dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał mea
    szynko ja mam wszedzie rozstaw co 10 a w niektorych "strategicznych" miejscach co 7 cm !! wiec to raczej "wina paneli" ... ale nie czuje w pomiesdzczeniu roznicy temperatur wiec pewnie macie racje ze dziala dobrze tylko mniej to czuc !!

    a jeszcze wam sie nie chwalilam ... moja madra tesciowa wymyslila ze CHCE DYWAN W POKOJU !! aj low her !!!!!
    to powiedz jej ze ok ale ze bedzie zimniej
    u nas jest wykładzina w jednym pokoju (chodziło o lepszą akustyke pomieszczenia) i powiem że trudno dociągnąć do tych 22-23 stopni
  2. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał mea
    szynko ja mam wszedzie rozstaw co 10 a w niektorych "strategicznych" miejscach co 7 cm !! wiec to raczej "wina paneli" ... ale nie czuje w pomiesdzczeniu roznicy temperatur wiec pewnie macie racje ze dziala dobrze tylko mniej to czuc !!

    a jeszcze wam sie nie chwalilam ... moja madra tesciowa wymyslila ze CHCE DYWAN W POKOJU !! aj low her !!!!!
    a masz wszystko odpowietrzone jak trzeba?
    bo najczęściej słabe grzanie podłogówki jest spowodowane zapowietrzeniem...tak samo zresztą jest w przypadku kalafiora.
    Tyle że kalafiora każdy wie że trzeba odpowietrzyć, a o podłogówce się zapomina...

    jak chce dywan, to jej pozwól. Tylko lojalnie uprzedź że będzie miała trochę chłodniej....
    może tak jak moja lubi niższe temperatury..
  3. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał mea
    hehehe mam do was pytanie ... wypiszcie wszystkie instytucje i inne "kasozjadacze" gdzie trzeba ZMIENIC ADRES DO KORESPONDENCJI !!!! narazie do korespondencji a potem normalny ale to dopiero jak sie przemeldujemy
    nie wiem kiedy planujesz się przemelowac, ale ja czekałem ze zmianą danych do przemeldowania, żeby nie robić tego 2 razy.....
    jesli chodzi o zmianę adresu to biegałem po całym mieście...
    banki,UM-druk aktualizacyjny do US,telefon,fundusz emerytalny,wodociągi,energetyka,gazownia,kablówk a,ubezpieczyciele,dostawca internetu...

    jeśli chodzi o sam adres do korespondencji, to sporo można załatwić przez maila lub www - tak zmieniłem z kablówki,net i jeszcze kilka.. - jak jest oczywiście dostęp przez www
  4. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał adiqq

    jak chce dywan, to jej pozwól. Tylko lojalnie uprzedź że będzie miała trochę chłodniej....
    może tak jak moja lubi niższe temperatury..
    jesli 25 st uznajesz za niskie temperatury to owszem

    dzieki bogu ze dalam jej kaloryfer do pokoju bo teraz dostalabym pierdolca ... a tak relaks ... wylacze podlogowke i niech tam siedzi i sie kisi !!
  5. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    Ja mam tez wszędzie rozstaw co 10 a pod drewnem gęściej duzo chyba co 6-7 nie mierzyłam ale kurde w kuchni najzimniej .
    I tez to drewno zimniejsze niz płytki.
  6. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał mea
    jesli 25 st uznajesz za niskie temperatury to owszem

    dzieki bogu ze dalam jej kaloryfer do pokoju bo teraz dostalabym pierdolca ... a tak relaks ... wylacze podlogowke i niech tam siedzi i sie kisi !!
    Mea, jestem ciepłolubny, ale kiedyś w nastawach pomieszałem i miałem 23,25 na sterowniku - przegrzałem mocno (przy podłogówce oczywiście) - myślałem że do głowy dostanę
    nie wyobrażam sobie 25C mieć
  7. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    25C to nic w porównaniu z 27C w domu!!! Taką temperaturę preferuje mój teściu
    No masakra normalnie, jak się do niego przyjeżdża to trzeba mieć ze sobą zestaw ubrań do przebrania się już w samym ganku
  8. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał adiqq
    Mea, jestem ciepłolubny, ale kiedyś w nastawach pomieszałem i miałem 23,25 na sterowniku - przegrzałem mocno (przy podłogówce oczywiście) - myślałem że do głowy dostanę
    nie wyobrażam sobie 25C mieć
    ja przy 23 dostaje szalu !!
  9. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał dorota78
    Odzyskaj zwrot VAT za materiały budowlane, zanim państwo i tą ulgę zlikwiduje, a wedlug najnowszych doniesień właśnie na to się zanosi

    Zostały już niecałe 2 miesiące na odzyskanie VATu za materiały budowlane w 2011r. Warto odzyskać swoje pieniądze. Polecem się. Szybko i solidnie. Więcej informacji na prv.
    Kolezanko - druga taka sama reklama w tym samym watku w ciagu kilku dni to juz podpada pod spam!
  10. preem82 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    preem82 Zarejestrowany: 17.07.2009 Posty: 682
    Adamie

    czyli 2794 kwh x 0,3478 cena prądu = 971,75 zł, teraz żeby to podzielic i obliczyc dla PC, to jaki jest COP waszej pompy w zimie ?
  11. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał preem82
    Adamie

    czyli 2794 kwh x 0,3478 cena prądu = 971,75 zł, teraz żeby to podzielic i obliczyc dla PC, to jaki jest COP waszej pompy w zimie ?
    Prad liczylbym tak blizej 0,4. Usredniajac cene I i II taryfy COP sredni bym zalozyl 3,5. Czyli (2794 * 0,4) / 3,5 = ~320 pln
  12. preem82 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    preem82 Zarejestrowany: 17.07.2009 Posty: 682
    hmmm, czyli juz nie tak zle, biorąc pod uwage teraz koszty docieplenia 44-ki.

    jeszcze raz dzieki
  13. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał preem82
    hmmm, czyli juz nie tak zle, biorąc pod uwage teraz koszty docieplenia 44-ki.

    jeszcze raz dzieki
    Trzeba jeszcze przeliczyc o ile wzrosnie wymagana moc dla -20stC, bo wedlug niej dobierasz pompe. A wieksza pompa to wiekszy koszt zakupu, czyli obnizajacy koszt inwestycji w docieplenie

    No to policzmy Roznica U = 0,12, czyli dla 245m2 przy -20stC potrzebujesz mocy wiekszej o... 1,176kW. Licz 1-1,5k pln wiecej na zakup mocniejszej PC.
  14. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Adam, nie zapominaj też o kosztach trochę większego dolnego źródła...
  15. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    Adam, nie zapominaj też o kosztach trochę większego dolnego źródła...
    Racja. 1kW = ok 50mb dluzszy kolektor poziomy (~1000 pln) / 25mb dluzszy odwiert (~2000 pln).

    Adiqq - kukasz w watek o brinku? Pierwszy wykresik zapodalem, wieczorem bedzie wieksza relacja Mea Ciebie to tez moze zainteresuje bo masz podobny reku - sprawdzam realna sprawnosc reku przy roznych predkosciach i ze zuzyciem pradu Watek jest TUTAJ.
  16. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    Macie podłogówkę w sypialniach? Śpi się przy tym jakoś inaczej?
  17. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał rutino78
    Macie podłogówkę w sypialniach? Śpi się przy tym jakoś inaczej?
    Mam. Spi sie normalnie. Na calym poziomie masz jednakowa temperature Wieksza mozliwosc ulozenia lozka bo jednemu zle jak ma glowe przy kaloryferze, innemu jak ma nogi. A jak bokiem postawisz to jeden bedzie mial cieplej niz drugi Przy podlogowce nie ma tego problemu - kazdy ma tak samo cieplo
  18. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    dzis szczerze zaluje ze nei zrobilismy na gorze podlogowki ... znaczy w sypialniach bo w lazience i troche w przedpokoju jest
  19. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Racja. 1kW = ok 50mb dluzszy kolektor poziomy (~1000 pln) / 25mb dluzszy odwiert (~2000 pln).

    Adiqq - kukasz w watek o brinku? Pierwszy wykresik zapodalem, wieczorem bedzie wieksza relacja Mea Ciebie to tez moze zainteresuje bo masz podobny reku - sprawdzam realna sprawnosc reku przy roznych predkosciach i ze zuzyciem pradu Watek jest TUTAJ.
    pewnie że tak....czekam aż to będzie można gdzieś online oglądać
  20. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    pewnie że tak....czekam aż to będzie można gdzieś online oglądać
    Narazie nie udostepniam bo zbieram graty na nowy serwerek - jutro/pojutrze powinienem miec wszystko skompletowane (fajna mala platforma serwerowa intela na celeronie 1,4 ktory sie wogole nie grzeje i z malym dyskiem SSD), przerzuce tylko na niego system i wezme sie za jakis prosty sofcik do synchronizacji danych na tym moim domowym serwerku z danymi na normalnych serwerach ktore mam dostepne caly czas online. Aktualnie obsluguje juz 15 czujek - ostatnia szesnasta moze dzisiaj podepne - czujke temperatury w pomieszczeniu "reprezentatywnym"
Pokaż wyniki od 24181 do 24200 z 34093