dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Piaseczno i okolice
  1. piomod FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piomod Zarejestrowany: 22.01.2005 Posty: 115
    Witam
    Do wniosku o przyłacze elekrtyczne ZE wymaga mapki 1:1000 czy musi to być mapka autoryzowana przez geodetę?
    Pozdrawiam
  2. Piotrusiek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrusiek Zarejestrowany: 07.12.2004 Posty: 239
    Cytat Napisał piomod
    Witam
    Do wniosku o przyłacze elekrtyczne ZE wymaga mapki 1:1000 czy musi to być mapka autoryzowana przez geodetę?
    Pozdrawiam

    W Konstancinie Jez. składalem zwykłą 1:1000 prosto ze składnicy map, przyjęli bez problemu.
    Pozdrawiam
    Piotr
  3. piomod FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piomod Zarejestrowany: 22.01.2005 Posty: 115
    Cytat Napisał Piotrusiek
    Cytat Napisał piomod
    Witam
    Do wniosku o przyłacze elekrtyczne ZE wymaga mapki 1:1000 czy musi to być mapka autoryzowana przez geodetę?
    Pozdrawiam

    W Konstancinie Jez. składalem zwykłą 1:1000 prosto ze składnicy map, przyjęli bez problemu.
    Pozdrawiam
    Piotr
    Czy mogłbyś napisac ile kosztuje taka mapka-nie wiem ile gotówki wziąć ze sobą
    Pozdrawiam Piomod
  4. Piotrusiek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrusiek Zarejestrowany: 07.12.2004 Posty: 239
    Hmm, nie pamiętam. Ale nie było to jakieś drogie, brałem chyba trzy lub cztery sztuki i płaciłem około 100zł. Pamiętaj, że nie dostaniesz ich od ręki, czeka się na nie ok. 2tyg.
    Pozdrawiam
    Piotr
  5. iwona_b FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    iwona_b Zarejestrowany: 19.07.2005 Posty: 128
    ja za mapki też płaciłam coś ok. 100 zł. Czekałam na nie 3 dni (w Piasecznie). Pani spytała się mnie czy mi sie spieszy czy nie, bo jak tak to właśnie tak krótko będę czekała. Przy odbiorze okazało się, że zrobili mi mapki 1:1000, a ja zamawiałam 1:500 więc pani od ręki zrobiła mi 1:500. dała też mi gratis te 1:1000.


    Pozdrawiam,

    Iwona

    Ps. polecam załatwiać różne sprawy w urzędach z małym dzieckiem. Ja tak robiłam i może dlatego tak krótko czekałam na te mapki...
  6. piomod FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piomod Zarejestrowany: 22.01.2005 Posty: 115
    Musielibyśmy sobie szybko zrobić dziecko albo wypożyczyć od kogos
    Pozdrawiam Piomod
  7. iwona_b FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    iwona_b Zarejestrowany: 19.07.2005 Posty: 128
    jak chcesz to moge ci moje wypożyczyć. Może to jest dobry pomysł na interes? Tylko ciekawe czy dziecko by się nie zbuntowało po paru wizytach w urzędach.

    Pozdrawiam,

    Iwona
  8. buleczka_77 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    buleczka_77 Zarejestrowany: 01.02.2002 Posty: 501
    Mojego 2,5 letniego Krzysia od razu trafia szlag...jak tylko z mamusią wchodzi do jakiegoś urzędu, lekarza, sklepu z butami
  9. kayak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kayak Zarejestrowany: 19.01.2005 Posty: 65
    Ja moją córeczkę też będę musiała zabrać do urzędów jak się będzie ślimaczyć Tylko ona czasem rzuca takimi tekstami, że ciężko przewidzieć czy wyjdzie mi to na dobre Wiecie jak to jest z rezolutnymi trzylatkami- co w głowie to na języku

    Ja dziś mam znów prośbę o pomoć- szczególnie do budujących się najbliżej naszej działeczki- czyli Anula, Jezier i Whisper plizzzz Mam umieścic na projekcie projekt szamba- no i siedzę i myślę jakie ma być- poradzcie. Głownie chodzi mi o to ile na raz zabiera ten wóz ascenizacyjny, bo chyba większego nie warto, prawda? Jak to jest w naszej okolicy- i jakie są jednorazowe koszty takiego wywozu przy okazji?
    6m3 czy więcej? Pan w urzędzie powiedział mi że kanalizacja w Henrykowie na razie jest fazie projektowej czyli zrobią ją za jakieś 4-5 lat.
    Jest nas trójka i na razie nie planujemy powiększania rodzinki. No psa jeszcze mamy- ale ona ścieków nie produkuje(w kontekście szamba)

    Mam już jeden namiar na szambo od Marcenki. Jezier, Whisper- wy braliście te z Radomia? Podzielicie sie namiarami?

    Złożyłam już wszystkie wnioski o warunki- szok jacy mili w tym urzędzie piaseczyńskim. No teraz nic tylko czekać- ten początek uczy pokory i cierpliwości, prawda? Domyślam się, że pózniej lepiej nie będzie?
  10. Whisper OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Whisper Zarejestrowany: 15.12.2003 Posty: 7604
    Kayak, firma od szamba to http://www.salexpol.pilickanet.pl/

    Ja w projekcie mam 10m3, naprawdę mam 2x6 czyli 12m3. 6m3 chyba zbyt często trzeba by było wybierać. Coś mi się kojarzy, że mam 10m3 w projekcie, bo przy większych pokjemnościach więcej formalności było? Nie jestem pewien
  11. buleczka_77 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    buleczka_77 Zarejestrowany: 01.02.2002 Posty: 501
    ja mam 10m3 ale zawsze zamawiam 8m3 ( zalozenia ze itak wszystkiego nie zabierze) , przyjezdza 9m3 ( to juz Pani zalozenie ze sie moze nie zmiescic) i place oczywiscie za 9m3 - ok 120 zl z faktura.
    Jest nas w domu 4 do 6 osob - zalezy jak sie komu plany ułożą no i zużycie mamy tak raz na m-c trzeba zabrać.
    co do namiarów to poszukaj w naszym klubie na samym poczatku byly wymieniane namiary i telefony...
    Bułka
  12. Anula75 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anula75 Zarejestrowany: 22.04.2005 Posty: 73
    Ja niestety nie mogę pomóc bo mam kanalizację
    Anula75
  13. kayak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kayak Zarejestrowany: 19.01.2005 Posty: 65
    Cytat Napisał Anula75
    Ja niestety nie mogę pomóc bo mam kanalizację
    Anula75
    szczesciara

    Wielkie dzieki za pomoc- przedzieram sie przez caly watek od poczatku- ale namiarow sobie spisalam. Do projektu dam chyba to szambo 9m3 z salexpolu. U nas planujemy je pod trawa wiec doczytalam ze nie musze kupowac mocniejszej pokrywy.
  14. bobo30 ELITA FORUM (min. 1000)
    bobo30 Zarejestrowany: 08.01.2004 Posty: 1624
    ja z grupy obok, ale pochodzę z okolic P-na, na forum kilka osób miało bardzo złe doświadczenia z salexpol, więc ostrzegam (jedna z tych osób to chyba bożena11
  15. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    Moze oni w okolice Piaseczna dostarczaja te dobre szamba, a popsute innym
  16. MaciekW FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MaciekW Zarejestrowany: 28.10.2004 Posty: 207
    Witam grupę!
    Że ekipa polecona przez forumowych sąsiadów (dokładnie sąsiadkę) okazała się bardzo OK, to pytam dalej.
    Poproszę o namiary na dobrego stolarza. Mamy dla niego trochę zleceń. Przede wszystkim schody, ale i podpatrzone przeszklone drzwi wiatrołap - przedpokój, a może i maskowanie ościeżnic i krawędzi otworów drzwiowych. Będę zobowiązany za wszelkie polecenia. Maciek
  17. Loxia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Loxia Zarejestrowany: 02.12.2005 Posty: 189
    Witam sąsiadów.
    mieszkam w Piasecznie od zawsze a teraz własnie z mężem szykujemy się do kolejnego kroku w naszym zyciu czyli domu
    tak się zastanawiam gdzie teraz jeszcze można kupić przyzwoitą działkę ponizej 100zł/m2. no i żeby nie była na całkowitym odludziu i bezzautobusiu. tylko mąż jest zmotoryzowany a mnie się nie usmiecha gnać 3km do autobusu.
    Henryków? Łbiska? Złotokłos? Jazgarzew? okolice Robercina też mi się podobaja
  18. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    w Henrykowie i Zlotoklosie za 100 zeta powinno sie udac trafic niezla dzialeczke. Ale autobus do Piaseczna tylko pks lub prywatny. Ze zlotoklosu jedzie autobus 728 ale na Okecie - przez Janki i Raszyn.
  19. Loxia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Loxia Zarejestrowany: 02.12.2005 Posty: 189
    Jezier nawet lepiej bo w Nadarzynie pracuję
    no dobra to idę po rodzinie z kapeluszem
    a potem zaciągnę kredyt, wybudujemy, przeprowadzimy się, sprzedam mieszkanie i spłacę kredyt albo wynajmę mieszkanie od tego co go kupi
    napaliłam się na dom jak łysy na lokówkę
  20. kayak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kayak Zarejestrowany: 19.01.2005 Posty: 65
    Hej Loxia- my kupowalismy dzialke w padzierniku w Henrykowie po 50 zł/m. Media sa w ulicy(gaz przy samej dzialce, wodociag idzie druga strona ulicy, slup en. po drugiej stronie ulicy. Kanalizacja ma byc za 4-5 lat. Obok nas jest troche dzialek do sprzedazy, takze dzialka obok(1600m). Nam sie bardzo podoba

    Walcze ciagle z papierkami- dzis znow ktos przez przypadek powiedzial mi o kolejnym uzgodnieniu(odnosnie melioracji), w starostwie im umknelo. Dobrze, ze teraz a nie po zlozeniu papierow. łaaaaa Staram sie ciagle podchodzic do tego z humorem.
  21. Loxia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Loxia Zarejestrowany: 02.12.2005 Posty: 189
    Marta
    a czy w Henrykowie są jakieś specjalne wymagania co do domów? to takie dla mnie jeszcze pachnące magią WZIZT? czy panuje dowolność?
    a brak kanalizacji = szambo prawda?

    PS nie znacie instrukcji obslugi dla początkujacych inwestorów? takie od A do Z dla laików? co kiedy, gdzie i dlaczego?
  22. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    loxia do Nadarzyna to nie ma bezposredniego autobusu. Ale samochodem jest bliziutko. Z 15 minut i bys byla na miejscu w robocie.
    Z tym 728 jest o tyle niedobrze ze ma petle przy kosciele. A Zlotoklos duzy jest i czasami trzeba do niego isc ze 20 minut. Do pksu jest blizej bo jedzie przez cala wies.
    http://www.zlotoklos.pl/
    http://zlotoklos.info/
  23. kayak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kayak Zarejestrowany: 19.01.2005 Posty: 65
    Z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego-to co mam w moim wypisie(jest jeszcze fragment dotyczacy uslug- ale tego juz nie pisze)
    linia zabudowy- 5m od linii rozgraniczajacej ulic lokalnych, dojazdowych i dojazdow
    min wielkosc dzialek 1000m
    preferencja dzialek wiekszych 1500-2000m2- wysokosc zabudowy 11 m od poziomu terenu do kalenicy
    obowiazek utrzymania minumum 70% powierzchni biologicznie czynnej na kazdej dzialce(nieuwtwardzonej i niezabudowanej).

    Loxia- ja tez jestem swieza ale jakos idzie- dzieki za forum, juz kilka razy cos mnie tkenlo zeby czegos poszukac i okazywalo sie ze komus(urzad czy inni) cos umknelo. Chetnie pomoge- tutaj juz tylu milych ludzi mi pomoglo, ze az palam checia odwdzieczenia sie
  24. Loxia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Loxia Zarejestrowany: 02.12.2005 Posty: 189
    nie w tę stronę mapę obróciłam
    żartuję.
    szkoda, że tak szybko ciemno sie teraz robi bo bym pojechała popatrzeć.
    Kayak napewno skorzystam
    nie chcemy się daleko od rodzinnego niazda wyprowadzać. Ale cena też ma znaczenie.
    Pewnie w Henrykowie to teraz eldorado dla budowalńców?
  25. kayak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kayak Zarejestrowany: 19.01.2005 Posty: 65
    Loxia my naszej dzialki szukalismy od poczatku roku Na poczatku chcielismy cos blizej W-wy np Bobrowiec, ale ceny i brak czegos rozsadnego nas zniechecily. Zycze Ci abys znalazla szybciej. Jakbys chciala namiary- to daj znac na priva- napisze ci przy jakich ulicach widzialam ogloszenia.
    Teraz przy tej pogodzie wyjda chyba najwieksze mankamenty dzialek(klopoty z dojazdem itp), wiec warto pojezdzic. My nasza kupowalismy jesienia- zlote liscie, piekna jesien Teraz wyglada nieco gorzej-piekne liscie z naszych trzydziestu paru brzoz juz spadly i jakos tak bardziej lyso sie zrobilo- ale bez problemu dojezdzam do dzialki- to chyba ogromny plus No i ze coraz szybciej jest ciemno- zauwazylam ze ulica jest oswietlona

    Kolo nas na razie chyba oprocz naszej budowy nic sie nie szykuje- mamy juz kilku sasiadow wybudowanych- kilka dzialek jest do sprzedazy.
  26. *marta* ELITA FORUM (min. 1000)
    *marta* Zarejestrowany: 11.06.2002 Posty: 1129
    MaciekW ja polecam stolarza z Głoskowa (schody, parapety, drzwi). Zamawiałam u niego drzwi i parapety. Jeśli chcesz namiary, daj znać.
  27. Szuler WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Szuler Zarejestrowany: 26.07.2005 Posty: 7
    Hurra właśnie po 4 miesiącach walk i awantur dostaliśmy pozwolenie na budowę (nie pytajcie o moją opinie na temat starostwa w Piasecznie #$%^&**&^%$)

    Baszkówko gotuj się - Przybywamy.

    Chcemy zacząć na wiosnę - mam więc garść próśb do szanownych przyszłych sąsiadów, a mianowicie poszukuje namiarów na:

    - super dobrego kierownika budowy (nie "papierowego") takiego co będzie zarządzał całością, pilnował wszystkiego, zajmie się harmonogramami, zamówieniami, transportami itp - poszukuje prawdziwego "kierownika projektu" - Whisper ty kiedyś polecałeś swojego - dasz namiar?

    - sprawdzonego i dobrego kosztorysanta do zrobienia pełnej, profesjonalnei i wystarczającej dla mnie i dla banku wyceny projektu

    - sprawdzonej i dobrej ekipy (tu wiadomo o co chodzi)

    - innych rad itp --każda rada jest cenna

    Z góry dziękuję za odpowiedzi

    Pozdrawiam
    Maciek
  28. Szuler WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Szuler Zarejestrowany: 26.07.2005 Posty: 7
    Przepraszam za polskie znaki - nie wiedzialem ze nie dzialaja.

    Maciek
  29. Loxia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Loxia Zarejestrowany: 02.12.2005 Posty: 189
    Szuler a co Ci starostwo w Piasecznie wymyśliło??
  30. Szuler WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Szuler Zarejestrowany: 26.07.2005 Posty: 7
    Tam jest Pani Naczelnik wydziału architektoniczno budowlanego i wymysla fajne rzeczy:

    1. do opini z gminy że brama wjazdowa jest ok i nie maja uwag(jest prawidłowy wyjazd na drogę) - brakowało wg. niej klarownego wyjaśnienia iż droga na która się wyjezdża jest połączona z drogą główną - bo przecież inwestor mógłby sobie wyjechać na drogę donikąd

    2. Ja mam strefę archeologiczną na działce, konserwator zabytków zgodził się na prace ziemne, zgodził się na nadzór archeologiczny - ale wg. pani naczelnik powinien dodatkowo zaopiniować projekt domu który stawiam!!! - archeolodzy mało z krzeseł nie spadli jak im to przekazałem - tłumaczenia, że ich nie obchodzi ile pieter stawiam bo oni grzebią w ziemi do pani naczelnik nie trafiały.

    było jeszce pare kwiatków ale już dokładnie nie pamiętam szczegółów
Pokaż wyniki od 1471 do 1500 z 14972