dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Piaseczno i okolice
  1. kayak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kayak Zarejestrowany: 19.01.2005 Posty: 65
    O matko Szulerze- przypomnij sobie prosze wiecej szczegolow plizzz. Ja ciagle zbieram i czekam na kolejne papierki do pnb. Twoje uwagi sa bardzo cenne- zwroce uwage przy uzgadnianiu wjazdu Niezla korba- po cholerke tak utrudniac. Tzn wiem po co, ale nie rozumiem
  2. piomod FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piomod Zarejestrowany: 22.01.2005 Posty: 115
    Witam
    Poszukuje namiarów na godną polecenia ekipę stanu surowego zamkniętego
    Pozdrawiam Piomod
  3. michal_m ELITA FORUM (min. 1000)
    michal_m Zarejestrowany: 06.09.2005 Posty: 1157
    Cytat Napisał slawob
    Co do kopania pod szambo to czasami warto zatrudnić jakiegos fizycznego. Ja zatrudnilem szwagra. Za 80 zl wykopal dol pod 6 m2 szambo w 1 dzien. Obaj bylismy zadowoleni. Jak by co polecam.
    Możesz mi podać namiary na szwagra?
  4. Loxia FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Loxia Zarejestrowany: 02.12.2005 Posty: 189
    wszystkim sąsiadom najlepszego Roku pod słońcem
  5. Ponton WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ponton Zarejestrowany: 05.01.2006 Posty: 2
    Przyłączam się do grupy piaseczyńskiej - co prawda dom już stoi ale pare dłobiazgów jeszcze do zrobienia

    Pozdrawiam wszystkich
  6. abromba ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba Zarejestrowany: 11.09.2004 Posty: 1705
    Pytanie codzienno-trywialne:
    czy gdzieś w Piasecznie jest porządny magiel? ( do mojego sprawdzonego na Wolę zupełnie mi już nie po drodze).

    A w ogóle - to skoro jest zima, znaczy się spowolnienie budowlane, to moze znów byśmy się spotkali (ale zaznaczam: ja tylko rzucam temat, nie podejmuję się żadnych czynności organizacyjnych. Czekamy na lokalnego lidera ).
  7. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    Ja mam magiel w Zlotoklosie.
    W ksiazce telefonicznej znalazlem adresy:
    Borowska-Krawczyk Urszula. Magiel
    0 22 756 77 70
    05-500 Piaseczno, Kauna 24
    pow.piaseczyński, woj.mazowieckie
    - godziny otwarcia:
    poniedziałek - piątek: 9-19


    Popiel Hanna. Magiel
    0 22 756 98 25
    05-500 Piaseczno, Dunikowskiego 6
    pow.piaseczyński, woj.mazowieckie
    - godziny otwarcia:
    poniedziałek - piątek: 9-19
    sobota: 9-15

    Super Tara. Pralnia, magiel. Fiszer A.K.
    0 22 750 89 39
    05-500 (p-ta Piaseczno) Nowa Iwiczna, Mleczarska 7
    pow.piaseczyński, woj.mazowieckie
    - godziny otwarcia:
    poniedziałek - piątek: 8-18
    sobota: 9-13
  8. abromba ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba Zarejestrowany: 11.09.2004 Posty: 1705
    Jezier, dzięki, ale ja gwoli ścisłości pytam o porządny i polecany magiel - żeby obrusy raczej przypominały prostokąty a nie równoległoboki...
    Złotokłos niestety dla mnie juz zupełnie nie po drodze. Jakieś Piaseczno byłoby najlepsze...
  9. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    Ja tam magli nie rozrozniam.
    W ostatecznosci mozna sobie magiel domowy kupic:
  10. abromba ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba Zarejestrowany: 11.09.2004 Posty: 1705
    Cytat Napisał abromba
    Jezier, dzięki, ale ja gwoli ścisłości pytam o porządny i polecany magiel - żeby obrusy raczej przypominały prostokąty a nie równoległoboki...
    Włąśnie sobie uswiadomiłam, że prostokąt to tez równoległobok. No cóż, jestem po klasie humanistycznej...

    Ale wiecie, o co chodziło...
  11. *marta* ELITA FORUM (min. 1000)
    *marta* Zarejestrowany: 11.06.2002 Posty: 1129
    Abromba, to z książki telefonicznej: Czy porządny, w sensie czy równoległoboki, czy też może nierównoległoboki z niego wychodzą nie mam zielonego, bo jakoś magla nie odwiedzam. Swoją drogą to się zastanawiam, czemu ja to wyszukałam Im więcej mam pracy, tym więcej postów na forum piszę Ale żeby magla szukać w celu oderwania się od pracy...

    Magiel Prasujący A. Wojeński
    05-500 Piaseczno
    Lechitów 1
    woj. mazowieckie, powiat: piaseczyński, gmina: Piaseczno TEL (22) 7574399
    branża:
    Magiel
  12. abromba ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba Zarejestrowany: 11.09.2004 Posty: 1705
    Dzięki.
    Chyba zacznę testować metodą prób i błędów.
  13. Ula i Sławek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ula i Sławek Zarejestrowany: 30.11.2004 Posty: 378
    Czesc, jestem z grupy nadarzynsko-grodziskiej zajrzalam do Was, bo mam informacje. Przed godzina dowiedzialam sie, ze jutro przed południem ma odwiedzic nas przedstawiciel firmy Bartosz z Bialegostoku www.bartosz.com.pl/, aby dograc sprawe montazu rekuperatora ich produkcji w naszym domu. Jesli ktos z Was mialby ochote zamienic kilka slow z tym mlodym czlowiekiem to zapraszam na os. Szczesne w Grodzisku, ul. Tarnowska, rog z Dabrowskiego http://www.grodzisk.pl/miasto2/mapa/grodzisk_mapa.html . Tylko nasz dom jest w trakcie budowy. Czarna dachowka, wole oko nad wejsciem. Latwo trafic. W razie potrzeby piszcie. Konkretna godzine spotkania podam w watku swojej grupy. Ula
  14. Piotrusiek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrusiek Zarejestrowany: 07.12.2004 Posty: 239
    Cytat Napisał abromba
    ...

    A w ogóle - to skoro jest zima, znaczy się spowolnienie budowlane, to moze znów byśmy się spotkali (ale zaznaczam: ja tylko rzucam temat, nie podejmuję się żadnych czynności organizacyjnych. Czekamy na lokalnego lidera ).

    Hmm, nikt nie podjął tematu. Ja w sumie chętnie poznałbym przyszłych sąsiadów.
    Pozdrawiam
    Piotr
  15. regi WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    regi Zarejestrowany: 15.01.2006 Posty: 1
    Witam Piaseczno i okolice. Aktualnie mieszkam w Piasecznie, ale przymierzam się do działki w Jazgarzewie, a co za tym idzie do czegoś
    co się nazywa dom. A ponieważ jestem kompletnie zielony to proszę
    o oświecenie mojego umysłu, tzn. jeśli ktoś jest w stanie to czy może
    mi powiedzieć o niektórych kosztach budowy, np:
    - ile Was wyniosło doprowadzenie gazu, wody, prądu, papierologia w gminie Piaseczno, itp? Może moje pytania są śmieszne, ale jak możecie
    to oświećcie mnie co mnie czeka.....

    Pozdr.,
    Regi
  16. abromba ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba Zarejestrowany: 11.09.2004 Posty: 1705
    Ja niestety mieszkam w gminie Prazmów, więc nie znam realiów gminy Piaseczno. Jedno jest pewne - jeśli nie masz prądu na działce, to nastaw się na to, że nasz ukochany ZE Jeziorna da termin przyłączenia za dwa lata (od podpisania umowy). Przyspieszenie, czyli tzw. indywidualne zlecenie projektu to koszt dodatkowych ok. 2000 zł.
  17. piomod FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piomod Zarejestrowany: 22.01.2005 Posty: 115
    Witam
    Czy do pozwolenia na budowę dołączaliście orginalny projekt szamba
    czy ksero
    Pozdrawiam Piomod
  18. kayak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kayak Zarejestrowany: 19.01.2005 Posty: 65
    Cytat Napisał piomod
    Witam
    Czy do pozwolenia na budowę dołączaliście orginalny projekt szamba
    czy ksero
    Pozdrawiam Piomod
    Cztery oryginały od projektanta- tak samo jak z projektem domu. Wszelkie ksera musialy byc z pieczatka od projektanta "za zgodnosc z oryginalem" Pozniej pani stwierdzila ze w sumie to mogla to zrobic sama, ale tak bylo jej latwiej- whatever wazne ze mam juz pozwolenie na budowe- 2 lutego ma sie uprawomocnic.
  19. SyMa FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SyMa Zarejestrowany: 24.01.2006 Posty: 137
    Witajcie,
    w tym roku chcielibyśmy rozpocząc budowę domku . Niestety mamy mały problem - brak ekipy. POMOŻCIE PROSZĘ.

    Początkowo myśleliśmy, że lepiej będzie wziąć ekipę, która postawi cały dom od fundamentów aż po dach ( w tym roku). Teraz się wachamy czy nie lepiej podzielić budowę na etapy i ew. ekipy. Co wy na to? Czekamy na wszelkie kontakty od Forumowiczów, ewentualne ostrzeżenia przed wykonawcami działającymi w okolicach Piaseczna.
    Polecono mi Pana Krzysztofa Jaszczuka - czy komuś z Was może budował?
  20. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Proponuję odwiedziś witrynę www.ekomech.pl tam dowiecie się wszystkiego o filtrach a w szczegulności o odżelaziaczach wody.
  21. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    Cytat Napisał SyMa
    Witajcie,
    w tym roku chcielibyśmy rozpocząc budowę domku . Niestety mamy mały problem - brak ekipy. POMOŻCIE PROSZĘ.

    Początkowo myśleliśmy, że lepiej będzie wziąć ekipę, która postawi cały dom od fundamentów aż po dach ( w tym roku). Teraz się wachamy czy nie lepiej podzielić budowę na etapy i ew. ekipy. Co wy na to? Czekamy na wszelkie kontakty od Forumowiczów, ewentualne ostrzeżenia przed wykonawcami działającymi w okolicach Piaseczna.
    Polecono mi Pana Krzysztofa Jaszczuka - czy komuś z Was może budował?
    Ja polecam skontaktowac sie z ta firma:
    http://www.fm-bet.biz/
    Nie budowali u mnie, ale to firma z mojej wsi wiec trzeba sie lokalnie wspierac. Rozne firmy z moich okolic sa przyjazne dla mnie to i ja sie staram odwdzieczac.
  22. woytek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woytek Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 388
    Temat powinien być w "ogrodach" ale wolę bardziej lokalnie, zakładam wiosnš ogródek ziołowy, planuję na przełomie marca / kwietnia wysiać około 12 gatunków (byliny na rozsadę). Może ktoœ byłby chętny na wymianę? Oczywiœcie jak to co wysieję wyroœnie

    W zeszłym roku udała się melisa, mięta, estragon, tymianek. Niestety brak podlewanie nieco spustoszył uprawę

    pozdrawiam
    w.
  23. Anula75 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anula75 Zarejestrowany: 22.04.2005 Posty: 73
    Witam grupę,
    może ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanka dotyczące odbioru budynku.
    Po pierwsze, jakie papiery trzeba przedstawić aby można było to przeprowadzić?
    Po drugie, czy trzeba im przedstawiać jakieś rachunki czy faktury na wykonanie poszczególnych robót?
    A i jeszcze jedno, czy trzeba informować Urząd Skarbowy o tym że się wybudowało i skończyło? Chodzi o jakiś podatek czy coś? Jak się kupowało działkę to trzeba im było płacić, więc może i tu swoją łapę połozyli? No a pewnie wtedy muszę mieć wszystkie faktury i rachunki.
    Jeśli wiecie coś to bardzo proszę o informację.
    Z góry dziękuję
    Anula 75
  24. woytek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woytek Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 388
    PodjedŸ do piaseczyńskiego inspektoratu nadzoru budowlanego, po druk. Tam sš opisane wymagane załšczniki. Rachunków i faktur się nie przedstawia. US chyba nic nie trzeba informować, po zameldowaniu należy im tylko zgłosić zmianę adresu i urzędu skarbowego.
    w.
  25. abromba ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba Zarejestrowany: 11.09.2004 Posty: 1705
    Anula 75: od nas wymagali: dziennika budowy, projektu zagospodarowania działki, inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej, przeglądu kominiarskiego, oświadczenia elektryka, że instalacja wewnętrzna jest wykonana O.K., umowy z gminą o dostarczenie wody, dokumentacji zbiornika gazowego (ale to ponownie, bo odbiór był już wcześniej), zaświadczenia że szambo jest szczelne (znajomi nie mieli zaświadczenia/atestu - więc kazali im napisać oswiadczenie).
  26. Anula75 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anula75 Zarejestrowany: 22.04.2005 Posty: 73
    Dzięki wielkie za pomoc.
    To widzę że teraz jak elektryk robi to go odrazu poproszę o ten papierek o instalacji, no i ta inwentaryzacja geodezyjna mnie czeka, ale to chyba nie problem, a reszta to jest.
    Cieszy mnie że Skarbówka nic ode mnie nie będzie chciała oni są najgorsi
    Pozdrawiam wszystkich
    Anula75
  27. tadzel DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    tadzel Zarejestrowany: 30.04.2002 Posty: 778
    Zaswiadczenie od elektryka, przeciez elektryk po wykonaniu instalacji dokonuje wpisu do dziennika budowy tak samo jak instalator gazowy i komimiarz czy to nie wystarcza im.
  28. Piotrusiek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrusiek Zarejestrowany: 07.12.2004 Posty: 239
    Możecie podzielić się namiarami na kierowników budowy działających w naszych okolicach?
  29. iwona_b FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    iwona_b Zarejestrowany: 19.07.2005 Posty: 128
    Czy ktoś budował z firmą p. Romana Zawadzkiego? Jeśli tak to proszę o opinie...


    Dzięki i pozdrawiam,

    Iwona
  30. Karol13 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Karol13 Zarejestrowany: 08.03.2006 Posty: 2
    Jeśli chcecie się budować to zapraszam do przepięknej podwarszawskiej miejscowości Ustanów. Zapraszam do odwiedziana strony internetowej Ustanowa: www.ustanow.info.pl


Pokaż wyniki od 1501 do 1530 z 14972