dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Ja moge polecic pana Tadeusza Bryka z Jastrzebia. Nie liczy od kazdego punktu jak wiekszosc elektrykow tylko podaje na poczatku cene i tego sie trzyma. My jestesmy bardzo zadowoleni
  2. nowy 1 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1 Zarejestrowany: 30.01.2011 Posty: 433
    Jakie tynki radzicie - ściana jednowarstwowa poroterm 44
  3. Dars SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dars Zarejestrowany: 15.06.2009 Posty: 73
    Cytat Napisał Riczi5
    Gdzie kupiliście, kto wam montował, jaką mocie średnicę rury wentylacyjnej, buczenie kompresora jest mocno uciążliwe? Chciałbym ją zobaczyć jak pracuje, jeśli jest to możliwe.
    Oczyszczalnie kupowaliśmy przez firmę http://www.tomi-bud.pl/ i oni nam ją montowali.
    Średnica rury wentylacyjnej? Możesz sprecyzować? Chodzi o kominek/wywiewkę przy oczyszczalni?
    Zresztą może zdjęcie w dzienniku coś wyjaśni:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%B3wkach/page3
    #57
    Jeśli chodzi o buczenie kompresora, to nie jest uciążliwe.
    Odnośnie wizyty to zapraszam. Namiary na priw.
  4. agusia_x DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agusia_x Zarejestrowany: 05.11.2007 Posty: 686
    Cytat Napisał adiqq
    każda gmina tak ustala ceny, żeby wyjść na swoje....ja tam się nie dziwię że w mniejszych miejscowościach są wyższe ceny.....
    To nie zależy od wielkosci miejscowości. W gminie Gaszowice za niesegregowane 19 zł, za segregowane 10 zł, a im wiecej osob mieszkających w jednym domu tym ta kwota jest niższa.
    1 do 4 osób - 10,00 zł/os
    powyżej 4-6 - 8,50 zł/os
    powyzej 6 -8 - 7,50 zł/os
    powyżej 8 - 7,00 zł/os

    Nie wiem od czego to zależy, ze w jednej gminie się da taniej a w innej nie.
  5. Apacz 84 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Apacz 84 Zarejestrowany: 09.06.2009 Posty: 615
    Cytat Napisał nowy 1
    Jakie tynki radzicie - ściana jednowarstwowa poroterm 44
    My też mamy Porotherm 44 P+W i daliśmy cementowo-wapienne i jesteśmy zadowoleni :d tynk maszynowy o odpowiedniej granulacji, dobrze zatarty to nawet gładzi nie trzeba dawać:]
  6. alhana FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alhana Zarejestrowany: 27.08.2012 Posty: 127
    Cytat Napisał neszka83
    Ja moge polecic pana Tadeusza Bryka z Jastrzebia. Nie liczy od kazdego punktu jak wiekszosc elektrykow tylko podaje na poczatku cene i tego sie trzyma. My jestesmy bardzo zadowoleni
    a mogę prosić o kontakt do tego Pana??
  7. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał alhana
    a mogę prosić o kontakt do tego Pana??
    jasne ale na priv
  8. nowy 1 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1 Zarejestrowany: 30.01.2011 Posty: 433
    Cytat Napisał Apacz 84
    My też mamy Porotherm 44 P+W i daliśmy cementowo-wapienne i jesteśmy zadowoleni :d tynk maszynowy o odpowiedniej granulacji, dobrze zatarty to nawet gładzi nie trzeba dawać:]
    zapomniałem dodać TYNK ZEWNĘTRZNY
  9. apuska SYMPATYK FORUM (min. 10)
    apuska Zarejestrowany: 04.02.2012 Posty: 72
    witam,

    mam pytanie gdzie kupowaliscie oczyszczalnie pod DOŚ?
    gdzieś w okolicy Rybnika czy na internecie?
  10. Apacz 84 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Apacz 84 Zarejestrowany: 09.06.2009 Posty: 615
    Cytat Napisał nowy 1
    zapomniałem dodać TYNK ZEWNĘTRZNY
    a to zmienia postać rzeczy :]
  11. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    WIMAX ze Skrzyszowa jest dobry do tynków
  12. katu FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    katu Zarejestrowany: 17.07.2008 Posty: 145
    wprawdzie wpadłam poczytać o śmieciach, bo jak się mieszka od ponad roku, to się mniej zagląda na forum budowlane ;p
    widzę przy okazji, że jest rozmowa o schodach i cokolikach, więc zapodaję zdjęcie, że można np. tak

  13. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Jasek
    Ja bylem i nie ma opcji 15 zl wszyscy maja segregowac i basta
    to ciekawe bo w deklaracjach jasno napisali !!!
  14. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał mea
    to ciekawe bo w deklaracjach jasno napisali !!!
    na rybnik.com.pl ktoś napisał właśnie..

    "A ja zadałem pytanie na stronie internetowej rybnik.eu i oto jaką odpowiedż otrzymałem: " Każdy mieszkaniec zobowiązany jest do segregacji odpadów (opłata 10zł na miesiąc od osoby). Dopiero, gdy przedsiębiorca odbierający odpady
    stwierdzi brak prowadzenia segregacji na danej nieruchomości, w drodze decyzji
    administracyjnej zostanie nałożona podwyższona opłata 15zł. Odpady niesegregowane nie mogą być przekazywane w workach."

    powtórze - moim zdaniem - bezprawnie
  15. marzar SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marzar Zarejestrowany: 01.07.2010 Posty: 34
    potrzebuję transport z HDS-em w rozsądnej cenie
    może ktoś z Was ma namiary na kogoś z Kamienia lub okolic ?
  16. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał katu
    wprawdzie wpadłam poczytać o śmieciach, bo jak się mieszka od ponad roku, to się mniej zagląda na forum budowlane ;p
    widzę przy okazji, że jest rozmowa o schodach i cokolikach, więc zapodaję zdjęcie, że można np. tak

    Ladne! Napisz w praktyce czy tak ciemne schody mocno sie kurza? Czesto je myjesz? Zastanawiam sie jak mocno moje przyciemnic
  17. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    na rybnik.com.pl ktoś napisał właśnie..

    "A ja zadałem pytanie na stronie internetowej rybnik.eu i oto jaką odpowiedż otrzymałem: " Każdy mieszkaniec zobowiązany jest do segregacji odpadów (opłata 10zł na miesiąc od osoby). Dopiero, gdy przedsiębiorca odbierający odpady
    stwierdzi brak prowadzenia segregacji na danej nieruchomości, w drodze decyzji
    administracyjnej zostanie nałożona podwyższona opłata 15zł. Odpady niesegregowane nie mogą być przekazywane w workach."

    powtórze - moim zdaniem - bezprawnie
    Moim zdaniem musisz Adrian szukac artykulow w samej ustawie smieciowej - szukac tego do czego gmina jest zobowiazana. Bo to wedlug tej ustawy gmina ma ustalic prawo dla swoich mieszkancow. Jezeli w ustawie jest, ze ma odbierac smieci niesegregowane - to musi to robic, a jezeli ustali lokalnie ze nie odbiera - to mozna spokojnie to prawo zaskarzyc jako niezgodne z ustawa

    EDIT: czytam tak na szybko ta ustawe i widze tam tylko:

    Art. 6k. 1. Rada gminy, w drodze uchwały:
    1) dokona wyboru jednej z określonych w art. 6j ust. 1 i 2 metod
    ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
    oraz ustali stawkę takiej opłaty;
    2) ustali stawkę opłaty za pojemnik o określonej pojemności.
    2. Rada gminy, określając stawki opłaty za gospodarowanie odpadami
    komunalnymi, bierze pod uwagę:
    1) liczbę mieszkańców zamieszkujących daną gminę;
    2) ilość wytwarzanych na terenie gminy odpadów komunalnych;
    3) koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami
    komunalnymi, o których mowa w art. 6r ust. 2;
    4) przypadki, w których właściciele nieruchomości wytwarzają
    odpady nieregularnie, w szczególności to, że na niektórych
    nieruchomościach odpady komunalne powstają sezonowo.
    3. Rada gminy określi niższe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami
    komunalnymi, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane
    w sposób selektywny.
    Czyli podstawa to sa smieci niesegregowane. A za segregacje moga obnizyc. Doczytam jeszcze do konca ale moim zdaniem MUSZA odbierac takze niesegregowane

    Ja tam jednak biore segregacje - taniej, no i przyzwyczajony juz jakos jestem
  18. katu FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    katu Zarejestrowany: 17.07.2008 Posty: 145
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Ladne! Napisz w praktyce czy tak ciemne schody mocno sie kurza? Czesto je myjesz? Zastanawiam sie jak mocno moje przyciemnic
    no wiesz, co ci będę ściemniać, no kurzą się
    nie wiem czy to widać, ale to jest stal węglowa, nawet ma napisy jeszcze z huty, ten szaro stalowy kolor jest naturalny a dodatkowo jest miejscami wytarta, więc ma pełno plamek i rdzawych ciapek więc kurz nie rzuca się w oczy jak na gładkiej powierzchni
    mnie się te twoje schody podobają takie jakie są, ładnie kontrastują ze ścianą, ale ja lubię surowiznę

  19. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Moim zdaniem musisz Adrian szukac artykulow w samej ustawie smieciowej - szukac tego do czego gmina jest zobowiazana. Bo to wedlug tej ustawy gmina ma ustalic prawo dla swoich mieszkancow. Jezeli w ustawie jest, ze ma odbierac smieci niesegregowane - to musi to robic, a jezeli ustali lokalnie ze nie odbiera - to mozna spokojnie to prawo zaskarzyc jako niezgodne z ustawa

    EDIT: czytam tak na szybko ta ustawe i widze tam tylko:



    Czyli podstawa to sa smieci niesegregowane. A za segregacje moga obnizyc. Doczytam jeszcze do konca ale moim zdaniem MUSZA odbierac takze niesegregowane

    Ja tam jednak biore segregacje - taniej, no i przyzwyczajony juz jakos jestem
    no właśnie gdzieś już o tym punkcie pisałem - na tym właśnie chce się oprzeć....wkurza mnie strasznie, jak nasza władza chce mnie do czegoś przymusić.....tym bardziej, że widzę, że więcej jest takich co nie chce segregować, a są zmuszani....
  20. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał katu
    no wiesz, co ci będę ściemniać, no kurzą się
    nie wiem czy to widać, ale to jest stal węglowa, nawet ma napisy jeszcze z huty, ten szaro stalowy kolor jest naturalny a dodatkowo jest miejscami wytarta, więc ma pełno plamek i rdzawych ciapek więc kurz nie rzuca się w oczy jak na gładkiej powierzchni
    Własnie dlatego też wybieram olejowosk matowy - na świecącym bardziej byłoby kurz widać

    Cytat Napisał katu
    mnie się te twoje schody podobają takie jakie są, ładnie kontrastują ze ścianą, ale ja lubię surowiznę
    Sęk w tym że ta ściana będzie przemalowana na jakiś b. jasny kolor - wtedy schody nie będą już kontrastowały Na poddaszu też mam b. jasny kolor (melon). Mi się też podobają nawet takie jasne ale po zaolejowaniu bezbarwnym matem robią się takie bardziej żółte, nawet lekko wpadające w pomarańcz i to już mi się nie podoba
Pokaż wyniki od 31401 do 31420 z 34093