dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Piaseczno i okolice
  1. kalafiorek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalafiorek Zarejestrowany: 28.09.2010 Posty: 190
    Witam,

    Po budowie zostały mi do odsprzedaży:
    garaż blaszak
    4 opakowania styropianu eps 200 Termoorganika Gold 0,036
    osuszacz powietrza

    Do odbioru w Złotokłosie.

    Zainteresowanych sasiadów proszę o wiadomość pryw.
  2. pauliszka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pauliszka Zarejestrowany: 18.06.2007 Posty: 63
    Witam,

    Szukam stolarza, który nie ma polrocznych terminow.
    Czy mozecie kogos polecic?
  3. strzelu STAŁY BYWALEC (min. 300)
    strzelu Zarejestrowany: 05.02.2007 Posty: 317
    Podpisuję się pod poprzednim pytaniem.
    Interesują mnie okolice ulicy Karczunkowskiej w Warszawie, ewentualnie Zgorzała i jej okolice.
    Nie chcę robić mebli na zamówienie i tym podobnych rzeczy. Raczej cięcia desek na nieco większych maszynach niż domowe elektronarzędzia.
    Ktoś korzystał z takich usług w tych okolicach?

    pozdrawiam

    St.
  4. strzelu STAŁY BYWALEC (min. 300)
    strzelu Zarejestrowany: 05.02.2007 Posty: 317
    Hej,

    Ta grupa żyje? Czy żyła 7 lat temu?

    St.
  5. adam_los SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adam_los Zarejestrowany: 10.01.2011 Posty: 89
    Cytat Napisał strzelu
    Podpisuję się pod poprzednim pytaniem.
    Interesują mnie okolice ulicy Karczunkowskiej w Warszawie, ewentualnie Zgorzała i jej okolice.
    Nie chcę robić mebli na zamówienie i tym podobnych rzeczy. Raczej cięcia desek na nieco większych maszynach niż domowe elektronarzędzia.
    Ktoś korzystał z takich usług w tych okolicach?

    pozdrawiam

    St.
    Cześć,

    W Zgorzale był kiedyś stolarz, po lewej stronie prawie pod koniec wsi jadąc w kierunku Nowej Woli. Docinałem belki u niego.
    Jest jeszcze lekko zwariowany stolarz w Mysiadle na Polnej. Charakterystyczny b.wysoki dom jednorodzinny z totemami na ogrodzeniu. Też jakieś drobiazgi mi robił.

    Pozdrawiam,
    Adam
  6. strzelu STAŁY BYWALEC (min. 300)
    strzelu Zarejestrowany: 05.02.2007 Posty: 317
    dzięki, powalczę i może się udam kiedyś do nich jak minie szał świąteczno-noworoczny.
  7. [email protected] SYMPATYK FORUM (min. 10)
    damzawa@op.pl Zarejestrowany: 29.03.2010 Posty: 38
    Witam,
    czy ktoś z forumowiczów mógłby polecić ekipę do wykonania ogrodzenia. Teraz ciężko znaleźć kogoś dobrego.
  8. siódemka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    siódemka Zarejestrowany: 28.09.2010 Posty: 14
    No i zamieszkaliśmy jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia ale mieszka się cudownie i bez tego. Wiosną zostanie do uporządkowania podwórko i zrobienie ogrodzenia. Nie udałoby się to jednak gdyby nie sprawna ekipa i mój cudowny mąż który wszystko zorganizował i dopilnował i dzięki niemu choinka stanęła już w nowym salonie
  9. Sami swoi SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sami swoi Zarejestrowany: 31.12.2012 Posty: 33
    Mam do sprzedania bardzo tanio piękny humus do ogrodu, na podwyższenie terenu. Odbiór w Magdalence. Możliwość załadowania.
  10. kipi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kipi Zarejestrowany: 04.04.2013 Posty: 185
    Sprzedam niedrogo prowizorką elektryczną ze słupem betonowym oraz przewodem napowietrznym - NIEAKTUALNE
  11. pearl3434 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pearl3434 Zarejestrowany: 16.10.2010 Posty: 106
    Witam!Potrzebuję kogoś kto mi położy 1,5 metra kafelków w kuchni między szafkami.Możecie polecić kogoś komu się bedzie chciało te kilka kafli przykleic i zafugowac? Kogoś sprawdzonego.Info na [email protected] Mieszkamy koło Tarczyna.
  12. pearl3434 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pearl3434 Zarejestrowany: 16.10.2010 Posty: 106
    Witam!Potrzebuję kogoś kto mi położy 1,5 metra kafelków w kuchni między szafkami.Możecie polecić kogoś komu się bedzie chciało te kilka kafli przykleic i zafugowac? Kogoś sprawdzonego.Info na [email protected] Mieszkamy koło Tarczyna.
  13. lukkaas WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lukkaas Zarejestrowany: 14.03.2015 Posty: 6
    Witam
    Właśnie rozpoczynam budowę w Henrykowie i chętnie odkupię stemple budowlane, deski szalunkowe
    Proszę też o polecenie solidnej firmy do wykonania przyłącza wodnego

    Pozdrawiam
  14. lubiębudować SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lubiębudować Zarejestrowany: 15.05.2013 Posty: 42
    Cytat Napisał lukkaas
    Witam
    Właśnie rozpoczynam budowę w Henrykowie i chętnie odkupię stemple budowlane, deski szalunkowe
    Proszę też o polecenie solidnej firmy do wykonania przyłącza wodnego

    Pozdrawiam
    spróbuj freytaga z piaseczna (ma stronę w sieci)
    z wykonawcami problemy są zawsze, ten za dużo problemów nie robi.
  15. adam_los SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adam_los Zarejestrowany: 10.01.2011 Posty: 89
    Hej,

    Czy ktoś mógłby polecić mi szklarza do zrobienia dużego lustra?

    Pozdrawiam,
    Adam
  16. kalafiorek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalafiorek Zarejestrowany: 28.09.2010 Posty: 190
    Cytat Napisał adam_los
    Hej,

    Czy ktoś mógłby polecić mi szklarza do zrobienia dużego lustra?

    Pozdrawiam,
    Adam
    Mogę polecić szklarza z Henrykowa z ulicy Mokrej. My akurat zamawialiśmy u niego szyby hartowane, ale pytaliśmy o lustra. Były w rozsądnych cenach, a w warsztacie stały ogromne pocięte tafle. kalafiorek
  17. kalafiorek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalafiorek Zarejestrowany: 28.09.2010 Posty: 190
    Szanowni Sąsiedzi,

    Wciąż pozostały mi 4 opakowania styropianu eps 200 Termoorganika Gold 0,036. Takiego do garażu pod ciężkie auta. Może ktoś byłby zainteresowany? Strasznie to dużo miejsca zajmuje - trzymam w garżu, żeby nie zniszczał
  18. dzabij ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij Zarejestrowany: 22.06.2004 Posty: 2194
    Cytat Napisał kalafiorek
    Mogę polecić szklarza z Henrykowa z ulicy Mokrej. My akurat zamawialiśmy u niego szyby hartowane, ale pytaliśmy o lustra. Były w rozsądnych cenach, a w warsztacie stały ogromne pocięte tafle. kalafiorek
    Również mogę polecić tego Pana, dobrze wykonana robota.
  19. adam_los SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adam_los Zarejestrowany: 10.01.2011 Posty: 89
    Dzabij, Kalafiorek,

    Dzięki za informację. Byłem ciekaw właśnie tego pana, bo w sumie to najbliższy szklarz, a na panu z Piaseczna trochę się przejechałem.

    Pozdrawiam i życzę wesołych Świąt!
  20. lukkaas WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lukkaas Zarejestrowany: 14.03.2015 Posty: 6
    Cytat Napisał lubiębudować
    spróbuj freytaga z piaseczna (ma stronę w sieci)
    z wykonawcami problemy są zawsze, ten za dużo problemów nie robi.
    Dzięki za info
    Cenowo wyszło tak jak z PWiK, gdzie ostatecznie zamówiłem usługę

    Pozdrawiam
  21. adam_los SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adam_los Zarejestrowany: 10.01.2011 Posty: 89
    Dzień dobry,

    Poszukuję fachowca do obłożenia schodów zewnętrznych drewnem. Możecie kogoś polecić?

    Pozdrawiam,
    Adam
  22. agnes55 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agnes55 Zarejestrowany: 25.01.2012 Posty: 18
  23. agnes55 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agnes55 Zarejestrowany: 25.01.2012 Posty: 18
    witam, może komuś zostało po ociepleniu budynku gruntu caparola putzgrund 610 chętnie odkupię. kontakt: 601739408
  24. Halszka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Halszka Zarejestrowany: 30.01.2003 Posty: 172
    Proszę pozwólcie, że zamieszczę to ogłoszenie:
    Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Józefowie
    20 maja o 04:12
    BARDZO PROSZĘ O POMOC!!!!!
    13 MAJA W KONIKU NOWYM (HALINÓW) ZAGINĘŁA SUCZKA.
    RASA MIESZANA, MAŚCI BEŻOWEJ, Z BIAŁYM KRAWATEM,
    9 LAT, ZADBANA, ZDROWA.
    MA NA IMIĘ MELA.
    GDYBY KTOKOLWIEK WIDZIAŁ PSA BARDZO PROSIMY O KONTAKT:
    TEL KOM: 512 425 225
    NA MELĘ CZEKA DWULETNIA DZIEWCZYNKA

    Fotka Meli na: https://pl-pl.facebook.com/schroniskojozefow

    Udostępniajcie.
  25. dzabij ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij Zarejestrowany: 22.06.2004 Posty: 2194
    Mieszkańcy Złotokłosu, Henrykowa - czy ktoś z Was próbował w ostatnim czasie oficjalnie zbudować przydomową oczyszczalnię ścieków ? Kanaliza oddala się coraz bardziej, wywóz tańszy nie będzie. Ja mam w "kwitach" z gminy że jedynie szambo szczelne, ale to rok 2007, zastanawiam się czy może ostatnio coś się nie zmieniło.
  26. kalafiorek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalafiorek Zarejestrowany: 28.09.2010 Posty: 190
    Mam do sprzedania 3 skrzynki i rozdzielnię potrzebną do podłączenia prądu budowlanego. Wystarczy zainstalować licznik i można korzystać z 2 gniazd 220v i 1 siły. W komplecie drewniany słup i kilkanaście metrów kabla do podłączenia do linii. Odbiór tylko osobisty w Złotokłosie pod Piasecznem, chyba że odbierający rezygnuje ze słupa - resztę mogę bez problemu spakować i wysłać.
    Może ktoś rozpoczyna właśnie budowę i będzie jak znalazł

    Pozdrawiam Sąsiadów. kalafiorek
  27. Rob74 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rob74 Zarejestrowany: 20.02.2008 Posty: 4
    Cytat Napisał dzabij
    Mieszkańcy Złotokłosu, Henrykowa - czy ktoś z Was próbował w ostatnim czasie oficjalnie zbudować przydomową oczyszczalnię ścieków ? Kanaliza oddala się coraz bardziej, wywóz tańszy nie będzie. Ja mam w "kwitach" z gminy że jedynie szambo szczelne, ale to rok 2007, zastanawiam się czy może ostatnio coś się nie zmieniło.
    Witam szanownych forumowiczów serdecznie. Jestem na etapie szeroko pojętego planowania budowy domu w Marylce k.Złotokłosu. Warunki określone np. w MPZP dla gminy Tarczyn określają system kanalizacji miejscowej przydomowych oczyszczalni ścieków oraz szczelnych zbiorników na nieczystości szczelne. Być może u Ciebie będzie podobnie. Porażka to stopień świadomości urzędników w UG Tarczyn w aspekcie dofinansowania budowy oczyszczalni w ramach funduszu wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki. W kwietniu gdy chodziłem koło tego tematu - to wszyscy robili wielkie oczy o co mi chodzi, dopiero jak przetłumaczyłem im skrót JST - czyli jednostki samorządu terytorialnego to zwrócili na to uwagę. W roku 2015 właśnie JST mogły zbierać wnioski i starać się o dotację, w kwietniu byłem "only one" interesant, który się o to zwrócił. Nie może być inaczej - skoro na stronie gminy nie było żadnej informacji w tym temacie, potem dopiero się podobno coś ruszyło. Temat dla mnie był ważny - ja mam wysoko wodę gruntową, przy moim metrażu działki wchodzi tylko w rachubę oczyszczalnia biologiczna - a to już około 12k. "pod klucz", zatem zwrot około 4000 PLN był warty zachodu w mojej ocenie. Swoją drogą ile kosztuje rocznie w naszych okolicach wywóz szamba ? - rodzina 4 osobowa. Pozdrawiam.
  28. dzabij ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij Zarejestrowany: 22.06.2004 Posty: 2194
    Cytat Napisał Rob74
    Witam szanownych forumowiczów serdecznie. Jestem na etapie szeroko pojętego planowania budowy domu w Marylce k.Złotokłosu. Warunki określone np. w MPZP dla gminy Tarczyn określają system kanalizacji miejscowej przydomowych oczyszczalni ścieków oraz szczelnych zbiorników na nieczystości szczelne. Być może u Ciebie będzie podobnie. Porażka to stopień świadomości urzędników w UG Tarczyn w aspekcie dofinansowania budowy oczyszczalni w ramach funduszu wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki. W kwietniu gdy chodziłem koło tego tematu - to wszyscy robili wielkie oczy o co mi chodzi, dopiero jak przetłumaczyłem im skrót JST - czyli jednostki samorządu terytorialnego to zwrócili na to uwagę. W roku 2015 właśnie JST mogły zbierać wnioski i starać się o dotację, w kwietniu byłem "only one" interesant, który się o to zwrócił. Nie może być inaczej - skoro na stronie gminy nie było żadnej informacji w tym temacie, potem dopiero się podobno coś ruszyło. Temat dla mnie był ważny - ja mam wysoko wodę gruntową, przy moim metrażu działki wchodzi tylko w rachubę oczyszczalnia biologiczna - a to już około 12k. "pod klucz", zatem zwrot około 4000 PLN był warty zachodu w mojej ocenie. Swoją drogą ile kosztuje rocznie w naszych okolicach wywóz szamba ? - rodzina 4 osobowa. Pozdrawiam.
    A no właśnie, gmina Tarczyn, inne warunki. Nie wiem czy w całej, ale w gminie Piaseczno dopuszczony jest jedynie zbiornik szczelny do momentu wybudowania kanalizacji sanitarnej. Duża część gminy jest już skanalizowana, natomiast na terenach ekstensywnych takich jak Złotokłos czy Henryków, kanalizacja nie do końca spełnia zakładane kryteria ekonomiczne -> 120 mieszkańców z kilometra -> być może nie powstanie nigdy. Najgorszy jest brak konkretnej decyzji, takie zamydlanie oczu, zresztą gminie takie mydlenie oczu jest trochę na rękę (np. potencjalna kanalizacja to świetny argument aby nie kłaść nakładek asfaltowych na drogi).

    Wywóz to jakieś 200-250 PLN za 10m3, raz na miesiąc = 2500 - 3000 PLN rocznie.

    Ścieki odprowadzane kanalizacją to 8,91 PLN m3 = 1100 PLN rocznie.
  29. Rob74 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rob74 Zarejestrowany: 20.02.2008 Posty: 4
    Dzabij - szczerze powiedziawszy słabo to wygląda, z drugiej zaś strony myślę, że na terenie Złotokłosu czy Henrykowa jakieś POŚ-ki na pewno są zainstalowane. Wg. mnie musisz konkretnie uderzyć do gminy, podstawą pracy urzędu to kwit/opinia/decyzja, na tzw. "gębę" nic nie uzgodnisz, zawsze się w razie czego się wycofają. Ja cały czas biję się z myślami odnośnie instalacji POŚ, po prostu przez kilka najbliższych lat dom będzie użytkowany w weekendy i urlopy.
  30. Rob74 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rob74 Zarejestrowany: 20.02.2008 Posty: 4
    Właśnie zajrzałem ma stronę funduszu, wygląda na to że są środki na dofinansowanie, od 29.07 dla osób fizycznych z terenu naszego województwa, w ramach programu na 2015 można składać wnioski o dofinansowanie POŚ.
    http://www.wfosigw.pl/strefa-benefic...osoby-fizyczne
    Ważne niestety są zapisy regulaminu - pkt. 5.4.2 Warunki dofinansowania, ppkt 5 - Nie dopuszcza się budowy drenaży rozsączających i studni chłonnych w nasypach ziemnych w tzw. kopcach - ten ppkt sprawia, że inwestorzy chcący założyć POŚ biologiczną a występuje na działce wysoki poziomem wód gruntowych mogą mieć problem.
    Pozdrawiam.

    Cytat Napisał dzabij
    A no właśnie, gmina Tarczyn, inne warunki. Nie wiem czy w całej, ale w gminie Piaseczno dopuszczony jest jedynie zbiornik szczelny do momentu wybudowania kanalizacji sanitarnej. Duża część gminy jest już skanalizowana, natomiast na terenach ekstensywnych takich jak Złotokłos czy Henryków, kanalizacja nie do końca spełnia zakładane kryteria ekonomiczne -> 120 mieszkańców z kilometra -> być może nie powstanie nigdy. Najgorszy jest brak konkretnej decyzji, takie zamydlanie oczu, zresztą gminie takie mydlenie oczu jest trochę na rękę (np. potencjalna kanalizacja to świetny argument aby nie kłaść nakładek asfaltowych na drogi).

    Wywóz to jakieś 200-250 PLN za 10m3, raz na miesiąc = 2500 - 3000 PLN rocznie.

    Ścieki odprowadzane kanalizacją to 8,91 PLN m3 = 1100 PLN rocznie.
Pokaż wyniki od 14881 do 14910 z 14972