dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. mariuszkotula SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariuszkotula Zarejestrowany: 02.03.2011 Posty: 85
    Cytat Napisał Ewus
    Ogłaszam wszem i wobec, że mamy drzwi hehe
    Nie będziemy już ogrzewać otoczenia .
    Przecież wasz wkład w ogrzewanie środowiska naturalnego był mizerny- prym nadal wiedzie zalew rybnicki cha cha cha
  2. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał queene
    studzienke mam w drodze przed domem, jakis metr od granicy działki, tylko w tej studzience jak pisałam - nie ma tej odnogi w moją stronę....ale to chyba nie mój problem ? czyli rozumiem że ja robie wykop od domu do granicy działki ? a potem ten 1m robią oni ? a nie dają studzienki na działce ?
    adiqq wprowadziles chyba queene w blad ... jak nie ma przykanalika na dzialke to nie moze sie wpinac do studzienki bezposrednio tylko wlasnie musi zrobic przykanalik !! ale tu najlepiej wystapic o warunki i niech sie wodociagi wypowiedza!!
  3. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    a ja oglaszam SSO !!!!

    zostalo jeszcze kilka poprawek murarskich ale wlasciwie to juz drobnostki!!
  4. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał mariuszkotula
    Ja mam Koramic podwójnie poryzowaną z fabryki w Niemczech (Gorlitz) a moja mamcia ma też Koramic ale z fabryki w polsce(Konice) obydwa rodzaje charakteryzują się miękką ceramiką więc docina się je bardzo łatwo. Kupowałem to w ubiegłym roku w Budo-Zbycie, dachówka była bardzo droga ale z tego co porównywałem z innymi firmami to podobała mi się najbardziej, wydaje się że jakośc najwyższa ale nie jestem w tym specjalistą. Moim zdaniem trzeba przed zakupem dokładnie sprawdzic jak ona wygląda na placu(magazynie) w firmie bo może znacznie różnić się od wystawki, musi byc równa na całej powierzchni(bez buł) i trzeba pamiętac o tym że jak się zrobi przelew to dupcia blada więc z dachówką naprawdę trzeba uważac. Kiedyś czytałem dużo na ten temat i wniosek był jeden n-nie patrz się na firmę tylko na to co stai na magazynie. pozdrawiam
    ciekawe czy ktos pozwoli Ci wejsc na sklad i otworzyc palete, zeby sprawdzic rownosc pojedynczej dachowki? mam koramic universo, kupiona w budo-zbycie a pryjezdzala na 3 x prosto z niemiec wiec nawet nie mieli na skladzie, ale firma to firma, gdyby nie promocja na koramica pewnie bym wzial robena ( tyle, ze ma duzo zlych opini na swoj temat) byl 5 tysiecy tanszy od koramica a w promocji ceny byly te same
  5. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    ciekawe czy ktos pozwoli Ci wejsc na sklad i otworzyc palete, zeby sprawdzic rownosc pojedynczej dachowki? mam koramic universo, kupiona w budo-zbycie a pryjezdzala na 3 x prosto z niemiec wiec nawet nie mieli na skladzie, ale firma to firma, gdyby nie promocja na koramica pewnie bym wzial robena ( tyle, ze ma duzo zlych opini na swoj temat) byl 5 tysiecy tanszy od koramica a w promocji ceny byly te same
    Wiekszosc hurtowni zamawia towar dopiero pod klienta - kto by tam trzymal caly plac dachowki na stanie? Ja sobie zazyczylem wszystkie palety z tej samej serii, z tego samego dnia i takie byly - wszystkie identyczne. A jak cos z dachowkami bedzie nie tak to reklamacja i wymiana towaru. Jak przywioza to rozciac kilka palet i pare pojedynczych dachowek tylko sprawdzic czy wszystko OK i juz Jezeli palety sa z tej samej partii i dnia to reszta z duzym prawdopodobienstwem bedzie rowniez OK!

    Kupowalem robena w 2009 kiedy rzeczywiscie zbieral rozne opinie i wszystko bylo w porzadku. Dachowka rowniotka, dekarze zadowoleni
  6. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    moj dekarz robil z robena w jesieni i sklinal na czym swiat stoi !!! ponoc trafil na strasznie felerna partie ... przeszlo 100 podstawowek do wymiany /przyjechaly popekane/ i problem z kilkoma bokami i gasiorami ...
  7. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    ja chciałąm i szukałam Robena ze względu na wielkość i kolor...we wrzesniu ub.r. wszędzie go zabrakło, widoków na dostawe nie było, wtedy w Handlobudzie pokazali mi Koramic, troche mniejsza ale też fajna czarna błyszcząca, w promocji dostałam tą samą cenę co Roben...więc nie było sie nad czym zastanawiać dachówka super

    do wodociągów dziś nie zdążyłam...jak zwykle jutro podjade
  8. agatkaz83 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agatkaz83 Zarejestrowany: 02.07.2009 Posty: 14
    Witam czy ktoś zna firmę od instalacji co i wody-IROMAR z Radlina,co o nich sądzicie?Czy są warci polecenia?
    kogo ewentualnie polecacie?
    z góry dziekuję
  9. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Wiekszosc hurtowni zamawia towar dopiero pod klienta - kto by tam trzymal caly plac dachowki na stanie? Ja sobie zazyczylem wszystkie palety z tej samej serii, z tego samego dnia i takie byly - wszystkie identyczne. A jak cos z dachowkami bedzie nie tak to reklamacja i wymiana towaru. Jak przywioza to rozciac kilka palet i pare pojedynczych dachowek tylko sprawdzic czy wszystko OK i juz Jezeli palety sa z tej samej partii i dnia to reszta z duzym prawdopodobienstwem bedzie rowniez OK!

    Kupowalem robena w 2009 kiedy rzeczywiscie zbieral rozne opinie i wszystko bylo w porzadku. Dachowka rowniotka, dekarze zadowoleni
    bylo kilkadziesiat z ubitymi rogami czy innymi rzeczami ktore powstaly przy transporcie, oczywiscie wszystkie wymienione bez gadania
    co robbena po zalozeniu podobno widac przeswity, u mnie tego nie przetestowalem wiec czytajcie i wybierajcie sami. koramic jak najbardziej ok. zastanowciesie tez przy wyborze nad nelskampem, tez piekna i dobra. oczywiscie nie Ty Adam ale Ci ktorzy jeszcze nie kupili
  10. Gosia samosia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gosia samosia Zarejestrowany: 15.10.2009 Posty: 85
    My równiez mamy robena ,kładlismy latem ubiegłego roku ,jesteśmy zadowoleni,dekarze też nie narzekali,wręcz chwalili że sie go dobrze kładzie...hmm.
    Dachówek uszkodzonych( przy transporcie) było ledwie 4 szuki które nam wymieniono.Po zimie teraz uszczerbił sie kominek wentylacyjny...jakim cudem nie wiem...treba bedzie go choc obrócić o 180 stopni żeby czerwone po oczach nie biło
  11. mariuszkotula SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariuszkotula Zarejestrowany: 02.03.2011 Posty: 85
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    ciekawe czy ktos pozwoli Ci wejsc na sklad i otworzyc palete, zeby sprawdzic rownosc pojedynczej dachowki? mam koramic universo, kupiona w budo-zbycie a pryjezdzala na 3 x prosto z niemiec wiec nawet nie mieli na skladzie, ale firma to firma, gdyby nie promocja na koramica pewnie bym wzial robena ( tyle, ze ma duzo zlych opini na swoj temat) byl 5 tysiecy tanszy od koramica a w promocji ceny byly te same
    no nie wiem ja tak robiłem. co do palet to nie była żadna zafoliowana tylko owinięte taśmami więc wszystko było widać. nie wiem czemu tak mieli bez foli
  12. mariuszkotula SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariuszkotula Zarejestrowany: 02.03.2011 Posty: 85
    Cytat Napisał queene
    ja chciałąm i szukałam Robena ze względu na wielkość i kolor...we wrzesniu ub.r. wszędzie go zabrakło, widoków na dostawe nie było, wtedy w Handlobudzie pokazali mi Koramic, troche mniejsza ale też fajna czarna błyszcząca, w promocji dostałam tą samą cenę co Roben...więc nie było sie nad czym zastanawiać dachówka super

    do wodociągów dziś nie zdążyłam...jak zwykle jutro podjade
    no ale generalnie mniejsza mi się bardziej podoba
  13. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    adiqq byl dzis u mnie pan Mieciu przepytal mnie o ciebie dokladnie stwierdzil ze tam hektary tych plytek mam wiec mnie "potraktuje po znajomosci" nawet mi kilka pomyslow podsunal min motyw z tynkiem zywicznym na sufitach w lazienkach ... kurcze nawet to moze byc niezle
  14. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał mariuszkotula
    no nie wiem ja tak robiłem. co do palet to nie była żadna zafoliowana tylko owinięte taśmami więc wszystko było widać. nie wiem czemu tak mieli bez foli
    zawsze paleta jest zafoliowana, ale nikt Ci nie pozwoli zerwac folii i tasmy ktora paczkuje dachowki do transportu, wiec nie mozesz sobie wyjac jednej sztuki, zeby uznac czy ona jest prosta czy krzywa. w sumie jak nie jestes fachowcem to Twoje oko nie uzna jakosci dachowki jedynie ubytki, ktore sie zdazaja przy transporcie. duzo dachowki idzie na docinki a reszte reklamujesz i nie ma problemu
  15. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Ja jak szukałam dachówki to nie wyczytałam nigdzie niczego złego na jej temat.Budowlańcy chwalili,dobrze się ją kładło a ubytków prawie wogóle.Mamy Robena monza plus.
  16. netmar DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    netmar Zarejestrowany: 12.02.2011 Posty: 508
    Kolejny krok do przodu …zakupiliśmy stal choc koszy powalajace

    Mamy pytanie a raczej kilka w związku z czym proszę o porady i informacje

    1. Co sądzicie o dachowce cementowej firmy BRAAS
    2. Dachówka ceramiczna czy balchodachowka na dach o pow.387 m (strop drewniany)
    3. Jest Wam znana z hurtownia Styrnol? Godna polecenia??
  17. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał netmar
    Kolejny krok do przodu …zakupiliśmy stal choc koszy powalajace

    Mamy pytanie a raczej kilka w związku z czym proszę o porady i informacje

    1. Co sądzicie o dachowce cementowej firmy BRAAS
    2. Dachówka ceramiczna czy balchodachowka na dach o pow.387 m (strop drewniany)
    3. Jest Wam znana z hurtownia Styrnol? Godna polecenia??
    odpowiem na pkt 1 i 2
    mam brassa i mnie sie baaardzo podoba!!! dekarze /jak jeden maz/ sobie ja chwala ... ciezka jest jak diabli wiec dowiedz sie czy twoja wiezba to wytrzyma a przy tej powierzchni braas wyjdzie ci polowe taniej niz jakakolwiek ceramika !! a blacha ... tania, latwa w ukladaniu ale zapomnij o pokojach/sypialniach na poddaszu !!! przy wiekszej ulewie mozna dostac do palicy !!!


    Styrnol ?? pierwsze slysze ... gdzie to ??

    a stal macie tylko na lawy czy juz calosc ??
  18. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    odpowiem na pkt 1 i 2
    mam brassa i mnie sie baaardzo podoba!!! dekarze /jak jeden maz/ sobie ja chwala ... ciezka jest jak diabli wiec dowiedz sie czy twoja wiezba to wytrzyma a przy tej powierzchni braas wyjdzie ci polowe taniej niz jakakolwiek ceramika !! a blacha ... tania, latwa w ukladaniu ale zapomnij o pokojach/sypialniach na poddaszu !!! przy wiekszej ulewie mozna dostac do palicy !!!
    Nie zgodze sie - porownaj do robena monzy plus - cenowo wychodzi b. podobnie (a przynajmniej wychodzilo, jak ja kupowalem), wiec z tym polowe taniej to spoooooooooooro przesadzilas

    Cytat Napisał mea
    Styrnol ?? pierwsze slysze ... gdzie to ??
    Na jastrzebskiej - jeszcze za astoria.
    Pare rzeczy tam kupilem ale jakichs drobnych. Z duzych rzeczy - nic nie mieli na miejscu, a wszystko bylo minimalnie drozsze niz np. w handlobudzie.
  19. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Nie zgodze sie - porownaj do robena monzy plus - cenowo wychodzi b. podobnie (a przynajmniej wychodzilo, jak ja kupowalem), wiec z tym polowe taniej to spoooooooooooro przesadzilas
    z wyceny robena u sobika /jakiegos najtanszego/ z grudnia i wyceny braasa z handlobudu jest prawie 9k roznicy !!! co przy 16 tysiacach za caly dach z rynnami i "osprzetem" daje raz tyle za dachowke ... ceramika poszla ostro w gore w ostatnim czasie!!
  20. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    z wyceny robena u sobika /jakiegos najtanszego/ z grudnia i wyceny braasa z handlobudu jest prawie 9k roznicy !!! co przy 16 tysiacach za caly dach z rynnami i "osprzetem" daje raz tyle za dachowke ... ceramika poszla ostro w gore w ostatnim czasie!!
    Atam. Na allegro 30 pln brutto / m2 za robena monze plus. Braas ok 20-30 pln (zalezy od wzoru!). Wiec AZ takich roznic nie ma

    //edit:
    celtycka lumino z tego co widze jest najtansza - mozna dorwac za ok 20-21 pln / m2. Czyli tu rzeczywiscie ceramika jest ok 50% drozsza. baltycka cisar juz 25 pln.

    No nie wiem - mnie caly dach wyszedl 60k pln, a sama dachowka ceramiczna ~14k pln, wiec IMHO lepiej dolozyc do ceramiki. W glupim momencie to pisze bo wlasnie skonczylas klasc cementowa na swoim dachu, no ale kazdy robi jak uwaza
Pokaż wyniki od 14241 do 14260 z 34093