dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. qqq SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qqq Zarejestrowany: 07.07.2010 Posty: 85
    a a a stop, widze, ze na podłogówkę sie nadaje
    hmmmm
    a kto to robi w Rybniku? jakaś firma?
  2. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    Adam, jestem ciekaw jakie ty będzesz mieć temeratury na DZ
    jak puszczam obiegówkę na 3 biegu to mam 14/11,5 a jak puściłem na 1 biegu to mam 14,5/8,5 sam nie wiem jak lepiej....
    To jest i tak masakra jakie Ty masz te temperatury! Obiegowke pusc na najwyzszy bieg - wyzsza temperatura na parowniku to lepszy COP, roznica miedzy 11,5, a 8,5 moim zdaniem moze w calkiem spory sposob wplynac na COP Pozatym zobacz tu:

    http://www.ecopol-system.pl/dolnezro...lnezrodlo.html

    Ty masz petle po 150mb fi40 chyba o ile dobrze pamietam nie ? SDR17 ma scianke 2,4mm czyli srednice wew ok. 35mm. Opor przy przeplywie 2,5m3/h przez 150mb takiej rurki to ... o ile dobrze licze 1,7kPa? Jezeli tak to strasznie malo Zaraz to przelicze jeszcze raz ale standardowa pompka 60-tka w takim razie od biedy da u Ciebie rade na I biegu!
  3. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    petle są trochę krótsze - w sumie było 50mb odpadów, czyli pętle mają średnio 137,5m. Tyle ze jedna pętla ma trochę pod górkę, ta przy samym płocie od sąsiada powyżej...
  4. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    petle są trochę krótsze - w sumie było 50mb odpadów, czyli pętle mają średnio 137,5m. Tyle ze jedna pętla ma trochę pod górkę, ta przy samym płocie od sąsiada powyżej...
    To jest uklad zamkniety - wysokosci do oporow nie maja zadnego znaczenia Tyle samo idzie pod gorke co z gorki
  5. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    do mnie ta żywica jakos nie przemawia, za bardzo biurowe to jest ...przemysłowe...no wiecie o co chodzi
    chociaz chodził za mną chwile pomysł taki:
    (zdj. z tego forum)


    ale koszt na tak małej powierzchni jest ..irracjonalny
  6. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał queene
    do mnie ta żywica jakos nie przemawia, za bardzo biurowe to jest ...przemysłowe...no wiecie o co chodzi
    chociaz chodził za mną chwile pomysł taki:
    (zdj. z tego forum)


    ale koszt na tak małej powierzchni jest ..irracjonalny
    I te czyszczenie fug jakie musi byc przyjemne
  7. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    jak zalejesz na równo to nie ma fug, chyba ze ktos woli czuc wypukłości no to ma problem
  8. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    To jest uklad zamkniety - wysokosci do oporow nie maja zadnego znaczenia Tyle samo idzie pod gorke co z gorki
    tak, ale może się gdzieś tam zapowietrzyć w najwyższym punkcie...
  9. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Jeszcze raz licze (tym razem juz na spokojnie i dobrze bo przeliczylem sobie wczesniej swoje opory - u mnie na rurach wychodzi ok 17kPa czyli 1,7metra podnoszenia). U Ciebie przy fi40 SDR17 dlugosci 138mb i przeplywie.. 2,5m3/h / 4 (bo masz 4 petle) czyli 0,625m3/h wychodzi opor... 2,9kPa

    Do tego nalezy doliczyc opor hydrauliczny wymiennika - nie wiem jakie tam wymienniki siedza i jakie daja opory ale na pewno to dzisiaj sprawdze

    2,9kPa to naprawde male opory. To jest wysokosc podnoszenia 0,29m. Fakt ze sam wymiennik bedzie dawal na pewno jakies spore opory ale jakby go pominac, to przy takich oporach mocna pompka grundfosa 60 przy 3kPa daje prawie 2,3-2,4m3/h. Na drugim biegu ze 3,5m3/h Ale trzeba sprawdzic opory wymiennika bo te moga byc spore!! To jest sporo malych kanalikow ktore wprowadzaja duze opory... Dzisiaj to sprawdze i jak sie uda znalezc jakies dane / charakterystyke tego wymiennika to to policze! A Ty zobacz jeszcze raz jaka masz pompke - liczy sie drugi czlon w jej oznaczeniu - pierwszy (np 25, 32) to fi gwintu, drugi (po myslniku albo kresce) to wysokosc podnoszenia w kPa - masz na bank albo 40 albo 60). Zamiast kPa moze byc tez w metrach (2, 4, 6) itp.
  10. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał queene
    jak zalejesz na równo to nie ma fug, chyba ze ktos woli czuc wypukłości no to ma problem
    To w kabinie wyglada na okragle otoczaki ale moze rzeczywiscie tylko tak wyglada - bo byloby chyba niezbyt wygodne
  11. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Adam - typ U 55-25 180
    taka samą obiegówkę mam do podłogówki na podasze
  12. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    Adam - typ U 55-25 180
    taka samą obiegówkę mam do podłogówki na podasze
    A jakiej firmy?? Cos takiego:

    http://kotly.com/product_info.php?products_id=874

    ? W dobrych cenach te pompki.

    A do pompki DZ nie masz jak zerknac ??
  13. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    dokładnie taką pompke mam do DZ i do podłogówki na poddasze - zauważ że pisze temperatura medium 5C-110C
  14. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    dokładnie taką pompke mam do DZ i do podłogówki na poddasze - zauważ że pisze temperatura medium 5C-110C
    Do DZ tez masz ta 55'tke ? Ja bede musial wziasc mocniejsza - ale te pompki HEL WITA sa calkiem sensowne - parametry prawie jak grundfos, zuzycie pradu tylko minimalnie wyzsze ale cena duuuuuzo mniejsza. Ja bede celowal do DZ w cos takiego:

    http://kotly.com/product_info.php?cP...roducts_id=875

    Ale rzeczywiscie ciekawe co z tymi temperaturami, WILO STAR-RS ma w katalogu -5C do +110C!
  15. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Chyba sie pospieszylem z tym wyborem - U75 zzera od 122W na I biegu do 172W na drugim Gadzina. Takie bydle to normalnie bedzie podgrzewalo czynnik powodujac wzrost COPu
  16. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał qqq
    a a a stop, widze, ze na podłogówkę sie nadaje
    hmmmm
    a kto to robi w Rybniku? jakaś firma?
    poczytaj co napisala Ewus na ten temat ... to sie kompletnie nie nadaje jak masz dzieci !! wezmie ci maluch rowerkiem przeciagnie i masz porysowane ze o gumowych oponach nie wspominam i butach na gumowych podeszwach ... jednak zostalabym przy gresach !!
  17. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał preem82
    no to ładnie
    możesz wyjaśnić skad to zdziwienie ? też macie umówione z nim jakieś terminy ?
  18. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    jak czytam posty adiqq i Adama to jak bym chinski czytala ...
  19. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał mea
    jak czytam posty adiqq i Adama to jak bym chinski czytala ...
    a tam chiński zaraz
  20. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    A & A...nie szybciej i prościej omawiać takie sprawy przez fon albo gg
Pokaż wyniki od 23201 do 23220 z 34093