dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Piaseczno i okolice
  1. barozi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barozi Zarejestrowany: 22.08.2006 Posty: 589
    Wniosek już złożyłem, choć chyba mogę go wycofać.
    Odrolniony mam prostokąt o wymiarach 20 x 37 m, z tym, że bok 20 m jest równoległy do drogi (wjazd). Dom i to nawet spory na tym postawię, ale jakoś tak ciasno mi się wydaje. Wybrałem projekt domu, który ma ponad 15 m szerokości i w tym momencie zostaje trochę ponad 4 m do granicy z sąsiadem. Mam jakieś takie dziwne uczucie, że to trochę za blisko sąsiada.

    Żona w sumie nalegała, abym nie składał wniosku, ale jakoś tak wydawało mi się że tak będzie lepiej.

    A nie wiesz może ile więcej zapłącę podatku za ziemię w momencie odrolnienia reszty działki? Mam 1920 m2 w całości.
  2. michal_m ELITA FORUM (min. 1000)
    michal_m Zarejestrowany: 06.09.2005 Posty: 1157
    Cytat Napisał woytek
    A musisz odrolniać całoœć? Mam podobnš sytuację, 400 m kw budowlana 1200 m rolna, i nie wiem czy jest sens odrolnić te 1200 m kw.
    Na tym budowlanym skrawku postawię 30 m kw budyneczek.
    w.
    Jeżeli dostaniesz pozwolenie na 400 m, to chyba ok. Trochę zależy od minimum budowlanego w Twoim rejonie.
  3. woytek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woytek Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 388
    około 1700 m kw = podatek gruntowy 250 zł rocznie.

    Przy okazji -> Jest w liscie załaczników do Wniosku o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu taki dokument:

    "charakterystyka opisowa inwestycji wg załaczonego druku Wniosku"

    Czyli jest jakis wzór. W gminie zniknał człowiek od tych spraw na dłużej i nie mogę doprosić się o ww wzór. Czy to jest jakis standardowy ogólnopolski wzorzec?

    w.
  4. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Cytat Napisał woytek
    około 1700 m kw = podatek gruntowy 250 zł rocznie.

    Przy okazji -> Jest w liscie załaczników do Wniosku o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu taki dokument:

    "charakterystyka opisowa inwestycji wg załaczonego druku Wniosku"

    Czyli jest jakis wzór. W gminie zniknał człowiek od tych spraw na dłużej i nie mogę doprosić się o ww wzór. Czy to jest jakis standardowy ogólnopolski wzorzec?

    w.
    Wydaje mi sie że to chodzi o opis jaki jest na początku projektu domu.
    że jest to dom wolnostojacy, jednorodzinny itd.
  5. groblus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    groblus Zarejestrowany: 26.10.2005 Posty: 80
    Co do tych dzialek, to moze przed podjeciem decyzji warto sprawdzic jak daleko bedzie przebiegala autostrada A2 (na poczatku roku plan byl taki ze biegnie wzdluz lini kolejki), to chyba tez trzeba by wziac po uwage. Moze sie okazac wazniejsze od mediow, jesli autostrada powstanie w odleglosci 300 od twojego potencjalnego domu.
  6. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Groblus a masz gdzies jakis szkic lub plan jak ma przebiegac ta autostrada?
    Byłbym bardzo wdzięczny.
  7. woytek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woytek Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 388
  8. groblus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    groblus Zarejestrowany: 26.10.2005 Posty: 80
    no wlasnie nie mam
    mam tylko rozmowe z pania z gminy w glowie
    ogolnie to ogladajac mape (np. www.pilot.pl), to na poludnie od tarczyna zasuwa kolejka waskotora (moze nawet nie waskotorowa) na lini wschod - zachod i autostrada mialaby przebiegac wzdluz lini tej kolejki bo grunty sa tam juz wykupione, ludzi malo, miejsce idealne,
    w momencie kiedy bylem tym zainteresowany (bo malo nie kupilem dzialki tuz przy planowanej od 30 lat trasie NS - w Pracach Malych, powstanie nie powstanie - postanowilem nie ryzykowac) to wlasnie sie wazyly losy tej decyzji czy autostrada biegnia przez warszawe czy ja mija, i wygrac miala wlasnie ta opcja ze ja mija od poludnia wzdluz tej kolejki a do stolicy zrobia dodatkowe ciagi komunikacyjne
    mapki ogladalem w gddkia w warszawie (gdzies na pradze), mili ludzie, pokaza mapki (dla mnie wazna byla wtedy ta trasa NS a nie autostrada), nawet mi cos skerowali, etc, oczywiscie nic nie jest pewne na 100% bo na koncowe decyzje lokalizacyjne maja chyba czas do konca tego roku (a moze nawet przyszlego), ale lepiej na zimne dmuchac
    wg siskomu mamy opcje z przejazdem przez warszawe
    mysle ze tylko tel do gddkia moze rozwiazac sprawe
  9. groblus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    groblus Zarejestrowany: 26.10.2005 Posty: 80
    dobra, zadzwonilem ustalilem
    pomysl z tarczynem musial upasc - mezczyzna wlasciwie nic nie wiedzial poza tym ze droga juz na 100% jest zaplanowana do wezla kontopa, zatem autostrada za tarczynem odpada
    i dobrze
  10. barozi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barozi Zarejestrowany: 22.08.2006 Posty: 589
    Ja też widziałem takie mapy, ale z tego co mi sie wydaje to jednak A2 pójdzie przez Warszawę.

    Warto co jakiś czas sprawdzić stronę www.siskom.waw.pl . Jest tam bardzo dużo informacji o modernizacji sieci drogowej na mazowszu i nie tylko. Jest też sporo map. Np. dzisiaj patrzyłem jak mają moderenizować drogę DK 79 co na pewno sporą część z was powinno zainteresować.
  11. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Woytek, dzięki za namiar.
    Wygrzebałem tam takie kwiatki ( nie wiem tylko na ile aktualne)

    http://www.siskom.waw.pl/s2.htm#mapy
    http://www.siskom.waw.pl/a2-ws1997-mapy.htm
    http://www.siskom.waw.pl/materialy/a2ws1997/a2-ws05.jpg
    http://www.gddkia.gov.pl/images/user...fb869134c0.jpg

    Może pomogą przyszłym inwestorom.
  12. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Hello,

    no nie próbujcie straszyc z tą autostradą przez moją działkę...

    kiedy półtora roku temu szukałem działek w okolicy, sprawdzałem w odpowiednich urzędach gdzie co jest planowane. już wtedy mówiono mi, że pomysł z autostradą na pd od Piaseczna przez Prace Duże/Małe jest do kosza. Podbudowany tą informacją nabyłem kawałeczek ziemi pod mój przyszły dom, zwracając uwagę by minimalizować prawdopodobieństwo znalezienia się w przyszłości na poboczu autostrady. Dlatego też mam działkę w obrębie parku krajobrazowego, 200m od rezerwatu... Niech spróbują coś tu popsuć...

    Pozdrawiam,
  13. groblus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    groblus Zarejestrowany: 26.10.2005 Posty: 80
    spoko spoko Aussie
    ta autostrada nigdy nie miala sie ocierac o Losia
    ja osobiscie prawie kupilem dzialke w pracach malych tuz przy zarezerwowanym pasie na poludniowa czesc S7 (jak w gminie zobaczylem taki bialy pas zarezerwowanego gruntu tuz przy mojej przyszlej dzialce to myslalem ze sie przewroce)
    i tu przestroga dla kupujacych - nigdy nie ufac sprzedawcy
    moja niedoszla dzialka byla pewniakiem: jedna z 5 z podzialu (3 sprzedane - w trakcie zalatwianai pozwolen i wogle, moja miala byc 4, 5 wlasciciele nie chcieli sprzedac), widzialem wypisy z planu zagospodarowania, z rejestru gruntow, mapki z podzialu od geodety a ze nigdy wczesniej nie widzialem takich papierow to wszystko wygladalo ok - potem dopiero przekonalem sie ze do wypisu z planu zagospodarowania przestrzeni brakuje wyrysu z mapka w odpowiedniej skali - w efekcie pasa zarezerwowanego nie bylo widac, kiedy to odkrylem wlascicielka gruntu skomentowala to tak: "nie chcialam pana klopotac, ta trasa nigdy nie powstanie, zreszta znajoma moje szwagierki sama sie pytala i trasy nie bedzie, to sa plany sprzed 30 lat" - krotka odwiedzina w gddkia rozwiala wszelkie nadzieje - pas jest faktycznie rezerwowany juz od 30 lat, narazie zadnych konkretnych planow co budowy poludniowej czesci S7 nie ma - ale moga byc - "wie pan, co to 30 lat ? to nic jak na budowanie drog, a teraz mamy miec pieniadze z unii to wie pan jak sie ruszy !?"
    zrezygnowalem z zakupu dzialki w przeddzien wizyty u notariusza - ta wiedzia kosztowala mnie utrate zaliczki - trudno, kaski bylo symbolicznie (1000 zl) - a za wiedze trzeba placic
    wiec kochani forumowicze: wszystko, ale to wszystko trzeba sprawdzac samemu, chocby to byl 100% pewniak z kompletem papierow (ja sam czytalem to 10-tki razy, ale i tak otarlem sie o ta droge)

    stad tez moje male przewrazliwienie jesli chodzi o budowe drog w mojej okolicy
  14. abromba ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba Zarejestrowany: 11.09.2004 Posty: 1705
    Cytat Napisał barozi
    Hmmm. Działeczka w Gabryelinie wydaje się całkiem niezłą okazją. Jeśli chodzi o Ławki, to sprawdź jak wygląda sprawa z mediami. To jest bardzo ważne, bo jeśli trzeba będzie ciągnąć daleko rurki z wodą i kable z prądem to zabiją cię koszty założenia.

    Ja kupiłem działkę w Ustanowie za 45/m , z tym że w połowie jest budowlana a w połowie rolna.
    Ja czekam na odrolnienie pozostałej części swojej działki i mi mówiono, że może nastąpić to za około rok lub półtora.

    Skąd masz informacje o odrolnianiu "na dniach".

    Pozdrawiam
    Gdzies Ty dostał działkę w Ustanowie za taką cenę? Też chcę, nawet rolną całą. Jakbyś coś wiedział, to daj namiar na privę plizzz...
    Co do naszej części gminy - to przedwczoraj gmina zamieściła ogłoszenie o przystąpieniu do zmiany planu miejscowego dla Ustanowa, Krupiej Wólki i Piskórki. Pewnie będą wszystko niemal zmieniać na budowlane, ale jak znam procedury - to nie wierzę, żeby się udało wcześniej niż za półtora roku, a może i dłużej.
  15. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Witam grupę Piaseczno i okolice. W moim przypadku okolice będą w Głoskowie.
    Do tej pory tylko kibicowałam, ale w poście Jewrioszki z 25 września przeczytałam "melioracja 2 tygodnie". Też mam trochę drenu na działce, u mnie się zaczyna, koniec wychodzi w rowie u sąsiada. Strasznie męczą z tą melioracją?
    Proszę!
  16. abromba ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba Zarejestrowany: 11.09.2004 Posty: 1705
    Męczą, ale słusznie. Jak u nas robiąc wodę (naczelny zarządzający w gminie!!) przerwali dreny, to takie bagno było, ze szkoda gadać.
  17. abromba ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba Zarejestrowany: 11.09.2004 Posty: 1705
    A w ogóle to miło, że się w Grupie ruszyło. Bywały tygodnie bez postu - a teraz- stale się coś dzieje. To kiedy się spotykamy?
  18. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    MS u mnie dreny wyszły na styku fundamentów, i jeśli sie okaże że konstrukcja je mija to nic z nimi nie musze robić.
    Jeśli natomiast, fundamenty na nie nachodza to musze je przenięśc na wałsny koszt.
  19. rrmi REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    rrmi Zarejestrowany: 03.04.2005 Posty: 18501
    Cytat Napisał jewrioszka
    Natomiast jesli ktoś chce namiar na tarczyn lub słomczyn w temacie betonu to chetnie służe namiarami.
    Jesli mozna poprosic o te namiary
    Poptrzebuje rowniez zamowic drzewo na wiezbe .
    Moze macie jakis sprawdzony tartak?

    Przy okazji chcialabym sie przywitac z sasiadami.
    Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje ,
    ze nie bede uciazliwa sasiadka
  20. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Abromba mamy zamiar sie spotkac z Groblusem w ten weekend, chyba sie nie obrazi jak ciebie też zaprosimy.

    Czarek i Kasia

    P.S.

    rrmi namiary wysłałem ci na priva, no i pochwal sie gdzie swa chatke stawiasz
  21. rrmi REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    rrmi Zarejestrowany: 03.04.2005 Posty: 18501
    Cytat Napisał jewrioszka
    rrmi namiary wysłałem ci na priva
    Dziekuje bardzo.
    Mam nadzieje sie odwdzieczyc.

    Hihi -myslalam , ze jestes dziewczynka
  22. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Jak chcesz sie pośmiać, to wcześniej jest post na ten temat.
    Najbardziej mi żal jednego z naszych kolegow, który był autentycznie zawiedziony faktem że nie jestem dziewczynką
  23. barozi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barozi Zarejestrowany: 22.08.2006 Posty: 589
    Cytat Napisał abromba

    Gdzies Ty dostał działkę w Ustanowie za taką cenę? Też chcę, nawet rolną całą. Jakbyś coś wiedział, to daj namiar na privę plizzz...
    Co do naszej części gminy - to przedwczoraj gmina zamieściła ogłoszenie o przystąpieniu do zmiany planu miejscowego dla Ustanowa, Krupiej Wólki i Piskórki. Pewnie będą wszystko niemal zmieniać na budowlane, ale jak znam procedury - to nie wierzę, żeby się udało wcześniej niż za półtora roku, a może i dłużej.
    Działeczka jest bardzo blisko pontypendy przy ulicy granicznej. Właściciel chciał się dość szybko pozbyć się ziemi, bo potrzebował kasę na wykończenie swojego domu. Trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno. Działeczkę szukałem jeżdząc po okolicach. Namiary dostałem od pani która sprzedaje w sklepie w Łosiu (przy skrzyżowaniu). Z tego co wiem to dalsze działki w moim ciągu też są na sprzedaż, ale słyszałem że chce już 80 zł/m choć jeszcze nieodrolnione.
  24. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    Jeszcze sie na dobre nie zaczeło a już pod góre.Niestety u mnie nie da się wykręcić wody.Dzieki jeszcze raz za namiary na studniarza -osoba kompetentna i rzeczowa ale wody to u nas nie ma.Oligocen wystepuje na 250 m. I jak tu brac sie za budowe.Inwestorów jet pięciu załozymy komitet budowy wodociagu ale kiedy będzie realizcja.Tego nikt nie wie.Trzeba złozyć wnioski i czekać. Jakoś to trzeba popchnąć bo bez wody nie da sie zamieszkać.
  25. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Mój sąsiad wodę kupił od gminy, dostał kluczyk od hydrantu i woził ja w wielkim zbiorniku na przyczepce.
    Zbudował dom 140m2, w te wakacje.
    Może tak spróbujcie?
  26. michal_m ELITA FORUM (min. 1000)
    michal_m Zarejestrowany: 06.09.2005 Posty: 1157
    Cytat Napisał rrmi
    Cytat Napisał jewrioszka
    rrmi namiary wysłałem ci na priva
    Dziekuje bardzo.
    Mam nadzieje sie odwdzieczyc.

    Hihi -myslalam , ze jestes dziewczynka
    OO, rrmi tutaj? Nie wiem czemu obstawiałem Cię po drugiej stronie Wisły. A więźbę na dach braliśmy w Antoninowie, chociaż juz słyszałem negatywne opinie. Namiar: http://www.impregnacja-drewna.pl/
  27. groblus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    groblus Zarejestrowany: 26.10.2005 Posty: 80
    ja tez jezdzac na dzialke widywalem zbiorniki z woda przyciagane na teren budowy - wybudowac sie da, problemu nie ma, tylko zamieszkac trudniej
  28. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    Banie na wodę mamy,chcieliśmy się dogadać z gospodarzem ale on bojący,więc do gminy - dzięki za podpowiedż
  29. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Najbardziej mi żal jednego z naszych kolegow, który był autentycznie zawiedziony faktem że nie jestem dziewczynką
    A to oczywiście byłem ja...

    Ale i tak jewrioszka cie lubię, przynajmniej - na razie - wirtualnie...

    Pozdrawiam,
  30. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    UFFF......., , aczkolwiek to "na razie" bardzo mnie niepokoi
Pokaż wyniki od 1801 do 1830 z 14972