dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    ja bym tak w tą gwarancję na budowie nie wierzył. Na bieżąco trzeba wszystko nadzorować. wszystko sprawdzać, każdą ścianę mierzyć, koniecznie od etapu fundamentów. Potem instalacje, Wykonawca musi wiedzieć o nich wszystko. Tynków tez nikt inny za nas nie sprawdzi.
    Teoretycznie kierownik budowy jest od tego, ale nie czarujmy się, nie za taką kasę. W Polsce nie ma nadzoru z prawdziwego zdarzenia stąd to forum.
    I teraz pomyśl, kafelki nie chcą się zgodzić bo fundament jest krzywy. Z czego twoja ekipa murarzy ma pokryć twoje szkody?
  2. Zaneta1010 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zaneta1010 Zarejestrowany: 09.02.2013 Posty: 82
    Cytat Napisał rutino78
    ja bym tak w tą gwarancję na budowie nie wierzył. Na bieżąco trzeba wszystko nadzorować. wszystko sprawdzać, każdą ścianę mierzyć, koniecznie od etapu fundamentów. Potem instalacje, Wykonawca musi wiedzieć o nich wszystko. Tynków tez nikt inny za nas nie sprawdzi.
    Teoretycznie kierownik budowy jest od tego, ale nie czarujmy się, nie za taką kasę. W Polsce nie ma nadzoru z prawdziwego zdarzenia stąd to forum.
    I teraz pomyśl, kafelki nie chcą się zgodzić bo fundament jest krzywy. Z czego twoja ekipa murarzy ma pokryć twoje szkody?
    Zaraz, zaraz kierownik budowy może być cały czas na budowie jak mu za to zapłacisz i wszystkiego ci dopilnuje, a tak jest tylko przy odbiorach zbrojenie fundamentów, stropów itd. I nie pisz mi że nie ma nadzoru z prawdziwego zdarzenia zapłacisz to będziesz miał. A po za tym firma powinna swoją prace wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną, a goście z pod butki od piwa już Ci tego nie zrobią.
    Kafelki do fundamentu mają się tyle co gwiazda polarna do rozwoju kolarstwa w chinach ( amatorszczyzna brak elementarnej wiedzy na temat budownictwa).
  3. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał halina46
    A jeśli chodzi o brukarzy to już przegięcie na maksa. 120zł/m2 placu - taka jest cena "na gotowo"za zwykłą kostkę po 27zł.

    Kurde, kto zarabia takie pieniądze na godzina ?
    Dlatego wstępna decyzja,że kładziemy płyty tarasowe samemu,będzie trochę łatwiej bo na taras chcę dać płyty o wymiarze 40x40,podobnie na schody,wjazd i chodnik
    Jeśli czasowo podołamy to jestem pewny,że damy radę
  4. elmagra STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra Zarejestrowany: 27.09.2010 Posty: 440
    Witam,
    my po 2-tygodniowej "walce" na działce... Wczoraj zalany chudziak i prawie skończone zbrojenie. Niestety w tym tygodniu "długo-weekendowo-majowym" mąż nie dostanie urlopu, bo teraz kolej na kolegów, więc kończenie zbrojenia po pracy. A potem zalanie ławy i trochę odpoczynku, bo wejdzie murarz stawiać bloczki. Ten etap uważam za pomyślny.
  5. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Zaneta1010
    Zaraz, zaraz kierownik budowy może być cały czas na budowie jak mu za to zapłacisz i wszystkiego ci dopilnuje, a tak jest tylko przy odbiorach zbrojenie fundamentów, stropów itd. I nie pisz mi że nie ma nadzoru z prawdziwego zdarzenia zapłacisz to będziesz miał. A po za tym firma powinna swoją prace wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną, a goście z pod butki od piwa już Ci tego nie zrobią.
    Kafelki do fundamentu mają się tyle co gwiazda polarna do rozwoju kolarstwa w chinach ( amatorszczyzna brak elementarnej wiedzy na temat budownictwa).
    Oj mam wrazenie Zaneta1010 ze Twoj poziom zaawansowania budowy domu i doswiadczenia w tym temacie sa bliskie ilosci postow na tym forum Fajnie sie to czyta ale z perspektywy przedsiebiorcy, goscia co wybudowal juz swoj dom i mial dosc sporo wspolnego w tym czasie z branza budowlana - to co piszesz to czysta utopia i nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia Zycze powodzenia ale musisz troche zejsc z chmur na ziemie jezeli jestes jeszcze przed budowa
  6. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Zaneta1010
    Wiesz nawet jak użyjesz dobry materiał, a źle zostanie wykonana usługa tzn. np. wymurowana krzywa ściana z cudownego materiału to co ci z tego materiału. Pan Kazio jak Ci krzywo wymuruje ściany konstrukcyjne to potem trzeba będzie więcej tynku dać no, ale Pan Kazio zrobi to za dwa piwa a inwestor się cieszy bo zaoszczędził . Zgadzam się, że dzisiaj firma jest juto jej nie ma dlatego trzeba wybrać sprawdzoną która długo istnieje na rynku
    Glowny problem polega na tym ze "firma" do wykonania uslugi zatrudnia tego samego pana Kazia. Usluga jest wykonana dokladnie tak samo, tylko 2 x drozej bo trzeba oplacic pana wlasciciela, biuro, zus i marketing. Jakosc nie rozni sie WCALE. Masz psychiczna ulge bo myslisz ze masz gwarancje (na drobne elementy owszem - na grubsze nie masz, chyba ze chce Ci sie ciagac po sadach i wstrzymac na pare lat swoja budowe). Migracja pracownikow w budowlance jest tak ogromna ze praktycznie nie ma ekipy ktora po np. roku pracowalaby w tym samym skladzie. Jak ktos jest dobry to odchodzi i zaklada swoja firme (lub robi na lewo), a firma zatrudnia kolejnego pana Kazia (bo wolnych fachowcow nie ma - oni maja dosc swojej roboty

    Prawda jest taka jak ktos powyzej pisal (Rutino?) - trzeba brac sprawdzone i polecone ekipy, umawiac sie na ogladanie ich roboty (mozna w trakcie np.) i nie patrzec zupelnie na to czy to firma, czy nie, bo sie ma kompletnie nijak do jakosci Firma ma czasem kilka ekip (np. do tynkow / wylewek) - i jedna robi b. dobrze, a druga partaczy. Bo usluge wykonuja LUDZIE, a nie FIRMA i to tylko i wylacznie od tego ostatniego ogniwa zalezy jak wykonana bedzie usluga
  7. Zaneta1010 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zaneta1010 Zarejestrowany: 09.02.2013 Posty: 82
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Oj mam wrazenie Zaneta1010 ze Twoj poziom zaawansowania budowy domu i doswiadczenia w tym temacie sa bliskie ilosci postow na tym forum Fajnie sie to czyta ale z perspektywy przedsiebiorcy, goscia co wybudowal juz swoj dom i mial dosc sporo wspolnego w tym czasie z branza budowlana - to co piszesz to czysta utopia i nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia Zycze powodzenia ale musisz troche zejsc z chmur na ziemie jezeli jestes jeszcze przed budowa

    Dobre FIRMY BUDOWLANE nie zatrudnią Pana Kazia z pod butki od piwa, Pan Kazio nie da Ci gwarancji za wykonaną usługę za którą skasował dwa razy taniej.
    A poziom mojej budowy jest już bardzo zaawansowany i o nią się nie martw bo jest prowadzona i wykonywana WZORCOWO.
    Bo po moim wieloletnim doświadczeniu zauważyłam, że inwestorzy chcieli by wybudować swoje domy za darmo ( oczywiście są co nie oszczędzają na swojej budowie). Wiesz uwierz mi moje doświadczenie w temacie budownictwa jest duże.
  8. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Zaneta1010
    Bo po moim wieloletnim doświadczeniu zauważyłam, że inwestorzy chcieli by wybudować swoje domy za darmo ( oczywiście są co nie oszczędzają na swojej budowie). Wiesz uwierz mi moje doświadczenie w temacie budownictwa jest duże.
    Ojojoj,ja oszczędzam na budowie no i wg Ciebie z czym to się wiąże ?
    Jestem pewien,że mimo to dom mam zbudowany przez dobrych ale tanich fachowców,z dobrych materiałów a przy tym jest to domek energooszczędny a dodatkowo z pompą ciepła.
    Do budowy bierze się sprawdzonych i polecanych fachowców,nie koniecznie drogich,podobnie materiały,nie muszą być drogie a będą dobre.
  9. MAR70 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MAR70 Zarejestrowany: 13.02.2013 Posty: 42
    Najlepiej i najdokładniej zrobisz samemu.Większość fachowców u nas jest z przypadku i nie ma tu znaczenia nasze doświadczenie w tematach budowlanych.U nas każdego fachowca (oprócz Karola stolarza)trzeba było sprawdzać i u każdego znalazły się jakieś niedociągnięcia.
  10. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Zaneta1010
    Dobre FIRMY BUDOWLANE nie zatrudnią Pana Kazia z pod butki od piwa,
    Ha ha
    Właściwie to nie mam nic do dodania bo ręce mi opadły
  11. rewo66 ELITA FORUM (min. 1000)
    rewo66 Zarejestrowany: 19.11.2010 Posty: 2124
    W trakcie budowy naszego domu miałem styczność z firmami z których jestem zadowolony i z firmami które trzeba było ostro pilnowac bo inaczej byłaby chryja. Co do przysłowiowych Panów Kaziów to miałem styczność z 2 osobami które nie mają własnych firm a po pracy dorabiają sobie. Jednego wywaliłem na zbity pysk (elektryk) i to polecany, a z drugiego (hydraulik) do dziś jestem zadowolony i jeszcze parę razy go zawołam. Zatem z tym jest różnie i rację ma Rutino że trzeba pilnować oraz Adam że w jakości prac najwiekszy udział ma czynnik ludzki. Duzo zależy też od szczęścia i pecha nawet ci polecani fachowcy moga u nas coś spartolić.
  12. elmagra STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra Zarejestrowany: 27.09.2010 Posty: 440
    Cytat Napisał MAR70
    Najlepiej i najdokładniej zrobisz samemu.Większość fachowców u nas jest z przypadku i nie ma tu znaczenia nasze doświadczenie w tematach budowlanych.U nas każdego fachowca (oprócz Karola stolarza)trzeba było sprawdzać i u każdego znalazły się jakieś niedociągnięcia.
    Podpisuję się pod tą wypowiedzią. Dlatego też zadowolona jestem, że etap wykop-zbrojenie-ławy zrobiliśmy sami, bez udziału fachowców, wiemy, że jest dobrze zrobione a przy okazji zaoszczędziliśmy kilka tysięcy złotych.
  13. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    elmagra, pokaż co budujesz. Rzuty jakieś czy coś, ciekawscy jesteśmy
  14. elmagra STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra Zarejestrowany: 27.09.2010 Posty: 440
    Budujemy Chabra z pracowni MTM Styl, w wersji poszerzonej o 80cm od strony garażu (tym sposobem mąż ma większy garaż i kotłownię, a ja sypialnię i garderobę Trochę zmian na parterze dotyczących ubikacji. Podobne zmiany ma kolega DamianF (buduje Chabra 3, jego dziennik w grupie Samorobów jest)
  15. fotohobby REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    fotohobby Zarejestrowany: 19.08.2011 Posty: 18618
    Jak wygląda "ranking" firm okniarskich z naszego regionu ?
    Oknoplast nadal cieszy się złą renomą ?

    Wysłałem zapytania do Grzomby (generalnie pozytywne opinie, choć znam też osobę, która najprawd. z firmą spotka się w sądzie), do mikołowskiego dystrybutora MS okna, o którym słyszałem dobre opinie, oraz zamierzam odwiedzić salon Davidsson, dystrubutora Oknoplus.

    Cy ktoś jeszcze wart jest rozważenia ?
    Ofertę dostałem już od Koda system, bo byli na targach w Ekonomiku, ale póki ci to egzotyka...
  16. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał fotohobby
    Jak wygląda "ranking" firm okniarskich z naszego regionu ?
    Oknoplast nadal cieszy się złą renomą ?

    Wysłałem zapytania do Grzomby (generalnie pozytywne opinie, choć znam też osobę, która najprawd. z firmą spotka się w sądzie), do mikołowskiego dystrybutora MS okna, o którym słyszałem dobre opinie, oraz zamierzam odwiedzić salon Davidsson, dystrubutora Oknoplus.

    Cy ktoś jeszcze wart jest rozważenia ?
    Ofertę dostałem już od Koda system, bo byli na targach w Ekonomiku, ale póki ci to egzotyka...
    No ja tu caly czas gorliwie odradzam Oknoplast wiec radze znalezc inna firme
  17. alhana FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alhana Zarejestrowany: 27.08.2012 Posty: 127
    Szukam kogoś od schodów kręconych, polećcie proszę
  18. fotohobby REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    fotohobby Zarejestrowany: 19.08.2011 Posty: 18618
    Cytat Napisał neszka83
    No ja tu caly czas gorliwie odradzam Oknoplast wiec radze znalezc inna firme
    No coż, jakby pogrzebać, to u każdego dealera można się dokopać do jakiegoś smrodku
    Tym niemniej czekam ma rekomendecje i pozytywne opinie, żeby się nie skończyło na tym, że z braku takowych będę wybierał okna na podstawie ceny i tego, która firma ma najbardziej antracytową z antractowych okładzin
  19. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał fotohobby
    No coż, jakby pogrzebać, to u każdego dealera można się dokopać do jakiegoś smrodku
    Tym niemniej czekam ma rekomendecje i pozytywne opinie, żeby się nie skończyło na tym, że z braku takowych będę wybierał okna na podstawie ceny i tego, która firma ma najbardziej antracytową z antractowych okładzin
    wiadomo, ale wstawianie okien i zaluzji zajelo im rok czasu... wiec serio ODRADZAM! Obiecalam zreszta szefowi, ze ma antyreklame murowana. Nawet nie probowal sie starac.
  20. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    ja tam nic do moich okien nie mam (Oknoplast model Rubin). Odróżnijmy markę od sprzedawcy.
    tarasowe są do regulacji, ciężko się zamykają. Ale już przy montażu mówili że pierwsza regulacja jest gratis, bo dom po tynkach, wylewkach siądzie i mogą sie okna gorzej domykać.
    Okna kupione w Żorach i mimo dwóch telefonów nie skontaktowali się na regulację. Teraz był trzeci, babka świeci oczami za swojego szefa i na sto procent ma ktoś przyjechać pojutrze. Zobaczymy, jeśli będzie problem to następnym krokiem będzie telefon do Oknoplastu.
Pokaż wyniki od 31801 do 31820 z 34093