działce!
    A rozumiem ze juz chcecie sciagac humus i brac geodete ? Bo skoro maja wykopy na dzialce to po zrobieniu fundamentow koparek bedzie tam od zatrzesienia - do zasypywania, przerzucania resztek ziemi, niwelacji terenu i takie tam
  19. agusia_x DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agusia_x Zarejestrowany: 05.11.2007 Posty: 686
    Cytat Napisał KiR
    Jakie potwierdzenie zapłaty? Mnie wezwali po 2 m-cach, musiałam doinieść tylko oświadczenie kierownika budowy w sprawie garażu, kaska ma być na początku kwietnia bez żadnych potwierdzeń. Ja należę pod US Rybnik.
    US chce potwierdzenia zapłaty jeżeli na FV widnieje sposób płatności przelew. Do gotówkowych FV nie trzeba. Ja miałam dwie takie, na których pisało przelew a zapłaciłam gotówką. Musiałam potem jechać do hurtowni po duplikaty KP, bo nie miałam potwierdzenia, że zostało to zapłacone.
  20. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał KiR
    A my tynki zaczynamy.

    Suchajcie kiedyś na wątku ktoś pisał o ziemii ogrodowej, chyba z okolic Żor. Macie namiary na miejsce, gdzie taki czarnoziem można kupić, może bliżej Rybnika?
    http://allegro.pl/listing.php/search...gory=0&order=t

    I tu:

    http://allegro.pl/torf-ziemia-torfow...427212956.html
Pokaż wyniki od 15241 do 15260 z 34093