dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał agreston
    A kto ci każe korzystać? Jest masa kurieró i to zwykle tańszych od poczty. Ja zamawiam mase rzeczy w sieci i 99% to kurierzy, czasem ktoś ma tylko opcje poczty.
    Ja nie wysylam ale akurat odeslalem sterownik w poniedzialek do przerobki z prosba o szybkie odeslanie - we wtorek dostali i jeszcze we wtorek odeslali. Niestety poczta. Myslalem ze kurierem ale co juz teraz zrobic? Nic.. Znajac zycie przesylka przyjdzie jutro, listonosz sie nie pojawi i w okolicy poniedzialku/wtorku wpadnie i zostawi awizo w skrzynce. I tym sposobem sterownik wyslany we wtorek dostane po ponad tygodniu...
  2. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Danusiu prosze

  3. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Gingeros
    Wracając do tematu podłogówki - ok przekonaliście mnie że nie warto pakować się w Barlinka mam natomiast jeszcze jedno pytanie czy panele trzeba kleić ?? a jeśli nie to czy lepiej układać na piance czy na kartonie ?? aaa no i oczywiście które waszym zdaniem są lepsze Classen czy Krono ??
    my mielismy panele classenu, kronopolu i dafino /jakas niemiecka firma/ wszystkie na klik ... najlepiej ukladalo sie krono, potem dafino a najgorzej zdecydowanie classen /nny system kliku/

    my ukladalismy na piance termo z arbitonu
  4. mazurzyna SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mazurzyna Zarejestrowany: 23.03.2010 Posty: 34
    Witajcie,
    Dostaliśmy pierwszą wycenę robocizny budowy naszego domu : 170 m2 użytkowej a 220 po podłogach. Wycena obejmuje stan surowy otwarty z dachem , dach dwuspadowy, domek o prostej bryle bez wykuszów i tym podobnych - 74500 zł. Co o tym sądzicie ?
  5. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    Cytat Napisał mea
    my mielismy panele classenu, kronopolu i dafino /jakas niemiecka firma/ wszystkie na klik ... najlepiej ukladalo sie krono, potem dafino a najgorzej zdecydowanie classen /nny system kliku/

    my ukladalismy na piance termo z arbitonu
    Mea rozumiem że nie kleiliście ? czy to nie zmniejsza efektywności podłogówki ?
  6. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał mazurzyna
    Witajcie,
    Dostaliśmy pierwszą wycenę robocizny budowy naszego domu : 170 m2 użytkowej a 220 po podłogach. Wycena obejmuje stan surowy otwarty z dachem , dach dwuspadowy, domek o prostej bryle bez wykuszów i tym podobnych - 74500 zł. Co o tym sądzicie ?
    Dużo.Wg mnie ok.50tys.zł powinno być ok.
  7. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał mazurzyna
    Witajcie,
    Dostaliśmy pierwszą wycenę robocizny budowy naszego domu : 170 m2 użytkowej a 220 po podłogach. Wycena obejmuje stan surowy otwarty z dachem , dach dwuspadowy, domek o prostej bryle bez wykuszów i tym podobnych - 74500 zł. Co o tym sądzicie ?
    bardzo dużo...
    ja za dom podpiwniczony po całośći 10x10 z poddaszem użytkowym(130m2 pow uż, po podlogach 150 )+ piwnica 75m2+garaz 50m2 płaciłem za robocizne 2 lata temu w okolicy 43000(też prosta bryła) Ceny przez ten czas poszły do góry, więc te 50tys podane przez arturo powinno byc ok
  8. nowy 1 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1 Zarejestrowany: 30.01.2011 Posty: 433
    Cytat Napisał mazurzyna
    Witajcie,
    Dostaliśmy pierwszą wycenę robocizny budowy naszego domu : 170 m2 użytkowej a 220 po podłogach. Wycena obejmuje stan surowy otwarty z dachem , dach dwuspadowy, domek o prostej bryle bez wykuszów i tym podobnych - 74500 zł. Co o tym sądzicie ?
    Dużoooo.! Popytaj jeszcze gdzie indziej to dojdziesz do 50 -55 000.
  9. nonoa_ona FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nonoa_ona Zarejestrowany: 14.03.2011 Posty: 110
    Cytat Napisał Gingeros
    Wracając do tematu podłogówki - ok przekonaliście mnie że nie warto pakować się w Barlinka mam natomiast jeszcze jedno pytanie czy panele trzeba kleić ?? a jeśli nie to czy lepiej układać na piance czy na kartonie ?? aaa no i oczywiście które waszym zdaniem są lepsze Classen czy Krono ??
    Mamy Krono
    A propos paneli i ich ukladania. Dla zainteresowanych w tym temacie polecam sklep Abak (przy Makro maly sklepik z wiekszoscia paneli na wystawie, choc po jednej desce) z gl siedziba w Piekarach. Ceny bardzo ciekawe ale co wazne, montuja gratis. I polecam ich mocno, mocno bo jestesmy z ich montarzu na serio zadowoleni. Ladnie wszystko polozone, dbanie o szczegoly no i co wazne 70m2 w 4h z listwami Czas oczekiwania na montaz to tak srednio 2tyg.

    http://abak.istore.pl/

    Polecam!
    Aha i jeszcze jedno. Ceny w siedzibie tak 4zl drozsze na m2 ale jesli zlozysz zapytanie przez maila o wycene, to ceny obowiazuja ze strony.
  10. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Myślę,że cena robocizny wysoka.My w tamtym roku za dom 150m2 użytkowych,220 po podłogach,drenaż dookoła domu,6 okien dachowych płaciliśmy 55 tysięcy.
    Co do paneli to myślałam,że nie ma już w ogóle klejonych,raz kiedyś takie mieliśmy i wspominam ich kładzenia jako koszmar.Mamy krono na klik(zakupione w sklepie polecanym przez Adama) i super się je układało,sprawują się bardzo dobrze.Jeszcze tak jakby ich codziennie odkurzać nie trzeba było to rewelka.
  11. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    właśnie, z tym codziennym odkurzaniem. To cecha paneli? Bo podłogówki chyba nie (albo nie tylko)
  12. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał rutino78
    właśnie, z tym codziennym odkurzaniem. To cecha paneli? Bo podłogówki chyba nie (albo nie tylko)
    sprzątać trzeba wszędzie bez względu na to jaką wentylację się ma i jakie ogrzewanie i jakie okładziny
  13. robertsz ELITA FORUM (min. 1000)
    robertsz Zarejestrowany: 16.03.2009 Posty: 2246
    Cytat Napisał markow79
    Ile czekaliście na wykonanie przyłącza przez Vatenfall od momentu podpisania umowy bo mi dali ostateczny termin na X.2012 ,do tej pory wszystko na agregacie było robione ale tynki i wylewki nie da rady.Umowę mam podpisana na przyłącze docelowe.
    Jeśli Twoje przyłącze nie wyszło z fazy projektu i uzgodnień to minimum pół roku czekania więc najpierw trzeba ustalić na jakim etapie jest temat.

    Pociesze Cię, ten termin (X 2012r) w przypadku Vattenfalla nie będzie przekroczony.
    A jeśli chcesz to przyspieszyć to czekają Cię wędrówki i nękanie pracowników "dziecko w drodze", "muszę mieć ten prąd, bo kradną wokół i chce alarm..." i inne ludowe śpiewki.
    Jeśli nie masz siły do takich działań, zatrudnij kogoś kto ma wejścia w biurowcu.
    Ewentualnie czekaj spokojnie na rozwój wypadków.


    W razie W pozostaje przyłącze budowlane, to dostaniesz od ręki.
  14. robertsz ELITA FORUM (min. 1000)
    robertsz Zarejestrowany: 16.03.2009 Posty: 2246
    Cytat Napisał nowy 1
    Najpierw elektryka czy rurki z wody i kanalizacja?.A może wszystko jedno? Czy jest coś ważnego o czym trzeba pamiętać przy tej robocie aby potem nic nie przerabiać ani nie zapomnieć że czegoś tam nie zrobiliśmy?
    Wszystko jedno, tylko przed rozpoczęciem prac elektrycznych musisz znać przybliżone rozmieszczenie pionów WOD-KAN-CO i urządzeń hydraulicznych.
    Ponadto dobrze byłoby, gdyby hydraulik określił swoje "potrzeby elektryczne": kable do sterowników, zasilanie rozdzielaczy, zasilanie kotłowni, czujki zewnętrzne, itp.... elektryk wykona te dodatkowe kabelki przy jednej robocie.

    Jeśli hydraulike planujesz po tynkach to bezwzględnie zrób zdjęcia instalacji elektrycznej i zdjęcia przekaż hydraulikowi.
  15. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    robert ej chyba trchę straszysz z tym Vatenfallem.Z moich budowlanych obserwacji wynika,że Vatenfall robi przyłącze o wiele,wiele szybciej niż podaje w umowie.My i większość znajomych,którzy się budowali w ciągu ostatnich dwóch lat miało docelowy prąd znacznie szybciej niż w umowie.My np.po ok.3 miesiącach od zgłoszenia wniosku.
  16. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    robert ej chyba trchę straszysz z tym Vatenfallem.Z moich budowlanych obserwacji wynika,że Vatenfall robi przyłącze o wiele,wiele szybciej niż podaje w umowie.My i większość znajomych,którzy się budowali w ciągu ostatnich dwóch lat miało docelowy prąd znacznie szybciej niż w umowie.My np.po ok.3 miesiącach od zgłoszenia wniosku.
    u mnie był poślizg z winy projektanta - miał byc w marcu, podpisałem aneks że będzie pod koniec września(działka długa i projektant naniósł zasilanie ze złej strony - musiał przemalować i z drugiej strony jestem zasilony) - prąd faktycznie był szybciej, bo już w czerwcu. Jak projektant da ciała, to tego nie przyśpieszysz...
  17. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    czy tylko ja mam fobie (?) i czuje bez przerwy duszący smród w powietrzu ?
    u nas temat podbitki zakończony...jeszcze kostka i koniec na ten rok
  18. ghost34 REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ghost34 Zarejestrowany: 24.07.2007 Posty: 11424
    Cytat Napisał bdan
    już Ci odpowiedziałam, nie doczytałeś, czy też szukasz dalej?
    przeoczylem sorry szukalem pare str wczesniej i nie widzialem
  19. ghost34 REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ghost34 Zarejestrowany: 24.07.2007 Posty: 11424
    Cytat Napisał Gingeros
    Mea rozumiem że nie kleiliście ? czy to nie zmniejsza efektywności podłogówki ?
    oczywiscie..ze zmniejsza...ale cieplo sie same nie dematerializuje...i jako lzejsze od powietrza ..sie unosi idealnie byloby przykleic..tylko podraza to koszty to a...b juz to nie jest tak latwe w demontazu..a to ich oprocz ceny podstawowa zaleta..wiec bym ich nie kleil..jesli chodzi o panele laminowane rzecz jasna drewno kazde bym kleil..
    Taka podlogowka bedzie sie charakteryzowac nieco wiekszą bezwladnoscia poniewaz masz 3 izolatory..podklad powioetrze panel..ale bedzie ok..i sie sprawdzi..zobaczysz..wazne aby panele byly z mozliwoscia montazu na posadzke ogrzewana a posadzka wygrzana byla..Pozdro.
  20. marek.Bud FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marek.Bud Zarejestrowany: 06.10.2007 Posty: 270
    co do przylacza z vatenfalla, kiedys byla opcja wykupu i wykonania w wlasnym zakresie a pozniej odsprzedazy lacza wraz z zk wg warunkow. tylko kto kupil drozej sprzety to liczyl sie z cofnieciem kosztorysu powykonawczego przez dup..kow z vatenfalla i wstawienie przez nich wlasnych cen. czasami jak sie zagada mozna kupic przez nich material....chyba. kto lepszy niech mnie poprawi.
Pokaż wyniki od 24401 do 24420 z 34093