dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. tomekatomek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomekatomek Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 129
    Możecie polecić firmy do ocieplenia domu i do układania kostki ?
  2. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Cytat Napisał elmagra
    Halina, dzięki za życzliwe słowa. Teraz czas się wziąć za podjazd i ogrodzenie, tj bramę i furtkę. Szukam inspiracji na niezbyt tradycyjną a nie nazbyt nowoczesną bramę, byle by była z automatem. Pokażecie swoje?

    Halina, w kuchni między szafkami mam po prostu szybę - pod spodem ściana jest pomalowana. Zdjęcia z naszego skromnego domku są tutaj w Komentarzach do Chabra. http://forum.muratordom.pl/showthrea...-Chaber3/page9

    Pozdrawiam
    Suuuper!! Jeden z niewielu zwykłych, normalnych, nieudziwnionych domów. Schody masz bardzo zbliżone rozwiązaniem do naszych. U mnie tylko podest jest trójkątny, przez co patrząc na schody z dołu masz wrażenie , że schody są zabiegowe ( lekko skręcone). Ty masz trzy stopnie" trójkąty" i też to fajnie i funkcjonalnie wyszło. Mam porobione zdjęcia ale nie umiem ich wklejać ( niestety wiek!!!!!!) jak mi córki pomogą to pokażę cośmy zrobili.
    Co do bramy- mamy starą przesuwną- jeszcze nie czas na to. Furtki prawdopodobnie nie będzie- będzie brama automatyczna z " funkcją furtki".
  3. bulajev FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bulajev Zarejestrowany: 16.06.2009 Posty: 180
    Cytat Napisał tomekatomek
    Możecie polecić firmy do ocieplenia domu i do układania kostki ?
    PHU WIMAX Tomasz Halista tel 885990990 ocieplenia, pewny gość u mnie będzie robił elewację pod koniec sierpnia u mea już dawno zrobione Polecam
  4. twboss SYMPATYK FORUM (min. 10)
    twboss Zarejestrowany: 25.11.2010 Posty: 80
    Podajcie proszę namiary na kogoś od ogrodów chodzi o projekt i doradzctwo
  5. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Swego czasu znajomym ogród robiła firma Konar- Metryka Dariusz i Aleksandra z Rybnika. Z tego co wiem, nadal prowadzą tego typu działalność, podzwoń , dopytaj
    32 422 51 08 . Niestety komórki nie znam.
  6. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585



    A więc nadszedł czas na pokazanie tego co się u nas dokonało... Schody gotowe, troszkę brudne ale dla mnie śliczneeeeeeeeeee!!
  7. bulajev FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bulajev Zarejestrowany: 16.06.2009 Posty: 180
    Cytat Napisał twboss
    Podajcie proszę namiary na kogoś od ogrodów chodzi o projekt i doradzctwo
    http://www.ogrod-marzen.eu/
    Rybnik – Ochojec
    ul. Rybnicka 16b,
    44-207 Rybnik
    tel/fax 32 235 95 91
    kom. +48 695 403 299
    pozdrawiam
  8. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał halina46
    A więc nadszedł czas na pokazanie tego co się u nas dokonało... Schody gotowe, troszkę brudne ale dla mnie śliczneeeeeeeeeee!!
    Swietne, podobaja mi sie zakretasy na poreczach Bardzo ladne.

    Ale mam jedno "ale" -> bedziesz musiala sie zaprzyjaznic z mopem (nie byle jakim bo za mokry nie dobry na drewno!) bo na takich ciemnych widac WSZYSTKO
  9. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    No właśnie, co widać dokładnie na załączonym obrazku
  10. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Rozglądam się za bezprzewodowym alarmem do domu. Możecie coś polecić?
  11. aklow SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aklow Zarejestrowany: 07.07.2011 Posty: 18
    witam
    mam takie pytanie, aktualnie jestem na etapie murowania kominów (mamy systemowe Konekt), pytanie czy lepiej obmurować je cegłą klinkierową pełną czy tylko powyżej dachu dać płytkę klinkierkę ?
  12. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał aklow
    mam takie pytanie, aktualnie jestem na etapie murowania kominów (mamy systemowe Konekt), pytanie czy lepiej obmurować je cegłą klinkierową pełną czy tylko powyżej dachu dać płytkę klinkierkę ?
    Skoro systemowe, to sa chyba ocieplone? Jezeli tak to traktowac jak zwykla elewacje - ja bym dal same plytki, dobrze zafugowac, zaimpregnowac i dekarz niech solidnie "oblachuje" i pouszczelnia Pelny kliknier na taki komin to troche burzujstwo A swoja droga to ja bym nie dawal plytek klinkierowych tylko z plytek wloknowo-cementowych np. "struktonit" produkowany przez euronit. Mam tym obita deske podrynnowa i nic sie z tym zlego nie dzieje, a wyglada super:



    Chyba MEA masz tez ze struktonitu komin nie?
  13. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585




    Pokazałam schody, teraz czas na dalszą część stolarki- drzwi
    Oczywiście jak zwykle lekko brudne, bo się cały czas robi...
  14. imrahil Lider FORUM (min. 2800)
    imrahil Zarejestrowany: 28.05.2012 Posty: 4090
    w poniedziałek o godz. 16 debata z prezydentem miasta na temat sposobów walki ze smogiem. może coś się w końcu zacznie zmieniać w Rybniku i okolicy
  15. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Nic się nie zmieni, dopóki większości nie będzie stać na zakup opału ekologicznego. Ludzie nie mają na węgiel/ drewno/gaz/ prąd i dlatego palą byle czym. Każdy by chciał mieć czyściutko i wygodnie- ale musi mu na to wystarczać pieniędzy. Powiedzmy sobie szczerze - ludzie klepią biedę i ekologię mają głęboko w d......e. Potrzebne są zmiany nie tylko mentalności ale przede wszystkim potrzebne są pieniądze.
  16. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał halina46
    Nic się nie zmieni, dopóki większości nie będzie stać na zakup opału ekologicznego. Ludzie nie mają na węgiel/ drewno/gaz/ prąd i dlatego palą byle czym. Każdy by chciał mieć czyściutko i wygodnie- ale musi mu na to wystarczać pieniędzy. Powiedzmy sobie szczerze - ludzie klepią biedę i ekologię mają głęboko w d......e. Potrzebne są zmiany nie tylko mentalności ale przede wszystkim potrzebne są pieniądze.
    Ja mysle, ze przede wszystkim mentalnosci. Zaloze sie, ze wiekszosc tych co pali syfem STAC na dobry opal / czyste spalanie. Ale lepiej miec dwie stowy w kieszeni miesiecznie i palic syfem niz kupic lepszy opal. Co tam, ze za parenascie lat wydamy 100 x tyle na leczenie chorob pluc czy raka - umysl takiego cwoka tak daleko nie siega
  17. imrahil Lider FORUM (min. 2800)
    imrahil Zarejestrowany: 28.05.2012 Posty: 4090
    ja też uważam, że to mentalność ludzi. w regionie nic się nie zmieni, bo masa ludzi ma deputaty i żadna władza nie podejmie radykalnych kroków. tu nie chodzi o wybudowane już domy, ale o nowe, do których pakuje się węgiel. w naszym regionie to wynika z deputatu - trzeba go wykorzystać. jeśli kogoś stać na budowę nowego domu, to powinien zadbać o brak dymu. a wystarczyłoby podjąć kilka prostych kroków typu:
    - zwolnienie z opłaty śmieciowej czy podatku od nieruchomości dla budujących domu niedymiące
    - zmiana planu zagospodarowania - zakaz instalacji kotłowni na paliwo stałe w nowych domach
    - zamiast finansować solary i "ekologiczne" kotły, powinno dofinansować się termomodernizację i wymianę kotła na coś innego lub na kocioł z podajnikiem odpowiedniej klasy bez rusztu awaryjnego, dodatkowo weryfikować czy kocił nie jest przewymiarowany (często ludzie do nowych domów instalują kotły o mocach 12 kW i więcej, a potem smrodzą dookoła)
    - edukacja - słabo działa, bo ludzie uparci - dlaczego w śmieciuchach nie palicie od góry, tak jak promuje strona czysteogrzewanie.pl? przecież to nie tylko mniej dymu, ale oszczędność opału (to niektórych nie przekonuje, bo mogą spalić 8 ton deputatu )

    Podstawowe problemy:
    - mentalność ludzi - nie opłaca się izolować, 10 cm izolacji to tyle samo co 20 cm, z rekuperacji będzie grzyb (mówi ten co ma grzyba przy wentylacji grawitacyjnej), pompy ciepła są drogie i nie działają, kotłownia na węgiel nic nie kosztuje, nie wierzę że bez ognia może być ciepło itd.
    - projektanci - nie interesuje ich energooszczędność albo w zasadzie nie mają o niej pojęcia
  18. aklow SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aklow Zarejestrowany: 07.07.2011 Posty: 18
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Skoro systemowe, to sa chyba ocieplone? Jezeli tak to traktowac jak zwykla elewacje - ja bym dal same plytki, dobrze zafugowac, zaimpregnowac i dekarz niech solidnie "oblachuje" i pouszczelnia Pelny kliknier na taki komin to troche burzujstwo A swoja droga to ja bym nie dawal plytek klinkierowych tylko z plytek wloknowo-cementowych np. "struktonit" produkowany przez euronit. Mam tym obita deske podrynnowa i nic sie z tym zlego nie dzieje, a wyglada super:



    Chyba MEA masz tez ze struktonitu komin nie?
    ocieplony mamy jeden komin, który idzie od pieca, a komin do kominka już nie, swoją drogą nie wiem dokładnie czemu...też mi się podoba struktonit ale mąż jest uparty i jemu się nie podoba, chyba jednak położymy płytki klinkierowe, aczkolwiek murarz mówi, że najlepiej cegła pełna klinkierowa, bo nie odpadnie jak płytka (dlaczego on zakłada, że płytka odpadnie, zamierza źle je położyć ? )i będzie pewność, że woda się nie dostanie do środka jak to się czasem dzieje w przypadku cegły klinkierowej dziurawki)

    dzięki za odpowiedź
  19. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Ja mysle, ze przede wszystkim mentalnosci. Zaloze sie, ze wiekszosc tych co pali syfem STAC na dobry opal / czyste spalanie. Ale lepiej miec dwie stowy w kieszeni miesiecznie i palic syfem niz kupic lepszy opal. Co tam, ze za parenascie lat wydamy 100 x tyle na leczenie chorob pluc czy raka - umysl takiego cwoka tak daleko nie siega
    Adam, ja bym się nie zakładała. Wystarczy przejechać się na familoki, stare bloki Chwałowic, Boguszowic, Rymer, Radlin itp i obejrzysz ,czy tam mieszkających ludzi stać na ekologiczne rozwiązania. Uważam, ze każdy kto ma kasę nie będzie się brudził paleniem w piecu. On sobie kupi piec na gaz lub prąd, a wolny czas spędzi na siłowni/basenie/ wycieczce. Poza tym bogaty nie oszczędza- dla niego 2 stówy to obiad w restauracji, on się nie bawi w szukanie oszczędności na opale- on w ogóle nie obsługuje pieca bo ma od tego ciecia.Młodzi mają inne podejście i inne możliwości. Nie twierdzę, ze nie macie racji- oczywiście argumenty Adama dotyczące chorób sa bezsprzeczne , ale wierzcie- są ludzie, dla których wydanie 2 stów zamiast 4 to problem egzystencjonalny. Mentalnośc już się zmienia ale jeszcze trzeba nakładów finansowych i lepszych zarobków. Dotacje do ogrzewań już dużo zmieniły, przydałyby się jeszcze ulgi i zwolnienia dla "ekologicznych". Karanie tych biednych nic nie da- oni i tak mandatów nie zapłacą, bo z czego?
  20. imrahil Lider FORUM (min. 2800)
    imrahil Zarejestrowany: 28.05.2012 Posty: 4090
    Chwałowice, Rymer itd. to ekstrema, ale nawet w istniejących "przeciętnych" domach to problem nie do rozwiązania natychmiast - zbyt duży koszt modernizacji albo zbyt duży koszt czystego ogrzewania bez porządnej modernizacji. jasna sprawa, że przeciętną rodzinę w Polsce mieszkającą w domu po rodzicach nie stać na coś innego niż paliwo stałe. ale nowe domy ludzie budują nie z biedy i powinno się przynajmniej ich jakoś zachęcić do lepszego przemyślenia domu tak, żeby nie kopcić. można przesunąć pieniądze z jednej inwestycji (kotłownia węglowa, metry na opał, kominy) na inne (izolacja, pompa ciepła). ale po wpisach w sieci i opiniach znajomych widać, że ludzie są tak uparci, tak bardzo nie chcą uwierzyć że można inaczej, że można bezobsługowo, czysto i tanio. a izolacja się nie opłaca. zachęty przy takiej mentalności nie będą skuteczne.
Pokaż wyniki od 33901 do 33920 z 34093