dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał dzogurt
    MAsz oba w B czy na jedna strona A a jedna B?
    Ja mysle ze ona ma tylko gniazda w pokojach (zacisniete wedlug B), a po drugiej stronie wiszace kable ktore pewnie docelowo podepnie pod switcha
  2. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał Arturo72


    Szczerze to ja nie widze za bardzo roznicy w tych zdjeciach miedzy 1W a 2W. W obu przypadkach kolor z niebieskiego zmienia sie w lekko fioletowawy w gore. Jasne w tej 1W widac ze cieplo ucieka zaprawa, ale jak ktos robi 1W to nie klei na cement ale na kleje do tego przeznaczone i wtedy nie ma takiego efektu.
  3. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał Arturo72
    Jak wyżej wspomniano,nie robić 1W,nie opłaca się
    Poniżej zdjęcia dlaczego:




    Dla wyjaśnienia,te jaśniejsze kreseczki między bloczkami to uciekające kWh(PLN) z wnętrza domu
    Te jasniejsze kreseczki to zle wykonane sciany w systemie 1W. Murasz sie nie postaral Musial nie lubiec inwestora
  4. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał dzogurt
    Szczerze to ja nie widze za bardzo roznicy w tych zdjeciach miedzy 1W a 2W. W obu przypadkach kolor z niebieskiego zmienia sie w lekko fioletowawy w gore. Jasne w tej 1W widac ze cieplo ucieka zaprawa, ale jak ktos robi 1W to nie klei na cement ale na kleje do tego przeznaczone i wtedy nie ma takiego efektu.
    Ja mysle ze to wlasnie jest cieply klej. Jakby to byla zaprawa to te linie bylyby bardziej widoczne! A tego mega mostu na wiencu nie zauwazasz?? Mysle ze chyba ktos tu zapomnial o styropianie miedzy obmurowka, a wylanym stropem
  5. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Ja mysle ze ona ma tylko gniazda w pokojach (zacisniete wedlug B), a po drugiej stronie wiszace kable ktore pewnie docelowo podepnie pod switcha
    W zasadzie jak tak ma to pol biedy, druga strone zrobic tez w B i bedzie prosty, tylko innymi zylami (kolorami) poleca dane. zaden problem dla kabla

    btw, jakos nie bardzo rozumiem dlaczego my polacy bierzemy sie za wszystko mysla,c ze przeciez to wyglada tak prosto jak technik to robi. Nie lepiej zostawic to fachoowcom
  6. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Ja mysle ze to wlasnie jest cieply klej. Jakby to byla zaprawa to te linie bylyby bardziej widoczne! A tego mega mostu na wiencu nie zauwazasz?? Mysle ze chyba ktos tu zapomnial o styropianie miedzy obmurowka, a wylanym stropem
    ok, na wiencu to jedynie widac bardziej. reszta, poza ta warstwa cementu - na klej to to mi wyglada strasznie grubo - to jest to samo. My mamy 44 profi i jest na kleju, kamien przylega do kamienia wiec zdziwilbym sie jakby mi sie takie mostki pokazaly - 1cm :O
  7. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał dzogurt
    Jasne w tej 1W widac ze cieplo ucieka zaprawa, ale jak ktos robi 1W to nie klei na cement ale na kleje do tego przeznaczone i wtedy nie ma takiego efektu.
    Nie kojarzę skąd ściągałem te zdjęcia,na pewno z forum i na pewno jest to murowane na ciepłej zaprawie
    Cięzko jest zauważyć błędną technologię u siebie
    Gość zapodał własne zdjęcia jako ostrzeżenie przed 1W...
  8. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał Arturo72
    Nie kojarzę skąd ściągałem te zdjęcia,na pewno z forum i na pewno jest to murowane na ciepłej zaprawie
    Cięzko jest zauważyć błędną technologię u siebie
    Gość zapodał własne zdjęcia jako ostrzeżenie przed 1W...
    Zgadzam sie, kazda sroka swoj ogon chwali, nie robilem jeszcze testow. Jak bede mial wyniki to sie nimi podziele
  9. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał dzogurt
    btw, jakos nie bardzo rozumiem dlaczego my polacy bierzemy sie za wszystko mysla,c ze przeciez to wyglada tak prosto jak technik to robi. Nie lepiej zostawic to fachoowcom
    E do podpiecia paru gniazdek wzywac fachowca? Wiecej czasu na dojazd mu zejdzie niz robote Spokojnie da sobie sama rade
  10. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Adam daj znać jak będziesz robić termowizję - może tez się skusze...
  11. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał Daga&Adam
    E do podpiecia paru gniazdek wzywac fachowca? Wiecej czasu na dojazd mu zejdzie niz robote Spokojnie da sobie sama rade
    Nie mowie, ze sobie nie da, dzielna jest ale tak generalnie rzecz ujmujac, czy grzebalbys przy pradzie nie znajac sie na tym? cabel UTP ci nic nie zrobi ale juz z pradem bym uwazal
  12. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    Adam daj znać jak będziesz robić termowizję - może tez się skusze...
    OK. Ja mysle ze tak jak temperaturki spadna do -10stC Moze w grudniu! Zamowimy razem to wysepimy jakas znizke - moze do 150 sie uda zejsc
  13. amian3 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    amian3 Zarejestrowany: 01.10.2011 Posty: 47
    dzięki wielkie
    pytam a i tak już zapozno mam 1W 44
    wiec lepiej ocieplić styro 10??
  14. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał dzogurt
    Nie mowie, ze sobie nie da, dzielna jest ale tak generalnie rzecz ujmujac, czy grzebalbys przy pradzie nie znajac sie na tym? cabel UTP ci nic nie zrobi ale juz z pradem bym uwazal
    Prad juz chyba ma gotowy i tylko skretka komputerowa zostala - tu rzeczywiscie zadnego ryzyka, conajwyzej troche nerwow mozna stracic
  15. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał amian3
    dzięki wielkie
    pytam a i tak już zapozno mam 1W 44
    wiec lepiej ocieplić styro 10??
    A okna juz masz wstawione ? Mur grubosci 54 to juz gruby mur :/ Beda szerokie glify, czyli mniej slonca w domu. Teraz to juz proponuje zapomniec o sprawie, plakac i placic
  16. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    może 5cm styropianu załatwiłoby wszystkie mostki w takim murze?
  17. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał rutino78
    może 5cm styropianu załatwiłoby wszystkie mostki w takim murze?
    wg mnie to zależy czy są zamontowane okna - jak tak, to pewnie nie są zlicowane z murem...jak okna są zamontowane, to bym odpuścił
    jak nie sa zamontowane, to zlicowałbym je z murem i wtedy styropian ładnie przykryłby rame. Ten styropian przykryłby błędy popełnione podczas murowania...a zawsze się jakieś znajdą.
  18. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Ja mysle ze ona ma tylko gniazda w pokojach (zacisniete wedlug B), a po drugiej stronie wiszace kable ktore pewnie docelowo podepnie pod switcha
    dokladnie tak ... ps mam dwa gniazda z 10 zrobione!!
  19. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał dzogurt

    btw, jakos nie bardzo rozumiem dlaczego my polacy bierzemy sie za wszystko mysla,c ze przeciez to wyglada tak prosto jak technik to robi. Nie lepiej zostawic to fachoowcom
    jesli by sie znalazl jakis chetny fachowiec to zapraszam !! mam malo czasu na poskladanie tego wiec oferty mozna skladac na prv
  20. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał adiqq
    Adam daj znać jak będziesz robić termowizję - może tez się skusze...
    moze zrobmy to pakietowo bo my tez chcemy termowizje zrobic zima !! moze wynegocjujemy jakas dobra cene ??
Pokaż wyniki od 24001 do 24020 z 34093