dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. modena DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    modena Zarejestrowany: 04.07.2012 Posty: 780
    Witam.
    Czy po wykorytowaniu podjazdu na budowę można od razu wsypać kliniec . Koparkowy coś mówił o pospółce ( jakiś taki bardziej żwir).
    Inny koparkowy stwierdził że kliniec ciężarówki zasyfią błotem i będzie daremna robota.
    Ponadto powiedzieli mi żeby pod utwardzenie dać geowłokninę żeby glina nie wpychała się do żwiru od dołu.
    Ktoś ma doświadczenie w tym temacie?
  2. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Czy możecie napisać jakiej mocy macie oświetlenie przyschodowe (przy stopniach) zamontowane przy swoich schodach ??

    Ja sobie zrobiłem po trzy puszki na bieg (8 stopni) i właśnie testowo uruchomiłem kupione takie cuś:

    http://allegro.pl/oswietlenie-schodo...121973587.html

    I to jest niestety śmiech w karczmie Po odpaleniu ledwo można dostrzec że to się w ogóle świeci. Wygląda bardzo ładnie no ale słabe to jak cholera (1W niby każda). Zastanawiam się czy odesłać i szukać innych producentów, czy może zaryzykować i wymienić na wersję 3W ?
  3. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 22.07.2011 Posty: 585
    Adam, ja mam 1 W, trzy puszki ledowe na bieg (7 stopni) i swiecą całkiem całkiem. Nie potrzeba by było oświetlenia górnego, światła mam wystarczająco- a jużem lekko ślepawa

    http://allegro.pl/oswietlenie-schodo...952556336.html
  4. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 22.07.2011 Posty: 585
    Może to kwestia żarówek? Abo rodzaju światła? Bo oprawy wydają się być identyczne.
  5. MAR70 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MAR70 Zarejestrowany: 13.02.2013 Posty: 42
    http://allegro.pl/skoff-led-tango-st...068418795.html
    Mamy takie,świecą na niebiesko,bardzo mocne.
  6. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał MAR70
    http://allegro.pl/skoff-led-tango-st...068418795.html
    Mamy takie,świecą na niebiesko,bardzo mocne.
    Kurcze to sam nie wiem - te w/w są 0,8W (!) a moje 1W, a ledwo się świecą (nie dają absolutnie żadnego oświetlenia schodów - ledwo same się świecą hm.... Może jakieś walnięte są - ale żeby trzy naraz? Specjalnie zamówiłem 1W bo mam żarówki 1W LED nad kominkiem i one świecą z 10 x mocniej... Cholera No nic, będę odsyłał
  7. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Cytat Napisał bdan
    Nie doczytałam by ktoś jeszcze podał koszt pompy, ale podam ile mnie kosztowała kotłownia gazowa. Na pompe ciepła miałam oferty od 35 do 45 tys.

    Umowa z gazownią i przyłącz z ich strony : 1 800 zł
    Przyłacz do domu z wykopem i podłaczeniem do kotła : 2 200 zł
    projekt : 650 zł
    razem : 4650 zł

    Kocioł immergas - 3750 zł
    sterownik 400 zł
    komin - 1370 zł
    razem : 5 520 zł

    Ogółem: 10 170 zł


    Uważam, iz w moim przypadku był to dobry wybór. Mam nadzieję, że koszty ogrzewania zmieszczą się w 2 000 zł.

    To tak dla zobrazowania moich dylematów, czy ogrzewać pompą czy gazem. Może komuś się przyda takie wyliczenie
    Moze podacie koszty instalacji kotłowni w przypadku pomp ciepła, podał tylko Adam- ale wiadomo, że jego koszt był zanizony.
    W ostatnio wywiązanej dyskusji podając tylko koszty ogrzewania i porównując koszty w stosunku do ekogroszkowców warto może dla przyszłych inwestorów wskazac całość kosztów. Wtedy łatwiej podjąć decyzję.

    Moze podacie tez koszty kotłowni osoby ogrzewające ekogroszkiem.
  8. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał halina46
    Adam, ja mam 1 W, trzy puszki ledowe na bieg (7 stopni) i swiecą całkiem całkiem. Nie potrzeba by było oświetlenia górnego, światła mam wystarczająco- a jużem lekko ślepawa

    http://allegro.pl/oswietlenie-schodo...952556336.html
    Kurde no ja mam identyczne! Ta sama oprawa - one są za jakimś mlecznym szkłem - widać tam bodaj 9 diodek pojedynczych (3 rzędy po 3 sztuki). Masz biały, czy biały-ciepły? (ja mam ciepły, one dają trochę mniej światła, no ale bez przesady
  9. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał bdan
    Moze podacie tez koszty kotłowni osoby ogrzewające ekogroszkiem.
    Przy ekogroszkach trzeba też wziąć pod uwagę częstszą wymianę kotła (stawiam że minimum raz na 10 lat przy dobrym kotle) i naprawę np. podajnika (ślimaki rdzewieją i się urywają np.). Przy gazie - coroczne przeglądy i czyszczenie. Piecyki gazowe i pompa mają b. dużą trwałość (rzędu 20-30 lat). Mało kto to bierze pod uwagę, a wymiana kotła to przecież 5-10k pln.
  10. rewo66 ELITA FORUM (min. 1000)
    rewo66 Zarejestrowany: 19.11.2010 Posty: 2124
    Cytat Napisał bdan
    Moze podacie koszty instalacji kotłowni w przypadku pomp ciepła, podał tylko Adam- ale wiadomo, że jego koszt był zanizony.
    W ostatnio wywiązanej dyskusji podając tylko koszty ogrzewania i porównując koszty w stosunku do ekogroszkowców warto może dla przyszłych inwestorów wskazac całość kosztów. Wtedy łatwiej podjąć decyzję.

    Moze podacie tez koszty kotłowni osoby ogrzewające ekogroszkiem.
    Koszty przyłącza gazu mogą wychodzić różnie. Wg mnie można porównać tylko te domy które są podobne i mają bardzo podobne warunki przyłączenia. U nas np koszt podłączenia gazu do domu został wyceniony przez gazownię na ok. 28 tys. a jeszcze projekt , montaż i inne dupersznity. Więc zakup i montaż PC wraz osprzętem za 24 tys. był oczywisty. Podłogówki nie liczę bo przy gazie koszt byłby taki sam. Węgiel odpadał bo syfu nie chcieliśmy mieć a ponadto przy parterówce musiałbym wybudować większe pom . techniczne lub piwnice. Watpię by mnie to wyszło taniej. Każdy budujacy musi sam sobie wszystko policzyc i się z tym wyborem uporać.
  11. marzar SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marzar Zarejestrowany: 01.07.2010 Posty: 34
    Wreszcie nadszedł czas na zrobienie dachu. Szukam dobrego dekarza czy ktoś z Was miał do czynienia z Panem Kasparek Aleksander z Gaszowic albo A-Z DACH.Kryszak Zbigniew ? Poleca mi ich mój budowlaniec i jak do tej pory jego porady są trafne i cenne ale chciałbym poznać też Wasze opinie.
  12. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    Gaz rządzi i tyle, o ile jest taka możliwość, oczywiście. U mnie nie było.
    przy węglu trzeba mieć większą kotłownie, czyli spokojnie 10tys zł mozna doliczyć. piec (dobry) kosztował 6700zł, zaworki przeróżne jakiś tysiąc albo lepiej. Montaż 500zł. Komin nie pamiętam, pewnie jak u ciebie.
    Bdan ma za to perfekcyjnie zaizolowany dom i też powinna ująć to w swoich rachunkach.
    U nas taki trochę lepszy standard, 20cm styro (ściany), 30cm wełny (strop), 10cm xps (fundament), 10cm styro (podłoga), okna raczej zwykłe.
    W każdym razie nieźle się porobiło, jeszcze nidawno ludzie masowo odchodzili od gazu, taki był drogi.
    A ostatnio ogrzewanie węglem wcale nie jest tańsze, a jeśli już to niewiele.
    No i mam bezcenną wprost możliwość obcowania z ogniem, że tak eufemistycznie nazwę moją palacza dolę
    na razie jeszcze mnie to bawi. Ale w razie np. złamania nogi palaczem zostałaby żona. W ogóle ma to pełno minusów, przynajmniej dla kogoś kto nie miał wcześniej takiego ogrzewania. Bo np. posiadacze zwykłych pieców nie zrozumieją na co ja właściwie mam narzekać.
    W końcu to tylko wyrzucenie popiołu raz na dwa dni i nasypanie węgla co kilka dni..
  13. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    del
  14. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Cytat Napisał rutino78
    Gaz rządzi i tyle, o ile jest taka możliwość, oczywiście. U mnie nie było.
    przy węglu trzeba mieć większą kotłownie, czyli spokojnie 10tys zł mozna doliczyć. piec (dobry) kosztował 6700zł, zaworki przeróżne jakiś tysiąc albo lepiej. Montaż 500zł. Komin nie pamiętam, pewnie jak u ciebie.
    Bdan ma za to perfekcyjnie zaizolowany dom i też powinna ująć to w swoich rachunkach.
    U nas taki trochę lepszy standard, 20cm styro (ściany), 30cm wełny (strop), 10cm xps (fundament), 10cm styro (podłoga), okna raczej zwykłe.
    W każdym razie nieźle się porobiło, jeszcze nidawno ludzie masowo odchodzili od gazu, taki był drogi.
    A ostatnio ogrzewanie węglem wcale nie jest tańsze, a jeśli już to niewiele.
    No i mam bezcenną wprost możliwość obcowania z ogniem, że tak eufemistycznie nazwę moją palacza dolę
    na razie jeszcze mnie to bawi. Ale w razie np. złamania nogi palaczem zostałaby żona. W ogóle ma to pełno minusów, przynajmniej dla kogoś kto nie miał wcześniej takiego ogrzewania. Bo np. posiadacze zwykłych pieców nie zrozumieją na co ja właściwie mam narzekać.
    W końcu to tylko wyrzucenie popiołu raz na dwa dni i nasypanie węgla co kilka dni..
    Rutino też masz nieźle zaizolowany dom, masz 20 cm ściany - ja też 20 ale grafitowego, więc na pewno drożej, strop mam 10 więcej (zawsze mozesz dołozyć, jakbyscie kiedyś na gaz przechodzili - ponoć jest mają gaz ciągnąć w Moszczenicy, więc jak piec padnie to na gaz przejdziesz, jak ceny będą przystępne) na podłodze ma więcej o 10) Oczywiscie, że nas to drożej kosztowało ale sama z mężem kleiłam styro a mąz z kolegą zaciągał siatkę, więc koszty robocizny prawie "zero" . Tak sie pocieszam, zeby mi żal nie było wydanej kasy.
  15. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    Chyba nie musisz się pocieszać
    masz chyba jeszcze warstwę isomuru i brak mostków związanych z tarasem. ja o takich niuansach nie wiedziałem.
  16. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał bdan
    Umowa z gazownią i przyłącz z ich strony : 1 800 zł
    Przyłacz do domu z wykopem i podłaczeniem do kotła : 2 200 zł
    projekt : 650 zł
    razem : 4650 zł

    Kocioł immergas - 3750 zł
    sterownik 400 zł
    komin - 1370 zł
    razem : 5 520 zł

    Ogółem: 10 170 zł
    tak porównując do twoich kosztów - u mnie koszt przyłącza gazu, mimo że około 100mb, gazownia w 2008 wyceniła na 20tys, z tego po mojej stronie 12tys...i to praktycznie przesądziło ze nie będzie gazu.
    PC=11tys
    DZ poziome(kopanie,rury,glikol)=8tys. (sporo przewymiarowane, ale to była dobra decyzja)
    reszta taka sama w każdej kotłowni. U mnie trochę więcej roboty w kotłowni, bo trzeba bylo spiąć wszystkie obiegi do kupy..pewnie więcej niż w statystycznej kotłoni.
    a tak w ogóle, to ciężko to w takich szczegółach porównać - bo każdy ma troche inne CO.
    Ty masz 1 sterownik, ja mam 3 Ja zaiwestowałem w drogi zasobnik z nierdzewki, ktoś inny może iśc po kosztach i kupić tani, a za 2-3 lata trzeba go będzie wymieniać itd.
  17. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 22.07.2011 Posty: 585
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Kurde no ja mam identyczne! Ta sama oprawa - one są za jakimś mlecznym szkłem - widać tam bodaj 9 diodek pojedynczych (3 rzędy po 3 sztuki). Masz biały, czy biały-ciepły? (ja mam ciepły, one dają trochę mniej światła, no ale bez przesady
    Ja mam biały ciepły, 4x po 3ledy po obwodzie, moim zdaniem świeci wystarczająco. Kup sobie tam gdzie ja- sprawdzone
  18. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    nasz kosz przylaczenia gazu ogolem ze wszystkim wyszedlby w granicach 35-40 tys. zl. Nie czarujmy sie ale w tej cenie to nam sie bardziej oplacalo zainstalowac PC Mamy 80m wjazdu i samo to kopanie by nas zabilo, juz i tak kanalizacja i woda to byly ciezkie pieniadze, a to po znajomosci taniej wykopalismy (no wode bedziemy dopiero kopac ale tez po znajomosci i taniej). Jakbysmy wzieli z wodociagow to bysmy dwa razy tyle zaplacili. Wiec u nas opcja PC wydala sie bardziej korzystna ;] I jestesmy bardzo zadowoleni z wyboru
  19. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    del
  20. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Cytat Napisał neszka83
    nasz kosz przylaczenia gazu ogolem ze wszystkim wyszedlby w granicach 35-40 tys. zl. Nie czarujmy sie ale w tej cenie to nam sie bardziej oplacalo zainstalowac PC Mamy 80m wjazdu i samo to kopanie by nas zabilo, juz i tak kanalizacja i woda to byly ciezkie pieniadze, a to po znajomosci taniej wykopalismy (no wode bedziemy dopiero kopac ale tez po znajomosci i taniej). Jakbysmy wzieli z wodociagow to bysmy dwa razy tyle zaplacili. Wiec u nas opcja PC wydala sie bardziej korzystna ;] I jestesmy bardzo zadowoleni z wyboru

    Czyli jaki koszt tej PC
Pokaż wyniki od 31561 do 31580 z 34093