dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Nie wszyscy,którzy się pobudowali i teraz tylko sprzątają swoje domy stąd zniknęli.Ja czytam regularnie (jak jest co),tylko mnie taki jeden pajac zdenerwował,ale dzięki bogu już też się chyba wybudował i zniknął ,jakoś smutno się zrobiło jak pan od farb nie sieje zamętu.Widzisz neszka jakby był to byś miała wykład na temat farb.Ja od siebie tylko mogę powiedzieć,że mamy grunt snieżki a na to magnata,bardzo jestem zadowolona.Polecam,i pozdrawiam wszystkich
  2. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał neszka83
    ja jeszcze nie ale juz niedlugo Bede prosic jeszcze o polecenie jakiej firmy farby sa najlepsze niedlugo nas czeka malowanko
    Tikkurila / Beckers. Wlasciwie mozesz sie ograniczyc do tych dwoch (przy czym obie marki naleza do jednego wlasciciela

    Ja pod nie uzywam Sniezke GRUNT, ladnie wyrownuje i nadaje lekka fakture. Obowiazkowo calosc maluj walkiem z dosc dlugim wlosiem i nie zaluj farby - wyjdzie ekstra powloka ktora mozna szorowac szczotka, choc zwykle wystarczy szmata, woda z plynem i schodzi caly brud, a sciana jest jak nowo pomalowana
  3. rewo66 ELITA FORUM (min. 1000)
    rewo66 Zarejestrowany: 19.11.2010 Posty: 2124
    Do tej dwójki wymienionej przez Adama dodałbym Dekoral Professional sprzedawany tylko z własnych pkt Dekorala. Najbliższy w Katowicach na Bocheńskiego bodajże. A jako grunt to tylko Śnieżka Grunt.
  4. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Dzieki Adam napewno skorzystam z rady czesto korzystamy z Twoich rad i jeszcze sie nie zawiedlismy co do Dekorala to tez wezmiemy pod uwage a tak przy okazji dwa pytanka. Gdzie najtaniej mozna kupic panele??? i czy macie moze pojecie czym mozna zastapic choinki, zeby odgrodzic sie przed wscibskimi sasiadami??? Wiem, ze choinki lubia zolknac i tego sie wlasnie obawiam, ze potem bedzie brzydki ogrod przez te choinki a nie mam pojecia czym mozna by je zastapic, zeby jeszcze ladnie wygladalo z gory dzieki wielkie za rady juz prawie finiszujemy i juz nie moge sie doczekac przeprowadzki
  5. tysia8207 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tysia8207 Zarejestrowany: 13.10.2007 Posty: 50
    Cytat Napisał neszka83
    Dzieki Adam napewno skorzystam z rady czesto korzystamy z Twoich rad i jeszcze sie nie zawiedlismy co do Dekorala to tez wezmiemy pod uwage a tak przy okazji dwa pytanka. Gdzie najtaniej mozna kupic panele??? i czy macie moze pojecie czym mozna zastapic choinki, zeby odgrodzic sie przed wscibskimi sasiadami??? Wiem, ze choinki lubia zolknac i tego sie wlasnie obawiam, ze potem bedzie brzydki ogrod przez te choinki a nie mam pojecia czym mozna by je zastapic, zeby jeszcze ladnie wygladalo z gory dzieki wielkie za rady juz prawie finiszujemy i juz nie moge sie doczekac przeprowadzki

    Witam.Tanie panele można znaleźć w Panel-Spec w Rybniku na Wodzisławskiej (bez montażu).My zamawialiśmy w Abak w Rybniku (montaż gratis),termin montażu mamy na połowę czerwca więc czekamy z niecierpliwością.Jesli się wyśle ofertę na e-maila to cena jest o 4-5zł niższa niż kupując u nich bezpośrednio w sklepie.Pozdrawiam
  6. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał tysia8207
    Witam.Tanie panele można znaleźć w Panel-Spec w Rybniku na Wodzisławskiej (bez montażu).My zamawialiśmy w Abak w Rybniku (montaż gratis),termin montażu mamy na połowę czerwca więc czekamy z niecierpliwością.Jesli się wyśle ofertę na e-maila to cena jest o 4-5zł niższa niż kupując u nich bezpośrednio w sklepie.Pozdrawiam
    no wlasnie juz cos slyszalam o Abak, tez wolelibysmy z montazem, bo przyjda i zrobia w jeden dzien i po problemie To dobrze wiedziec i dzieki za ta podpowiedz, ze mailowo taniej to nawet dla mnie wygodniej
  7. gorgo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gorgo Zarejestrowany: 30.09.2012 Posty: 39
    Wszyscy chwycili się prac przy domach
    U mnie już stan surowy zamknięty, mam teraz problem którą POŚ wybrać - mam dylemat czy BIO-HYBRYDA2500, czy BIOEKOCENT 3300 PRO.
    Jeżeli ktoś ma jedną lub druga byłbym wdzięczny za opinię.
    Bądź jeżeli użytkuje ktoś inną i jest zadowolony też jestem otwarty na propozycje, ale tylko biologiczna wchodzi w grę.
  8. Dars SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dars Zarejestrowany: 15.06.2009 Posty: 73
    My mamy BIO-HYBRYDA2500 i na razie jesteśmy zadowoleni. Niestety nie mamy za dużych doświadczeń, bo użytkujemy dopiero od listopada 2012.
  9. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał neszka83
    Dzieki Adam napewno skorzystam z rady czesto korzystamy z Twoich rad i jeszcze sie nie zawiedlismy

    Ja nim cos kupie to robie ostry research w internecie ktory trwa od kilku minut do kilku dni, w zaleznosci od wartosci tego co mam kupic - a polecam tylko te rzeczy ktore sie u mnie sprawdzily. Wiec jak cos polecam to raczej to jest pewne i sprawdzone

    Cytat Napisał neszka83
    Gdzie najtaniej mozna kupic panele???
    Polecam http://www.ekronodom.pl/ - Pszczyna przy trasie na Katowice. Ostatnio kupowalem tam eggera dab arlington po 42 pln / m2, gdzie najtaniej w innych sklepach i marketach (objechalem wszystkie w okolicy chyba) byl za 60 pln / m2 Ale uwaga - ceny internetowe maja nizsze niz na sklepie!! Wiec ew. jechac poogladac (maja przeogromny wybor), wybrac, a potem na internet sprawdz cene i przy kupowaniu powiedz ze chcesz miec ceny internetowe to obniza Jest o co walczyc bo ten moj arlington normalnie kosztuje tam chyba 4 pln / m2 wiecej (*70m2 ktore kupilem = 280 pln Na miejscu maja tez (przy paniach z komputerami) resztki roznych modeli paneli w naprawde niezlych cenach - mozna dorwac 20-30-40m2 zarypistych paneli za 30-50% ceny.

    Cytat Napisał neszka83
    i czy macie moze pojecie czym mozna zastapic choinki, zeby odgrodzic sie przed wscibskimi sasiadami??? Wiem, ze choinki lubia zolknac i tego sie wlasnie obawiam, ze potem bedzie brzydki ogrod przez te choinki
    Thuje ale smaragdy (czyli zoltawe/zlotawe). Zolkna i zdychaja tylko jak na nie pies sika Brabanty sa tansze ale sie rozwalaja na sniegu. Tujki rosna naprawde szybko - wkleje pozniej fote z 2011 i dwa lata pozniej sprzed paru dni z 2013 u mnie jak rosly, jeszcze ze dwa lata i plot bedzie szczelnie zakryty
  10. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    nic nie jest za darmo, a zwłaszcza montaż czegoś, np. drzwi czy paneli. Przy montażu dostajesz wprawdzie niższy VAT, ale różnice w vacie i tak odzyskasz rozliczając się na koniec budowy.
    Nam panele montował jakiś pajac z INTERDOM2 w Wodzisławiu, gdzie zeszliśmy do całkiem niezłych cen paneli i drzwi.
    gdybym temat przerabiał jeszcze raz, to panele i drzwi zamontowałby nasz perfekcyjny kafelkarz i wyszłoby to taniej niż ten "darmowy montaż".
  11. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    rutino to ja wole teraz miec ten VAT odliczony bo juz resztki kasy zostaly. Wole teraz niz czekac potem wieki na pieniadze z odliczen... Teraz tez juz od marca czekamy i nie wiem kiedy sie doczekamy.... a kasa by sie przydala na drzwi ;] Ja slyszalam, ze ta firma Abak czy jakos tak to ma calkiem przyzwoite ceny. Juz z wielu zrodel slyszalam. Bede musiala isc zerknac.
  12. apuska SYMPATYK FORUM (min. 10)
    apuska Zarejestrowany: 04.02.2012 Posty: 72
    a ja mam pytanie co dawaliscie na tynki?
    bo mi podpowiadaja ze najlepiej na to gruntownik potem gladz potem znow gruntownik i dopiero farba

    jak bylo/bedzie u was?
  13. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    ja dałem unigrunt z atlasa. zrobiły się takie szkliste plamy że nic nie mogło tego zamalować, musieli malarze zarobić na połozeniu jednej warstwy gładzi.
    Jak chcesz tanio to przetrzyj z grubsza tynk siatka ścierną i na to snieżka grunt i potem farba. uzyskasz równe choć dość surowe ściany.
    jesli chcesz miec dobrze to malarze robią gładź, gruntują i malują.
  14. _franc WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    _franc Zarejestrowany: 04.06.2013 Posty: 1
    Witajcie grupo rybnicka!
    Dopiero rozprawcowuję to forum więc prosze mnie nie rugac, jeżeli pisze w nieodpowiednim temacie Budować będę dom pod Raciborzem, ale na chwile obecną 2/7 tygodnia spędzam w Rybniku toteż postanowiłem się z Wami przywitać i zaprzyjaźnić. Projekt jest już gotowy, na dniach ma być pozwolenie na budowę i myśle że jakoś wspólnie damy radę dociągnąć budowę do końca. Pomożecie?
    Na poczatek zwracam się z prośbą. Czy ktoś może polecić kierownika budowy? Ale nie takiego do robienia wpisów, ale również osobę która zainteresuje sie poziomem wykonania robót. Budżet jest mocno ograniczony i sporo prac będzie wykonywanych systemem gospodarczym wobec czego potrzebuję osoby, kktóra bedzie cierpliwie odpowiadać na moje pytania. Czy ktoś z Was może polecić taką osobę? Niebawem mam nadzieję założyć osobny wątek na temat mojej budowy i powstawiam tam fotki placu boju.
  15. rewo66 ELITA FORUM (min. 1000)
    rewo66 Zarejestrowany: 19.11.2010 Posty: 2124
    Zatem witamy w gronie straceńców
    Ja co prawda nie buduję się w tej okolicy ale jest tu dużo bardzo fajnych forumowiczów którzy wspomoga cię swoją wiedzą i doświadczeniem.
  16. Tomi78 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomi78 Zarejestrowany: 03.10.2007 Posty: 16
    Cytat Napisał _franc
    Witajcie grupo rybnicka!
    Dopiero rozprawcowuję to forum więc prosze mnie nie rugac, jeżeli pisze w nieodpowiednim temacie Budować będę dom pod Raciborzem, ale na chwile obecną 2/7 tygodnia spędzam w Rybniku toteż postanowiłem się z Wami przywitać i zaprzyjaźnić. Projekt jest już gotowy, na dniach ma być pozwolenie na budowę i myśle że jakoś wspólnie damy radę dociągnąć budowę do końca. Pomożecie?
    Na poczatek zwracam się z prośbą. Czy ktoś może polecić kierownika budowy? Ale nie takiego do robienia wpisów, ale również osobę która zainteresuje sie poziomem wykonania robót. Budżet jest mocno ograniczony i sporo prac będzie wykonywanych systemem gospodarczym wobec czego potrzebuję osoby, kktóra bedzie cierpliwie odpowiadać na moje pytania. Czy ktoś z Was może polecić taką osobę? Niebawem mam nadzieję założyć osobny wątek na temat mojej budowy i powstawiam tam fotki placu boju.
    Witam
    Ja mogę polecić mojego kierownika budowy, spoko gościu, doradzi, na budowę przyjeżdżał nawet jak nikogo nie było posprawdzać czy wszystko ok. itp. Pan Krystian 509 254 749, chyba się nie obrazi ze podaje jego numer
  17. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    [quote=GabrysiaBP]Polecam,i pozdrawiam wszystkich[/quote.]

    No dzięki Bogu, Gabrysia Ty żyjesz- już myślałam ,że się wyprowadziłaś

    Witamy nowych budujących Co do kierownika budowy- myślę ,że na rejony Raciborza mogę polecić F. Kolarczyka z Nowej Wsi, firma Wand II. Gościu bardzo konkretny, z doświadczeniem, nie wydziwia za bardzo, dla mnie w porządku. Budujemy z nim 4 chałupę i jest ok.
  18. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał halina46
    Witamy nowych budujących Co do kierownika budowy- myślę ,że na rejony Raciborza mogę polecić F. Kolarczyka z Nowej Wsi, firma Wand II. Gościu bardzo konkretny, z doświadczeniem, nie wydziwia za bardzo, dla mnie w porządku. Budujemy z nim 4 chałupę i jest ok.
    Jezu Halina Ty jestes developerem ?! Ja wiem jak mowia, pierwszy dla wroga i tak dalej - ale ponoc konczy sie na trzecim
  19. ds88 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ds88 Zarejestrowany: 15.03.2011 Posty: 34
    Witam mam pytanie w projekcie mam komin systemowy obmurowany porothermem czy cegłą od dołu. Wydaje mi sie ze po to robie systemowy zeby go nie robic z cegły. teraz nie wiem czy musze tak zrobic mam strop drewniany i może dlatego?
    jak nie obmuruje od dołu jak potem obmuruje klinkierką.
    kupywaliście gotowe ławy pod obmurówke
    A może tylko tynkiem żywicznym przejechać komin?
  20. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał ds88
    Witam mam pytanie w projekcie mam komin systemowy obmurowany porothermem czy cegłą od dołu. Wydaje mi sie ze po to robie systemowy zeby go nie robic z cegły. teraz nie wiem czy musze tak zrobic mam strop drewniany i może dlatego?
    jak nie obmuruje od dołu jak potem obmuruje klinkierką.
    kupywaliście gotowe ławy pod obmurówke
    A może tylko tynkiem żywicznym przejechać komin?
    Mam komin systemowy do kominka od dołu izolowany wełną,mam także strop drewniany.Komin w domu nie jest niczym izolowany,ponad dachem jest obrobiony styropianem i tynkiem żywicznym.
    Kilka paleń kominkiem zaliczonych i jest ok.
Pokaż wyniki od 31981 do 32000 z 34093