dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    powtórzyłem zdanie mojego elektryka, który nie lubił wiercić w porotermie, myślałem że ceramika to jedno i to samo.
    gdzies przeczytałem że po otynkowaniu kwestia przestaje już być taka ważna
  2. imrahil Lider FORUM (min. 2800)
    imrahil Zarejestrowany: 28.05.2012 Posty: 4090
    Cytat Napisał tomekatomek
    Zmieńmy temat: ile macie styropianu w podłodze i jakiego oraz czy dalibyście więcej, gdybyście budowali jeszcze raz ?
    25 cm pod płytą, 30 cm na ścianach, 50 cm na stropie nad piętrem. jeszcze nie wiem czy dałbym więcej, dom będzie ogrzewany prądem, przynajmniej przez pierwszych kilka lat. jeśli zmieścimy się w kwocie 2500-3000 zł rocznie za CO i CWU, to będę zadowolony.
  3. imrahil Lider FORUM (min. 2800)
    imrahil Zarejestrowany: 28.05.2012 Posty: 4090
    czy ktoś w okolicy ma tynki cementowo-wapienne? wszyscy tylko te gipsowe robią, my wolelibyśmy coś nie tak gładkiego, ale z drugiej strony fajnie byłoby je obejrzeć przed dokonaniem ostatecznego wyboru
  4. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał rutino78
    powtórzyłem zdanie mojego elektryka, który nie lubił wiercić w porotermie, myślałem że ceramika to jedno i to samo.
    gdzies przeczytałem że po otynkowaniu kwestia przestaje już być taka ważna
    Ceramika ceramice nie rowna! Ja kupowalem normalny oryginalny porotherm w klasie ... nie pamietam czy to byla klasa 15 czy 20 (jest albo 10 i 15 albo 15 i 20) - w kazym razie ta wyzsza. I ja normalnie ten porotherm cialem przy budowie pila szablasta z brzeszczotem z widia. Nic sie nie kruszylo, moglem rzucac tym porothermem i tylko jak spadl na rog/kant to sie lekko wykruszyl. Z kolei inni ktorzy budowali 1-2 lata po mnie mieli juz tak slaby ten porotherm (w ogole barwa byla zupelnie inna - blada) ze czasem w rekach sie rozpadal i sypal! Wiec to wszystko zalezy

    Jezeli chodzi o wiercenie - ja zdecydowanie bardziej nie lubie mocowac niczego na kolkach w betonie komorkowym. To jest koszmar Trzeba stosowac specjalne kolki metalowe (tzw. "choinki") bo normalne kolki wychodza i slabo trzymaja. Do porothermu stosuje kolki wszechstronne i jeszcze mi sie nie zdarzylo zeby taki kolek zamocowany w porothermie slabo trzymal. A wkrecalem nawet kolki z lbem na klucz szesciokatny i dokrecalem solidnym kluczem i ledwo moznabylo srube do konca dokrecic Przy betonie komorkowym i przy uzyciu normalnego kolka wyglada to tak ze krece sobie srubokretem i krece i krece.. i caly czas krece bo kolek zwykle w ogole nie trzyma A sprobuj zamocowac cos np. 2cm od krawedzi. Zapomnij - BK peknie. A porotherm wytrzyma
  5. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Adam - jak sam zauważyłeś - to wszystko zależy. Ty masz takie doświadczenia, ktoś inny z innym porothermem może mieć zupełnie inne....
  6. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    Adam - jak sam zauważyłeś - to wszystko zależy. Ty masz takie doświadczenia, ktoś inny z innym porothermem może mieć zupełnie inne....
    Wiem wiem. Z tym ze ten rozsypujacy sie porotherm to raczej nie jest normalna ceramika - ja bym takie cos reklamowal
  7. tomekatomek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomekatomek Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 129
    Może polecicie jakąś ekipę do stanu surowego lub do poszczególnych etapów (zbrojarz, murarz) ?
  8. apuska SYMPATYK FORUM (min. 10)
    apuska Zarejestrowany: 04.02.2012 Posty: 72
    czy ktos moze poleciec miejsce, gdzie tanio kupie drobne kamyczki, chodzi o obsypanie domu dookola, wiec troche ich bedzie potrzebnych
  9. imrahil Lider FORUM (min. 2800)
    imrahil Zarejestrowany: 28.05.2012 Posty: 4090
    czy ktoś jeszcze nie rzuciłby namiarem na solidną ekipę od dociepleń i elewacji?
  10. markow79 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    markow79 Zarejestrowany: 12.09.2010 Posty: 93
    Cytat Napisał imrahil
    czy ktoś jeszcze nie rzuciłby namiarem na solidną ekipę od dociepleń i elewacji?
    A z pan Wojtek nie pasuje?
  11. imrahil Lider FORUM (min. 2800)
    imrahil Zarejestrowany: 28.05.2012 Posty: 4090
    Cytat Napisał markow79
    A z pan Wojtek nie pasuje?
    może pasuje, zbieram oferty
  12. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Jeśliby miały to być kamyki ozdobne ( kruszonka granitowa), to polecam skład w Godowie, Kosider Czesław tel. 32 476 51 17 502 368 117 Wyglądają tak:
    Jeśli chodzi o pospolite kamienie, tzw żwir to też u nich. O cenę pytaj, bo to się zmienia. Ja kupowałam latem br. Mają transport ( niedrogi).
    W Granitecu są piękne kamyki ( kruszony marmur i granit) ale potwornie drogi ok. 250-300 zł/tona
  13. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Cytat Napisał tomekatomek
    Może polecicie jakąś ekipę do stanu surowego lub do poszczególnych etapów (zbrojarz, murarz) ?
    Murarz- Bochenek Jerzy 501 588 972 ( u mnie nie robił ale fachman dobry, z polecenia)
    zbrojarz - Pan Józef 512 455 361 ( stara, dobra szkoła zbrojarska- kierbud przezadowolony)
  14. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał imrahil
    czy ktoś jeszcze nie rzuciłby namiarem na solidną ekipę od dociepleń i elewacji?
    no ja też prosiłbym o podanie namiarów, wiosną trzeba w końcu to wszystko skończyć
  15. agusia_x DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agusia_x Zarejestrowany: 05.11.2007 Posty: 686
    Ja jestem świeżo po zrobieniu elewacji. Mogę polecić swoją ekipę. Namiar: Krzysztof Norek, tel: 663877919.
  16. elmagra STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra Zarejestrowany: 27.09.2010 Posty: 440
    Pana Bochenka murarza też polecam, jeszcze ma u nas dokończyć ściany działowe, żeby zdążyć przed oknami.

    Mam pytanie, czy ktoś z was miał montowaną bramę garażową na nieotynkowaną ścianę?
  17. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Mam pytanie nie budowlane.Nie mam doświadczenia w temacie motoryzacyjnym.Jaki wybrać samochód osobowy nowy do 40 tysięcy? Myślałam najpierw panda,punto,a później sprzedawcy polecali lancia ypsilion,opel corsa i ford fiesta.Mam dylemat,pomożecie?
  18. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał elmagra
    Pana Bochenka murarza też polecam, jeszcze ma u nas dokończyć ściany działowe, żeby zdążyć przed oknami.

    Mam pytanie, czy ktoś z was miał montowaną bramę garażową na nieotynkowaną ścianę?
    a jakiś montażysta na takiej zamontuje? wątpię....a jeśli wyrazi taką chęć, to nie korzystałbym z jego usług
  19. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Mam pytanie nie budowlane.Nie mam doświadczenia w temacie motoryzacyjnym.Jaki wybrać samochód osobowy nowy do 40 tysięcy? Myślałam najpierw panda,punto,a później sprzedawcy polecali lancia ypsilion,opel corsa i ford fiesta.Mam dylemat,pomożecie?
    Kumpel wlasnie kupil yariske ale z silnikiem 1.3 i fajnym wyposazeniem (dwustrefowa klima, kamera cofania, dotykowy panel obslugowy etc) zaplacil 51k pln. Jak Ci wystarczy wersja 1.0 to jak dobrze potargujesz koncowki tego rocznika to moze w 40k sie zmiescisz Yaris to yaris, japonczyk z krwi i kosci Bez porownania do opla, forda, czy fiaciora Choc pande wszyscy chwala i jest calkiem OK!

    Nowy yaris jest naprawde ladny i nie taki maly jak byl kiedys (teraz role malucha przejal model aygo):

  20. alhana FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alhana Zarejestrowany: 27.08.2012 Posty: 127
    ja przed zakupem nowego auta zaproponuję tylko jeszcze jedną rzecz, jakie są koszta tych obowiązkowych wizyt serwisowych przez pierwsze parę lat.
    oraz koszta części zapasowych
Pokaż wyniki od 32961 do 32980 z 34093