dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał queene
    u mnie młodsza od 2tygodni ma kaszel....podobno wina powietrza na zewnątrz, trudno sie nie zgodzić...tym bardziej ze w pracy pod gabinetami obecnie tabuny kaszlących - więc coś musi być w tym powietrzu
    Queene, a co moze byc w powietrzu???? Przeciez to co my wdychamy to jest masakra jakas. Ja wogole sie dziwie ze nasze organizmy to jeszcze w jakis sprytny sposob umia wyfiltrowac.... A sami sobie to robimy, pali sie w piecach co popadnie....
  2. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał halina46
    Nie chcę się wymądrzać, ale jak moja córka często chorowala to każdy z lekarzy pytal , czy mamy pdlogowkę. Ponoć podłogówka sprawia, że drobinki pyłu i kurzu ciągle się unoszą i pod wpływem cieplego powietrza wirują , a my to wdychamy. Jednym z najczęstszych "wyzwalaczy" kaszlu jest właśnie suche, wibrujące powietrze w mieszkaniu grzanym podłogówką. Może coś w tym jest? Spytaj alergologa , pulmunologa i laryngologa- powiedzą Ci to co mnie. Podłogówka jest świetna ale niezdrowa, szczególnie dla alergików.

    Co do deski barlineckiej- mam ją i absolutnie NIE POLECAM DO SALONU ani tam, gdzie jest "duży ruch". Deska jest miękka, znać każde zadrapanie, przejście w pantoflach "odciska" się , meble robią "dziury". Po 2 latach używania nadaje się do cyklinowania. choć jest utwardzana, to lipa jakich mało a kosztuje sporo. Weź coś trwalszego jeśli nie chcesz kląć i płakać. Naprawdę.

    Wydaje mi sie, ze wieksze zawirowania powoduje kaloryfer na scianie niz podlogowka. Powietrze od podlogi unosi sie rownomiernie ku gorze. Z kaloryfera natomiast z jednego miejsca, wprawiajac zimne powietrze w ruch - do ogrzania.

    Tak jak napisal Adam,
  3. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Tylko jak jest zle wykonana. Prawidlowo wykonana ma 26-28stC max. Kaloryfer daje 50-80stC. Ktory bedzie wzbudzal wiekszy "wir" w pomieszczeniu ? Jakim cudem kurz ma sie uniesc przy tak niskiej temperaturze podlogi ? Podlogowka jest wlasnie wrecz zalecana dla alergikow. Zmienilbym lekarza bo jak ma takie pojecie o leczeniu jak o ogrzewaniu to zdrowiej na tym wyjdziesz!
    ja sie pod tym podpisze ... mam siostrzenca alergika /alergia na kurz i roztocza/ i kazdy alergolog powiedzial ze zmiana ogrzewania bylaby dla niego korzystna!!
  4. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Ludzie ludziom zgotowali ten los
  5. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał mea
    ja sie pod tym podpisze ... mam siostrzenca alergika /alergia na kurz i roztocza/ i kazdy alergolog powiedzial ze zmiana ogrzewania bylaby dla niego korzystna!!
    szkoda że nie dodał że zmiana wentylacji też
    WM dla alergików też uważana jest za korzystniejsza...
  6. nowy 1 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1 Zarejestrowany: 30.01.2011 Posty: 433
    Cytat Napisał adiqq
    Dzięki wielkie.
  7. wrzosowa SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wrzosowa Zarejestrowany: 11.03.2011 Posty: 37
    Cytat Napisał Gingeros
    Mam pytanko natury praktycznej - czy ktoś z was ma na podłogówce deskę barlinecką ? ( tą przewidzianą dla podłogówki )
    Mam takie same doświadczenia z deską podłogową jak dziewczyny. Miękka okrutnie, i to u nas był egzotyk (teoretycznie powonien być twardszy), a i tak porysowany potwornie. Zdecydowanie nie polecam.
  8. wrzosowa SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wrzosowa Zarejestrowany: 11.03.2011 Posty: 37
    Panowie "pompiarze", czy jest sens robić odwierty jeszcze w tym roku pod pc? Czy czekać do wiosny? Pompa jeszcze nie wybrana, ale z racji na przestój w pracach może przynajmniej to zrobić? Jak głębokie macie odwierty?

    Arturo - Twoja ekipa od SSO póki co sprawuje się świetnie, ale listy dziękczynne prześlę po zakończeniu robót
  9. wrzosowa SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wrzosowa Zarejestrowany: 11.03.2011 Posty: 37
    A i jeszcze jedno - czy ktoś z Was miał kontrolę z inspecji nadzoru budowlanego? Bo właśnie coś takiego mnie czeka, czy taka wizyta jest na wniosek kogoś "życzliwego"?
  10. adam 76 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adam 76 Zarejestrowany: 14.11.2011 Posty: 42
    Witam,
    Niedawno natknąłem się na to forum. Jestem w trakcie budowy domku - obecnie SSO - z zadeskowanymi otworami .
    Mam pytanie: jakich materiałów używaliście do budowy instalacji WM?
  11. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał wrzosowa
    Panowie "pompiarze", czy jest sens robić odwierty jeszcze w tym roku pod pc? Czy czekać do wiosny? Pompa jeszcze nie wybrana, ale z racji na przestój w pracach może przynajmniej to zrobić? Jak głębokie macie odwierty?
    przede wszystkim musisz znać tzw projektowe obciążenie cieplne domu - tzn jaką maksymalną moc będziesz potrzebować jak będzie -20C
    do tego musisz doliczyć 0,25kw/osobe na potrzeby CWU i szukasz PC o mocy zbliżonej do wyliczonej

    dla przykładu - mój dom ma projektowe obciążenie cieplne w okolicy 6,15kw, CWU na 4 osoby dobierałem=1kw całośc =7,15kw, mam PC 8kw(a dokładnie 7,7kw)
    Dopiero znając moc swojej przyszłej PC można myśleć o DZ (w twoim przypadku o odwiertach)
    Jak jeszcze nie wiesz jak dom będzie ocieplony, to lepiej dać sobie z tym spokój, wiercenie to szybka robota, a jak ci za mało wywiercą, to możesz mieć zimą problemy, a jak za dużo, to niepotrzebne koszty poniesiesz
  12. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał dzogurt
    Queene, a co moze byc w powietrzu???? Przeciez to co my wdychamy to jest masakra jakas. Ja wogole sie dziwie ze nasze organizmy to jeszcze w jakis sprytny sposob umia wyfiltrowac.... A sami sobie to robimy, pali sie w piecach co popadnie....
    to było pytanie retoryczne....wiadomo ze w ostatnich tygodniach to smog
    moja mała generalnie nie jest alergiczką, stąd podejrzenie ze to coś z powietrza
    ale chyba każdy wyczuwa że jest źle, zresztą jak pisałam - w pracy tłumy pacjentów wyłącznie z kaszlem i zero innych objawów...
    czekamy na deszcz i wiatr (sama nie wierze że to piszę)
  13. wrzosowa SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wrzosowa Zarejestrowany: 11.03.2011 Posty: 37
    Adiqq - aż tak zielona nie jestem pompa z obliczeń powinna mieć 16kw (mam ogrom przeszkleń), zastanawiam się tylko, czy wiercić już teraz, czy poczekać do czasu wyboru konkretnej pompy.
  14. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał wrzosowa
    Adiqq - aż tak zielona nie jestem pompa z obliczeń powinna mieć 16kw (mam ogrom przeszkleń), zastanawiam się tylko, czy wiercić już teraz, czy poczekać do czasu wyboru konkretnej pompy.
    a jesteś pewna tych obliczeń? robiłaś OZC? Czy instalator na "oko" dobierał? instalatorzy zawsze dobierają z zapasem, bo wychodzą z założenia że lepiej jak jest nadwyżka mocy....tyle że za tą nadwyżkę płacisz ty - mocniejsza PC+ większe DZ
    moim zdaniem nie ma się co spieszyć....

    idzie zima, długie zimowe wieczory - będzie czas żeby przegryźć się przez OZC
  15. wrzosowa SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wrzosowa Zarejestrowany: 11.03.2011 Posty: 37
    Cytat Napisał adiqq
    a jesteś pewna tych obliczeń? robiłaś OZC? Czy instalator na "oko" dobierał? instalatorzy zawsze dobierają z zapasem, bo wychodzą z założenia że lepiej jak jest nadwyżka mocy....tyle że za tą nadwyżkę płacisz ty - mocniejsza PC+ większe DZ
    moim zdaniem nie ma się co spieszyć....

    idzie zima, długie zimowe wieczory - będzie czas żeby przegryźć się przez OZC
    Mam niemowlaka w domu, więc z tymi wolnymi długimi wieczorami raczej lipa
    Ale masz 100% rację - to są wyliczenia z dużym zapasem, bo oboje się obawiamy, że może być zimno. OZC wyliczał nam znajomy, ale też z zapasem. Mąż też robił wyliczenia, i też bierze spory zapas. Boję się wziąć pc na styk, bo nie mamy kominka w domu, więc w razie czego nie mamy jak dogrzać domu, stąd tak potężna pompa.

    Czym się kierowałeś przy wyborze pompy?
  16. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał adam 76
    Witam,
    Niedawno natknąłem się na to forum. Jestem w trakcie budowy domku - obecnie SSO - z zadeskowanymi otworami .
    Mam pytanie: jakich materiałów używaliście do budowy instalacji WM?
    takich ladnych srebrnych rurek mi robila firma
  17. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    jeśli chodzi o moc - to kierowałem się OZC - zaznaczyłem w OZC masę różnych mostków, więc też mam z zapasem, inna sprawa że trochę mostków mam, część w przyszłości na pewno zlikwiduję. 1 sezon grzewczy bez problemu, trochę trzeba tylko było pewne rzeczy doregulować(podłogówka, biegi obiegówek) - wszystko wychodzi w trakcie eksploatacji

    jeśli chodzi o producenta - to szukałem tanio, ale z pozytywnymi opiniami na forum. HenoK bardzo chwalił Ecopol-System(montowali u niego PC, dodatkowo HenoK jest dla mnie dużym autorytetem) i po wymianie korespondencji z Henokiem zdecydowałem się na Ecopol (wcześniej wysłałem ponad 20 zapytań ofertowych do różnych firm)

    jak nie chcesz robić na styk, zawsze możesz kupić PC z dodatkowymi grzałkami...prawdopodobnie i tak przejdziesz na prąd 2 taryfowy(bo to się po prostu opłaca), więc nawet jak te grzałki się kilka razy w roku załączą, to nawet tego nie zauważysz...
  18. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał wrzosowa
    Panowie "pompiarze", czy jest sens robić odwierty jeszcze w tym roku pod pc? Czy czekać do wiosny? Pompa jeszcze nie wybrana, ale z racji na przestój w pracach może przynajmniej to zrobić? Jak głębokie macie odwierty?

    Arturo - Twoja ekipa od SSO póki co sprawuje się świetnie, ale listy dziękczynne prześlę po zakończeniu robót
    Pewnie, ze robic Pora roku nie ma najmniejszego znaczenia dla odwiertow. My mamy poziome kolektory. Wychodzi polowe taniej. Jak jestes zainteresowany wal na priv
  19. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał wrzosowa
    A i jeszcze jedno - czy ktoś z Was miał kontrolę z inspecji nadzoru budowlanego? Bo właśnie coś takiego mnie czeka, czy taka wizyta jest na wniosek kogoś "życzliwego"?
    Na 100% tak. Oni wogole nie chodza po domach prywatnych sami z siebie. Nawet na odbiory nie chce im sie tylkow ruszac Ale jak dostana zgloszenie to musza!
  20. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Na 100% tak. Oni wogole nie chodza po domach prywatnych sami z siebie. Nawet na odbiory nie chce im sie tylkow ruszac Ale jak dostana zgloszenie to musza!
    dokładnie tak. Ja pania z nadzoru widziałem 3 razy - jak byłem zanieść zawiadomienie o rozpoczęciu robót, jak byłem zanieść zawiadomienie o zakończeniu robót i jak byłem po odbiór dokumentu że dom jest odebrany
Pokaż wyniki od 24241 do 24260 z 34093