dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Cytat Napisał Jasek
    The winner is musze jechac do czyzowic DZIEKIIIIIIIIIIIIIII
    Jasek,
    cieszę się, że mogłam pomóc.


    Jak będziesz u nich to obejrzyj sobie cały katalog z wzorami balustrad.
    Różne style i ceny.
    Jestem bardzo zadowolona z realizacji - szybko, sprawnie i bardzo solidnie a efekt ostateczny o wiele ładniejszy niż przewidywałam.
  2. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Cytat Napisał sylwiap-w29
    Aga - wóz cacy aż się błyszczy od tej nowości ... a jak się się szczeniak czuje?
    Dziękuję, Sylwiuniu.


    A szczeniaczek o WIELE lepiej, dziękuję za pamięć.
    Dostała 6 zastrzyków, już nie boli i teraz lata i bryka jak szalona. Nadrabia zaległości.
  3. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Cytat Napisał queene
    no też mi sie tak wydawało ze to powinna być Twoja biedrona z teo co pisałas ze pod koniec tygodnia
    fajny fajny....i ten kolor....niech będzie grzeczna.....sorry za biedronkę ale tak mi sie skojarzyła
    Queene,
    spox, dzięki. Mi też się tak kojarzy. Ale boski jest.


    Ty to masz oko i czujność, że nas na tej stacji wypatrzyłaś !
  4. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Arturo72
    Dokładnie,prawdopodobnie to pomyłka,zamiast 1 wpisano 2
    Tak dużej mocy kominek nie zostanie nigdy wykorzystany,trzeba by było dosłownie co pół godziny dokładać dobrego drewna,żeby uzyskać taką moc i palić non stop.
    Bez sensu...
    10-15kW kominek jak najbardziej jest ok.

    dla mnie to nie pomyłka (2 razy powtórzona pomyłka?) - raczej brak wiedzy....
    dla prawie normowego domu (100kwh/m2*rok) o powierzchni 150m2 moc 15kw będzie w sam raz...większy jak pisał Arturo jest bez sensu...
  5. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał AGA NR 1
    Jasek,
    cieszę się, że mogłam pomóc.


    Jak będziesz u nich to obejrzyj sobie cały katalog z wzorami balustrad.
    Różne style i ceny.
    Jestem bardzo zadowolona z realizacji - szybko, sprawnie i bardzo solidnie a efekt ostateczny o wiele ładniejszy niż przewidywałam.
    aga wpisz gościa do namiarow bo ją za chwilę będę potrzebować
  6. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał AGA NR 1
    Jasek,
    cieszę się, że mogłam pomóc.


    Jak będziesz u nich to obejrzyj sobie cały katalog z wzorami balustrad.
    Różne style i ceny.
    Jestem bardzo zadowolona z realizacji - szybko, sprawnie i bardzo solidnie a efekt ostateczny o wiele ładniejszy niż przewidywałam.
    Aga, wrzuciłaś do namiarów?
    ja będę potrzebować 20mb na taras i do schodów też kilka metrów...ale to kiedyś tam....niech jest w odpowiednim wątku...
  7. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Hehe, co za synchronizacja...
  8. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Cytat Napisał mea
    aga wpisz gościa do namiarow bo ją za chwilę będę potrzebować
    Dobra.
  9. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Cytat Napisał adiqq
    Hehe, co za synchronizacja...
    Noooo... telepatia normalnie.
    Oki, wklejone - na mojej "złotej liście".
  10. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał AGA NR 1
    Dobra,
    finał wątku motoryzacyjnego jest taki :






    Kocham go !!!
    Haaaaa No gratulacje Zostalo na 1.0 benzynce ?
  11. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał rutino78
    monolityczny wyjdzie mnie ok 19tyś zł. Wątpię żeby drewniany wyszedł dwa razy taniej (z wykonaniem podłogi na nim) także już nic nie będziemy zmieniać, może poza jego grubością.
    Byś się zdziwił,jak ci adiqq napisał
    U mnie na 180m2 stropu wchodzi 3,5m3 belek*1000zł/m3=3,5tys.zł (Ty tyle wydasz na same deski szalunkowe),podłoga z OSB to ok.3-4tys.zł,montaż kilkunastu belek to ok.1-2dni i max.1tys.zl i jest strop drewniany za max.8-9tys.zł.Czyli 50zł/m2 stropu
    W lanym sam beton gr.20 cm to 45zł/m2 a stal drugie lub trzecie tyle/m2 a gdzie robocizna,szalunek ?
    Kalkulator to naprawdę dobre zwierze

    Ale jeśli zdecydowałeś się na lany to ociepl tylko strop,ocieplając połacie grzejesz bez sensu nieużytkowe poddasze swoimi stratami z dołu a to są nie małe pieniądze.
  12. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Cytat Napisał amian3
    Podbijam pytanko
    jaka dawaliście zaprawę na komin z klinkierówki??
    ja mialem baumita do klinkieru i na razie odpukac nie ma wykwitow itp. tylko pamietaj nawet jak ci wszyscy beda gadali ze klinkierki nie trzeba impregnowac to impregnuj (hydrofobowy z silki czy alpola nic innego nie znalazlem byle nie olejowy bo starcza moze na rok)
  13. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Cytat Napisał AGA NR 1
    Jasek,
    cieszę się, że mogłam pomóc.


    Jak będziesz u nich to obejrzyj sobie cały katalog z wzorami balustrad.
    Różne style i ceny.
    Jestem bardzo zadowolona z realizacji - szybko, sprawnie i bardzo solidnie a efekt ostateczny o wiele ładniejszy niż przewidywałam.
    Jeszcze raz dzieki jutro tam jade z tego co widze to kolo euroclasu wiec pewnikiem trafie (wszedzie mi tylko pokazywali sztachety w kwadrat vel jakies ozdobne wiesniactwo)
  14. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    Uwzględniłeś w tym sufit z kartongipsu? żelbet jest niepalny i nie zamyka drogi do ew. przyszłego zamieszkania tego poddasza, tanim kosztem moze tam być kiedys mieszkanie. a 10tyś różnicy to nie majątek. Słuszna uwaga z niepotrzebnym grzaniem poddasza. Tylko że przydałby nam się strych do wykorzystania. Może ocieplić połacie ok. 15cm wełny, a na stropie położyć 5cm styropianu?
    to znów ja, on
  15. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Rutino, idąc tym tropem, to może lepiej dom o 100m2 większy wybudować, bo kiedyś może się przydać....
    w parterowce dachy mają zazwyczaj małe nachylenie i mało miejsca jest na potencjalnym poddaszu
  16. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Arturo72
    Byś się zdziwił,jak ci adiqq napisał
    U mnie na 180m2 stropu wchodzi 3,5m3 belek*1000zł/m3=3,5tys.zł (Ty tyle wydasz na same deski szalunkowe),podłoga z OSB to ok.3-4tys.zł,montaż kilkunastu belek to ok.1-2dni i max.1tys.zl i jest strop drewniany za max.8-9tys.zł.Czyli 50zł/m2 stropu
    W lanym sam beton gr.20 cm to 45zł/m2 a stal drugie lub trzecie tyle/m2 a gdzie robocizna,szalunek ?
    Kalkulator to naprawdę dobre zwierze
    Tyle ze dane bierzesz z sufitu Beton gr 20cm to chyba bunkier na III wojne swiatowa Standardowa grubosc plyty to 10-12cm, a jak jest kumaty kierbud to mozna i do 8cm zejsc. Tym niemniej jak dach ma mniej niz 30-35st nachylenia i strych ma byc strychem to tez jestem "za" stropem drewnianym i ociepleniem tylko poziomym - zero mostkow, latwo ulozyc, taniej, same zalety..
  17. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Adam, tyle że Rutino pisal/pisala wlasnie o stropie o grubosci 20cm....
    swoją drogą Rutin-on i Rutin-ona - możecie założyć sobie osobne nicki?
  18. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    w projekcie mam dwie grubości stropów, 16 i 20cm...
    pisałem o tym już, wynika to z tego, że na środku stropów wypadają słupy dachu. Kierbud się z tym zgodził, że to nalezy przeprojektować dając belki pod te słupy
  19. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    BTW. Psychole zyja! Wczoraj taki jeden kolo 13 pojawil sie kolo mojego domu i zrobil niezle przedstawienie. Najpierw dobieral sie mi do przyczepki zaparkowanej przed domem. Po upomnieniu co robi - zaczal do mnie 10 min nawijac mieszanym niemiecko-angielsko-polskim jezykiem Potem wlecial mi na plac i zaczal sie robic agresywny. Puscilem mojego Gaussa, ktory go "delikatnie" zebami wyprosil To mi debil rzucil w elewacje duzym kamieniem (celowal w nas) robiac dziure w tynku (mozaikowym, na cokole). No to zadzwonilem po policje i wyszlismy goscia pilnowac zeby nie zwial. W tym czasie dowiedzialem sie ze mieszkam w turzy slaskiej i moj dom jest od niego! I ze zabilem mu babke i zniszczylem jakis oltarz matki boskiej. Dom mojego sasiada to katedra A moj tesc jest dentysta (jest slusarzem I wiele innych ciekawostek. Gosc mial hustawke nastrojow - raz plakal, raz nas gonil z kamieniami. Na 99% nacpany cholera wie czym. W koncu policja przyjechala i po krotkim poscigu (bo dal dyla) go zwineli. Przesiedzial w areszcie do dzisiaj rano, rano go przesluchali i sie przyznal. Jego ojciec zaraz do mnie dzwonil i zalatwilismy sprawe polubownie - dostalem 400 pln na naprawe i jutro wycofam wniosek o sciganie go za zniszczenie mienia.

    Jestem zadowolony z dzialania policji i jak widac warto czasem z ich uslug skorzystac
  20. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    ale jazda!! szynka ale wiesz ... tam sie ktos powiesil wiec ten oltarz itd ... sam mowiles ze bedziesz mial schizy z tego powodu
Pokaż wyniki od 21801 do 21820 z 34093