dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Ewus
    Mea pieknie mi na górze tez od razu goraco )) ale dół tzn podłogówka wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, przeciez mogłaby ta woda iść cieplejsza do tych rurek z podłogówki
    a u mnie wlasnie podloga bardzo przyjemna ... u gory zato poskrecane kaloryferki ale odkad sa drzwi to trzeba je troche odkrecic bo za drzwiami juz tak pieknie powietrze nie smiga z dolu
  2. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    Cytat Napisał adiqq
    nie denerwuj się, wszystko to tylko kwestia ustawień....
    będzie dobrze...
    No własnie ja bym chciała choc troszkę poczuć , że ta podłoga ciepła, po co ten kocioł lata jak i tak zimne do rurek leci , oj jak mnie wkurza coś czego nie rozumiem i nie umiem nad tym panować.

    Toz to sobie robi co chce, a to jest dla mnie nowość nie bardzo do zaakceptowania.
  3. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    Cytat Napisał mea
    hehehe mam do was pytanie ... wypiszcie wszystkie instytucje i inne "kasozjadacze" gdzie trzeba ZMIENIC ADRES DO KORESPONDENCJI !!!! narazie do korespondencji a potem normalny ale to dopiero jak sie przemeldujemy
    pojęcia nei mam bo jeszcze nie zmieniałam, za duzo roboty z tym
  4. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał Ewus
    Kurcze a gdzie ten zawór ??? to ten biały . ja mam go odkręcony na maksa do zaworu idzie woda gorąca ten cholerny zawór coś nie puszcza i nie wiem dlaczego.
    Nam tez poszło dokładnie poszło 17 m3 )) w 24 godziny , ale mamy ustawione 70 stopni przy -20
    rano podniosłam temp na 22 stopnie zobacze ile mu zajmie czasu na podniesienie tego 1 stopnia bo mi jednak rano zimno przy 21 i nie mam zamiaru nieprzytomna szukac szlafroków czy innych futer.
    ten zaworek nie jest zintegrowany z piecem, ja go mam osobno, zamontowany w instalacji. Jak ty masz zbudowana instalacje to nie wiem Wiesz ktore rurki ida do podlogowki od pieca?
  5. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Cytat Napisał mea
    hehehe mam do was pytanie ... wypiszcie wszystkie instytucje i inne "kasozjadacze" gdzie trzeba ZMIENIC ADRES DO KORESPONDENCJI !!!! narazie do korespondencji a potem normalny ale to dopiero jak sie przemeldujemy
    Wodociągi, energetyka, telekomunikacja, tel komórkowy, bank, gazownia, telewizja...to na razie przychodzi mi do głowy
  6. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Może jeszcze ubezpieczyciel!
  7. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    Cytat Napisał dzogurt
    ten zaworek nie jest zintegrowany z piecem, ja go mam osobno, zamontowany w instalacji. Jak ty masz zbudowana instalacje to nie wiem Wiesz ktore rurki ida do podlogowki od pieca?
    No ja mam tylko tyle
    wczoraj to rozkminialiśmy z Adamem i wychodzi , ze wszystko jest ok

    http://www.fototube.pl/zdjecie/11370...40x480jpg.html

    link do fotki bo zapomniałam jak sie wkleja zdjęcia.
  8. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Ewus
    No własnie ja bym chciała choc troszkę poczuć , że ta podłoga ciepła, po co ten kocioł lata jak i tak zimne do rurek leci , oj jak mnie wkurza coś czego nie rozumiem i nie umiem nad tym panować.

    Toz to sobie robi co chce, a to jest dla mnie nowość nie bardzo do zaakceptowania.
    no to muszę cie rozczarować - przy poprawnie zaprojektowanym i wykonanym ogrzewaniu podłogowym nie będziesz miała ciepłej podłogi!!
    co najwyżej letnią...
  9. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał mea
    hehehe mam do was pytanie ... wypiszcie wszystkie instytucje i inne "kasozjadacze" gdzie trzeba ZMIENIC ADRES DO KORESPONDENCJI !!!! narazie do korespondencji a potem normalny ale to dopiero jak sie przemeldujemy
    nic specjalnie nie zmieniałam, zrobiłam tylko przekierowanie na poczcie
    częściowo robi sie to na bieżąco podczas jakis kontaktów
  10. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    letnia = po prostu przyjemna do chodzenia w skarpetkach !!! ja osobiscie nei znosze kapci !!! nawet kupilam sobie skarpetki antyposlizgowe

    ale ...

    jesli ktos twierdzi ze panele dobrze dzialaja na podlogowce to ZAPRASZAM DO MNIE ... w salonie mam na jednej petli kawalek paneli i kafle ... zdecydowanie kafle sa przeyjemniejsze niz panele !!!
  11. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał adiqq
    no to muszę cie rozczarować - przy poprawnie zaprojektowanym i wykonanym ogrzewaniu podłogowym nie będziesz miała ciepłej podłogi!!
    co najwyżej letnią...
    ja mam ciepłą w łazienkach, nie tak jak drabinki oczywiscie ale jest przyjemnie ciepła
    bardzo wyraznie czuc gdzie rurki leżą a gdzie nie (schodek, spiżarnia są zimne), po rurkach chodzi sie przyjemnie nawet boso
    ale to moze zaleta/wada anhydrytów
  12. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    No to ja tez mam różnicę, pomiędzy schodami do garażu a płytkami w salonie, no czuć niby gdzie te rurki biegną ale ja myslałam, że ciepło bedzie odczuwalne kurde, a nie takie niby letnie

    Pozyjemy zobaczymy ))

    Wkurza mnie to ogrzewanie bo z tego tytułu dopóki nie osiągniemy tego co chcemy nie odpalamy kominka i jakoś dziwnie w domu
  13. preem82 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    preem82 Zarejestrowany: 17.07.2009 Posty: 682
    Cytat Napisał Daga&Adam
    To liczenie jest mega proste Zakladajac Twoja sciane o U=0,3, a nasze sciany o U = powiedzmy 0,18, roznica wynosi 0,12. Tyle Wat my tracimy mniej w ciagu godziny na kazdy m2 sciany przy roznicy temperatur 1stC.

    Sezon grzewczy trwa ok 220 dni * 24h = 5280h. Srednia temperatura sezonu grzewczego to zalozmy ok 3stC. W domu utrzymujesz 21stC czyli roznica to 18stC. Teraz liczenie proste - wszystko mnozysz 5280h * 18stC * U 0,12 * 245m2 = 2794176W czyli 2794kWh.

    Czym grzejesz? Gaz wychodzi ~0,28pln / kWh czyli tracisz co sezon grzewczy ~782 pln.
    Weglem? Wychodzi gdzies 0,15pln / kWh - wtedy tracisz na sezon ~420 pln.

    No
    dzięki Adamie za wyliczenia
  14. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał queene
    ja mam ciepłą w łazienkach, nie tak jak drabinki oczywiscie ale jest przyjemnie ciepła
    bardzo wyraznie czuc gdzie rurki leżą a gdzie nie (schodek, spiżarnia są zimne), po rurkach chodzi sie przyjemnie nawet boso
    ale to moze zaleta/wada anhydrytów
    ależ ja nie mówie ze nie czuć
    czuć - szczególnie jak się wejdzie ze schodów do salonu - różnica jest kolosalna...ale to jest lenie, delikatnie ciepłe - oczywiście to zależy też od temperatury wody jaka się puści w podłogę - nie powinna ona być zbyt wysoka...bo wtedy np. łatwo przegrzać pomieszczenie
  15. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Ewus
    No to ja tez mam różnicę, pomiędzy schodami do garażu a płytkami w salonie, no czuć niby gdzie te rurki biegną ale ja myslałam, że ciepło bedzie odczuwalne kurde, a nie takie niby letnie

    Pozyjemy zobaczymy ))

    Wkurza mnie to ogrzewanie bo z tego tytułu dopóki nie osiągniemy tego co chcemy nie odpalamy kominka i jakoś dziwnie w domu
    ja mam takie niby letnie, ale w całym domu mam te 22,5C
    jakbym chcał mieć ciepła tą podłoge, to pewnie w domu miałbym 25C
  16. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał mea

    jesli ktos twierdzi ze panele dobrze dzialaja na podlogowce to ZAPRASZAM DO MNIE ... w salonie mam na jednej petli kawalek paneli i kafle ... zdecydowanie kafle sa przeyjemniejsze niz panele !!!
    u mnie panele działają dobrze..różnica jest taka, że płytki szybciej oddają ciepło - większa przewodnośc. panele (to jeszcze zależy od grubości panela) mają wyższy opór cieplny i trochę dłużej oddają te ciepło...ono nam nigdzie nie ucieknie...
  17. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    letnia = po prostu przyjemna do chodzenia w skarpetkach !!! ja osobiscie nei znosze kapci !!! nawet kupilam sobie skarpetki antyposlizgowe

    ale ...

    jesli ktos twierdzi ze panele dobrze dzialaja na podlogowce to ZAPRASZAM DO MNIE ... w salonie mam na jednej petli kawalek paneli i kafle ... zdecydowanie kafle sa przeyjemniejsze niz panele !!!
    To nie znaczy ze podlogowka na panelach nie dziala - zaden dowod Bo dziala pieknie, ja mam caly salon i wszystkie pokoje w panelach i dziala normalnie Na kaflach zawsze bedzie inne odczucie - w skarpetach faktycznie lepsze, choc to zalezy od rozstawu rurek - juz przy 20cm mozna wyczuc cieplejsze i chlodniejsze miejsca i to wcale nie jest wtedy przyjemne Ja mam kafle w kuchni i lazienkach gdzie rozstawy mam co 7-10cm i tu jest cieplo rownomiernie.
  18. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Ewus
    No to ja tez mam różnicę, pomiędzy schodami do garażu a płytkami w salonie, no czuć niby gdzie te rurki biegną ale ja myslałam, że ciepło bedzie odczuwalne kurde, a nie takie niby letnie
    Wyjdz na dwor na 5 minut bez kurtki a potem wejdz do domu. Odczujesz to cieplo na serio Tym bardziej ze piszesz ze masz >~20stC! Ja wiecej w domu nie mam bo sie dusze To jest odpowiednik 22-23stC dla kaloryferow w "odczuciu ciepla"!
  19. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    Adamie rano miałam 21 stopni ale podniosłam do 22 , zobaczę co nadziałał ten kocioł jak wróce z roboty.
    Mi potem prawdopodobnie wystarczy te 21, bo my i tak każdego popołudnia mamy ogien w kominku,

    ale musiałam sprawdzic ustrojstwo jak działa.

    Jednak chyba nie byłam przygotowana na tę bezwładność , ale się ucze
  20. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    szynko ja mam wszedzie rozstaw co 10 a w niektorych "strategicznych" miejscach co 7 cm !! wiec to raczej "wina paneli" ... ale nie czuje w pomiesdzczeniu roznicy temperatur wiec pewnie macie racje ze dziala dobrze tylko mniej to czuc !!

    a jeszcze wam sie nie chwalilam ... moja madra tesciowa wymyslila ze CHCE DYWAN W POKOJU !! aj low her !!!!!
Pokaż wyniki od 24161 do 24180 z 34093