dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. jutkap FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jutkap Zarejestrowany: 01.08.2009 Posty: 156
    Cytat Napisał mea
    mam rozumiec ze reszta forumowiczow nie zbroila stropow tylko chodzicie po dechach ?? /Maciek do tego twojego goscia dzwonilam ale mi tylko powiedzial "bez szans"/
    Nie chodzi, że nie zbroiła, ale np. może robili to sami/ekipy są nie godne polecenia lub zakładają, że i tak nie będą mieli czasu. Poza tym kilkakrotnie były już podawane ekipy budujące, warto mimo wszytko spróbować poszukać choćby w postach użytkowników, jeśli nie można w google.
    Ja osobiście kilkakrotnie podawałam.

    W Rybniku jest taka firma ogólnobudowlana: Fach-Bud. Mi robili dach oraz wkopywali szambo. Wiem że mają ekipę od stropu - spróbuj może u nich.
    www.fachbud.rybnik.pl
  2. KiR FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KiR Zarejestrowany: 03.11.2007 Posty: 205
    Cytat Napisał montenegro
    Witam, my własnie szukamy osiedla i zainteresowało nas osiedle Witosa. Czy podoba ci się okolica ?Mnie się to kojarzy głownie z kopalnią, hałdami i Rybnikiem towarowym a niestety narazie nie mamy możliwości by tam osobiście pojechać i sprawdzić. Gdzie to konkretnie jest pomiędzy ulicą Niedobczycką a Bratnią?
    A jak wygląda to od strony finansowej, ile wymagają jako zaliczki albo rezerwacji ?
    Chcielibyśmy się jeszcze dowiedzieć parę rzeczy, ale to może nie będziemy zaśmiecać forum. Jeśli możesz napisz do nas na [email protected]

    pozdrawiamy
    O matko nie mam pojęcia, bo ja się buduję w Orzepowicach
    Akurat ta część Zamysłowa jest ok moim zdaniem. Znajomi mieszkają prawie po sąsiedzku i są zadowoleni.
  3. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    KiR ja juz posłałam maila, bo sie wychowałam na Witosa
    Gabrysia witaj w klubie piszących podwójnie
  4. KiR FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KiR Zarejestrowany: 03.11.2007 Posty: 205
    Cytat Napisał queene
    KiR ja juz posłałam maila, bo sie wychowałam na Witosa
    Gabrysia witaj w klubie piszących podwójnie
    Tak? To pewnie znasz moich znajomych, bo Ania też tam się wychowała a teraz dom wybudowali.
  5. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Ania od bliźniaków ? siostra Wojtka ? na pewno zna Pati czasem sie razem bawiłyśmy, mieszkam 100m od niej
  6. agusia_x DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agusia_x Zarejestrowany: 05.11.2007 Posty: 686
    Jutro zalewamy strop. W większosci jest teriva, nie licząc balkonu, okolic komina i klatki schodowej. Tam mamy strop monolityczny. I tu się zastanawiam, bo kierownik kazał to zazbroić prętami ale tylko w jednym kierunku, nie mamy takiej kratownicy jak większość stropów. Kazał tylko co kawałek poprowadzić pręt fi6 w poprzek. Czy tak ma być? Dziwnie to wygląda. Szukam w internecie i na trafiłam na takie coś jak stropy jednokierunkowo i dwukierunkowo zbrojone. Czyżby to był ten pierwszy? Nigdzie wcześniej nie widziałam czegoś takiego. Miał ktoś z czymś takim do czynienia?
  7. Apacz 84 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Apacz 84 Zarejestrowany: 09.06.2009 Posty: 615
    Cytat Napisał agusia_x
    Jutro zalewamy strop. W większosci jest teriva, nie licząc balkonu, okolic komina i klatki schodowej. Tam mamy strop monolityczny. I tu się zastanawiam, bo kierownik kazał to zazbroić prętami ale tylko w jednym kierunku, nie mamy takiej kratownicy jak większość stropów. Kazał tylko co kawałek poprowadzić pręt fi6 w poprzek. Czy tak ma być? Dziwnie to wygląda. Szukam w internecie i na trafiłam na takie coś jak stropy jednokierunkowo i dwukierunkowo zbrojone. Czyżby to był ten pierwszy? Nigdzie wcześniej nie widziałam czegoś takiego. Miał ktoś z czymś takim do czynienia?

    Najprościej zobacz sobie na projekcie "Zbrojenie stropu" tam masz wszystko na malowanie co i jak :]
  8. artureks SYMPATYK FORUM (min. 10)
    artureks Zarejestrowany: 26.03.2010 Posty: 18
    agusia - trochę się dziwię temu Twojemu kierownikowi i projektantowi w jednym - pret fi 6 nie ma wcale żadnych konstrukcyjnych właściwości a służy jedynie do "wiązania" kratownicy z prętów konstrukcyjnych fi 10, 12. Ale powiem ci z własnego doświadczenia że lepiej 2 razy się go o to zapytać, bo w sumie on jest projektantem i on bierze pełną odpowiedzialność za Twój dom. A jeśli tak jak apacz napisał - tak jest w projekcie narysowane to tak zrób.
    Ja sobie sam zbroiłem wszystko i powiem Ci że kierownik i znajomi mówili że mam tam stali że by starczyło na 2 domu , ale tak było w projekcie i tak robiłem.. W końcu za coś zapłaciłem, a że w trakcie wyłapałem kilka takich średnich błędów.... Zawsze jakieś są w projektach.

    Powodzenia przy zalewaniu stropu jutro. Ja dziś zalewam słupki żelbetowe koło14:00 na poddaszu, może jak wyrobię i będę wracał prędzej z budowy to podjadę do Ciebie na budowę jeśli oczywiście można .
  9. agusia_x DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agusia_x Zarejestrowany: 05.11.2007 Posty: 686
    Już się nie wypowiadam na temat swojego arch-kierbuda, bo mnie szlag trafia, że zapłaciłam mu z góry :/

    Co do stropu, to on był w piątek odebrać zbrojenie i powiedział, że wszystko jest ok. Czyli tak jak jest w projekcie. A w projekcie jest tak:



    Artureks, pewnie że możesz podjechać, tylko nie wiem czy kogoś tam zastaniesz w godzinach popołudniowych, bo już niewiele roboty nam zostało przy szałowaniu, więc możemy szybciej się zmyć. Ale jutro od rana jesteśmy, na 10:00 przyjadą gruszki.

    A co sądzicie o dodatkach do betonu? Czy to już są temperatury przy których warto je dodawać?
  10. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    widze że to dublowanie postów staje sie normą w tym temacie
    ogladal ktos pogode 16dniowa w niedziele ?
  11. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    wg moich danych ma do piatku byc w miare ok a potem ma padac ... ciekawe czy zdaze z wylaniem stropu !!
  12. agusia_x DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agusia_x Zarejestrowany: 05.11.2007 Posty: 686
    Mea, a jak planujesz pielęgnować strop w takich temperaturach?
  13. Lisek_77 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Lisek_77 Zarejestrowany: 29.01.2010 Posty: 322
  14. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał agusia_x
    Mea, a jak planujesz pielęgnować strop w takich temperaturach?
    szczerze mowiac jeszcze sie nie zastanawialam ale jak dzwonilam do goscia z bud-betu to zapytal czy chce jakis dodatek |"antymrozowy" powiedzialam ze chce!!

    a cos powinnam specjalnie wiedziec w tej kwestii ??
    bo szczerze nie myslalam ze mroz i beton sie nie lubia ...
  15. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    lisek a ty jak daleko jestes ??
  16. agusia_x DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agusia_x Zarejestrowany: 05.11.2007 Posty: 686
    Hmmm, mi w Lubarze powiedzieli, że to jeszcze nie są temperatury, żeby dodatek był konieczny, i że na chwilę obecną nie dodawali fo jeszcze do betonu.
    Co do betonu i mrozu, to czytam właśnie, że podobno nie przepadają za sobą, i że należy zabezpieczyć strop przed marznięciem. No ale mrozów jako tako nie zapowiadają. Najniższa temperatura narazie to 0 stopni, dlateo zastanawiam się czy się tym przejmować czy nie.
  17. Lisek_77 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Lisek_77 Zarejestrowany: 29.01.2010 Posty: 322
    Cytat Napisał mea
    lisek a ty jak daleko jestes ??
    Jeszcze parę dni i szalowanie stropu nad parterem
  18. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    mnie kończą więźbę...oby dachówke jeszcze zdążyli położyć żebym mogła zakończyć SSO dla banku...
  19. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał agusia_x
    Hmmm, mi w Lubarze powiedzieli, że to jeszcze nie są temperatury, żeby dodatek był konieczny, i że na chwilę obecną nie dodawali fo jeszcze do betonu.
    Co do betonu i mrozu, to czytam właśnie, że podobno nie przepadają za sobą, i że należy zabezpieczyć strop przed marznięciem. No ale mrozów jako tako nie zapowiadają. Najniższa temperatura narazie to 0 stopni, dlateo zastanawiam się czy się tym przejmować czy nie.
    wiesz temperatura krytyczna wody to 4st - wtedy ma najwieksza objetosc !! /chyba dobrze pamietam z fizyki co ?? nie bylam w tym za dobra / i zeby nie porozwalalo plyty !!
  20. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał queene
    mnie kończą więźbę...oby dachówke jeszcze zdążyli położyć żebym mogła zakończyć SSO dla banku...
    spoko na luzach !! moj dekarz powiedzial ze biora sie za robote do polowy listopada!!
    ja w kosztorysie w banku podalam SSO do konca grudnia ale bez szans!! jak uda nam sie drugi strop zrobic to bedzie sukces!!
Pokaż wyniki od 9801 do 9820 z 34093