dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Piaseczno i okolice
  1. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    A to już ciekawostka z ostatniej chwili.
    Na działce glina.Mądrzy wymyślili aby aby nawiżć piachu mieszanego drobnym żwirkiem ,zaorać aby pomieszał się z gliną - wtedy grunt stanie sie przepuszczalny a następnie zbronować. Zastanawiam się jaki to ma sens mieszanie tej gliny z piachem skoro z wykopu pod fundament i tak glinę wyrzucą na teren działki i ne będzie to ta przemieszana. I co od nowa wozić piach?Przecież to są potworne koszty. Ta diabelna glina zniszczy mnie finansowo.
  2. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    A to już ciekawostka z ostatniej chwili.
    Na działce glina.Mądrzy wymyślili aby aby nawiżć piachu mieszanego drobnym żwirkiem ,zaorać aby pomieszał się z gliną - wtedy grunt stanie sie przepuszczalny a następnie zbronować. Zastanawiam się jaki to ma sens mieszanie tej gliny z piachem skoro z wykopu pod fundament i tak glinę wyrzucą na teren działki i ne będzie to ta przemieszana. I co od nowa wozić piach?Przecież to są potworne koszty. Ta diabelna glina zniszczy mnie finansowo.
  3. magdar SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magdar Zarejestrowany: 26.07.2006 Posty: 25
    Witam serdecznie, czy ktoś z Was może mi polecić dobrego (ale nie drogiego architekta do adaptacji projektu gotowego. Bardzo proszę o namiary.
    Mieszkam w Pruszkowie, więc dobrzeby było z tej okolicy
  4. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    To na cito. Może ktoś z Was posiada namiary na takich co Zukiem złom zbierają.
    Pozdrawiam
  5. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    Czy ktoś tu dzisiaj zajrzy?
  6. Carrrlos STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Carrrlos Zarejestrowany: 28.10.2004 Posty: 355
    Cytat Napisał speek
    Czy ktoś tu dzisiaj zajrzy?
    JA

    Witam potencjalnych sąsiadów z grupy piaseczyńskiej.
    póki co Józefosław k. Piaseczna ale juz mam dość tego miejsca i szukam symaptycznje działki blisko Piaseczna na linii w kierunku do Góry Kalwarii.
    Jeżeli słyszeliście coś o atrakcyjnych pod każdym wzgledem działkach budowlanych będę wdzięczy za jakiś namiar.
    Preferuję Zabieniec, Jastrzębie, Czarnów, Siedliska itp.

    pozdrawiam
  7. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    Witaj,
    Wiem,że w Robercinie po lewej stronie są do sprzedania W Magdalence przy drodze stoją ogłoszenia musisz pojeżdzić i poszukać.
  8. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    Przejedż ul.Orężną w Piasecznie przy drodze ogłoszenia o sprzedaży.
  9. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Mam pytanko, czy 27 000 za postawienie domu 144 m2 pow. użytkowej w stanie surowym (z więźbą) to drogo?
    Pytanie kieruje głównie do tych co w tej chwili szukaja ekipy.
    Poniewaz od wiosny ceny z powodu emigracji zarobkowej bardzo sie zmieniły.
  10. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    Woytek,
    Dzięki za namiary
    Pozdrawiam
  11. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    jewrioszka,
    czy 27 000 za postawienie domu 144 m2 pow. użytkowej w stanie surowym (z więźbą) to drogo?
    jeśli ekipa z polecenia i wiesz, że nie zawalą sprawy, to ja bym brał
    jeśli będą dla ciebie za drodzy, to dawaj ich do mnieI

    pozdrawiam,
  12. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Aussie, jak juz ich zadatkuje to dam ci namiar.
    widziałem ich roboty jak dla mnie sa super.
    Budowali u sąsiada.
  13. michal_m ELITA FORUM (min. 1000)
    michal_m Zarejestrowany: 06.09.2005 Posty: 1157
    Czy ktoś ma do polecenia kamieniarza? Potrzebuję obłożyć płytami zewnętrzne schody. Materiał będzie przycięty na wymiar.
  14. zabek_ox SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zabek_ox Zarejestrowany: 25.07.2004 Posty: 31
    Cytat Napisał speek
    A u mnie trzeba podnieść sporo teren. Jedni mi mówia,że dopiero po zdjęciu humusu i wytyczeniu budynku( to dużo mi pójdzie materiału na fundamenty aby wynieść sporo ponad poziom) inni nawieżć ziemi,rozplantować i kopać fundament w tym nowym gruncie nasypanym . Co z tym fantem zrobić -prosze wesprzyjcie.
    Speek NIE WOLNO CI STAWIAC LAW NA RUSZONEJ ZIEMI, czyli musisz zdjac humus i dopiero w tedy zastanawiac sie jak gleboko kopac. Jezeli lawy bys chcial postawic na ruszonej ziemi to musialy by byc przeliczone od nowa i DUZO grubsze!
  15. Tomasz M. ELITA FORUM (min. 1000)
    Tomasz M. Zarejestrowany: 28.08.2003 Posty: 2168
    Cytat Napisał michal_m
    Czy ktoś ma do polecenia kamieniarza? Potrzebuję obłożyć płytami zewnętrzne schody. Materiał będzie przycięty na wymiar.
    U mnie kamienie robił p.Jan Zuber (600574613). Bez rewelacji, ale OK.
  16. michal_m ELITA FORUM (min. 1000)
    michal_m Zarejestrowany: 06.09.2005 Posty: 1157
    Cytat Napisał Tomasz M.
    Cytat Napisał michal_m
    Czy ktoś ma do polecenia kamieniarza? Potrzebuję obłożyć płytami zewnętrzne schody. Materiał będzie przycięty na wymiar.
    U mnie kamienie robił p.Jan Zuber (600574613). Bez rewelacji, ale OK.
    Dzięki, już dzwonię.
  17. piekania Guest
    piekania Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał speek
    To na cito. Może ktoś z Was posiada namiary na takich co Zukiem złom zbierają.
    Pozdrawiam
    Namiary? Koło nas jeżdżą, wystawia się rano przed bramę i najpóźniej w ciągu dwóch dni znika.
  18. piekania Guest
    piekania Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał gregwolff
    Na dniach chcę się przeprowadzić.
    Wreszcie.
    Ale sen z powiek spędza mi internet a raczej jego brak.
    W Woli Gołkowskiej TPSA ani Netia nie są w stanie mnie podpiąć. Internet by GSM lub GPRS to porażka. Nie znalazłem firmy która ciągnie net przez radio. Firmy, które twierdzą że dostarczają internet radiowy faktycznie operują na GPRS - koszty duże, a możliwosci żadne.

    Czy ktoś wie o jakiejś sieci radiowej - jej rozszerzenia, możliwosci podłączenia się, etc.????????????

    Jako ze jestem, laikonikiem w technologiach netowych, napisanie tego tekstu nie rości pretensji do użycia poprawnych terminów, nazw etc)
    W Woli Gołkowskiej jest operator internetu radiowego WG NET [[email protected]]
  19. piekania Guest
    piekania Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał henryk_baszkowka
    Kochani sasiedzi!!! Pomocy!

    nawalila nam ekipa od ocieplen - w tym roku nie zdaza oblozyc styropianem domu . Nie macie jakiejs brygady ktora by sredni domek zdazyla ogacic przed zima???

    Nie usmiecha mi sie robienie tego samemu
    HE, he.. A co się uśmiecha? Przeciąć wstęgę i wnieść żonę? Hi, hi..
  20. piekania Guest
    piekania Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał zabek_ox
    Woda w Boborwcu jest na 30-35 m. Rok temu wiercenie kosztowalo 120 zl.
    Tak bylo u mnie i u sasiadow.
    J.

    Ps. Czy nikt nie ma u siebie kominka z ktorego jest zadowolony ?
    Ja z naszego jestem B.zadowolona. Jest i ładny i funkcjonalny i w porównaniu z marketem nidrogi. Kupowałam bezpośrednio w odlewni. A.. projektował go nasz architekt i sam też ma taki.
  21. piekania Guest
    piekania Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Piotrek P.
    Kłaniam się Wszystkim. Czy ktoś może się podzielić wiedzą, gdzie można w okolicach wspaniałego Piaseczna wejść w posiadanie drewna komnkowego? Nie muszę dodawać, że najlepiej po cenach konkurencyjnych.
    ładne drewno u Pana Leśniczego w Bogatkach, lub zbierane z lasu u Pana Henia Wilcza Góra (mniej ładne... ale i tak się spali
  22. komarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    komarek Zarejestrowany: 31.08.2006 Posty: 779
    O jak miło znowu zajżeć na forum. widzę, że grupa piaseczyńska a szczególnie z Woli Gołkowskiej się powiększa. Fajnie bo bedzie wsparcie dla tych, którzy dopiero ruszają lub ruszą na wiosnę.
    My wciąż czekamy na koncowy papierek. Niby decyzja podziałowa już zapadła w starostwie ale jeszcze burmistrz musi złożyć swój podpis. Ciekawe ile jeszcze to potrwa. Mój szanowny małżonek stiwerdził, ze do listopada. Ale patrząc na to ile już trwa cała procedura (od czerwca) to można się spodizewać, ze tak właśnie bedzie. A ja tylk czekam z utęsknieniem na akt notarialny by móc dizałać dalej.
    Życze powodzenia wszystkim budowniczym.
  23. dpassent SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dpassent Zarejestrowany: 26.10.2004 Posty: 68
    Witam po długiej nieobecności!

    No i jak trwoga to do Boga. Czy możecie polecić jakiś dobrych ludków od ocieplenia zewnętrznego? Trochę mi się pokręciło z umówionym wykonawcą i mam trwogę w oczach czy zdążę ocieplić przed zimą (a MUSZĘ ocieplić przed zimą). Chciałem ocieplać wełną mineralną, ale właśnie się okazało, że nie mam ani wełny ani ludzi Pomóżcie dobrzy ludzi bo włos siwieje i ręce zaczynają drżeć mocniej
  24. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    spróbuj zadać to pytanie moze w grupie warszawskiej.
    Powodzenia
  25. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Pawello, bardzo duże dzięki za namiar na studniarza, kompetentny, szybki, staranny, bez humorów i faktycznie tani.
    Robote zrobili bardzo sprawnie, jestem bardzo zadowolny, oby wiecej takich fachowców.
    Z czystym sumieniem moge ich polecić każdemu.
  26. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    Czy dałes pompę zanurzeniową i czy ten facet od wody znalazł ją
  27. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Tak facet od wody znalazł ją przy pomocy pomiarów oporów elektrycznych, mam wode na 23m.
    Pompe jak na razie to mieli studniarze i wiem że woda podchodzi mi na jakies 10m.
    Byłem dzis na stadionie żeby kupić sobie tania głebinówkę ale gości z tego stoiska dzis nie było.
    Tyle że dowiedziałem sie że może to kosztowac nawet 300zł podczas gdy majster mówił mi o cenie 120zł.
    Chyba do nie go zadzwnie żeby mi kupił, a kase mu zwróce.
  28. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    Te ruskie sa wątpliwej jakości.Znajomi mają czeską z atestem chodzi im już 6 lat i bez awarii.Czy studnie robił Ci p.Majszyk? U mnie zaczyna się już wszystko klarować i tez zastanawiam się czy przed fundamentami robić studnię.
  29. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Tak, pan Majszyk.
    A jesli chodzi o pompy to ruskie ( bialoruskie i ukraińskie) są jeszcze w normie, gorsze sa chińskie.
    W tej chwili interesuje mnie pompa na czas budowy, którą jak ukradną to specjalnie sie nie pozywią.
    Docelowo oczywiście kupie jakiegos Grundfosa lub cos w tym stylu, ale to juz na sam koniec jak sie bedę wprowadzał.
  30. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    Tak masz rację z tym zamiennikiem.Ja tez tak zrobie.Dzieki za podpowiedż.
    Nadal szukam ekipy na przyszły rok ale dotychczasowi maja ceny z sufitu.Jeden artysta to za stan surowy z dachem i jego materiałem krzyknał 240 tys.Materiał ciągnie z Radomia. Dokładnie robi nie ma pijaństwa.
Pokaż wyniki od 1741 do 1770 z 14972