dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Lisek_77 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Lisek_77 Zarejestrowany: 29.01.2010 Posty: 322
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    ja bede mieszal panele z kafelkami i sie niezastanawialem nad tym ;/ sa rozne grubosci paneli i plytek tez, chyba trzeba bedzie cos do czegos dostosowac, ale nie slyszalem zeby kto robil np 3mm roznicy w poziomach. co do wylewek jest firma z belku ktora zrobi wylewki za 25 z ale to firma ogolno budoowlana i wole nie ryzykowac, jutro wchodzi na budowe Olszar a on sie zajmuje tylko i wylacznie wylewkami wiec juz doplace 900zl ale bede spal w miare spokojnie
    Ja też będę miał taką sytuację i ciekaw jestem co z tym zrobić - biorąc pod uwagę, że porządny lity parkiet może mieć znacznie większą grubość od kafelek i powstanie ewidentny uskok, o który można będzie zęby wszystkie wybić.
    Ewentualne dodatkowe wylewki samopoziomujące po fakcie na już wykonane wylewki to dodatkowy koszt (niemały), także jestem ciekaw, co na to wylewkarze.
  2. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Lisek_77
    Ewentualne dodatkowe wylewki samopoziomujące po fakcie na już wykonane wylewki to dodatkowy koszt (niemały), także jestem ciekaw, co na to wylewkarze.
    Wylewkarze zrobia Ci jak chcesz Dla nich to bez znaczenia. Poloza deseczke i z jednej strony 3cm wyzej, z drugiej nizej i juz
    pozdr.
  3. agreston FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agreston Zarejestrowany: 04.03.2010 Posty: 271
    Cytat Napisał adiqq
    Arturo: ja nie rozważałem grzania prądem - to się sprawdza dla małych domów, ale musisz mieć idealnie wszystko poocieplane - a ja nie mialem aż takiego zaufania do mojej ekipy..zresztą słusznie(teraz to wychodzi wszystko)
    np. nie mam ciągłośći izolacji dachu ze ścianą - to akurat wina murarzy - za pozno o tym sie dowiedziałem..okna też mam zamontowane na listwach transportowych - nie dało się tego już idealnie docieplić..dodaj do tego jeszcze kilka mostków i straty ciepła już są konkretne...
    Miałem do wyboru gaz lub PC..za samo przyłącze gazu ponad 10tys musiałbym zapłacic, wiec dla mnie PC wyszła w porównywalnej cenie co gaz.
    No właśnie u mnie było podobnie co do wyboru, realna różnica w cenie jest mniejsza jak 15tyś, a coraz bardziej sądzę, że 10 bo moja PC ma w środku zbiornik CWU, pompę obiegowe do podłogówki bardzo dobrą, to samo do CWU do cyrkulacji z automatyką. To daje spore oszczędności liczone w grubych tysiącach a i tak bym to wszystko kupił. Mimo, że wybrałem najdroższy chyba wariant z PC (odwierty pionowe i PC markowa), to róznica w cenie jest niewielka. Już nie wspomne o passive cooling zastępującemu klimę gdyby to ująć w obliczeniach to wogóle wyjdzie na to samo. No ale oczywiście jeśli porównamy wersje minimlane wydatków to jak ktoś nie planuje tych wszystkich bajerów to cena jest wysoka. No więc tak właśnie ludzie co wybrali PC sie pocieszają
  4. agreston FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agreston Zarejestrowany: 04.03.2010 Posty: 271
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    ja bede mieszal panele z kafelkami i sie niezastanawialem nad tym ;/ sa rozne grubosci paneli i plytek tez, chyba trzeba bedzie cos do czegos dostosowac, ale nie slyszalem zeby kto robil np 3mm roznicy w poziomach. co do wylewek jest firma z belku ktora zrobi wylewki za 25 z ale to firma ogolno budoowlana i wole nie ryzykowac, jutro wchodzi na budowe Olszar a on sie zajmuje tylko i wylacznie wylewkami wiec juz doplace 900zl ale bede spal w miare spokojnie
    A słuchaj przy jakiej grubości wylewek masz cene u Olszara 30zł tak? Czy to jest z połoźeniem styropianu pod wylewki, izolacji przeciwwodnej, z plastyfikatorami, tymi włóknami co się daje zamiast siatek stalowych? Jeśli ktoś z was potrafi tez podac wicej info bo muszę to porównać do swojej wyceny jaka jest dużo droższa ale obejmuje też większy zakres prac i dość grubą wylewkę. Wiecie ile w cenie jest robocizny a ile koszt materiału?
  5. agusia_x DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agusia_x Zarejestrowany: 05.11.2007 Posty: 686
    Cytat Napisał WojtekRybnik
    Witam Was ponownie po przywitaniu - tym razem z potężnym problemem:

    Kupiliśmy z żoną działkę - oboje mamy kontakt zawodowy z zakupami nieruchomości między innymi a jednak nas zaćmiło i nie sprawdziliśmy czy na danym obszarze jest możliwość podłączenia wody - zaćmiło nas w sumie dlatego, że dookoła kupa chałup, oraz studzienki kanalizacyjne.

    Szok był konkretny, jak wodociągi przysłały nam warunki podłączenia kanalizacji, która jak najbardziej istnieje i brak możliwości podpięcia wodociągu.

    Pozostałe chałupy mają podpiętą wodę rurkami fi40 i fi32, czyli cieniutko i ciągnięte dobre kilkaset metrów, specjalista z wodociągów powiedział, że absolutnie nie wydadzą zgody na podpięcie się do któregokolwiek z nich.

    Jedyne co przyszło mi do głowy, to pisać do miasta.

    Działek jest łącznie pięć, z czego jedna nasza, czy można w jakiś sposób wpłynąć na miasto żeby się zainteresowali tematem budowy wodociągu?

    Działka w Niewiadomiu Górnym... konkretnie na Mojżesza.

    Wpadliśmy w lekką rozpacz, może ktoś kogoś zna, coś podobnego przerabiał, do kogoś skieruje?
    Bez stresu. Najpierw zgłoś się do miasta. My mamy identyczną sytuację. Budujemy w 3 lini, dwie chałupy przed nami mają wodociąg, a nam wodociągi nie wydały warunków, bo właśnie rura za mała aby podpiąć 3 dom i kazali budować nowy wodociąg i przepiąć pozostałe dwa domy. Zgodnie z prawem budowa sieci wodociągowej należy do zadań gminy, a odbioca buduje na własny koszt tylko przyłącze. Ja miałam napisane w piśmie od wodociągów, że należy rozbudować sieć więc zgłosiłam się do Gminy Gaszowice w tej sprawie i odpisali, że to zrobią. Także jeszcze nic straconego.
  6. irb FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    irb Zarejestrowany: 29.05.2010 Posty: 229
    Dziś złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę czas oczekiwania 30 dni ( podobno ) aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeee się ciesze
  7. agreston FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agreston Zarejestrowany: 04.03.2010 Posty: 271
    Cytat Napisał agusia_x
    Bez stresu. Najpierw zgłoś się do miasta. My mamy identyczną sytuację. Budujemy w 3 lini, dwie chałupy przed nami mają wodociąg, a nam wodociągi nie wydały warunków, bo właśnie rura za mała aby podpiąć 3 dom i kazali budować nowy wodociąg i przepiąć pozostałe dwa domy. Zgodnie z prawem budowa sieci wodociągowej należy do zadań gminy, a odbioca buduje na własny koszt tylko przyłącze. Ja miałam napisane w piśmie od wodociągów, że należy rozbudować sieć więc zgłosiłam się do Gminy Gaszowice w tej sprawie i odpisali, że to zrobią. Także jeszcze nic straconego.
    Nie chce nikogo dobijać ale jak ja się zgłosiłem do Rybnika z taką sprawą to mi odpisali, że na lata do 2014 mają już środki zajęte... To nie wyklucza walki ale zrobienie tego przez gminę nie jest takie oczywiste...
  8. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    I malej! I najlepiej parterowki. Prostej. Jak stodola
    J-j wydal ~26-27k na uczynienie pasywnego ze swojego domu. pozdr.
    Przecież napisałem,że tylko do dużych domów PCi się sprawdzi,zapotrzebowanie może być niskie ale powierzchnia grzania duża i przez to zużycie takżeOczywiście na 300m2 lepiej PCi niż gaz.
    j-j płaci w pasywnym 400zł za cały sezon grzania prądem!!!
    Wystarczy energooszczędny 7-9l by prąd się opłacał a na taki nie wyda się dużo(w taki celuję mam nadzieję na Euro 2012 )
    Cytat Napisał mea
    ja przestalam z arturo dyskutowac bo to bez sensu ale jak zacznie placic rachunki za prad to juz wtedy tu na forum nie bedzie taki aktywny ... jak narazie widzimy ze jest swietnym teoretykiem !!
    Każdy przed budową był teoretykiem,każdy się dokształcał.
    Poniżej realne zestawienie Marcina Cetery(154m2) zużycia prądu do ogrzewania,także kalkulator w rękę
    Jest również dziennik budowy jego domu i można zobaczyć ile przeznaczył na dom enerooszczędny:
    https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0At5zVVomPDFMdHd1ZXI3Mk1iRzZYZGNoYW03c0x0R EE&hl=en&authkey=CPXvw_YC#gid=0
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...56#post3655556
    P.S.
    Z przyjemnością zagoszczę na forum po wybudowaniu z pełną dokumentacją i zdjęciami z ...licznika
  9. Gosia samosia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gosia samosia Zarejestrowany: 15.10.2009 Posty: 85
    Cytat Napisał Daga&Adam
    (szczegolnie ze za 3-4k mozemy miec juz full wypas oczyszczalnie biologiczna .
    3-4k? wierzyc mi sie nie chce...:|
    Masz może jakies konkretne namiary na nie?
  10. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Gosia samosia
    3-4k? wierzyc mi sie nie chce...:|
    Masz może jakies konkretne namiary na nie?
    Z dotacja jaka daje miasto (gmina? nie wiem Wodzislaw Sl. -> 50%. Sasiad juz ma - 8k z czego polowe doplaca miasto Za tyle mysle ze znajdziesz prawie wszedzie takie oczyszczalnie
    pozdr.
  11. Gosia samosia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gosia samosia Zarejestrowany: 15.10.2009 Posty: 85
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Z dotacja jaka daje miasto (gmina? nie wiem Wodzislaw Sl. -> 50%. Sasiad juz ma - 8k z czego polowe doplaca miasto Za tyle mysle ze znajdziesz prawie wszedzie takie oczyszczalnie
    pozdr.
    A sąsiad modernizował czy to zupełnie nowa inwestycja (wraz z budową domu)
    Kiedyś gdzieś słyszałam że dofinansowanie jest tylko przy mordenizacji...tak samo było jesli chodzi o ekologiczne piece CO.
  12. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Arturo72
    Przecież napisałem,że tylko do dużych domów PCi się sprawdzi,
    To zaznaczaj to wyraznie, bo z wiekszosci Twoich postow to nie wynika

    Cytat Napisał Arturo72
    zapotrzebowanie może być niskie ale powierzchnia grzania duża i przez to zużycie takżeOczywiście na 300m2 lepiej PCi niż gaz.
    j-j płaci w pasywnym 400zł za cały sezon grzania prądem!!!
    450 Tez bede tyle placil.. razy trzy, bo mam trzy razy wiekszy dom. Za pomoca PC oczywiscie I to dla mnie ekstra wynik - troche ponad stowka na miesiac Moja mama placi 250 pln / m-c w bloku na mieszkaniu trzypokojowym 60m2

    Cytat Napisał Arturo72
    Poniżej realne zestawienie Marcina Cetery(154m2) zużycia prądu do ogrzewania,także kalkulator w rękę
    No mi wychodzi wedlug jego zestawienia koszt rzedu 700 pln na dwa miesiace (listopad i grudzien). Styczen / luty beda gorsze - szacuje na 800-900 pln. Do tego marzec/kwiecien i wrzesien/pazdziernik niech bedzie po 200 pln. Suma wyjdzie go ok 2k pln / sezon. Ja bede placil mniej, a grzeje 2 x wiecej. Wiec.. Ja mysle ze kazdy z tutaj budujacych nie raz wzial kalkulator w rece i policzyl. Troche jak polityk jestes - myslisz ze wiesz co dla kazdego jest lepsze i myslisz, ze nikt liczyc nie potrafi - a to bledne zalozenie
    pozdr.
  13. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Gosia samosia
    A sąsiad modernizował czy to zupełnie nowa inwestycja (wraz z budową domu)
    Kiedyś gdzieś słyszałam że dofinansowanie jest tylko przy mordenizacji...tak samo było jesli chodzi o ekologiczne piece CO.
    Zupelnie nowa inwestycja, do nowego domu.

    Z piecami "ekologicznymi" rzeczywiscie jest tak jak piszesz - tylko przy modernizacji jest doplata (ja bym to wogole wypierniczyl - co to niby za ekologiczny piec na wegiel
    pozdr.
  14. Gosia samosia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gosia samosia Zarejestrowany: 15.10.2009 Posty: 85
    Jutro bedę w UM to się dowiem jak to jest
    ...dzięki
  15. Nadulka Lider FORUM (min. 2800)
    Nadulka Zarejestrowany: 30.05.2010 Posty: 2852
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Zupelnie nowa inwestycja, do nowego domu.

    Z piecami "ekologicznymi" rzeczywiscie jest tak jak piszesz - tylko przy modernizacji jest doplata (ja bym to wogole wypierniczyl - co to niby za ekologiczny piec na wegiel
    pozdr.
    Tak dopłata jest przy modernizacji, jak się buduje nowy dom nie ma dopłat.
  16. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Nadulka
    Tak dopłata jest przy modernizacji, jak się buduje nowy dom nie ma dopłat.
    Ale przy piecach!! Przy oczyszczalniach jak najbardziej jest doplata Sam to sasiadowi zakopywalem, byla u niego nawet TV Silesia chyba "wywiad" robic jaka to gmina ekologiczna ze doplaty robi do oczyszczalni A on jeszcze nie mieszka, dom nieodebrany.
    pozdr.
  17. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    To zaznaczaj to wyraznie, bo z wiekszosci Twoich postow to nie wynika
    Cytat Napisał Arturo72
    Wyjątkiem są duże domy pow.170m2,gdzie PCi może się sprawdzić.


    Cytat Napisał Daga&Adam

    No mi wychodzi wedlug jego zestawienia koszt rzedu 700 pln na dwa miesiace (listopad i grudzien). Styczen / luty beda gorsze - szacuje na 800-900 pln. Do tego marzec/kwiecien i wrzesien/pazdziernik niech bedzie po 200 pln. Suma wyjdzie go ok 2k pln / sezon. Ja bede placil mniej, a grzeje 2 x wiecej. Wiec.. Ja mysle ze kazdy z tutaj budujacych nie raz wzial kalkulator w rece i policzyl. Troche jak polityk jestes - myslisz ze wiesz co dla kazdego jest lepsze i myslisz, ze nikt liczyc nie potrafi - a to bledne zalozenie
    pozdr.
    Pełna zgoda,nie kwestionuję tego,że PCi jest tania w eksploatacji bo jest
    Ale mając do wyboru rachunek 2tys.zł za grzanie prądem na sezon a 0,7-1tys.zł za grzanie PCi(COP2-3) na sezon przy koszcie instalacji 10tys.zł za prąd a 30-40tys.zł za PCi to chyba jasne,że jeśli komuś zależy na kosztach to powinien wybrać grzanie prądem (zwrot PCi w stosunku do prądu w takim przypadku za min.20lat,zakładając,że wykładamy 30-40tys.zł gotówką bez kredytu,bo jeśli PCi jest z kredytu to czas zwrotu się wydłuża nawet do nieskończoności)
    Rozpatrujemy dom ok.150m2
    Druga sprawa dla potomnych 2tys.zł to jest ok.2,5t groszku za cały sezon grzewczy...prąd jest drogi ??
  18. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Arturo72
    Pełna zgoda,nie kwestionuję tego,że PCi jest tania w eksploatacji bo jest
    Ale mając do wyboru rachunek 2tys.zł za grzanie prądem na sezon a 0,7-1tys.zł za grzanie PCi(COP2-3) na sezon przy koszcie instalacji 10tys.zł za prąd a 30-40tys.zł za PCi
    Przede wszystkim to PCi nie kosztuje 40k tylko ok 22-24k (z kolektorem gruntowym, ja sobie go sam zakopie wiec zejde ponizej 20k). Pozatym ja nie mam domu pasywnego a tylko dobrze ocieplony - Ty zeby sensownie grzac pradem w tym domu bedziesz musial doplacic do "pasywnosci" przynajmniej tyle co j-j, czyli 26k pln. A to oznacza ze juz na starcie inwestycyjnie jestes w plecy w porownaniu z PC. Wiec sorry - glupoty piszesz
    pozdr.
  19. Nadulka Lider FORUM (min. 2800)
    Nadulka Zarejestrowany: 30.05.2010 Posty: 2852
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Ale przy piecach!! Przy oczyszczalniach jak najbardziej jest doplata Sam to sasiadowi zakopywalem, byla u niego nawet TV Silesia chyba "wywiad" robic jaka to gmina ekologiczna ze doplaty robi do oczyszczalni A on jeszcze nie mieszka, dom nieodebrany.
    pozdr.
    A to sorki,myślałam że o piece chodzi
  20. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Przede wszystkim to PCi nie kosztuje 40k tylko ok 22-24k (z kolektorem gruntowym, ja sobie go sam zakopie wiec zejde ponizej 20k). Pozatym ja nie mam domu pasywnego a tylko dobrze ocieplony - Ty zeby sensownie grzac pradem w tym domu bedziesz musial doplacic do "pasywnosci" przynajmniej tyle co j-j, czyli 26k pln. A to oznacza ze juz na starcie inwestycyjnie jestes w plecy w porownaniu z PC. Wiec sorry - glupoty piszesz
    pozdr.
    Dolicz to tego zasobnik cwu,dolicz do tego pompy obiegowe i się uzbiera te 30tys.zł z poziomym a 40tys.zł z odwiertami.
    Nie zamierzam iść w kierunku pasywnym,wystarczający jest energooszczędny ok.7 a nawet 9l a to nie uczyni nam więcej niż 5-6tys.zł niż w "standarcie".Jest chyba różnica w 450zł j-j a 2000zł Marcina Cetery za sezon...
    2 tys.zł za sezon grzania prądem całkowicie mnie satysfakcjonuje
    Nie będę miał 150m2 a tylko 118m2
Pokaż wyniki od 11761 do 11780 z 34093