dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. rewqq FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rewqq Zarejestrowany: 01.05.2012 Posty: 102
    sprzedam stęple (2,7 i 3,5m)
    odbiór w Golejów Rybnik
  2. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał halina46
    A... i co jest najbardziej sprawdzone na elewację??? Co tam macie?- pochwalcie się, proszę
    Ja mam właśnie zwykły tynk mineralny w białym kolorze kornik,który miał być w tym sezonie malowany ale jakoś biały domek nam się spodobał
    Koszt tynku wyszedł ok.1tys.zl a miałem ekipę co za 2tys.zl smignela mi na domek
  3. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Cytat Napisał Arturo72
    Ja mam właśnie zwykły tynk mineralny w białym kolorze kornik,który miał być w tym sezonie malowany ale jakoś biały domek nam się spodobał
    Koszt tynku wyszedł ok.1tys.zl a miałem ekipę co za 2tys.zl smignela mi na domek
    No to namiarki poproszę Może udałoby się nakłonić kogoś do współpracy?? Moi tynkarze robią tylko wnętrza, bo to i opłacalne bardziej i mniej uzależnione od pogody , i oczywiście bez wynajmu rusztowań, których nie mają. Zysk ten sam a kosztów i ryzyka mniej
    Wobec tego szukam usilnie kogoś do otynkowanaia domu 14mx 10x 5m wys . Gdyby ktoś miał jakąś wiedzę w temacie- proszę o cynk
  4. rewqq FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rewqq Zarejestrowany: 01.05.2012 Posty: 102
    Cytat Napisał halina46
    No to namiarki poproszę Może udałoby się nakłonić kogoś do współpracy?? Moi tynkarze robią tylko wnętrza, bo to i opłacalne bardziej i mniej uzależnione od pogody , i oczywiście bez wynajmu rusztowań, których nie mają. Zysk ten sam a kosztów i ryzyka mniej
    Wobec tego szukam usilnie kogoś do otynkowanaia domu 14mx 10x 5m wys . Gdyby ktoś miał jakąś wiedzę w temacie- proszę o cynk
    Zakład Ogólnobudowlany "Dadaszek" Harald Rzyczniok
    Dadaszek
    tel. kom. 601 295 958
    ul. Wiejska 61 C
    44-246 Palowice
    woj. śląskie

    mi robił dach i będzie robił elewacje (35/m2 nie odliczajac okien). Wada - robi po kilka zleceń na raz, ale za to przychodzi jak się umówił

    Pyt.1 Kotłownie mam obniżoną -1m i niestety wodę. Kotłownia ma ok 3,7m wiec zastanawiam się nad podniesieniem podłogi ewentualnie jakaś folia w płynie. Bawić się w izolowanie czy zasypać/położyć styropian? Zrobić dziury w podłodze pod piachem/styropianem?

    Pyt.2 po jakim czasie od tynkowania i wylewek można kłaść wełnę i po jakim czasie od wylewek można po niej chodzić i np stać na drabinie, montować drzwi?
  5. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Cytat Napisał rewqq
    Zakład Ogólnobudowlany "Dadaszek" Harald Rzyczniok
    Dadaszek
    tel. kom. 601 295 958
    ul. Wiejska 61 C
    44-246 Palowice
    woj. śląskie

    mi robił dach i będzie robił elewacje (35/m2 nie odliczajac okien). Wada - robi po kilka zleceń na raz, ale za to przychodzi jak się umówił

    Pyt.1 Kotłownie mam obniżoną -1m i niestety wodę. Kotłownia ma ok 3,7m wiec zastanawiam się nad podniesieniem podłogi ewentualnie jakaś folia w płynie. Bawić się w izolowanie czy zasypać/położyć styropian? Zrobić dziury w podłodze pod piachem/styropianem?

    Pyt.2 po jakim czasie od tynkowania i wylewek można kłaść wełnę i po jakim czasie od wylewek można po niej chodzić i np stać na drabinie, montować drzwi?
    Dzięki bardzo za namiar.

    Ad.1 Moim zdaniem lepiej podnieść podłogę ale dobrze zaizolować pod nią, folia w płynie to kit, lepsza folia izolacyjna plus Izohan ( podwójna warstwa). Jak nie zaizolujesz podłogi to ta wilgoć Ci wyjdzie ( w późniejszym terminie na bank). U nas też była woda, i pomimo ,że są kafelki to w kątach " roszą". Dobrze się zastanów nad porządną izolacją bo potem będzie klops.
    Ad. 2 My wełnę kładliśmy dopiero po 8 -10 tyg. od tynkowania, bo w nim jest najwięcej wody. Wylewki są półsuche, szybko twardnieją , po 2 tyg możesz swobodnie obciążać podłogi bez obawy uszkodzenia ich. Wietrz, wietrz i jeszcze raz wietrz. Wilgoci z tynku jest naprawdę sporo. My grzaliśmy ogrzewaniem a i tak trochę to osuszanie trwało. Jednak drzwi montuj na samym końcu . Te drewniane pochłaniają wilgoć z powietrza i dość łatwo się wypaczają. Jak gwarant przyjedzie i pomierzy wilgotność ( a będzie przekroczona) to niestety reklamacji nie uzna. Wiem to ze źródła ( siostra handluje drzwiami)
  6. rewqq FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rewqq Zarejestrowany: 01.05.2012 Posty: 102
    Ad.1 Moim zdaniem lepiej podnieść podłogę ale dobrze zaizolować pod nią, folia w płynie to kit, lepsza folia izolacyjna plus Izohan ( podwójna warstwa). Jak nie zaizolujesz podłogi to ta wilgoć Ci wyjdzie ( w późniejszym terminie na bank). U nas też była woda, i pomimo ,że są kafelki to w kątach " roszą". Dobrze się zastanów nad porządną izolacją bo potem będzie klops.
    wybieramy sie do leroy a tam nie ma izohanu, może być coś jak isolastik-powloka izolacyjna?

    a drzwi myślałam o ościeżnicach samych. Coś czuje,że do świąt sie nie wyrobimy z tą wilgocią i zalaną piwnicą (i bez grzania regularnego), jak myślicie?
    a tak w ogóle to słyszałam że wietrzyć przy tynku gipsowym (diament) nie powinno się, to prawda?
  7. rewqq FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rewqq Zarejestrowany: 01.05.2012 Posty: 102
    Cytat Napisał rewqq
    a tak w ogóle to słyszałam że wietrzyć przy tynku gipsowym (diament) nie powinno się, to prawda?
    tynkarz twierdzi zeby wietrzyc ile sie da. Przy czym mamy dom z silki i ponoć pietro juz prawie wyschnięte (zaczeli w pt)
  8. Zaneta1010 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zaneta1010 Zarejestrowany: 09.02.2013 Posty: 82
    [quote=halina46]Dzięki bardzo za namiar.

    Ad.1 Moim zdaniem lepiej podnieść podłogę ale dobrze zaizolować pod nią, folia w płynie to kit, lepsza folia izolacyjna plus Izohan ( podwójna warstwa). Jak nie zaizolujesz podłogi to ta wilgoć Ci wyjdzie ( w późniejszym terminie na bank). U nas też była woda, i pomimo ,że są kafelki to w kątach " roszą". Dobrze się zastanów nad porządną izolacją bo potem będzie klops.
    ote]


    Dokładnie musisz zrobić porządną izolację!! bez dwóch zdań. Poczytaj o izolacjach lekkich i ciężkich.
  9. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Cytat Napisał rewqq
    wybieramy sie do leroy a tam nie ma izohanu, może być coś jak isolastik-powloka izolacyjna?

    a drzwi myślałam o ościeżnicach samych. Coś czuje,że do świąt sie nie wyrobimy z tą wilgocią i zalaną piwnicą (i bez grzania regularnego), jak myślicie?
    a tak w ogóle to słyszałam że wietrzyć przy tynku gipsowym (diament) nie powinno się, to prawda?
    Absolutnie nie montuj ościeżnic przy dużej wilgotności.!!!! Jak nie masz sprawnie działającego ogrzewania to daj se spokój , bo szkoda Twoich pieniędzy. Co do izolatora z marketu- zastanowiłabym się. Marketowe rzeczy są dobre takie, które bez żalu i szkody dla domu możesz po jakimś czasie wymienić . Izolacja do takich nie należy, bo do tej czynności już nie wrócisz. Niestety w marketach sprzedaje się tanio ale produkty o obniżonej jakości. Przykładem tego mogą być np. farby. Kupione w sklepie lepiej kryją, są gęstsze ale i droższe. Te same ( Śnieżka, Dulux) kupione w Praktikerze niestety są gorszej jakości ale różnica w cenie dochodzi do 10 zł/2,5 l. Obecnie to przerabiam O ile np. baterie, klamki, karnisze i takie tam pierdoły za jakiś czas wymienię na nowe to grunt pod farbę , preparaty izolacyjne, kleje, pianki itp. są na stałe związane z podłożem i niewymienialne. Błędy są nienaprawialne. Tu oszczędzanie nie popłaca. Unigrunt z Obi "złazi" razem z farbą spod taśmy malarskiej. A farba tak niekryjąca, ze trzeba malować 3 razy. I gdzie tu oszczędność??
    Trzeba wietrzyć , a wrażenie wyschniętych tynków jest złudne. Tynki schną w dobrych warunkach 2-3 tygodnie. Teraz już jest wilgoć w powietrzu, czas schnięcia bez ogrzewania mocno się wydłuży. Zamknij okna na noc a rano się przekonaj ile pary masz w środku . I tak będzie długo, choć " na oko" wydawać się będzie, że jest ok.
  10. MagdaRybnik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MagdaRybnik Zarejestrowany: 25.03.2012 Posty: 23
    UWAGA!!! Przestrzegam przed firma Tynk4You
    miesci sie w rybniku
    zrobili nam tynki...
    jak przyszlo do malowania to malarz za glowe sie chycil...
    po malowaniu dopiero zauwazylam wszystkie niedociagniecia...
    a wzieli tyle kasy ...
    az plakac sie chce jak sie widzi takich naciagaczy...
    oczywiscie tel. nie odbieraja ...
    ale nie odpuszcze im tego...
  11. rewqq FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rewqq Zarejestrowany: 01.05.2012 Posty: 102
    Cytat Napisał MagdaRybnik
    po malowaniu dopiero zauwazylam wszystkie niedociagniecia...
    mogłabyś podać jakie niedociągnięcia? bo nie wiem na co patrzeć u siebie a wydaje mi się też ok
  12. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Cytat Napisał MagdaRybnik
    UWAGA!!! Przestrzegam przed firma Tynk4You
    miesci sie w rybniku
    zrobili nam tynki...
    jak przyszlo do malowania to malarz za glowe sie chycil...
    po malowaniu dopiero zauwazylam wszystkie niedociagniecia...
    a wzieli tyle kasy ...
    az plakac sie chce jak sie widzi takich naciagaczy...
    oczywiscie tel. nie odbieraja ...
    ale nie odpuszcze im tego...
    Magda, czy oni obiecali Ci tynk pod malowanie?? Jeśli w to uwierzyłaś, to sorry, ale sama dałaś się naciągnąć. NIE ISTNIEJE IDEALNY TYNK POD MALOWANIE!!! Ten , kto twierdzi inaczej - kłamie. Każdy tynk , jeśli ma być " żyleta" -musi zostać potraktowany warstewką gładzi. Wtedy nie ma opcji, żeby było coś nie tak. Tynk ma "mieć" pion i poziom bez dolin i wybrzuszeń. Do tego muszą być prawidłowo założone kątowniki w oknach i drzwiach -to fachowe położenie tynku. Zadrapania, szorstkość, ew. nitki w tynku to norma. Wszystko zależy od firmy produkującej tynk workowany. Każdy rodzaj ma inną strukturę, lepkość, i tzw. szklistość od której zależy gładkość i porowatość gotowej ściany. A tak w ogóle to jakość wykonania tynku w głównej mierze zależy od poprzednika czyli murarza. Jak on spieprzy ściany ( zrobi nierówne, zębate) to nawet najlepszy tynkarz tego nie wyrówna, chyba że walnie na to tonę tynku- co kosztuje czas i pieniądze.
  13. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Cytat Napisał halina46
    Magda, czy oni obiecali Ci tynk pod malowanie?? Jeśli w to uwierzyłaś, to sorry, ale sama dałaś się naciągnąć. NIE ISTNIEJE IDEALNY TYNK POD MALOWANIE!!! Ten , kto twierdzi inaczej - kłamie. Każdy tynk , jeśli ma być " żyleta" -musi zostać potraktowany warstewką gładzi. Wtedy nie ma opcji, żeby było coś nie tak. Tynk ma "mieć" pion i poziom bez dolin i wybrzuszeń. Do tego muszą być prawidłowo założone kątowniki w oknach i drzwiach -to fachowe położenie tynku. Zadrapania, szorstkość, ew. nitki w tynku to norma.
    Całkowicie się zgadzam.
    Bardzo ciężko uzyskać tynk cementowo-wapienny od razu pod malowanie.
    Do tego trzeba albo tynków gipsowych po prostu albo jeszcze jednej dodatkowej cienkiej warstwy gipsu - czyli gładzi gipsowej.
    Tynk c-w zawsze będzie miał pewne "niedociągnięcia" - szorstkości, nieregularne ryski grudki, jakieś "zadrapania".
    Tyle że niektórzy taki właśnie efekt chcą - tacy dziwacy jak np. ja.
    I celowo zrobili takie tynki.
    Tyle, że ja akurat wiedziałam co robię.
    Dla mnie było git, ale dla niektórych to byłaby mega-tragedia.
  14. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    to prawda, że tynki gipsowe nadają się pod malowanie. Nadają, nie znaczy że są już idealne.
    Idealnie to będzie po gładzi.
  15. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Cytat Napisał rutino78
    to prawda, że tynki gipsowe nadają się pod malowanie. Nadają, nie znaczy że są już idealne.
    Idealnie to będzie po gładzi.
    Dokładnie tak.
  16. pozastaw SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pozastaw Zarejestrowany: 25.10.2009 Posty: 32
    Jestem na etapie wybierania drzwi zewnetrznych i nigdy bym nie przypuszczal ze to takie trudne. Ma ktos z Was drzwi z pochwytem? Jak takie drzwi sie uzytkuje? Czy sa jakies wady? Otwierane na zewnatrz czy do srodka? Niby taka prosta sprawa a tyle dylematow
    Pozdrawiam
  17. bulajev FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bulajev Zarejestrowany: 16.06.2009 Posty: 180
    Cytat Napisał Zaneta1010
    Ktoś kiedyś podawał namiary na Pana z Żor. Można u niego taniej zamówić kafelki. Podacie numer?? Albo adres

    Z góry dzięki
    http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=12750404 tu masz link do jego aukcji,

    TELEFON

    032 42 67 101 do 17.00

    504 230 706 po 17.30
    pozdrawiam
  18. Deysi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Deysi Zarejestrowany: 27.07.2012 Posty: 183
    My mamy takowe drzwi i użytkuje sie normalnie , są otwierane na zewnatrz. Dodatkowo załozylismy nie wiem jak to sie fachowo nazywa -taka kulka abym nie musiala z kluczami chodzic gdyz te drzwi w standartowej ofercie sa z samozamykaczem. Wyjdziesz na dwór drzwi sie zamkna i jak nie masz klucza nie wejdziesz
    Cytat Napisał pozastaw
    Jestem na etapie wybierania drzwi zewnetrznych i nigdy bym nie przypuszczal ze to takie trudne. Ma ktos z Was drzwi z pochwytem? Jak takie drzwi sie uzytkuje? Czy sa jakies wady? Otwierane na zewnatrz czy do srodka? Niby taka prosta sprawa a tyle dylematow
    Pozdrawiam
  19. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Jaki jest koszt położenia gładzi gipsowej oraz malowania? Kto robił i wie coś na ten temat? Czy płaci się za m2 czy za pomieszczenie? Chciałabym znać szacunkowe koszty takiej inwestycji
  20. iza2410 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    iza2410 Zarejestrowany: 18.06.2011 Posty: 6
    U mnie robili gładzie za 18zl/m2. Malowanie 10-12zł/m2
Pokaż wyniki od 33761 do 33780 z 34093