dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Arturo72 Guest
    Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał basiab67
    np. budowa Przyszowice podlega Gierałtowicom i tam już był problem - odbiór domu konieczny.
    Czyli numerka nie dostanę...narazie
  2. netmar DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    netmar Zarejestrowany: 12.02.2011 Posty: 508
    mea wykonalismy tel.do tego geodety i masz racje konkurencyjnie niskie ceny!!!
    Niestety nasz termin realizacji niepokrył sie gdyz P. pracuje na kw wiec nie chcemy nikogo gonić z naszymi terminami.
    mea- jeszcze raz wielkie dzięki

    Tak wiec dzwoniłam do innych -wiekszosc terminy zajete albo brak ludzi! jak narazie tylko jeden ma "czas" i kwotowo tez chyba ok - liczy 500 zł
    Ps:W necie znalazłam geodete ktory za wyznaczenie ław liczy sobie 1000 zł!!!! masakra jakas!
  3. mariuszkotula SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariuszkotula Zarejestrowany: 02.03.2011 Posty: 85
    Cytat Napisał marzar
    Większość w garażu 3x5 za wyjątkiem stali, bloczków i betonu

    Daga&Adam i mea

    Pytajniki są w pozycji uziom, bo nie wiedziałem kiedy się za to zabrać i w jaki dokładnie sposób to zrobić. Mam jeszcze jedno pytanie do Was. Czy mierzył Wam ktoś rezystancję waszych uziomów, czy tak na "oko" wydaje sie wam że są one dobre.
    zależy od gruntu.
  4. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Cytat Napisał mea
    o co chodzi z uziomem w lazience ?? my do uziomu podlaczamy tylko tablice rozdzielcze!! a potem w kazdej jest wlasnie przepieciowka!!
    No ano ja nie wiem ale na 3 budowach na ktorych bylem (u znajomych) zawsze wystaja zielonozolte kable w lazienkach (cos tam z powodu wanny bo kiedys byly zeliwne a przepisy sie nie zmienily i elektrycy sie z tego nabijaja, ale musza tak robic) Jesli wprowadzam w blad to przepraszam moze Robertsz cos powie wiecej.
  5. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Jasek
    No ano ja nie wiem ale na 3 budowach na ktorych bylem (u znajomych) zawsze wystaja zielonozolte kable w lazienkach (cos tam z powodu wanny bo kiedys byly zeliwne a przepisy sie nie zmienily i elektrycy sie z tego nabijaja, ale musza tak robic) Jesli wprowadzam w blad to przepraszam moze Robertsz cos powie wiecej.
    no wlasnie jestem ciekawa jak narazie robertsz nic na ten temat nie wspominal /chyba ze przegapilam a staram sie sluchac uwaznie - co nie znaczy ze wiem wszystko ... ale najwazniejsze wiem - gdzie jest numer do pana robertasz /
  6. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    A czy ja juz wspominalam ze uwielbiam taka wiosne ?? no po prostu pogoda wymarzona dla budowlancow
  7. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Adiqq dostałeś ten numer działki i był to ten sam numer jaki masz teraz domu po zameldowaniu??
  8. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    sporo dziś posprzątaliśmy, wykopalismy pod kanalize i bednarke - w taką pogode chce sie robic
    ktos pisał o wynajeciu kontenera na smieci - może się przypomnieć ?
  9. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Jasek
    No ano ja nie wiem ale na 3 budowach na ktorych bylem (u znajomych) zawsze wystaja zielonozolte kable w lazienkach (cos tam z powodu wanny bo kiedys byly zeliwne a przepisy sie nie zmienily i elektrycy sie z tego nabijaja, ale musza tak robic) Jesli wprowadzam w blad to przepraszam moze Robertsz cos powie wiecej.
    Ale baterie masz metalowe i to wlasnie je powinno sie teoretycznie uziemic Ja nie robilem. Woda leci w rurze PE, gazu nie mam, nic do domu metalem nie wchodzi wiec odpuscilem
    pozdr.
  10. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    A czy ja juz wspominalam ze uwielbiam taka wiosne ?? no po prostu pogoda wymarzona dla budowlancow
    Zasadzilem dzisiaj trzy bezy i kilka blizej nieokreslonych mi krzaczorow. Przymierzam sie do kupienia i zasadzenia 100 tuji Pogoda marzenie!!
  11. netmar DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    netmar Zarejestrowany: 12.02.2011 Posty: 508
    Pytanko... Jak u Was geodeta wytyczał granice (budynek na dzialce).... przed praca koparki (sciągniecie humusu) czy po??
  12. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał netmar
    Pytanko... Jak u Was geodeta wytyczał granice (budynek na dzialce).... przed praca koparki (sciągniecie humusu) czy po??
    Najlepiej zrobic po. Koparkowemu bedzie zdecydowanie latwiej i nie porozwala Wam palikow Najpierw samemu odmierzcie i zaznaczcie tak o metr szerzej, potem koparka i sciagniecie humusu (na kupke koniecznie - bo bedzie brakowac potem!!), a potem geodeta i dokladne tyczenie IMHO to najlepsza opcja. Mozna sciagac humus po wytyczeniu law ale jest ryzyko ich rozwalenia, pozatym bedzie to trwalo znacznie dluzej (manewrowanie)...
  13. netmar DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    netmar Zarejestrowany: 12.02.2011 Posty: 508
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Najlepiej zrobic po. Koparkowemu bedzie zdecydowanie latwiej i nie porozwala Wam palikow Najpierw samemu odmierzcie i zaznaczcie tak o metr szerzej, potem koparka i sciagniecie humusu (na kupke koniecznie - bo bedzie brakowac potem!!), a potem geodeta i dokladne tyczenie IMHO to najlepsza opcja. Mozna sciagac humus po wytyczeniu law ale jest ryzyko ich rozwalenia, pozatym bedzie to trwalo znacznie dluzej (manewrowanie)...
    Adam wielkie dziękie za odp.
  14. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    netmar w opcji "zamawiam koparke" pomysl Adama jest fajny ale DROGI !! bo zebranie humusu to jeden przyjazd koparki, potem geodeta /to kilka godzin pracy tak realnie/ wiec koparka czeka /za co nieczesto kaza sobie placic/ albo jedzie sobie i przyjezdza drugi raz /za co tez sie placi/ wiec ja polecam taki motyw jak u nas zrobilismy - wytyczenie bylo z zapasem 2m humus zebrany, dziura wykopana ... straty ?? jedna ławica /za przyczyna pana od ciezarowki co odbierala gline/
    dobremu koparkazowi niestraszne sa lawice i z humusem sobie poradiz bez problemu !!
  15. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Adam a co z zamawianiem tej biowlokniny o ktorej kiedys rozmawialismy ?? dalo by rade sie zebrac i to zamowic ?? my za jakis/niedlugi/ czas bedziemy juz formowac ogrod i wtedy najlepiej zapodac taki wynalazek ... jak bozia da to juz w tym roku posadze trawe!! zeby przyszla wiosna juz byla na tarasie w zielonym otoczeniu
  16. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    netmar w opcji "zamawiam koparke" pomysl Adama jest fajny ale DROGI !! bo zebranie humusu to jeden przyjazd koparki, potem geodeta /to kilka godzin pracy tak realnie/ wiec koparka czeka /za co nieczesto kaza sobie placic/ albo jedzie sobie i przyjezdza drugi raz /za co tez sie placi/ wiec ja polecam taki motyw jak u nas zrobilismy - wytyczenie bylo z zapasem 2m humus zebrany, dziura wykopana ... straty ?? jedna ławica /za przyczyna pana od ciezarowki co odbierala gline/
    dobremu koparkazowi niestraszne sa lawice i z humusem sobie poradiz bez problemu !!
    Tyle ze z manewrowaniem pomiedzy lawicami zejdzie mu 2 x wiecej czasu niz jak bedzie mial teren wolny - wiec kasowo zamawianie 2 x koparkowego wyjdzie na to samo A jak tak jeszcze rozwala przy okazji lawice to bedzie trzeba drugi raz geodete wzywac

    Najlepsza opcja to patrzec po okolicznych budowach czy nie kreci sie jakis koparkowy i zaprosic go przy okazji na te 30 min na zebranie humusu, wtedy dojazdu nie doliczy i bedzie tanio
  17. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    Adam a co z zamawianiem tej biowlokniny o ktorej kiedys rozmawialismy ?? dalo by rade sie zebrac i to zamowic ?? my za jakis/niedlugi/ czas bedziemy juz formowac ogrod i wtedy najlepiej zapodac taki wynalazek ... jak bozia da to juz w tym roku posadze trawe!! zeby przyszla wiosna juz byla na tarasie w zielonym otoczeniu
    Jak masz grunt fajny to jeszcze w to lato mozesz miec otoczenie zielone

    Ile m2 potrzebujesz ? W rolce jest 110m2. Mi trzeba malutko - ze 20-25m2. 3,6 pln / m2. Rolka 110m2 = 400 pln.
  18. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Jak masz grunt fajny to jeszcze w to lato mozesz miec otoczenie zielone

    Ile m2 potrzebujesz ? W rolce jest 110m2. Mi trzeba malutko - ze 20-25m2. 3,6 pln / m2. Rolka 110m2 = 400 pln.
    http://allegro.pl/biowloknina-sposob...537283790.html - juz napisalam do goscia czy by sie taniej nie dalo wziac w wiekszej ilosci

    ja bede ze 2 rolki potrzebowala ale chyba nie cale wiec moge ci te 25m2 sprzedac bez problemu !!

    z tego co pamietam to pati tez reflektowala na ten twoj wynalazek
  19. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    http://allegro.pl/biowloknina-sposob...537283790.html

    ja bede ze 2 rolki potrzebowala ale chyba nie cale wiec moge ci te 25m2 sprzedac bez problemu !!
    OK! To ja jestem za Jak Ci zostanie troche wiecej to tez odkupie, mam takie dwa newralgiczne miejsca na nasypie gdzie splywa woda i tak sobie splywa ze przez ostatni rok zabrala parenascie ton gliny w dol Musze to uzupelnic i biowloknina wylozyc. Tego tam mam wlasnie ok 8-10mb w dol. Mam tez druga taka "koleine" ale znacznie mniejsza, tam moze by wystarczylo zwykla trawe wysiac.. Ale jak zostanie biowlokniny to odkupie
  20. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    z tego co pamietam to pati tez reflektowala na ten twoj wynalazek
    Queene - jestes juz na tym etapie zeby zamawiac biowloknine?

    W sumie tak se mysle ze nawet troche wiecej bym potrzebowal bo bym sobie odrazu tarasik dookola ladnie uformowal Tarasik mam 8x3 czyli z dodatkowe 30-35m2. W sumie 50-60m2. Polowa rolki
Pokaż wyniki od 15221 do 15240 z 34093