dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. rewo66 ELITA FORUM (min. 1000)
    rewo66 Zarejestrowany: 19.11.2010 Posty: 2124
    Ja mam zamiar kupić. Koszt ok 500 zł na allegro. Za położenie płyt musiałbym zapłacić od 7 do 8 tys. takie mam wyceny. Więc 6,5 do 7,5 tys w kieszeni to niebagatela. Starczy na dobrą wełne do ocieplenia. A później albo odsprzedam lub będę wynajmował. Na pomocników nie mam co liczyć szczególnie w rodzinie.
  2. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    poszukaj w okolicy jakiegoś płatnego pomocnika, inaczej będziesz wszystko robił wieki
  3. Kons18 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kons18 Zarejestrowany: 14.07.2011 Posty: 22
    Witam wszystkich z Rybnika i okolic.Potrzebne mi namiary na DOBRĄ firmę która usunie mi 2 ściany nośne w budynku(sklep).Ściany mają około 5m długości usunięte mają być na 4 metrach.Jakbyście mogli drodzy urzytkownicy kogoś polecić byłbym bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam
  4. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    Gabi zapytaj swojego chłopa ile wysiłku go kosztowało kładzenie tych płyt ?? mój sąsiad na przykład nie wiedział że jest coś takiego jak podnośnik mordował się z tymi płytami jak pogan ;/ zrobił ale co się narobił to jego ;/ wiec popieram zakup takiego podnośnika
  5. montenegro SYMPATYK FORUM (min. 10)
    montenegro Zarejestrowany: 15.01.2010 Posty: 51
    Witam
    Szukam projektanta z rybnika do adaptacji projektu. Znacie kogoś godnego polecenia ?
    pozdrawiam
  6. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał rewo66
    Ja mam zamiar kupić. Koszt ok 500 zł na allegro. Za położenie płyt musiałbym zapłacić od 7 do 8 tys. takie mam wyceny. Więc 6,5 do 7,5 tys w kieszeni to niebagatela. Starczy na dobrą wełne do ocieplenia. A później albo odsprzedam lub będę wynajmował. Na pomocników nie mam co liczyć szczególnie w rodzinie.
    Jakby co to jestem pierwszy do wynajęcia lub odkupienia
  7. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Jak ja szczerze nienawidzę tego czarnego "gówna".Zaworkowaliśmy 5 ton i muszę worki dokupić.Dlaczego mnie nikt kto ma węgiel nie zaprosił do kotłowni przed rozpoczęciem budowy??W życiu bym drugi raz takiego błędu nie popełniła.
    Zabrakło takiego kogoś jak ja
    Ja nie bywałem w kotłowniach ekogroszkowych przed budową ale wyobraźnię mam "życiową"
    Minertu,co Ty na to ?
  8. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Gabi a po co go workujecie ? nie lepiej zrzucic z auta prosto do pomieszczenia na opał ? nie pamiętam jak macie rozwiazaną kotłownie ale u nas tak jest i nie ma problemu, latem do kotłowni schodziliśmy (w sensie M. schodził ) raz w miesiącu

    edit: cos mi sie kojarzy ze macie kotłownie na poziomie parteru...dobrze myślę ?
  9. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Z drugiej strony....węgiel nie jest taki straszny
    na dole mi to nie przeszkadza - we własnym domu - już tak...(wiem co mówię, bo paliłem kilka lat u rodziców)
    Gabrysia, tak dużo wegla potrzebujecie?
  10. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Podsumowanie za okres 1.10.2011 do 30.09.2012
    zużycie prądu przez PC (CO+CWU)
    1T=1474kwh
    2T=3498kwh (70,3%)
    koszt=1893zł
  11. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Gingeros,ależ ja wiem ile on się przy tym natyrał i nikomu nie żałuję zakupu podnośnika.Pisałam tylko,że da się zrobić i bez tego.A swoją drogą to koleżanka potrzebuje porady farbowej, mógłbyś podać jakiś namiar na siebie,bo ona tutaj nie bywa.
    Jak ja szczerze nienawidzę tego czarnego "gówna".Zaworkowaliśmy 5 ton i muszę worki dokupić.Dlaczego mnie nikt kto ma węgiel nie zaprosił do kotłowni przed rozpoczęciem budowy??W życiu bym drugi raz takiego błędu nie popełniła.
    Gabi nie mogę każdemu pomóc tutaj na forum proszę bardzo w sklepach uzyska na pewno fachową poradę - jeśli jest to jakieś "grube pytanie" to napisz do mnie na prv ale jeśli sprawa dotyczy emulsji albo jakiejś olejki albo akrylówki to niech po prostu zapyta w sklepie gdzie będzie kupowała farby
  12. wojkap SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojkap Zarejestrowany: 17.02.2010 Posty: 32
    Witajcie, Z pozostałości po budowie mam do sprzedania grzejnik ECA wys. 60 szer.80. Moc: 1989w. Przyłącze boczne. Typ v33. Dałem za niego jakieś 350zł (można coś ponegocjować ). Jest oryginalnie zapakowany. Jestem z Raciborza.

    Aaaa. I jeszcze mam kompletną skrzynkę budowlaną na prąd. Dla chętnych zrobię foto i wyślę na prv. Cena do ustalenia.
  13. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Kurcze nasza kotłownia jest mała miało być.To przez ten węgiel głupoty piszę.........
    to ile tego wegla wzieliscie i po ile ?? my workowanego czecha kupilismy teraz za 550 za tone z dowozem !!
  14. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Cytat Napisał mea
    to ile tego wegla wzieliscie i po ile ?? my workowanego czecha kupilismy teraz za 550 za tone z dowozem !!
    A skąd macie ten węgiel??
  15. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    Cytat Napisał mea
    to ile tego wegla wzieliscie i po ile ?? my workowanego czecha kupilismy teraz za 550 za tone z dowozem !!
    Mea jeśli dobrze pamiętam Twój mąż pracuje na kopalni ? - nie macie deputatu ?
  16. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał bdan
    Adam czy dostałes mojego maila
    Hej! Tak dostalem ale jeszcze nie mialem czasu zerknac - bylem przez weekend w Zywcu na popijawie Zerkne dzis / jutro!
  17. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Pisałam w ogłoszeniach,ale tutaj więcej osób czyta,jakby ktoś coś wiedzał o zbiorniku na wodę,takim 1000 litrów to proszę o info.Z góry dzięki
    http://allegro.pl/zbiornik-1000l-na-...670295265.html

    Gliwice.

    Generalnie szukaj na allegro - takich za 150-200 jest troche w okolicy:

    http://allegro.pl/listing.php/search...C5%BC%C2%A0%3E

    EDIT: doczytalem ze juz nieaktualne ale niech juz zostanie, moze ktos bedzie potrzebowal

    BTW. Gdzie i po ile kupowaliscie najtaniej klej do styro - musze przykleic ~85m2 plyt do podlogi i zastanawiam sie czym - widze ze "piankowych" klejow pojawilo sie od groma - 850ml juz od 15-17 pln na allegro, kiedys to byl tylko tytan eos po 30
  18. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Pewnie był to jakiś soudal,ale załatwiany bezpośrednio od przedstawiciela po "znajomosci"
  19. hanka11 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hanka11 Zarejestrowany: 18.03.2009 Posty: 64
    Słuchajcie mam problem z kilkusekundowym zanikiem napięcia elektrycznego. Szlag mnie jasny trafi, co chwila sekundowe wyłączenia. Centrala alarmowa szaleje, a mamy monitoring i od razu smsy przychodzą "zanik zasilania" a po chwili " powrót zasilania". Nie wspomnę już że za przekroczenie pewnej ilości sms też płacimy. Już pisałam dwa pisma do Taurona i oczywiście zbyli mnie jakimiś stwierdzeniami typu " zadziałała automatyka zabezpieczająca zwarcia". Ja to wszystko bym zrozumiała jak były pogody burzowe, ale teraz czemu to się dzieje tak często to nie wiem. Np 19 września wyłączali i włączali aż 3 razy i to w odstępach kilkuminutowych. Boję się tego jak będą dłużej tak robić to w końcu centrala, pompy w c.o wszystko padnie. Naprawdę już nie wiem co robić, może ktoś z Was miał też taki problem i może mi coś doradzić?
  20. elmagra STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra Zarejestrowany: 27.09.2010 Posty: 440
    Poratujcie. Nie wiemy jak postawić dom na działce, tzn ile metrów z której strony zostawić. Działka praktycznie kwadratowa 32*32m, wjazd od wschodu, dom stoi właśnie dłuższym bokiem do wjazdu/na wschód, tarasowe wyjście na zachód. Mąż chce zrobić bramę taką wsuniętą w działkę ok 1,5m, żeby można było zaparkować chwilowo samochód bez otwierania bramy. Ile potrzeba miejsca od bramy do domu, żeby było wygodnie i żeby z tyłu też zostało trochę ogrodu? Aha, dodam, że wzdłuż drogi, z której wjeżdżamy działce "odjęliśmy 2m (służebność drogi) oraz o 0.5m od tej służebności stoi płot, czyli działka ma krótszy bok ok 29.5m. Czekam na rady, muszę zdecydować szybko.
Pokaż wyniki od 29761 do 29780 z 34093