dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    dzis szczerze zaluje ze nei zrobilismy na gorze podlogowki ... znaczy w sypialniach bo w lazience i troche w przedpokoju jest
    Nie znam nikogo kto zrobil jak Ty (na gorze kalafiory) i nie zaluje decyzji Ja mam nawet w garazach i piwnicy podlogowke
  2. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Nie znam nikogo kto zrobil jak Ty (na gorze kalafiory) i nie zaluje decyzji Ja mam nawet w garazach i piwnicy podlogowke
    niestety moj maz sie uparl i teraz marudzi ... ale z nim tak jest ... juz nie ma co biadolic tylko dobrze wyregulowac kaloryferki na szczescie glowice sa i dobrze sie maja w sypialni mam dwa kaloryfery i jeden totalnie zbedny narazie ale jeden wygladalby kijowo
  3. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał mea
    niestety moj maz sie uparl i teraz marudzi ... ale z nim tak jest ... juz nie ma co biadolic tylko dobrze wyregulowac kaloryferki na szczescie glowice sa i dobrze sie maja w sypialni mam dwa kaloryfery i jeden totalnie zbedny narazie ale jeden wygladalby kijowo
    Mea - za krótko czytałaś wątki o podłogówkach Inaczej zmusiłabyś męża do tego
    czytałem masę wątków o samej podłogówce i instalacach mieszanych i zdecydowana większośc użytkowników systemów mieszanych zrobiłaby drugi raz podłogówkę po całości, a ci co mieli po całości, drugi raz zrobiliby tak samo
  4. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    A ja na razie to wolałabm kaloryfery, aczkolwiek jak wróciłam z roboty to obie listwy ciepłe , a podłoga też odczuwalna letnia i temp 21,5
    Myślę, że musimy mieć te 22 stopnie bo inaczej nam zimno jednak.
    Na razie kociołek hula, przeraża mnie, że tak długo trzeba czkać na ciepło
  5. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Ewuś, ale jak już będziesz na stałe taką temperaturę utrzymywać, to trochę inaczej to będzie wyglądać...
    weź też pod uwagę jakie temperatury są na dworze....straty ciepła robią swoje....
  6. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    ja dzis wszystkie termostaty ustawilam na 20 st zobaczymy jaki bedzi eefekt odczuwalny
  7. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    Cytat Napisał adiqq
    Ewuś, ale jak już będziesz na stałe taką temperaturę utrzymywać, to trochę inaczej to będzie wyglądać...
    weź też pod uwagę jakie temperatury są na dworze....straty ciepła robią swoje....
    No zobaczymy, na razie 21,5 da się wytrzymać, ale odpalamy kominek bo tęskno za ogieńkiem, najwyżej będziemy otwierać taras
    jak będzie za gorąco, a będzie na pewno.
  8. lakub SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lakub Zarejestrowany: 31.08.2008 Posty: 72
    Tanio sprzedam styropian 12 cm, okolo 3 kubów, do odbioru w Przyszowicach koło Gliwic
  9. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał rutino78
    Macie podłogówkę w sypialniach? Śpi się przy tym jakoś inaczej?
    mam i to z drewnianą podłogą...gołą stopą po czymś takim to sama przyjemność, nawet zrezygnowałam z dywaników koło łóżka choć do tej pory zawsze je miałam
  10. aro_32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aro_32 Zarejestrowany: 27.12.2009 Posty: 220
    ja mam w całym domu podłogówkę, ale w sypialni pod samym łóżkiem na 6m2 nie dalem. w pokojach dzieci w miejscu gdzie mają być łóżka na rurki z podłogówki naciągnąłem otuliny izol. Nie chciałem mieć tak blisko źródła ciepła w czasie snu. Ale może to niepotrzebna fobia
  11. ds88 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ds88 Zarejestrowany: 15.03.2011 Posty: 34
    Witam! Dziekuje za odpowiedzi odnośnie projektanta. Wybrałam sie dzis z męzem do AG i jestem bardzo zadowolona. Jest bardzo konkretny pokazalismy mu swoj projekt jaki mniej wiecej chcemy i zaraz pokazal w nim zmiany co on by w nim zmienil.
    Mam jeszcze pytanie do tych ktorzy u niego robili. Załatwialiscie sami gaz wode prąd czy wszystko zalatwial p. Pańczyk? Pozdrawiam
  12. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał ds88
    Witam! Dziekuje za odpowiedzi odnośnie projektanta. Wybrałam sie dzis z męzem do AG i jestem bardzo zadowolona. Jest bardzo konkretny pokazalismy mu swoj projekt jaki mniej wiecej chcemy i zaraz pokazal w nim zmiany co on by w nim zmienil.
    Mam jeszcze pytanie do tych ktorzy u niego robili. Załatwialiscie sami gaz wode prąd czy wszystko zalatwial p. Pańczyk? Pozdrawiam
    sama sobie załatwiałam media
    jest kierbudem, robił mi świadectwo energetyczne i przygotowuje dokumenty do oddania domu do użytku (właściwie już gotowe oddane )
  13. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Jak dla mnie to fobia z tym otulaniem podłogówki,jak dzieciaki podrosną zmienią łóżka to będzie w tym miejscu zimno.Bez sensu dla mnie.Ja na panelach odczuwam też ciepełko,są letnie i jak mi zimno w nogi to się tak dogrzewam,że chodzę boso.Temperaturę utrzymujemy 22 stopnie,jedynie w sypialni 19,bo nie lubię spać jak jest za ciepło.
  14. rutinowa żona ELITA FORUM (min. 1000)
    rutinowa żona Zarejestrowany: 02.10.2011 Posty: 1040
    ja osobiście upieram się przy podłogówce w całym domu Sypialnia mnie nie rusza, ale faktycznie wczoraj zaczęłam mysleć o pokojach dzicięcych. W sypialni cały czas moze być chłodniej, ale w dziecięcych to juz troche trudniej. W nocy powinno być chłodniej a w ciagu dnia juz niekoniecznie. Przy podłogówce przecież trudno to tak raz dwa zmienić. Czy to znaczy ze u nich po prostu będzie trzeba temperaturę wypośrodkować miedzy tą co powinna być w nocy a tą cieplejszą w dzień?
  15. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał rutinowa żona
    ja osobiście upieram się przy podłogówce w całym domu Sypialnia mnie nie rusza, ale faktycznie wczoraj zaczęłam mysleć o pokojach dzicięcych. W sypialni cały czas moze być chłodniej, ale w dziecięcych to juz troche trudniej. W nocy powinno być chłodniej a w ciagu dnia juz niekoniecznie. Przy podłogówce przecież trudno to tak raz dwa zmienić. Czy to znaczy ze u nich po prostu będzie trzeba temperaturę wypośrodkować miedzy tą co powinna być w nocy a tą cieplejszą w dzień?
    u moich dzieci jest non stop 22stopnie
    w dzień sie bawia i jest akurat
    w nocy sie odkopują z pościeli...wiec też musi być w miare ciepło
  16. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał rutinowa żona
    ja osobiście upieram się przy podłogówce w całym domu Sypialnia mnie nie rusza, ale faktycznie wczoraj zaczęłam mysleć o pokojach dzicięcych. W sypialni cały czas moze być chłodniej, ale w dziecięcych to juz troche trudniej. W nocy powinno być chłodniej a w ciagu dnia juz niekoniecznie. Przy podłogówce przecież trudno to tak raz dwa zmienić. Czy to znaczy ze u nich po prostu będzie trzeba temperaturę wypośrodkować miedzy tą co powinna być w nocy a tą cieplejszą w dzień?
    można to zrobić np jako pętlę/pętle z dodatkowym sterownikiem pokojowym odcinającym ten obieg jak osiągnie zadaną temperaturę - może być ona nawet sporo niższa niż w pozostałych pomieszczeniach
    można tez metodą prób przydławić pętle na rotametrach, tak żeby była tam trochę niższa temperatura - żaden problem.
  17. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Jak dla mnie to fobia z tym otulaniem podłogówki,jak dzieciaki podrosną zmienią łóżka to będzie w tym miejscu zimno.Bez sensu dla mnie.Ja na panelach odczuwam też ciepełko,są letnie i jak mi zimno w nogi to się tak dogrzewam,że chodzę boso.Temperaturę utrzymujemy 22 stopnie,jedynie w sypialni 19,bo nie lubię spać jak jest za ciepło.
    też tego nie rozumiem
  18. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    W pokojach moich dzieci jest 21 stopni non stop,bawić się spokojnie nie potrafią a jak skaczą,tańczą itp.to im ciepło.Mamy podłogówkę wszędzie i jak narazie jesteśmy zadowoleni,chociaż wielu znajomych za głowę się chwytało jak o tym mówiliśmy,wielu ostrzegało,że będziemy marznąć w zimie.I dalej jestem mega szczęsliwa z odkurzacza centralnego,bo właśnie jak się teraz grzeje to trzeba codziennie odkurzać,takie kłaki fruwają.
  19. rutinowa żona ELITA FORUM (min. 1000)
    rutinowa żona Zarejestrowany: 02.10.2011 Posty: 1040
    No czyli tak jak myslałam Dziękuję
    Adiqq, nie wiem czemu ale odpowiedzi dziewczyn były dla mnie jakoś bardziej zrozumiałe
    Gabrysia, no ja też nie zrezygnuje z podłogówki w całym domu, aczkolwiek faktycznie zaciekawiło mnie jak to jest z pokojami dzieci. Zresztą nie byłoby tych rozważań,gdyby nie to,ze też mamy takich wokół, dla których podłogówka sama w sobie jest bez sensu. A jak mowimy,ze w całym domu bez wyjątku to juz w ogóle uważają, że na łeb upadliśmy
  20. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Dodam,że jedno dziecko już chore,myślę,że przez ogrzewanie właśnie,ale nie ma to znaczenia jakie to jest ogrzewanie.W bloku jak tylko zaczęli grzać zaraz się zaczynały katary,kaszel i teraz dokładnie to samo.
Pokaż wyniki od 24201 do 24220 z 34093