dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. nowy 1 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1 Zarejestrowany: 30.01.2011 Posty: 433
    Cytat Napisał halina46
    Kochani, jestem po rozmowie z gościem nadanym przez neszkę83,. Facet z okolic Żywca, robi wylewki i tynki. Wylewki po 12 zł/m2, tynki po 11/m2 lub 23 zł/m2 z materiałem. Czas oczekiwania 2 tyg. I tak sobie myśle, jak to jest , że jemu opłaca się z Żywca przyjechać i zrobić tynk/wylewkę za 12 złociszów, a naszym ziomkom z okolicy się za tyle nie opłaca?? Czyżby gościu dopłacał do biznesu? Czemu u nas na robociźnie jest takie przebicie? 2-3 zł na m2 to przy całym domu robi się niezły pieniądz. Mam nadzieję, że wykonawstwo jest równie dobre co Barnabas itp firm.
    Jak czytam wykonawstwo jest równiw dobre jak Barnabas to mi sie śmiać chce .Powtarzam wykonawstwo równie dobre jak inne firmy a może nawet gorsze a kasę wzięli że ho ho .

    Pytanie z czego macie opaski wokół domu z kostki czy z kamienia?
  2. Justyna P STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P Zarejestrowany: 06.09.2010 Posty: 461
    Potrzebuje projekt zjazdu. U nas w Rudzie Śląskiej facet za projekt plus uzgodnienia podał kwotę 1tys. zł. Z tego co pamiętam ktoś wcześniej pytał o projektanta. Prosze o namiary.
  3. fotohobby REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    fotohobby Zarejestrowany: 19.08.2011 Posty: 18605
    Za projekt przyłącza kanalizacji i wody PGWiK w Rybniku życzy sobie 900zł.
    Czy to cena "rynkowa", czy może warto poszukać kogoś ze stosownymi uprawnieniami ?
  4. Doti90 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Doti90 Zarejestrowany: 23.10.2012 Posty: 12
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Po prostu wykonawcom palma bije Elementy drewniane na moje schody u kilkunastu stolarzy (większych i mniejszych) w najbliższej okolicy kosztowały minimum 6k pln i goście zarzekali się że poniżej to już będą dopłacać do interesu. Pod Krakowem (Myślenice) kupiłem to samo (+ jeszcze gratis klej i usługę powycinania otworów na lamelki + lamelki żeby się łatwiej składało) za 3300 pln! Dało się? Dało! Chyba za mała konkurencja i duży popyt że im się nie chce cen obniżać. Bo i po co obniżać jak są chętni za wyższą cenę

    Mogłabym prosić o namiary na gdzie kupiłeś te elementy? Tez chcielibyśmy poskładać schody sami jak najtaniej. Stolarz nas policzył 11 tys za same schody ;/ Po odbiór jechałeś sam czy dali własny transport?
  5. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Doti90
    Mogłabym prosić o namiary na gdzie kupiłeś te elementy? Tez chcielibyśmy poskładać schody sami jak najtaniej. Stolarz nas policzył 11 tys za same schody ;/ Po odbiór jechałeś sam czy dali własny transport?
    605781307 - Norbert Kutrzeba. Ja jechalem sobie po to sam (A1 -> A4, dojazd praktycznie samymi autostradami - 1:20h od Wodzislawia ale nie ma problemu zeby Ci/Wam to wyslal kurierem na palecie Polecam! Moje wyszly dokladnie polowe taniej (5500) przy czym ja mam tez podstopnice z 4cm jesiona, zadne tam z MDFu czy oklejane, z "oszukanymi" podstopnicami byloby z 2500 zamiast 3300 za samo drewno
  6. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    co by tu zrobić z betonowym tarasem żeby się tak nie kurzył?
    okafelkowany zostanie najwcześniej za rok. Szlag nas trafia że nie poszliśmy w taras na gruncie, byłyby eleganckie deski, a wyszłoby taniej. Totalnie przegapiliśmy temat, w dodatku mamy most termiczny gratis.
    wracając do tematu, jakąś farbą szarą na beton? Albo tylko jakoś zagruntować? Jako że to tymczasowe, musi być tanio.
  7. rewo66 ELITA FORUM (min. 1000)
    rewo66 Zarejestrowany: 19.11.2010 Posty: 2124
    Rutino: Podejrzewam że na położenie kantówek na ten beton i na nie deski to juz nie masz za bardzo miejsca. Mam na mysli wysokość do drzwi tarasowych. Farba chyba nic nie da i będzie odchodzić płatami. Jest specjalna farba do betonu ale droga. Jesli to ma byc rozwiązanie tymczasowe to może gumolit taki grubszy w jakiś rozsądny wzorek i odcień. Np. udający deski. czy płytki.
  8. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    mam jakieś 3 centymetry. deski może by się zmieściły ale te muszą być na legarach.
    No nic, kiedyś dojdziemy do jakichś płytek.

    a może gdzieś jeszcze żyje jakiś szpec od lastryko i nam z sentymentu za darmo zrobi
  9. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Rutino, najtaniej wyjdzie sztuczna trawa, tzn wykładzina balkonowa jak trawa. To masz rozwiązanie tymczasowe i chyba najtańsze, a przy tym nawet nieźle wygląda i jest łatwe w utrzymaniu. Spłuczesz wodą z detergentem i po krzyku. Gumolit się nie sprawdzi bo po deszczu będzie śliskie a na jesień wyrzucisz z powodu przepalenia słońcem. Dziś już nie ma tej jakości gumolitów co w latach PRL-u. U nas jeszcze funkcjonuje linoleum po babci . Obecnie leży w piwnicy, a ma już chyba ze 30 lat. To był materiał- 1 klasa.
    Moim zdaniem nic lepszego nie wymyślisz. Grunt to rozwiązanie na małą skalę. Też zagruntowaliśmy ale nadal się "skurza", cały czas zamiatam drobinki pyłu, które się noszą. Gruntowanie tego nie zatrzyma. Jedyne rozwiązanie to wykładzina, może być z odzysku. Może ktoś wymienia lub wyrzuca z dużego pokoju to przygarnij. Potem ją wykorzystasz jako podkład pod trawnik albo skarpy. Ja tak "utylizuje "stare dywany i resztki wykładzin. Agrowłóknina wymięka
  10. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Cytat Napisał fotohobby
    Za projekt przyłącza kanalizacji i wody PGWiK w Rybniku życzy sobie 900zł.
    Czy to cena "rynkowa", czy może warto poszukać kogoś ze stosownymi uprawnieniami ?
    Nie wiem jak z kanalizacją ale za projekt przyłącza wody zapłaciłam 518 zł, w PWiK Rybnik. Podłącz u nich będzie kosztował 1050 zł plus to co weźmie firma. Z tego co wiem u projektanta może zapłacisz mniej ale jak zaczną wymyślać, że to... albo tamto... Nie wiem czy dla 100-200zł warto się chandryczyć. Jak u nich robisz projekt to masz z głowy poźniejsze problemy. Tak mi się wydaje
  11. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Chyba za mała konkurencja i duży popyt że im się nie chce cen obniżać. Bo i po co obniżać jak są chętni za wyższą cenę

    Adam, konkurencja jest dość duża ale i popyt spory więc ceny windują jak się da. Szukam koparki i wyobraź sobie, że taniej niż 80 zł/h w Rybniku nie znajdziesz. Większość i tak liczy 90-100zł/h To paranoja jakaś, bo jak się trafi fajtłapa ( sorki za określenie) to płacisz za powolność.
    A jeśli chodzi o brukarzy to już przegięcie na maksa. 120zł/m2 placu - taka jest cena "na gotowo"za zwykłą kostkę po 27zł.

    Kurde, kto zarabia takie pieniądze na godzina ?
  12. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał halina46
    Kurde, kto zarabia takie pieniądze na godzina ?
    He he, budowlanka i wykończeniówka to dzikie branże Trzeba mieć oczy dookoła głowy bo każdy patrzy na Ciebie jak na włochatą owieczkę do ostrzyżenia
  13. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Cytat Napisał rutino78
    co by tu zrobić z betonowym tarasem żeby się tak nie kurzył?
    okafelkowany zostanie najwcześniej za rok. Szlag nas trafia że nie poszliśmy w taras na gruncie, byłyby eleganckie deski, a wyszłoby taniej. Totalnie przegapiliśmy temat, w dodatku mamy most termiczny gratis.
    wracając do tematu, jakąś farbą szarą na beton? Albo tylko jakoś zagruntować? Jako że to tymczasowe, musi być tanio.
    poszukaj gruntu do betonu (kurcze nie wiem jak sie to zwie) kolor zielony wyglada jak folia w plynie, ale jest tanszy tylko czy ten pizdzacy zielony by cie nie dobil. Od biedy moge zajrzec do garazu bo chyba jeszcze tam mam w kibelku wody nie przepuszcza no i z betonu sie nie kurzy .
  14. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Cytat Napisał halina46
    Chyba za mała konkurencja i duży popyt że im się nie chce cen obniżać. Bo i po co obniżać jak są chętni za wyższą cenę

    Adam, konkurencja jest dość duża ale i popyt spory więc ceny windują jak się da. Szukam koparki i wyobraź sobie, że taniej niż 80 zł/h w Rybniku nie znajdziesz. Większość i tak liczy 90-100zł/h To paranoja jakaś, bo jak się trafi fajtłapa ( sorki za określenie) to płacisz za powolność.
    A jeśli chodzi o brukarzy to już przegięcie na maksa. 120zł/m2 placu - taka jest cena "na gotowo"za zwykłą kostkę po 27zł.

    Kurde, kto zarabia takie pieniądze na godzina ?
    koparka swoje kosztuje nawet uzywki po 100000 chodza to musza na czyms dobic BTW moj koparkowy dalej bierze 85zl i cztery lata temu tez bral 85 wiec ja nie narzekam, bo nie bierze za dojazd (to juz jest paranoja) , a jak mu sie da piwo to 2x szybciej robi taki patent na niego mam.
  15. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    z forum leroymerlin.pl na temat sztucznej trawy:

    Olcia 2012.05.18, 20:04
    a jak jest z czyszczeniem takiej trawy na tarasie?

    robol 2012.06.20, 21:11
    Jej się nie czyści tylko przycina co 2 tyg. Najlepiej kosiarką elektryczną

    kocik 2012.07.01, 17:10
    Jeśli chodzi o przycinanie to najlepiej wpierw wszerz a później wzdłuż

    abrrra kadabra 2012.07.17, 11:28
    Wszyż i wzdłyż...Ja mam laser i ultradźwięki ...Aż się kret nie przyciśnie i kleszcz nie świśnie...A wypalać trawę można już na wiosnę...Polecam !

    spopielar2013.04.21, 17:26
    Jak wyżej. Ja podsypuje nawozem, podlewam i się jakoś trzyma.. Ja regularnie z psem na nowy trawnik wychodzę i nawet nie muszę po nim sprzątać, bo murawka ładnie przepuszcza wodę i inne nieczystości. Polecam.


    posmarkałem się ze śmiechu

    chyba jednak pójdziemy w stronę jakiegoś gruntu.
  16. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    haha niezle rutino wlasnie poplulam monitor
  17. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Ta sztuczna trawa wcale taka tania nie jest - 15 pln / m2, chcielismy tez tymczasowo w zeszlym roku kupic ale dla mojego tarasu 4,5 * 8 = 36m2 = 540 pln! Darowalismy sobie, jakos przezylismy z golym betonem - fakt ze ja na nim zrobilem "zasypke cementowa" i zatarlem i przez to sie za bardzo nie kurzy - do tego czeste mycie karcherem i jest calkiem czysto

    W tym roku w koncu jednak klade dechy! Legary juz pomalowane i wysuszone w piwnicy czekaja na montaz
  18. Zaneta1010 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zaneta1010 Zarejestrowany: 09.02.2013 Posty: 82
    Cytat Napisał Daga&Adam
    He he, budowlanka i wykończeniówka to dzikie branże Trzeba mieć oczy dookoła głowy bo każdy patrzy na Ciebie jak na włochatą owieczkę do ostrzyżenia
    Zależy czy usługę zamawiasz u Firmy która potem da Ci gwarancję za wykonana usługę, Czy u Pana Kazia który nie ma firmy.
    Budownictwo to jest ciężki kawałek chleba.
  19. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Zaneta1010
    Zależy czy usługę zamawiasz u Firmy która potem da Ci gwarancję za wykonana usługę, Czy u Pana Kazia który nie ma firmy.
    Budownictwo to jest ciężki kawałek chleba.
    Żadna różnica. W budowlance dzisiaj firma istnieje, za dwa dni już jej nie ma. Gwarancja to pic na wodę fotomontaż Po prostu trzeba kupować solidnie i na lata, nie oszczędzać na materiałach żeby nie musieć z gwarancji korzystać
  20. Zaneta1010 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zaneta1010 Zarejestrowany: 09.02.2013 Posty: 82
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Żadna różnica. W budowlance dzisiaj firma istnieje, za dwa dni już jej nie ma. Gwarancja to pic na wodę fotomontaż Po prostu trzeba kupować solidnie i na lata, nie oszczędzać na materiałach żeby nie musieć z gwarancji korzystać
    Wiesz nawet jak użyjesz dobry materiał, a źle zostanie wykonana usługa tzn. np. wymurowana krzywa ściana z cudownego materiału to co ci z tego materiału. Pan Kazio jak Ci krzywo wymuruje ściany konstrukcyjne to potem trzeba będzie więcej tynku dać no, ale Pan Kazio zrobi to za dwa piwa a inwestor się cieszy bo zaoszczędził . Zgadzam się, że dzisiaj firma jest juto jej nie ma dlatego trzeba wybrać sprawdzoną która długo istnieje na rynku
Pokaż wyniki od 31781 do 31800 z 34093