dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    wlasnie pale w kozie takim "zaimpregnowanym" drzewem ( zabezpieczone ppoż.)....dobrze zrobili bo pali sie aż miło a zielone jak trawka na łące...jedna ściema z tą impregnacją
  2. Lisek_77 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Lisek_77 Zarejestrowany: 29.01.2010 Posty: 322
    Płyta dachu wylana !!!
    Pogoda jednak dopisała, jeszcze żeby tak z 4 dni nie spadało poniżej 0 st. i będzie super
  3. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał queene
    wlasnie pale w kozie takim "zaimpregnowanym" drzewem ( zabezpieczone ppoż.)....dobrze zrobili bo pali sie aż miło a zielone jak trawka na łące...jedna ściema z tą impregnacją
    no wlasnie jaki sens sie w to bawic ?? ja raczej chce sie ustrzec grzyba ... taki mi zaproponowali impregnat zeby tez na grzybki dzialal ... a malowac to ma juz dekarz ... stwierdzil ze bedzie przynajmniej pewny za to co robi !!


    acha ... pos z nowymi fotami juz jest !!

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4513615
  4. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Lisek_77
    Płyta dachu wylana !!!
    Pogoda jednak dopisała, jeszcze żeby tak z 4 dni nie spadało poniżej 0 st. i będzie super
    i tego ci zycze !!

    ja mam ochote wylac jeszcze wieniec !! dzis i jutro szaluja we czwartek zbrojenie i moze w sobote zalejemy jak pogoda pozwoli !!
  5. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał adiqq
    od czwartku mają być ujemne temperatury..nie wiadomo tylko na jak długo...
    sie bys z takimi tekstami nie obnosil ...
  6. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    ja tam nie wierze w skuteczność prognozy na dłużej niz 3 dni do przodu
  7. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał mea
    no wlasnie jaki sens sie w to bawic ?? ja raczej chce sie ustrzec grzyba ... taki mi zaproponowali impregnat zeby tez na grzybki dzialal ... a malowac to ma juz dekarz ... stwierdzil ze bedzie przynajmniej pewny za to co robi !!
    chce zarobic jeszcze na malowaniu?
  8. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Hej, jakis czas temu - nie chce mi sie przeszukiwac watku... - ktos mial do sprzedania "koze" do palenia. Czy ten ktos nadal ma ta oferte aktualna? Czy jest ktos kto ma cos takiego do sprzedania?

    Pozdr,
    dzogurt
  9. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    chce zarobic jeszcze na malowaniu?
    pytal czy sami zrobimy czy on ma to zrobic ... kazalismy sobie to "wycenic" i sie zastanowimy !!

    Cytat Napisał dzogurt
    Hej, jakis czas temu - nie chce mi sie przeszukiwac watku... - ktos mial do sprzedania "koze" do palenia. Czy ten ktos nadal ma ta oferte aktualna? Czy jest ktos kto ma cos takiego do sprzedania?

    Pozdr,
    dzogurt
    odsylam na Rynek !!
  10. Lisek_77 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Lisek_77 Zarejestrowany: 29.01.2010 Posty: 322
    By the way, ktoś może polecić sensownego człowieka/firmę od alarmów?
    Montowaliście alarm tymczasowy po wstawieniu okien?
  11. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał adiqq
    czwartek mamy za dwa dni jak ostatnio sprawdzałem....a napisałem że nie wiem jak długo będzie -
    a zima to w końcu zima....
    pisałam tak ogólnie, mając na mysli prognozy długoterminowe
    a zima nas rozpieszcza wiec nie ma co narzekać...
  12. agreston FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agreston Zarejestrowany: 04.03.2010 Posty: 271
    Cytat Napisał Lisek_77
    Płyta dachu wylana !!!
    Pogoda jednak dopisała, jeszcze żeby tak z 4 dni nie spadało poniżej 0 st. i będzie super
    Będę trzymał kciuki
  13. agreston FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agreston Zarejestrowany: 04.03.2010 Posty: 271
    Cytat Napisał Lisek_77
    By the way, ktoś może polecić sensownego człowieka/firmę od alarmów?
    Montowaliście alarm tymczasowy po wstawieniu okien?
    Moją odpowiedź znasz, ja mam to niewiele kosztuje a daje spokój jakiś jednak większy.
  14. agusia_x DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agusia_x Zarejestrowany: 05.11.2007 Posty: 686
    Cytat Napisał Lisek_77
    By the way, ktoś może polecić sensownego człowieka/firmę od alarmów?
    Montowaliście alarm tymczasowy po wstawieniu okien?
    Dobre pytanie. My też się coraz częściej zastanawiamy nad alarmem. Budowa w szczerym polu, chociaż może troche hałasu narobi. Napiszcie coś więcej na ten temat
  15. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał Lisek_77
    By the way, ktoś może polecić sensownego człowieka/firmę od alarmów?
    Montowaliście alarm tymczasowy po wstawieniu okien?
    ja chyba skorzystam z firmy "komandos", ceny podobne jak "secura" tylko, komandos zaoferowal mi bezplatnie nadajnik gps do komunikacji z nimi. normalnie jak chcesz miec miec powiadomienia musisz miec zainstalowany modul z karta telefoniczna a koszt utrzymania takiej karty kosztuje chyba od kilkuastu do 30zl miesiecznie. firma ochroniarska kasuje miesiecznie 50zl, 2x w miesiacu mozesz ja wywolac bez konsekwencji i bez zadnych powodow tak tylko zeby sprawdzic w jakim czasie przyjezdzaja, procz tego dostajesz duza znizke ubezpieczajac dom np w pzu itd... najlepiej zadzwonic do byle jakiej firmy ochroniarskiej i pogadac na budowie czy domu, wszystko fajnie wytlumacza i powiedza o co chodzi, na jakich zasadach wszystko pracuje
  16. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał dzogurt
    Hej, jakis czas temu - nie chce mi sie przeszukiwac watku... - ktos mial do sprzedania "koze" do palenia. Czy ten ktos nadal ma ta oferte aktualna? Czy jest ktos kto ma cos takiego do sprzedania?
    Ja mam koze do sprzedania - pozbede sie jej za 50 pln, zjada wszystko Malo uzywana! Jak jestes zainteresowany to wal na priv
    pozdr.
  17. robertsz ELITA FORUM (min. 1000)
    robertsz Zarejestrowany: 16.03.2009 Posty: 2246
    Cytat Napisał Lisek_77
    By the way, ktoś może polecić sensownego człowieka/firmę od alarmów?
    Montowaliście alarm tymczasowy po wstawieniu okien?
    To najlepszy moment na zamontowanie niektórych typów czujek i okablowanie.
    "Alarmiarz" ma nieograniczony dostęp do okien i drzwi.

    Cytat Napisał agusia_x
    Dobre pytanie. My też się coraz częściej zastanawiamy nad alarmem. Budowa w szczerym polu, chociaż może troche hałasu narobi. Napiszcie coś więcej na ten temat
    Coś więcej:
    1) Robienie hałasu.
    Tutaj żeby to miało sens trzeba zastosować sygnalizator bardzo głośny, z własnym zasilaniem (po oderwaniu od ściany dalej wyje) i z zabezpieczeniem przeciwpiankowym. Typowy sygnalizator można b.łatwo zneutralizować pianką montażową!
    2) Robienie za straszak.
    Jeśli są dwie budowy w szczerym polu to jest szansa, że "podejrzany typ" wybierze domek niestrzeżony.
    3) Powiadamianie.
    System powiadomi Ciebie, znajomych, sąsiadów, rodzinę.... kilka zdefiniowanych numerów, że coś się dzieje.
    To "coś się dzieje" to typowe włamanie, pożar (menele robią sobie ognisko w domu i opalają wyrwane kable z Twoich ścian), zalanie, ujemne temperatury, brak zasilania.....
    4) Sterowanie.
    Zdefiniowane numery telefonów mogą sterować różnymi urządzeniami: piec, brama, oświetlenie, sygnalizator.....
    Tutaj można rozwinąć prawdziwe skrzydła i fantazje.
    5) Podsłuch i rozmowa.
    Możesz podsłuchać co ekipy mówią o Tobie
    6) To dopiero początek tego co można z alarmem robić....

    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    ja chyba skorzystam z firmy "komandos", ceny podobne jak "secura" tylko, komandos zaoferowal mi bezplatnie nadajnik gps do komunikacji z nimi. normalnie jak chcesz miec miec powiadomienia musisz miec zainstalowany modul z karta telefoniczna a koszt utrzymania takiej karty kosztuje chyba od kilkuastu do 30zl miesiecznie. firma ochroniarska kasuje miesiecznie 50zl, 2x w miesiacu mozesz ja wywolac bez konsekwencji i bez zadnych powodow tak tylko zeby sprawdzic w jakim czasie przyjezdzaja, procz tego dostajesz duza znizke ubezpieczajac dom np w pzu itd... najlepiej zadzwonic do byle jakiej firmy ochroniarskiej i pogadac na budowie czy domu, wszystko fajnie wytlumacza i powiedza o co chodzi, na jakich zasadach wszystko pracuje
    Koszt utrzymania takiej karty, znaczy jakiej? Bo ja znam takie co kosztują 10zł na rok.
    Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie instalacji alarmowej alarmiarzowi z prawdziwego zdarzenia, a monitoring i interwencje zlecić wybranej firmie ochroniarskiej.
    Firmy ochroniarskie robią systemy w oparciu o własne rozwiązania, niekoniecznie akceptowane przez firmy konkurencyjne.
    No i powiedzmy sobie szczerze, jakość usług od strony technicznej nie jest na wysokim poziomie.
    Oni (agencje) żyją z abonamentu i płatnych usług serwisowych, a nie z montażu systemów.

    To co mogę poradzić, to zrobienie okablowania z myślą o przyszłości.
    Na etapie budowy wyposażenie systemu w podstawowe elementy.
    Następnie sukcesywne dozbrajanie systemu w czujki, moduły wejścia i moduły wyjścia.
    Alarm można powiązać z ogrzewaniem CO, cyrkulacją CWU, bramami, roletami, oświetleniem zewnętrznym, oświetleniem wewnętrznym, monitoringiem, domofonem....

    Co do zniżek w ubezpieczeniu, proponuję każdemu sprawdzić u źródła od czego zależą zniżki i upusty.
    Każdy alarmiarz powinien się legitymować kilkoma papierami.
    Agencja musi posiadać na stanie ludzi z identycznymi papierami jak wolny strzelec.
  18. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Mea w tartakach to ściema z tymi impregnatami,malują na mocno zielono,żeby było widać,a faktycznie impregnat nie jest tak zielony i szybko blaknie.U nas mąż z ojcem wykopali właśnie rów,wyłożyli banerem pewnego klubu sportowego i moczyli dość długo.
  19. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    możecie sie pochwalic ile wynegocjowaliscie na za tynki c-w ? w sobote jestem poumawiana i chce wiedziec do ile moge zejsc, poki co mam 19zl/m2,
  20. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Mea w tartakach to ściema z tymi impregnatami,malują na mocno zielono,żeby było widać,a faktycznie impregnat nie jest tak zielony i szybko blaknie.U nas mąż z ojcem wykopali właśnie rów,wyłożyli banerem pewnego klubu sportowego i moczyli dość długo.
    dobre musze zadzwonic do kumpla - kibica moze sie jakis baner znajdzie szynka a grochu nie ma czegos ze starych czasow dzołk ofkorz
Pokaż wyniki od 11961 do 11980 z 34093