dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Wyrażnie pisze w tym wniosku,że trzeba mapkę powykonawczą odbioru obiektu.
  2. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Gosia samosia
    wniosek znajdziesz tutaj http://bip.um.rybnik.eu/Default.aspx?Page=23&Id=48 oddajesz w kancelarii z załącznikami

    1. kserokopia dokumentu stwierdzającego prawo własności;
    2. kserokopia mapy zasadniczej z naniesionym budynkiem;
    mapa z naniesionym budynkiem przed odbiorem ??
    tez cos mi sie to nie widzi ...
  3. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Gosia mam rozumieć,że nie masz jeszcze domu a masz już jego numer,dobrze rozumiem tak??Też chciałam to załatwić,ale ta pani z inspektoratu wyraźnie powiedziała,że tak się nie da i też należę do UM.
  4. Gosia samosia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gosia samosia Zarejestrowany: 15.10.2009 Posty: 85
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Gosia mam rozumieć,że nie masz jeszcze domu a masz już jego numer,dobrze rozumiem tak??Też chciałam to załatwić,ale ta pani z inspektoratu wyraźnie powiedziała,że tak się nie da i też należę do UM.
    Gabrysia,piszę jak jest i prosze nie rób ze mnie...
    Tam nie pisze że potrzebne sa mapki powykonawcze,tylk że z naniesionym budynkiem ,a to róznica.(raczej)
    Mój dom jest w trakcie budowy.Miałam robione nowe mapki bo poprzednie straciły wazność.
    Geodeta naniósł mury budynku bo juz wtedy dom stał. Mury były więc musiał je nanieśc...mając takie mapki bez problemu mogłam taki wniosek do UM złozyć.
    Tak czy inaczej sprawa jest do załatwienia ,tak jak od początku mówiłam.
  5. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Cytuję" do wniosku dołączam-mapa z pomiaru powykonawczego obiektu",no chyba,że ja czytać nie umiem.

    Ja nic z Ciebie nie robię tylko grzecznie pytam czy masz już nadany ten numer??Jeżeli tak to też to będę załatwiała,bo mi na tym bardzo zależy i jestem zdziwiona,bo widocznie to ja zostałam źle poinformowana przez panią z inspektoratu.
  6. Gosia samosia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gosia samosia Zarejestrowany: 15.10.2009 Posty: 85
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Cytuję" do wniosku dołączam-mapa z pomiaru powykonawczego obiektu",no chyba,że ja czytać nie umiem.

    Ja nic z Ciebie nie robię tylko grzecznie pytam czy masz już nadany ten numer??Jeżeli tak to też to będę załatwiała,bo mi na tym bardzo zależy i jestem zdziwiona,bo widocznie to ja zostałam źle poinformowana przez panią z inspektoratu.
    Od samego początku pisze że mam numer nadany ,inaczej nie zabierałabym głosu.
  7. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Dziękuję i wrzuć na luz kobieto,bo Ci serce stanie.
  8. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    tak czy siak nie dam 700 za pomiar geodezyjny czy mape dcp tylko po to zeby miec numer ...
  9. irb FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    irb Zarejestrowany: 29.05.2010 Posty: 229
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Nie ma ca zo. Jo zech ino dziura wykopol
    Jakby tak wszyscy wykonywali swoją robotę to budowaNIE było by SUPER !!!! Mamy poprawiony projekt jutro UM
  10. tysia8207 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tysia8207 Zarejestrowany: 13.10.2007 Posty: 50
    A nam wczoraj stal i 20 palet porothermu przywiezli.Nic tylko brac się do roboty....
  11. marzar SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marzar Zarejestrowany: 01.07.2010 Posty: 34
    witam po chwilowej przerwie

    Udało mi się wreszcie skompletować wszystkie potrzebne dokumenty, zorganizować wstępnie ekipy i mogę zabrać się za "budowanie"
    Chciałby poradzić się "starszyzny" forumowej, co myślą o mojej liśćie spraw do załatwienia.
    Przygotowałem takie małe zestawienie, jeśli moglibyście rzucić okiem na nie i odpisać, zgodnie z waszym doświadczeniem, o czym ewentualnie zapomniałem byłbym wdzięczny.
    Dodam tylko, że na działce jest woda, prąd, pomieszczenie gospodarcze, wc...

    MATERIAŁY
    1Zamówienie stali
    2Zamówienie siatki zbrojeniowej
    3Zamówienie izolacji ICOPAL
    4Zakup bednarki
    5Zamówienie bloczków fundamentowych
    6Zakup materiałów do wykonania kanalizacji
    7Zakup materiałów do wykonania drenażu
    8Zakup materiałów do wykonania doprowadzenia powietrza do kominka
    9Zakup żwiru do drenażu
    10Zamówienie betonu na ławy
    11Zamówienie chudego betonu do posadzki na gruncie

    PRACE BUDOWLANE
    1Umówienie geodety
    2Dostarczenie stali zbrojeniowej
    3Dostarczenie siatki zbrojeniowej
    4Dostarczenie izolacji ICOPAL
    5Wytyczenie geodezyjne (zakup gwoździ do ławic)
    6Umówienie koparki do wykopów pod ławy fundamentowe
    7Wykonanie wykopów pod ławy fundamentowe
    8Szałowanie
    9Przygotowanie zbrojenia
    10Zbrojenie ław fundamentowych
    11Dostarczenie betonu na ławy
    12Zalanie ław fundamentowych
    13Dostarczenie bloczków fundamentowych
    14Izolacja pozioma ław fundamentowych
    15Murowanie ścian fundamentowych
    16Izolacja pionowa ścian fundamentowych
    17Docieplenie ścian fundamentowych
    18Wykonanie drenażu opaskowego
    19Umówienie koparki do zasypania fundamentów wew
    20Zasypanie wnętrza fundamentów
    21Zagęszczenie piasku w fundamencie
    22Wykonanie Instalacji kanalizacji poniżej poziomu posadzki
    23Wykonanie doprowadzenia powietrza do kominka
    24Zbrojenie z siatki zbrojeniowej pod chudy beton
    25Dostarczenie chudego betonu do zalania podłogi
    26Zalanie podłogi na gruncie
    27bednarka???????????????
    28Umówienie koparki do zasypania fundamentów zew
    29Zasypanie fundamentów zew

    Tyle na razie mi się przypomniało, tylko o czym zapomniałem...
  12. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    marzar...zajebiste to co napisałes....ale bez tego też da się żyć ty bardziej jeśli zatrudniasz ekipę - spisz dokładnie umowe na roboty budowlane
    ja zaczęłam od wycen materiałów w hurtowniach, wzięłam tą która miała najwięcej rzecz najtańszych i potem negocjujesz żeby z innymi towarami też zeszli do zaproponowanych przez ciebie cen, mnie sie to w większości udało
    i czy dobrze rozumiem - najpierw kompletne zakupy a potem roboty ? a gdzie to chcesz trzymać wszystko ?
    aha.....z tą bednarką dobre - ja robie to dopiero teraz i bulę za koparke dodatkowo

    jeszcze mi sie przypomniało - jeśli w tym roku chcesz robić więźbę to jak najszybciej ją zamów, choć widze ze zatrzymałes sie na fundamentach więc może napisałam na "zaś"
  13. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał queene
    aha.....z tą bednarką dobre - ja robie to dopiero teraz i bulę za koparke dodatkowo
    Bednarke najlepiej wlozyc w szalunki law przed zalaniem betonem, tworzac uziom fundamentowy. Ja mam 65mb bednarki dookola, wyprowadzona w poblizu skrzynki z pradem W Niemcach to standard, a to w sumie najprostszy i swoja droga najlepszy uziom jaki mozna zrobic
    pozdr.
  14. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    o mamo ...

    plan konkretny !!
    czemu przy bednarce sa ????

    my ulozylismy bednarke wokol law fundamentowych jako zamknieta petle ... dwa konce wprowadzone sa do domu jeden w kotlowni a drugi w garazu ... tam pojdzie uziemienie dla skrzynek i dla zasilania glownego w budynku !! /no i tu sie przyznam do gafy - zamawiajac kable zapomnialam ze do uziemienia MUSZA byc kable zolto-zielone!!! a ja mam czarny i czerwony ;(/
  15. marzar SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marzar Zarejestrowany: 01.07.2010 Posty: 34
    Cytat Napisał queene
    i czy dobrze rozumiem - najpierw kompletne zakupy a potem roboty ? a gdzie to chcesz trzymać wszystko ?
    Większość w garażu 3x5 za wyjątkiem stali, bloczków i betonu

    Daga&Adam i mea

    Pytajniki są w pozycji uziom, bo nie wiedziałem kiedy się za to zabrać i w jaki dokładnie sposób to zrobić. Mam jeszcze jedno pytanie do Was. Czy mierzył Wam ktoś rezystancję waszych uziomów, czy tak na "oko" wydaje sie wam że są one dobre.
  16. Apacz 84 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Apacz 84 Zarejestrowany: 09.06.2009 Posty: 615
    Cytat Napisał marzar
    Pytajniki są w pozycji uziom, bo nie wiedziałem kiedy się za to zabrać i w jaki dokładnie sposób to zrobić. Mam jeszcze jedno pytanie do Was. Czy mierzył Wam ktoś rezystancję waszych uziomów, czy tak na "oko" wydaje sie wam że są one dobre.
    Musiałeś dostać warunki przyłączeniowe z Vattenfalla a tam powinno pisać. Pamiętaj tylko, że ta rezystancja to zabezpieczenie dla twojej rodziny!!!! a na zabezpieczeniu lepiej nie oszczędzać..... ja dałem pomierzyć firmie jak tylko zasypałem fundamenty.
  17. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Witajcie apropos zielono-zoltego kabla na cholere go dawac do lazienki (musi byc bo takie sa przepisy) jak bedzie wanna akrylowa czy z czego tam jest robiona mnie to rozbawilo BTW a macie przepieciowki (takie male pierdzielniki a jakie drogie) BTW Mea troche farby i przemalujesz ale rzeczywiscie musza byc zielono zolte. Ja od tygodnia molestuje goscia w urzedzie miasta i powiem wam, ze warto tak ma mnie dosc, ze zamiast dwoch miesiecy na zatwierdzenie projektu gazowki bede mial go po 2 tygodniach (wiec warto chodzic i smedzic) juz mi numer telefonu dal zeby mnie nie musial ogladac
    Marzar ale ja tam nie widze drewna w twojej rozpisce (desek itp. ) z czego to maja szalowac???
  18. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Jasek
    Witajcie apropos zielono-zoltego kabla na cholere go dawac do lazienki (musi byc bo takie sa przepisy) jak bedzie wanna akrylowa czy z czego tam jest robiona mnie to rozbawilo BTW a macie przepieciowki (takie male pierdzielniki a jakie drogie) BTW Mea troche farby i przemalujesz ale rzeczywiscie musza byc zielono zolte. Ja od tygodnia molestuje goscia w urzedzie miasta i powiem wam, ze warto tak ma mnie dosc, ze zamiast dwoch miesiecy na zatwierdzenie projektu gazowki bede mial go po 2 tygodniach (wiec warto chodzic i smedzic) juz mi numer telefonu dal zeby mnie nie musial ogladac
    Marzar ale ja tam nie widze drewna w twojej rozpisce (desek itp. ) z czego to maja szalowac???
    o co chodzi z uziomem w lazience ?? my do uziomu podlaczamy tylko tablice rozdzielcze!! a potem w kazdej jest wlasnie przepieciowka!!
  19. marzar SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marzar Zarejestrowany: 01.07.2010 Posty: 34
    Cytat Napisał Jasek
    Marzar ale ja tam nie widze drewna w twojej rozpisce (desek itp. ) z czego to maja szalowac???
    Nie pisałem o drewnie, bo to już mam. ale dzieki za spostrzegawczość
  20. basiab67 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiab67 Zarejestrowany: 28.01.2009 Posty: 280
    My również mieliśmy nadany numer na działkę bez odbioru domu (UM Knurów), złożyliśmy wniosek + ksero mapki z projektu, miesiąc oczekiwania i numer nadano, ale wiem że w innych miejscowościach wymagają odbioru np. budowa Przyszowice podlega Gierałtowicom i tam już był problem - odbiór domu konieczny.
Pokaż wyniki od 15201 do 15220 z 34093