dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. elmagra STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra Zarejestrowany: 27.09.2010 Posty: 440
    No więc poszliśmy na kompromis i zostawiliśmy 8m od płotu do domu. Mam nadzieję, że nie będzie to zła decyzja. Jak dobrze pójdzie (pani musi poprawić to nasze ustawienie domu) to jutro projekt wyląduje w starostwie. Optymistycznie czekam na odbiór za jakieś 16dni
  2. elmagra STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra Zarejestrowany: 27.09.2010 Posty: 440
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    elmagra rozumiem,że po znajomości ten odbir za 16 dni?
    Absolutnie nie mam żadnych znajomości w Starostwie Powiatowym w Rybniku. Powtórzyłam co mi powiedziała pani archi (a czy ona ma "znajomości" to nie wiem). Ona powiedziała, że tydzień temu dzwoniła tam w jakiejś sprawie i okazało się, że właśnie rozpatrywali wniosek o PnB z 10 września. Tak więc, zobaczymy za 16 dni. Choć nie twierdzę, że świat się zawali jak to będzie 60 zamiast 16 - ale miło by było, co nie?
  3. nowy 1 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1 Zarejestrowany: 30.01.2011 Posty: 433
    Cytat Napisał elmagra
    Absolutnie nie mam żadnych znajomości w Starostwie Powiatowym w Rybniku. Powtórzyłam co mi powiedziała pani archi (a czy ona ma "znajomości" to nie wiem). Ona powiedziała, że tydzień temu dzwoniła tam w jakiejś sprawie i okazało się, że właśnie rozpatrywali wniosek o PnB z 10 września. Tak więc, zobaczymy za 16 dni. Choć nie twierdzę, że świat się zawali jak to będzie 60 zamiast 16 - ale miło by było, co nie?
    My też nie czekaliśmy długo . Mieliśmy wszystkie papiery w porządku i nic nie musieliśmy donosić - czekaliśmy jakieś 3 tygodnie. Może mieliśmy takie szczęście nie wiem.
  4. tom003 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tom003 Zarejestrowany: 14.01.2011 Posty: 38
    Witam forumowiczów.
    Większość z Was ma już wykonane ocieplenie i mieszka we własnych domach. Czy ktoś miał styczność z ociepleniem termo-bravo z Jaworza? Cena z robocizną jest atrakcyjna, może aż za bardzo, i budzi obawy. I dlatego mam obawy. Pozdrawiam.
  5. jareckki1 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jareckki1 Zarejestrowany: 03.08.2009 Posty: 214
    OSTRZEGAM WSZYSTKICH przed Adrianem Borysenko z Będzina.
    Prowadził on firmę pod nazwą PRB Góral-BVD Building Company, a teraz ma firmę BUDIMEX, NIP firmy jest ten sam.
    Robił u mnie ocieplenie budynku, które nie dokończył. Sprawa w sądzie wygrana, a komornik nie może ściągnąć wierzytelności bo Adrian Borysenko nie ma nic na siebie. Po za tym kupa spapranej roboty i większość do poprawki, same problemy.
  6. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Cytat Napisał tom003
    Witam forumowiczów.
    Większość z Was ma już wykonane ocieplenie i mieszka we własnych domach. Czy ktoś miał styczność z ociepleniem termo-bravo z Jaworza? Cena z robocizną jest atrakcyjna, może aż za bardzo, i budzi obawy. I dlatego mam obawy. Pozdrawiam.
    My takie planujemy - ma być wykonane pod koniec października.
  7. gorgo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gorgo Zarejestrowany: 30.09.2012 Posty: 39
    Witam Grupę przyłączam się z budową w Rydułtowach.
    Wybrałem firmę Abakon z Bielska z projektem http://www.abakon.com/abakon-2010-se.html
    Byłbym wdzięczny za opinie na temat firmy, jeżeli mieliście styczność.
  8. Apacz 84 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Apacz 84 Zarejestrowany: 09.06.2009 Posty: 615
    Rydułtowy czy Radoszowy a coś więcej o lokalizacji???
  9. Dars SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dars Zarejestrowany: 15.06.2009 Posty: 73
    Cytat Napisał gorgo
    Witam Grupę przyłączam się z budową w Rydułtowach.
    Wybrałem firmę Abakon z Bielska z projektem http://www.abakon.com/abakon-2010-se.html
    Byłbym wdzięczny za opinie na temat firmy, jeżeli mieliście styczność.
    Budowałem z Abakonem.
    I jest kilka spraw na które musisz szczególnie zwrócić uwagę:
    1. Przypilnuj projektanta/architekta od nich, aby dobrze Ci wrysował wszystkie przyłącza (w szczególności prądu) na mapie zagospodarowania działki.
    U nas nawet chyba nie zaglądał do wydanych warunków przyłącza prądu i wrysował sobie prąd od czapy i napisał, że projekt według innego opracowania.
    Niestety w PINB-ie inaczej do tego podchodzą i skoro było wrysowane w zatwierdzonym projekcie zagospodarowania działki, to tak ma być wykonane (odstępstwo do kilu metrów).

    2. Uważaj na kierownika budowy od nich, bo zapewne zażąda dodatkowego wynagrodzenia za zakres robót nie objętych umową (czyli za wpisy w dzienniku budowy:szamba, przyłączy, ...+ zakończenie budowy) Może zapytaj się Abakonu, ile Ci obniżą cenę jak będziesz miał własnego kierownika budowy. Jeśli w tej cenie (+1000zł) znajdziesz innego sensownego kierownika to tak zrób. A jeśli będzie jednak od nich, to zgłaszaj mu wszystkie roboty po za Abakonem (przyłącza, ...), bo nam robił problemy z wpisami do dziennika budowy.

    3. Hydraulik - sprawdź dwa razy w necie zanim zgodzisz się na jakieś roboty dodatkowe (zazwyczaj można znaleźć to samo sporo taniej). Zresztą jak z każdą robotą dodatkową.
    W czasie wykonywania hydrauliki – mierz odległości i sprawdź z projektem.

    4. Wszystkie uzgodnienia dodatkowe (wychodzą w trakcie budowy) miej na piśmie (wystarczy mail).

    5. Przed pierwszym dniem prac na budowie zdobądź numer do kierownika prac ziemnych (nie kierownika budowy) i dowiedz się ile będzie potrzeba pospólki i jakiej.
    Umów się z okolicznym składem takich materiałów na dowóz w tym dniu. U nas niestety miał kierownik robót podać ile czego dopiero po zdjęciu humusu i to była straszna nerwówka, bo choć miałem wcześniej spisane ceny w kilku miejscach, to nie dało się na gwałt (np na za 2h) nic załatwić. Wszystkie takie rzeczy minimum z 1 dniem wyprzedzenia, bo potem auta są w rozjazdach. W efekcie musieliśmy płacić drogo, bo tylko tam się dało na już.

    6. Zwróć uwagę na wysokość montowania gniazdek kontra wysokość montowania sterowników (na jednej ścianie mamy misz-masz).

    7. Podwójne gniazdka, włączniki – zwróć uwagę, żeby były w ścianach wstawione puszki wielokrotne (o ile takie będziecie chcieli) – nam wstawili po dwie puszki w różnych odległościach i trzeba było przerabiać – UWAGA, TO JUŻ NA ETAPIE PROJEKTOWANIA INSTALACJI

    Tyle na szybko mi przyszło do głowy.
  10. tom003 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tom003 Zarejestrowany: 14.01.2011 Posty: 38
    Dzięki za informacje. A znasz kogoś kto ma już taki system? Może ktoś ocieplał z STYL-BUDem z Bielska Białej?
    pozd.
    Cytat Napisał madzia11mk
    My takie planujemy - ma być wykonane pod koniec października.
  11. aro_32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aro_32 Zarejestrowany: 27.12.2009 Posty: 220
    Witam,
    Widzę że na forum nadal sporo się dzieje.
    Chciałem tylko napomknąć że gdyby ktoś potrzebował 2 okienka o wymiarach 48cm na 61cm z wkładem 3-szybowym to zostały mi po budowie. Oddam za pół ceny, są oczywiście nowe.
  12. rewo66 ELITA FORUM (min. 1000)
    rewo66 Zarejestrowany: 19.11.2010 Posty: 2124
    Cytat Napisał gorgo
    Witam Grupę przyłączam się z budową w Rydułtowach.
    Wybrałem firmę Abakon z Bielska z projektem http://www.abakon.com/abakon-2010-se.html
    Byłbym wdzięczny za opinie na temat firmy, jeżeli mieliście styczność.
    Ja mogę powiedzieć tyle że mnie olali. Wysłałem im maila z prośbą o wycenę i nic do dzisiaj a dom juz stoi.
    Czytając to co wcześniej napisał Dars, a o pewnych pkt które on podał to już czytałem wczesniej w dziennikach budowy inych inwestorów powiem hm! napiszę ci szczerze daj se chłopie spokój z nimi. Będziesz się z nimi handryczył, chyba że bardzo zalezy ci na szybkim wybudowaniu domu.
    Nie jestem złośliwy ani obrażony na nich w końcu dziękuję Bogu że mi nic nie odpisali bo może bym się na nich zdecydował
  13. hanka11 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hanka11 Zarejestrowany: 18.03.2009 Posty: 64
    Cytat Napisał robertsz
    Nawet ostatnia padaka z Allegro wytrzyma zaniki zasilania rzędu kilku godzin.
    Twój alarm został założony przez amatora lub jest o piętro niżej od wymienionej padaki lub te SMS i kasa za nimi płynąca są celowe.
    Zaproś Pana Instalatora który wziął kasę i niech to poprawi lub wymieni centralę na normalną lub odda kasę i zatrudnij kogoś lepszego.


    Część urządzeń można zabezpieczyć UPSami, ale części się zwyczajnie nie da lub jest to za drogie rozwiązanie.
    O wiele bardziej szkodliwe są szpilki, które przychodzą po kablach po takich wyłączeniach i włączeniach.
    Zakładam, że masz ochronniki przeciwprzepięciowe B+C, zastanów się nad D przy wrażliwych urządzeniach (TV, pompa ciepła, indukcja, piec CO, komputery, słowem elektronika domowa).

    Pytanie kluczowe, czy wyłączenia dotykają wszystkich faz w równomiernym stopniu?
    Można spróbować przełączenia obwodów w rozdzielnicy i zminimalizować skutki takich zaników.

    Tyle i aż tyle możesz zrobić, reszta to pisma do Tauronu, a później do URE.
    Dzięki robertsz za odpowiedź - ale myślę że nasza centrala jest ok, akumulatory działają podczas zaniku prądu, jednak te powiadomienia są do naszej wiadomości. Ale faktycznie muszę jeszcze raz zaprosić mojego elektryka żeby pooglądał te fazy i założył zabezpieczenia.
  14. gorgo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gorgo Zarejestrowany: 30.09.2012 Posty: 39
    Cytat Napisał Dars
    Budowałem z Abakonem.
    I jest kilka spraw na które musisz szczególnie zwrócić uwagę
    Dzięki za info i wasz dziennik budowy, miło widzieć, że nie tylko ja będę z mini budował

    Postaram się założyć tez dziennik jak budowa się rozpocznie.
  15. gorgo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gorgo Zarejestrowany: 30.09.2012 Posty: 39
    Cytat Napisał Apacz 84
    Rydułtowy czy Radoszowy a coś więcej o lokalizacji???
    Rydułtowy - a dokładniej to strona od Pszowa
    Z tarasu będę miał widok na góry
  16. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał gorgo
    Rydułtowy - a dokładniej to strona od Pszowa
    Z tarasu będę miał widok na góry
    na ktore gory ?? nasze ?? czeskie ?? czy Beskid Sypany ??
  17. alhana FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alhana Zarejestrowany: 27.08.2012 Posty: 127
    Cytat Napisał mea
    na ktore gory ?? nasze ?? czeskie ?? czy Beskid Sypany ??
    pewnie Szrlota i inne podobne
  18. gorgo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gorgo Zarejestrowany: 30.09.2012 Posty: 39
    Cytat Napisał mea
    na ktore gory ?? nasze ?? czeskie ?? czy Beskid Sypany ??
    Nasze, a jak. Dokładnie na hałde kopalnianą
  19. alhana FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alhana Zarejestrowany: 27.08.2012 Posty: 127
    Cytat Napisał gorgo
    Nasze, a jak. Dokładnie na hałde kopalnianą
    To widok ciekawy ja na Szarlotę patrzę co rano, a jak zamieszkamy u siebie to będę ją oglądała dokładnie z drugiej strony
  20. apuska SYMPATYK FORUM (min. 10)
    apuska Zarejestrowany: 04.02.2012 Posty: 72
    Witam,

    gdzie w Rybniku i okolicach kupowaliście dachówkę i w jakiej cenie?
Pokaż wyniki od 29801 do 29820 z 34093