dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    No i kolejni nowi szczęściarze! Agucha gratulujemy i zazdrościmy troszkę oczywiście Szczęśliwych chwil w nowym domku życzę, dużo spokoju i ciepła. Pozdrawiam
  2. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    numer można nadać na dzialke wczesniej, potem to troche przyspiesza procedury przy odbiorze...
  3. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał agucha77
    queene gratulacje!!! My też od tygodnia już w domku, choć nie wszystko jeszcze do końca zrobione. Ale co u siebie, to u siebie I też kocham swój kominek
    również gratulacje fajnie jest, co ??
    u mnie tez nie wszystko zrobione, pokoje tv i syna zamknięte bo jeszcze nie gotowe
    no i dzis musiałam wstac kwadrans szybciej bo to jednak ciut dalej od centrum...ale co tam
    to teraz kawka...i zabieram sie za układanie ubrań w szafach
  4. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Pati, nie ma się co przejmować, ja do dzisiaj nie mam drzwi do wiatrołapu, drzwi wewnętrznych na poddaszu, drzwi wewnętrznych w piwnicy, pomalowanej piwnicy...szaf wnękowych....lista jest długa
    ale to był mój świadomy wybór - przeznaczyć więcej na instalacje na etapie inwestycji kosztem wykończenia, bo wykończenie mogę trochę w czasie rozłożyć...
  5. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał agucha77
    ueene gratulacje!!! My też od tygodnia już w domku, choć nie wszystko jeszcze do końca zrobione. Ale co u siebie, to u siebie I też kocham swój kominek
    no to moje gratulacje
  6. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    Pati, nie ma się co przejmować, ja do dzisiaj nie mam drzwi do wiatrołapu, drzwi wewnętrznych na poddaszu, drzwi wewnętrznych w piwnicy, pomalowanej piwnicy...szaf wnękowych....lista jest długa
    ale to był mój świadomy wybór - przeznaczyć więcej na instalacje na etapie inwestycji kosztem wykończenia, bo wykończenie mogę trochę w czasie rozłożyć...
    Tez by sie bylo czym przejmowac!! Ja jak sie wprowadzalem nie mialem lazienek (tylko podlaczny kibel w stanie surowym), wiekszosci sufitow, gniazdek (wszystko na 1 przedluzaczu pociagniete), wszystkich drzwi (wejsciowe byly z '37 roku bodaj, wstawione na cztery gwozdzie), zadnego oswietlenia na sufitach (lampa do przedluzacza i wogole wiekszosci podlog, ani jednej szafy, a na scianach gole niepomalowane tynki Survival! Stan surowy moznaby rzec Ale i tak lepsze bylo to niz u kogos czy na wynajmie na blokach..
  7. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    oj Adam, moja żona by się z tobą nie zgodziła
  8. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    oj Adam, moja żona by się z tobą nie zgodziła
    Heheheh, moja jakos przezyla - tez wolala na swoim w takim stanie niz na "obczyznie"
  9. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    bloki to złooooooo
    a w temacie: co lepsze na cokoły domu - klinkier czy tynk i dlaczego tynk
    do jutra musze zdecydowac
  10. Mglarz WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mglarz Zarejestrowany: 10.10.2011 Posty: 2
    Witam po raz pierwszy!
    Wybaczcie, iż Wam przerwę "koleżeńskie" pogaduszki...
    To mój pierwszy wpis na tym forum. Na wiosne planuję ruszyć z budową domu. Aktualnie planuję technologię, materiały, koszty...
    Miałbym takie pytanie - gdzie w okolicach Rybnika, Wodzisławia Śląskiego mogę zakupić w miarę tanie materiały budowane?
    Jedna hurtownia na wszystko z jakimiś upustami, bądź z kilku różnych hurtowni, w każdej inny materiał, ale tani?
    Pozdrawiam!
  11. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Mglarz
    Witam po raz pierwszy!
    Wybaczcie, iż Wam przerwę "koleżeńskie" pogaduszki...
    To mój pierwszy wpis na tym forum. Na wiosne planuję ruszyć z budową domu. Aktualnie planuję technologię, materiały, koszty...
    Miałbym takie pytanie - gdzie w okolicach Rybnika, Wodzisławia Śląskiego mogę zakupić w miarę tanie materiały budowane?
    Jedna hurtownia na wszystko z jakimiś upustami, bądź z kilku różnych hurtowni, w każdej inny materiał, ale tani?
    Pozdrawiam!
    zacznij tutaj
    http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=2952
    bierz projekt, zrób kilka kserówek i zawieź do kilku hurtowni budowlanych, niech zrobią ci oferty...potem bierzesz tę najtańszą i jedziesz z nią do pozostałych firm - kilka razy tak obrócisz i upusty będą dobre
  12. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał queene
    bloki to złooooooo
    a w temacie: co lepsze na cokoły domu - klinkier czy tynk i dlaczego tynk
    do jutra musze zdecydowac
    hehe, to jest jeden z tych tematów które odłożyłem na kiedyś tam....i sam jeszcze nie wiem co dam...zależy co ile będzie kosztować i jak sie będzie podobać żonie Na dzień dzisiejszy skłaniam się ku tynkowi....no bo taniej wyjdzie....
  13. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał adiqq
    hehe, to jest jeden z tych tematów które odłożyłem na kiedyś tam....i sam jeszcze nie wiem co dam...zależy co ile będzie kosztować i jak sie będzie podobać żonie Na dzień dzisiejszy skłaniam się ku tynkowi....no bo taniej wyjdzie....
    ja wole klinkier ale po piewsze nie mam fachowca do tego, po drugie tynk moge miec za jednym brudzeniem z reszta scian...wiec chyba tynk...mocny jakis
  14. Mglarz WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mglarz Zarejestrowany: 10.10.2011 Posty: 2
    adiqq dzięki za odpowiedź!
    Może się włączę do zaistniałej dyskusji - ja na cokół planuję kamień elewacyjny - pięknie to wygląda, ale w zależności od reszty wykończeń...
    Jeśli klinkier to płytki alla'klinkier (taniej, a efekt prawie ten sam), a jeśli tynk to akrylowy... Z tych dwóch wybrałbym tynk, ze względu na to, że dużo jest "klinkierów" i wychodzą na jedno kopyto - moja opinia.
  15. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    hehe, to jest jeden z tych tematów które odłożyłem na kiedyś tam....i sam jeszcze nie wiem co dam...zależy co ile będzie kosztować i jak sie będzie podobać żonie Na dzień dzisiejszy skłaniam się ku tynkowi....no bo taniej wyjdzie....
    Tynk zywiczny (takie kuleczki) wychodzi TAK SAMO jak klinkier Raz, ze jest pieronsko drogi, dwa ze jego polozenie jest dwa razy drozsze od normalnego tynku cienkowarstwowego. Ja go mam bo myslalem ze robocizna bedzie normalnie po 12-14/metr a nie 35 I zalowalem bo w tej samej cenie mialbym klinkier ktory IMHO wyglada ladniej. No ale mam co mam i nie narzekam
  16. hanka11 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hanka11 Zarejestrowany: 18.03.2009 Posty: 64
    Gdzie zamawialiście drzwi wewnętrzne. Kurcze mam dylemat podobają mi się takie robione przez stolarza - no ale cóż z wykończeniówką pod koniec - jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma i chyba zamówię DRE piano tylko nie wiem u kogo - kto ma w miarę fajne rabaty na te drzwi.
  17. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Powiedzcie prosze, czy analizując kocioł gazowy, gdzie podana jest sprawność 108 lub 109 mam to odczytywć, że teoretycznie mogę zaoszczędzić lub wydać drożej 1% ogólnych kosztów ogrzewania, czy jakoś inaczej się to liczy.
    Czy jest o co dzielić włos w przypadku tej różnicy 1% na sprawności
  18. agreston FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agreston Zarejestrowany: 04.03.2010 Posty: 271
    Cytat Napisał queene
    bloki to złooooooo
    a w temacie: co lepsze na cokoły domu - klinkier czy tynk i dlaczego tynk
    do jutra musze zdecydowac
    Ja ci powiem tak. Klinkier na pewno lepszy ale... jeśli zapragniesz płytek narożnych to jest to mega drogie. Wogóle taki cokół realnie jest na prawdę wielokrotnie droższy od tynku. Jeśli masz oszczędzać połóż tynk bo to sporo pożre, klinkier zawsze można kiedyś tam dokleić myślę.
  19. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał bdan
    Powiedzcie prosze, czy analizując kocioł gazowy, gdzie podana jest sprawność 108 lub 109 mam to odczytywć, że teoretycznie mogę zaoszczędzić lub wydać drożej 1% ogólnych kosztów ogrzewania, czy jakoś inaczej się to liczy.
    Czy jest o co dzielić włos w przypadku tej różnicy 1% na sprawności
    Tak czy siak takie wyniki to chyba w innym swiecie bo w naszym 108% sprawnosci oznaczaloby, ze to urzadzenie to swoiste perpetum mobile Za sam fakt podawania sprawnosci powyzej 100% producenci powinni wisiec Nie ma urzadzenia ktore zamienia 1J energii na 1,08J! Na takie drobnostki jak 1% roznic wogole bym nie patrzyl. Wogole bym nie patrzyl na to co podaje producent (tym bardziej ze podajac 108-109% sprawnosci juz uprawia kreatywny marketing) tylko na opinie uzytkownikow
  20. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał agreston
    Ja ci powiem tak. Klinkier na pewno lepszy ale... jeśli zapragniesz płytek narożnych to jest to mega drogie. Wogóle taki cokół realnie jest na prawdę wielokrotnie droższy od tynku. Jeśli masz oszczędzać połóż tynk bo to sporo pożre, klinkier zawsze można kiedyś tam dokleić myślę.
    Narozne niepotrzebne - mozna dociac jak kafle pod katem 45st albo zrobic na prosto - nikt na takie szczegoly nie bedzie zwracal uwagi A jak juz polozysz tynk to na pewno klinkieru nigdy na cokole nie bedzie - tak to zwykle bywa
Pokaż wyniki od 22201 do 22220 z 34093