dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Piaseczno i okolice
  1. pontypendy STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pontypendy Zarejestrowany: 04.02.2005 Posty: 432
    buleczka_77,

    ty stawiasz budynek gospodarczy, o ile dobrze pamiętam, miałaś gotowy projekt, czy może masz architekta do polecenia, który takie cudo zaprojektuje i dla mnie ? Na wiosnę chcę wystawić jakiś niewielki "domek ogrodnika" w miejscu, gdzie mam teraz szpetny barak.
  2. buleczka_77 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    buleczka_77 Zarejestrowany: 01.02.2002 Posty: 501
    Pontypendy architekta do budynku gospodarczego? No coś Ty!!
    Bierzesz kartkę ołówek zastanawiasz się chwilkę co tam ma się zmieścić (kosiarka, narzedzie ogrodnicze, moze rowery, opony zimowe, gwoździe itd ) i rysujesz sobie obrazeczek. Taki troche musi być techniczny - tj musi miec wymiary szer.xdługxwysok. i potem nanosisz to na mapkę - moze byc jakaś stara nie wkorzystana po budowie domu. Z tą mapką, rysunkiem i wypełnionym wnioskiem biegniesz z radościa na twarzy do Starostwa, płacisz chyba ze 12zł, i składasz papiery na "zgłoszenie robót".
    I gotowe
  3. Anula75 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anula75 Zarejestrowany: 22.04.2005 Posty: 73
    Cytat Napisał buleczka_77
    Pontypendy architekta do budynku gospodarczego? No coś Ty!!
    Bierzesz kartkę ołówek zastanawiasz się chwilkę co tam ma się zmieścić (kosiarka, narzedzie ogrodnicze, moze rowery, opony zimowe, gwoździe itd ) i rysujesz sobie obrazeczek. Taki troche musi być techniczny - tj musi miec wymiary szer.xdługxwysok. i potem nanosisz to na mapkę - moze byc jakaś stara nie wkorzystana po budowie domu. Z tą mapką, rysunkiem i wypełnionym wnioskiem biegniesz z radościa na twarzy do Starostwa, płacisz chyba ze 12zł, i składasz papiery na "zgłoszenie robót".
    I gotowe
    Witam serdecznie, ja w sprawie tego garażu. Jak już poruszyłyście ten temat, to może wiesz bułeczka_77 czy jeśli mam domek i chcę do niego dobudować wiatkę czy też garaż (tak przykleić do jednej ze ścian) to też tak sobie mogę sama narysować czy muszę wykorzystać już wtedy architekta??
    Pozdrawiam i życzę miłego dnia
    Anula75
  4. buleczka_77 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    buleczka_77 Zarejestrowany: 01.02.2002 Posty: 501
    Anulka, jeśli nie narusza konstrukcji budynku to wystarczy tylko zgłosznie robót budowlanych. Ale pamiętajcię o ewentualnej zgodzie sąsiada, jeśli jest takowa wymagana przepisami.
  5. Anula75 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anula75 Zarejestrowany: 22.04.2005 Posty: 73
    Cytat Napisał buleczka_77
    Anulka, jeśli nie narusza konstrukcji budynku to wystarczy tylko zgłosznie robót budowlanych. Ale pamiętajcię o ewentualnej zgodzie sąsiada, jeśli jest takowa wymagana przepisami.
    Wielkie dzięki Bułeczka. Myślę że konstrukcji to nie naruszy. A o sąsiadów też nie ma się co martwić wszystko w liniach zabudowy Jeszcze raz dziękuję
    Anula75
  6. pontypendy STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pontypendy Zarejestrowany: 04.02.2005 Posty: 432
    A potem co ? Łebscy murarze mi z tego obrazeczka postawią ? I daszek zrobią ?
    No może masz rację, myślałam, że to będzie bardziej skomplikowane .
    pozdrawiam
  7. buleczka_77 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    buleczka_77 Zarejestrowany: 01.02.2002 Posty: 501
    no u mnie własnie tak robią. Jak chcesz to dam Ci na nich namiar tyle ze musisz ich przenocowac
  8. michal_m ELITA FORUM (min. 1000)
    michal_m Zarejestrowany: 06.09.2005 Posty: 1157
    Cytat Napisał Whisper
    Cytat Napisał michal_m
    Cytat Napisał Whisper
    Cytat Napisał michal_m
    Namiar na lepszą koparkę też mogę podać, chyba CAT lub JCB. koszt 80 zł/h, ale ja jednak do szamba wykorzystam ten Ostrówek. Jak pisałem, gość się sprawdził przy pracach sporo trudniejszych.
    To nie jest kwestia zdolności, tylko możliwości sprzętu.

    OK, nie chcę dyskutować. W razie czego służę drugim namiarem.

    Michał
    Dyskutuj, dyskutuj Tak bym chciał się z kimś pokłócić...

    A na serio - weź kiedys porządną koparkę zamiast Ostrówka i porównaj. Jeśli nie zobaczysz dramatycznej różnicy w tempie prac, to rzeczywiście możesz zostać przy Ostrówku. Bo skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać
    No i od wczoraj mam szambo, zamontowane przy pomocy Ostrówka. Dodam, że operator kumaty i kilka rzeczy podpowiedział. Więc chyba rzeczywiście nie widać różnicy. Oczywiście nie mogę się wypowiadać na temat różnicy w tempie prac, ale jestem zadowolony. Zrobiliśmy następny niewielki krok do przeprowadzki.
  9. buleczka_77 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    buleczka_77 Zarejestrowany: 01.02.2002 Posty: 501
    Ale nam sie cicho zrobiło...
    U mnie budowa śmiga że aż miło popatrzeć, oby jeszcze deszcz wytrzymał jakieś 3-4 dni to już iz daszek będzie na wiatce i samochodzik będzie miał swój domek
    Stolarz zrobił mi też barierki na ganeczku i ...juz niedługo ma być nasza upragniona altanka z grilkiem. Wczoraj właśnie mieliśmy sie już zdecydować co do kształtu, rozmiaru, koloru itd. Oj!!! prawie poszło na noże bo mąż obstawiał 8-kątną ja w kwatraciku. No i poszliśmy na kompromis. Będzie 6-kątna!
    A moze widzieliście jakies fajne w okolicy, albo w jakims ogrodnicznym zeby można było podejrzec jeszcze jakis wzorek?
  10. slawob SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slawob Zarejestrowany: 15.12.2004 Posty: 14
    Co do kopania pod szambo to czasami warto zatrudnić jakiegos fizycznego. Ja zatrudnilem szwagra. Za 80 zl wykopal dol pod 6 m2 szambo w 1 dzien. Obaj bylismy zadowoleni. Jak by co polecam.
  11. ziaba Lider FORUM (min. 2800)
    ziaba Zarejestrowany: 11.10.2003 Posty: 4421
    Ludziska miłe, dajcie znać o ekipie co by ciupaskiem wylała podłogę z kauczuku ( lub inne tworzywo ) o pow. ok 20 m2 w garażu w Raszynie.


    uziabki
  12. moniska SYMPATYK FORUM (min. 10)
    moniska Zarejestrowany: 16.02.2005 Posty: 57
    czy możecie polecić kogoś do wylania fundamentów? baaardzo szybko

    moni
  13. iks_75 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iks_75 Zarejestrowany: 04.11.2005 Posty: 44
    Witam wszystkich,
    sorry, że tak sie wcinam do tematu, ale czy możecie mi napisać czy dojeżdżacie do W-wy i ile wam to zajmuje czasu (w godzinach szczytu czyli dojazd 7-8 i powrót 16-17). Zastanawiam się bardzo poważnie nad zakupem działki w okolicach Robercina/Gołkowa/Głoskowa, ale obawiam się, że dojazd do centrum W-wy zajmować mi będzie ok 1,5h w jedną stronę (samochodem)?. Bardzo was proszę o info. Kiedyś pewnei wybiorę się na "wycieczkę" w tych godzinach, ale może moglibyście mi powiedzieć ile wam czasu zajmuje dojazd?

    Z góry dziękuję.
  14. Tomasz M. ELITA FORUM (min. 1000)
    Tomasz M. Zarejestrowany: 28.08.2003 Posty: 2168
    1-1:15 h spod Zalesia Górnego do Ronda ONZ z zahaczeniem o Ursynów (szkoła). Wyjazd z domu rano ok. 6:50. Powrót 0:45-0:55 h, ale na ogół ruszam z centrum ok. 18:30- 19:30.
  15. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    Nie jezdze w dokladnie takich godzinach jak napisales, ale i tak napisze ile mi to zajmuje. Mieszkam troche dalej. Do Gloskowa (przy kosciele) jade ok 10 min. Kolejne 5 minut zabiera mi przejechanie przez Gloskow i Golkow - do skretu na Jazgarzew. Przejechanie przez Zalesie Dolne i Piaseczno to od 10 do 15 min. Wtedy juz jestem w Mysiadle i do Warszawy sa 3 pasy. 30 min na ten odcinek jak dla mnie to maksimum (od mojego domu do Mysiadla). Z Gloskowa czy Golkowa byloby to z 10 min krocej. A potem to juz zalezy od swiatel tloku itp. W ok. 10 minut dojezdzam do skrzyzowania Pulawskiej z Rzymowskiego. Ja skrecam wtedy z Pulawskiej. Jezdzilem o roznych porach i czasami bylo szybciej ale raczej nie wolniej.
    O powrocie nie moge napisac bo ta droga wracalem po nocy.
    Oprocz Pulawskiej jezdzilem czasami przez Konstancin (bardzo fajna droga tylko troche dluzsza) i Al. Krakowska przez Janki i Raszyn. Wszystko zalezy gdzie do Warszawy chce dojechac.
    Mozna tez omijac Piaseczno jadac np. przez Bobrowiec.
  16. woytek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woytek Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 388
    PKP - ze stacji piaseczno do śródmieścia około 40 minut /niestety częste spóźnienia plus tłoki w tych godzinach/.

    Autobus ekspres Piaseczno ze stacji piaseczno do rotundy liczyłbym w godzinach porannych od 1-1.20. Spowrotem około godziny (np odjazd spod rotundy o 16.20). Jest jeszcze Rojbus i PKS ale dojeżdzają tylko do Wilanowskiej.

    Samochodem przez Bobrowiec -->Zgorzałę --> Puławską około 30-40 min. do centrum ale wyjazd z gołkowa w godzinach 6.30 - 6.45.

    w.
  17. iks_75 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iks_75 Zarejestrowany: 04.11.2005 Posty: 44
    Dzięki za info.
    Kurcze, dziś po kolejnej wizji lokalnej muszę zrezygnować z upatrzonej działki. Trochę mnie to podłamało. A może Wy możecie mi coś polecić? Pliss... Może gdzieś w waszych okolichach jest fajna i w przyzwoitej cenie działeczka? W szczególności interesowałyby mnie miejscowości: Robercin, Wola Gołkowska, też Gołków itp. Zaraz napiszę na innym podforum o tym, ale wydaje mi się, że tu jest wiekszy "ruch". Aha, interowałoby mnie coś koło 1000 m2, najlepiej z mediami lub chociaż z mediami w okolicy. Jeśli możecie pomóc proszę o info na priv, mogę też oddzwonić.
  18. buleczka_77 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    buleczka_77 Zarejestrowany: 01.02.2002 Posty: 501
    A dzwonilas pod numer kotry jest na tablicy w Woli Golkowskiej na ul. Kolonia. To jut prawie Robercin. Tu kolo mnie jest taka duza zolta tablica (wydaje mi sie ze to agencja) i moze sprobuj sie u nich dowiedziec. A jesli zalezy Ci na dzialce w naszej okolicy to proponuje przyjechac na wycieczke w sobote i popytac ludzi na podworkach, w polach, pod sklepem....czy nikt tu dzialki nie sprzedaje. Na 100% cos znajedziesz. Powodzenia Bula.
    W razie czego daj znac. Moge spisac ci ten nr telefonu - widac go ode mnie z okna....ale nie teraz bo jest ciemno
  19. iks_75 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iks_75 Zarejestrowany: 04.11.2005 Posty: 44
    Dzięki. Byliśmy tam dzisiaj, pokręciliśmy się trochę, trochę popytaliśmy, ale jakoś nie dostrzgliśmy tej tablicy, o której wspominasz. 2 lokalizacje działek namierzyliśmy, ale to jeszcze nie to (w jednej brak podziału działki, a w drugiej dość daleko media, ale za to bardzo ładnie). Jest tam trochę ciekawych miejsc tyle tylko, że nie wiemy kto jest właścicielem. Może jutro wyślę tam raz jeszcze męża (ja zostanę, bo z małym dzieckiem to trochę taki wyjazd jest kłopotliwy).
    Może będziemy sąsiadkami???
    pzdr
  20. buleczka_77 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    buleczka_77 Zarejestrowany: 01.02.2002 Posty: 501
    Bylo by milo miec fajna sasiadke.
    Dzis pojde na spacer to spisze ten nr telefonu. A pytalas po ile w naszej okolicy sa dzialki? Ja wiem ze jeden gosc sprzedaje ale podobno drogo. Mam tez tel do Pana ktory jest naszym sasiadem, to znaczy ma dzialke kolo nas ale wybudowal sie gdzies dalej a ta chce sprzedac. Namiary cI wysylam na priva.
    Bulka[/list]
  21. jagodas SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jagodas Zarejestrowany: 27.01.2004 Posty: 14
    Cytat Napisał iks_75
    Dzięki za info.
    Kurcze, dziś po kolejnej wizji lokalnej muszę zrezygnować z upatrzonej działki. Trochę mnie to podłamało. A może Wy możecie mi coś polecić? Pliss... Może gdzieś w waszych okolichach jest fajna i w przyzwoitej cenie działeczka? W szczególności interesowałyby mnie miejscowości: Robercin, Wola Gołkowska, też Gołków itp. Zaraz napiszę na innym podforum o tym, ale wydaje mi się, że tu jest wiekszy "ruch". Aha, interowałoby mnie coś koło 1000 m2, najlepiej z mediami lub chociaż z mediami w okolicy. Jeśli możecie pomóc proszę o info na priv, mogę też oddzwonić.
    Witam

    IKS 75 Jeśli interesuje Cię działka w miejscowości Baszkówka (od pętli autobusu 727 około 800 metrów) słyszałam, że mój sąsiad ma do sprzedania działkę 1000 m. prąd, woda, gaz w drodze, w perspektywie około 5 lat kanalizacja (na dzień dzisiejszy sięga z 100 m za szkołą). Dokładnie ulica Babiego lata odchodzi od Wierzbowej (po prawej stronie).

    Pozdrawiam
    Jagodas
  22. iks_75 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iks_75 Zarejestrowany: 04.11.2005 Posty: 44
    Bułeczka_77, Jagodas - napisałam wam na priv. Dzięki za info.

    Pozdrawiam,
    Aneta
  23. buleczka_77 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    buleczka_77 Zarejestrowany: 01.02.2002 Posty: 501
    Baszkowka. Fajna miejscowosc. Podoba mi sie bardzo. Tez cicha i fajnie polozona. W miare blisko do MZK, apteki, weterynarza, szkoly...Nawet nie wiem czy nie lepsza od Woli.
  24. henryk_baszkowka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    henryk_baszkowka Zarejestrowany: 07.07.2004 Posty: 267
    buleczko
    To ja odpowiem - Baszkowka jest znacznie lepsza do Woli )
    I jeszcze jest sporo dzialek
    Do wyboru, na polu, w sadzie, blizej lasu, blizej szkoly, itp....
  25. buleczka_77 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    buleczka_77 Zarejestrowany: 01.02.2002 Posty: 501
    I tego sie trzymajamy A ja tam wszedzie lubie byle daaaaaaaleeeeeeko od miasta.
    Pozdrawiam wszystkich "WSIOLUBNYCH"
    Bułka
  26. iks_75 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iks_75 Zarejestrowany: 04.11.2005 Posty: 44
    Henryk_Baszkówka, masz może jakieś nr tel do osób, które chcą sprzedać działki? A może jakieś adresy? Czy po prostu lepiej jeździć, szukać tablic, pytać. Na jakich ulicach? Byłam tam tylko raz, więc nie znam tych terenów tak dobrze. Możesz mi coś fajnego polecić???
    Muszę coś kupić! Najważniejsze, jak pisze Buleczka_77, aby było daleko od W-wy i na tyle blisko, aby można tam było dojeżdżać i zarabiać na budowę domu.
    Pozdrawiam wszystkich!

    ps Jeszcze nie kupiłam działki, ale już lubię i Was, i Wasze okolice!
  27. pontypendy STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pontypendy Zarejestrowany: 04.02.2005 Posty: 432
    ps Jeszcze nie kupiłam działki, ale już lubię i Was, i Wasze okolice

    To miłe
  28. martus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martus Zarejestrowany: 09.03.2004 Posty: 55
    Witam,

    mam wielka prosbe o namiary na sprawdzona i niedroga ekipe do ocieplania poddasza. Wiekszosc z Was ma ten etap juz chyba za soba.. zazdroszcze. Moja ekipa zazyczyla sobie 33 pln/m2 a na forum jest sporo ofert po 24-25 pln, ale niestety jak do tej pory natknelam sie glownie na oferty samych wykonawcow, a ja wole kogos sprawdzonego przez Was, inwestorow

    Bede bardzo wdzieczna za namiary
    Serdecznie pozdrawiam
    Marta
  29. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    Ja ocieplalem sam z pomoca tescia, ojca i dwoch kuzynow mojej zony. Ale nie pracujemy komercyjnie
  30. Piotrusiek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrusiek Zarejestrowany: 07.12.2004 Posty: 239
    Mozecie podac jakieś namiary na geodetę? Potrzebuję "na wczoraj" map do celów projektowych, mój geodeta zaczyna odwlekać sprawę, nie podaje terminu odbioru, nie oddzwania z terminem chociaż obiecuje itp. A przy wznawianiu granic działki wiosną wydawał się ok.
    Pzdr
Pokaż wyniki od 1411 do 1440 z 14972