dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Piaseczno i okolice
  1. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Tak dla wprawy drążę temat wnoszenia opłaty skarbowej po nowemu. Znalazłam coś takiego:

    ROZPORZĄDZENIE
    MINISTRA FINANSÓW
    z dnia 21 grudnia 2006 r.
    w sprawie dokumentowania zapłaty opłaty skarbowej
    oraz trybu jej zwrotu
    (tekst ujednolicony opracowany na podstawie Dz. U. Nr 246, poz. 1804)


    § 3. 1. Składający wniosek lub pełnomocnictwo albo dokonujący zgłoszenia zobowiązany jest
    załączyć dowód zapłaty należnej opłaty skarbowej. Dowód ten pozostawia się w aktach sprawy,
    z zastrzeżeniem ust. 2.
    2. Na żądanie podmiotu, który dokonał zapłaty opłaty skarbowej, dowód zapłaty może
    zostać zwrócony, po uprzednim dokonaniu na jego odwrocie adnotacji
    określającej przedmiot
    opłaty skarbowej, kwotę uiszczonej opłaty, datę dokonania zgłoszenia albo złożenia wniosku lub
    pełnomocnictwa, potwierdzonej pieczęcią urzędową oraz podpisem osoby dokonującej adnotacji
    z podaniem imienia, nazwiska i stanowiska służbowego. Adnotacja taka powinna być dokonana
    także na wniosku
    , zgłoszeniu lub pełnomocnictwie, z zastrzeżeniem, że zamiast daty dokonania
    zgłoszenia albo złożenia wniosku lub pełnomocnictwa należy określić datę wpłaty i numer
    pokwitowania lub numer rachunku bankowego, na który wpłaty dokonano.
  2. michal_m ELITA FORUM (min. 1000)
    michal_m Zarejestrowany: 06.09.2005 Posty: 1157
    Cytat Napisał jewrioszka
    A co jest jak studnia jest głębsza niż 30 m.
    Kto sprawdzi jaka jest głębokość?
    Nikt nie potrafił mi odpowiedziec na pytanie.
    Kiedyś była o tym dyskusja na forum, ale nie pamiętam dokładnie. Zdaje się, że kiedyś komuś zmierzyli głębokość, bo polecali montowanie koszyka w rurze osłonowej, który by nie przepuszczał sondy.
  3. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi.

    Jewrioszka a jak rozliczasz się z tym sąsiadem?
    Czy taki podlicznik gdzieś się zgłasza czy to tylko Twoja umowa z sąsiadem.?

    Ja też mam miłą i uczynną sąsiadkę.


    Michał
    Jeśli chodzi o studnie to muszę poszukać coś o tym sitku-filtrze.
    Podobno na moich terenach woda jest głęboko i jeżeli muszę to gdzieś zgłosić i jeszcze płacić za tą wodę ( z własnej studni) , to nie wiem czy się opłaca wiercić.?

    Pozdrawiam
    Betsi
  4. tomki 4 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomki 4 Zarejestrowany: 29.12.2006 Posty: 158
    Widzę, że wszyscy coś załatwiają, posuwają sie do przodu z paracami budowlanymi Fakt, że pogoda bardzo sprzyja
    My utkneliśmy przy adaptacji projektu Nie możemy się zdecydować nad wielkościami okien.
    Napiszcie czy raczej powiększaliście czy zmniejszaliście okna?

    pozdrawiam

    tomki
  5. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    Tomki

    Przy adaptacji projektu pozmieniałam prawie wszystkie okna na parterze i poddaszu.
    łazienka: zmniejszone z 160cm na 120cm ( nie dzielone)
    kuchnia: jw.
    gabinet: było 120+90 - zmaina: dołożone okno balkonowe 90cm ( wyjście na taras) + 90cm normalne
    salon: skrócone ( były do samej podłogi) teraz będą 50cm nad podłogą.
    poddasze ( okna dachowe): zamiast 118x78 dałam część okien 140x78

    Szczerze mówiąc dopasowywałam okna do ustawienia sprzętętów w kuchni i łazience ( przesuwanie okien na lini ściany ) - też ważne, bo później okazuje sie, że nie zmieści ci się jakaś szafka bo zabraknie 10cm.

    Pozdrawiam
    Betsi
  6. groblus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    groblus Zarejestrowany: 26.10.2005 Posty: 80
    Czytajac to forum co jakis czas trafiam na swoich potencjalnych sasiadow. Pomyslalem ze moze fajnie byloby naniesc na mape przyszle i obecne lokalizacje forumowiczow. Znalazlem serwis pozwalajacy zaznaczac punkty na mapach satelitarnych z googla.
    Jesli ktos pozwoli mi na to zebym umiescil go na tej mapie to prosze o jakis kontakt (moze byc PM, moze byc gg 854490).
    Rzuccie okiem na strone:
    http://www.wayfaring.com/maps/show/29094
  7. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Jewrioszka a jak rozliczasz się z tym sąsiadem?
    Czy taki podlicznik gdzieś się zgłasza czy to tylko Twoja umowa z sąsiadem.?
    Jest to typowa umowa grzecznościowa, a rozliczam sie z nim na podstawie wskazań licznika i obowiązujących stawek.
  8. pilot_pirx SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pilot_pirx Zarejestrowany: 11.01.2007 Posty: 43
    Witam serdecznie

    To moje pierwsze i nieśmiałe kroki na forum. W tym roku planujemy rozpocząć budowę domu w okolicach Piaseczna (Żabieniec), no i na początek chcemy zrobić badanie geotechniczne gruntu, i sprawdzić poziom wody, bo Jeziorka blisko i 2 lata temu była powódź aż miło Może ktoś z was ma namiary na dobrego fachowca od badań geotechnicznych?
    Będę wdzięczna za wszelkie wiadomości
  9. bipop FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bipop Zarejestrowany: 30.09.2006 Posty: 124
    Cytat Napisał pilot_pirx
    Witam serdecznie

    To moje pierwsze i nieśmiałe kroki na forum. W tym roku planujemy rozpocząć budowę domu w okolicach Piaseczna (Żabieniec), no i na początek chcemy zrobić badanie geotechniczne gruntu, i sprawdzić poziom wody, bo Jeziorka blisko i 2 lata temu była powódź aż miło Może ktoś z was ma namiary na dobrego fachowca od badań geotechnicznych?
    Będę wdzięczna za wszelkie wiadomości
    badanie to pewnie z 1000zł???

    proponuję świderek do wiercenia słupków (60zł), stoper i własną analizę
  10. pilot_pirx SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pilot_pirx Zarejestrowany: 11.01.2007 Posty: 43
    Dzięki, ale chyba jednak skorzystam z fachowca. Z tego co się orientowałam, to może być od 800 do 1400, więc nie mało, ale z drugiej strony w całym koszcie domu to kropla. Może przesadzam, ale wydaje mi się, że to dość istotna rzecz do zrobienia, szczególnie w moim przypadku - rzeczka blisko, prawdopodobnie wysoki poziom wód, może glina... Sama nie wiem.
    A jakby tak, krótką sondę: kto robił badania geotechniczne przed zaczęciem budowy?
  11. bipop FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bipop Zarejestrowany: 30.09.2006 Posty: 124
    Cytat Napisał pilot_pirx
    Dzięki, ale chyba jednak skorzystam z fachowca. Z tego co się orientowałam, to może być od 800 do 1400, więc nie mało, ale z drugiej strony w całym koszcie domu to kropla. Może przesadzam, ale wydaje mi się, że to dość istotna rzecz do zrobienia, szczególnie w moim przypadku - rzeczka blisko, prawdopodobnie wysoki poziom wód, może glina... Sama nie wiem.
    A jakby tak, krótką sondę: kto robił badania geotechniczne przed zaczęciem budowy?
    Twoj wybór

    nie mniej ja sam wywierciłem 2 otworki i czarne na białym wyszło ze
    do 1,5 m piach a potem glina, poziom wody pływajacej na glinie - 1,2m

    i wszystko jasne. Fundamenty wchodza na metr w ziemię wiec dla bezpieczeństwa dom z fundamentami podnoszę o ok 30cm i obsypuje 30 cm ziemią aby nie było "przemarzania" i "wysadzenia"

    a podniesienie domu i obsypanie dobrze mu zrobi bo zagospodaruję zebrany humus i jak zrobią drogę to dom nie opuści się w stosunku do drogi
  12. Meb STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Meb Zarejestrowany: 19.01.2006 Posty: 409
    Cześć pilot_pirx

    Ja robiłem badania, nie mam przy sobie namiarów ale wieczorem zerknę na pieczątkę gościa co mi robił. Na początku też chciałem zrezygnowac z badania bo w ofertach na ogół trafiałem na koszty rzędu 1200 a nawet więcej zł. Miałem lekki skos a obok działka stała cała w wodzie i postanowiłem jednak za radą adaptującego projekt zrobić odwierty. Znalazłem rzetelnego gościa i z tego co pamietam za 2 odwierty i dokumentacje zapłaciłem 900 zł (maj 06).

    Sprawdziłem w zestawieniach zapłaciłem 600+Vat = 732 zł

    Podeślę ci na Priva wieczorem namiary.
  13. pilot_pirx SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pilot_pirx Zarejestrowany: 11.01.2007 Posty: 43
    Cytat Napisał Meb
    Cześć pilot_pirx

    Ja robiłem badania, nie mam przy sobie namiarów ale wieczorem zerknę na pieczątkę gościa co mi robił. Na początku też chciałem zrezygnowac z badania bo w ofertach na ogół trafiałem na koszty rzędu 1200 a nawet więcej zł. Miałem lekki skos a obok działka stała cała w wodzie i postanowiłem jednak za radą adaptującego projekt zrobić odwierty. Znalazłem rzetelnego gościa i z tego co pamietam za 2 odwierty i dokumentacje zapłaciłem 900 zł (maj 06).

    Sprawdziłem w zestawieniach zapłaciłem 600+Vat = 732 zł

    Podeślę ci na Priva wieczorem namiary.
    Będę bardzo wdzięczna
  14. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    Badania geotechniczne gruntu wykonuje Geoservice tel.466-44-63 ,609-625-131
  15. groblus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    groblus Zarejestrowany: 26.10.2005 Posty: 80
    Cytat Napisał pilot_pirx
    Będę bardzo wdzięczna
    Czesc Pilocie!
    HA - jestes kolejna kobieta na forum z meskim nickiem - bedzie trzeba zapamietac
    Pozdrawiam
  16. pilot_pirx SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pilot_pirx Zarejestrowany: 11.01.2007 Posty: 43
    Cytat Napisał groblus
    Cytat Napisał pilot_pirx
    Będę bardzo wdzięczna
    Czesc Pilocie!
    HA - jestes kolejna kobieta na forum z meskim nickiem - bedzie trzeba zapamietac
    Pozdrawiam
    groblus Dzięki za powitanie Czasem pewnie będę się tu pojawiać w męskiej wersji (czytaj: będzie się pojawiał mój mąż)

    speek dzięki za namiary
  17. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    To moje pierwsze i nieśmiałe kroki na forum. W tym roku planujemy rozpocząć budowę domu w okolicach Piaseczna (Żabieniec), no i na początek chcemy zrobić badanie geotechniczne gruntu, i sprawdzić poziom wody, bo Jeziorka blisko i 2 lata temu była powódź aż miło Może ktoś z was ma namiary na dobrego fachowca od badań geotechnicznych?
    Będę wdzięczna za wszelkie wiadomości
    Namiary na priv.
    Obydwaj u mnie robili i jestem zadowolony.
  18. bipop FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bipop Zarejestrowany: 30.09.2006 Posty: 124
    prosiłbym o szybką pomoc - namiary na tani lecz dobry beton na ławy czyli ten B-mocniejszy

    Już mam namiar za 208 brutto

    Czy ktoś z forumowiczów ma w zanadrzu jakas atrakcyjniejszą propozycję?

    [email protected]
  19. WojtekB19 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    WojtekB19 Zarejestrowany: 04.01.2007 Posty: 2
    Cześć

    Włączam się na forum po raz pierwszy.
    Dwa słowa o sobie.
    Po długiej i cięzkiej przeprawie uzyskałem pozwolenie na budowę. Będę budował mały dom w Kuleszówce. To jest taka nie istniejaca wieś między Antoninowem a Wola Gołkowską.

    Z samego pozwolenia na budowę dom nie powstanie.
    Czy ktoś z forumowiczów mógłby podać namiary na kierownika budowy i na ekipę do wybudowania stanu surowego?
  20. tomki 4 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomki 4 Zarejestrowany: 29.12.2006 Posty: 158
    Pilot_pirx, WojtekB19,

    witam na forum i życzę powodzenia

    tomki4
  21. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    A tak w ogóle Pirx ( płci obojga) i Wojtek to witojcie
  22. johan FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    johan Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 158
    ja również witam Wojtka i Pirxa i życzę powodzenia przy realizacji Waszych planów.

    Dla Pirxa namiary poszły na priv.
  23. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Pilot_pirx test powitalny, wypadł pomyślnie. Również witam na forum.
    Będę budował mały dom w Kuleszówce. To jest taka nie istniejaca wieś między Antoninowem a Wola Gołkowską
    WojtekB19, wiesz jeżdzimy do Głoskowa przez Łazy, Antoninów i Wolę Gołkowską, ale nie przyuważyłam Kuleszówki. Muszę się bardziej starać.
    Gratuluję wejścia, pierwsze wejście i od razu z pozwoleniem na budowę. Ja, zanim je dostanę chyba do reszty osiwieję.

    Ale, uwaga, uwaga - mam w końcu mapę do celów projektowych. Zamówiłam 6 listopada 2006 r. Ponad dwa miechy! KTO DA WIĘCEJ?
  24. johan FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    johan Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 158
    ja czekałem trzy miesiące, bo "po znajomości".

    Czyżby rekord?
  25. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    !!??
    nie sądziłam, że można dłużej...
  26. pilot_pirx SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pilot_pirx Zarejestrowany: 11.01.2007 Posty: 43
    Dziękuję wszystkim za serdeczne powitanie . My na samym początku drogi przez mękę, a pozwolenie to jeszcze pieśń przyszłości, tym bardziej, że jak się okazało musimy wystąpić o warunki zabudowy bo nie ma. Kawałek Żabieńca ma, a u nas akurat nie, ot problem. Chcielibyśmy zacząć na przełomie lata i jesieni, ale im dłużej czytam różne tematy na forum, tym bardziej dochodzę do wniosku, że mamy już strasznie mało czasu na zorganizowanie wszystkiego! No nic, trzeba mieć nadzieję. A tak wogóle to jakie macie do tej pory doświadczenia z gminą jeśłi chodzi o papierki? Ręce opadają czy da się przeżyć?
  27. komarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    komarek Zarejestrowany: 31.08.2006 Posty: 779
    Cytat Napisał johan
    ja czekałem trzy miesiące, bo "po znajomości".

    Czyżby rekord?
    Trzy miesiące to chyba normalnie. Ale najwazniejsze, że masz bo ja dopiero zamierzam się starać.
  28. tomki 4 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomki 4 Zarejestrowany: 29.12.2006 Posty: 158
    Betsi2006

    Dopiero teraz doczytałam sie o oknach

    Także próbuję dopasować okna do sprzętów, tylko do końca jeszcze nie wiem jak będę urządzać. Nie potrafię tak na papierze rozrysować, ja muszę zobaczyć pomieszczenie i wtedy wiem co z tym zrobić ... A pomieszczeń jeszcze brak
    Mam jeszcze tylko ten weekend (albo aż) na decyzje.
  29. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    Przyłączam się do powitań nowych formowiczów.
    życzę wszystkim powodzenia w załatwianiu papierków, pozwoleń i innych.

    Na całe szczęsie mam to już za sobą a mój dom jest w stanie surowym otwartym z dachem pięknie położonym.
    Jesli chodzi o to załatwianie powzwolenia to myślę, że jak ktoś jest obrotny
    ( i ma trochę zcasu aby pomęczyć pracowników urzędów) to załatwi sprawę szybko max. 3 tyg do 1 mieś.

    Na mapki do celów geodezyjnych/projektowych czekałam 3 tygodnie ( ale często dzwoniłam, żeby się przypomnieć), więc nie pobiję Waszych rekordów.

    Tomki4

    Wiem, że nie łatwo zaplanować coś czego jeszcze nie ma, ale może chociaż tak z grubsza. Musisz rozrysować sobie pomieszczenia ( kuchnia. łazienka)
    w większej skali niż masz na projekcie-najlepiej na kartce w kratkę i rysować, rysować i jeszcze raz rysować różne opcje ustawienia sprzętów ( z zachowaniem skali tych sprzętów i odległości ) Np. zakładasz że nie chcesz mieć toalety na przeciwko okna lub chcesz mieć wannę pod oknem itp.
    Ja osobiście taką zabawę bardzo lubię ( zawsze chciałam być architektem ).
    Jest czasochłonna ale mi sprawia farjdę.
    To prawda, że najlepiej jest patrzeć na całość jak stoją już ściany, ale z grubsza trzeba mieć koncepcję - bo okna!

    Pozdrawiam
    Betsi
  30. WojtekB19 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    WojtekB19 Zarejestrowany: 04.01.2007 Posty: 2
    Dziękuję za miłe powitanie na formu.

    Jesli chodzi o załatwienie pozwolenia na budowę, to mam najgorsze doświadczenia pod słońcem. Wynika z nich co następuje.

    1. Upewnić się, czy architekt, którego się wynajmuje załatwiał już pozwolenia w Waszym starostwie.
    2. Przejrzeć wypwiedzi formumowiczów aby upewnić się jakie dokumenty nalezy przygotować. Lista dokumentów wymienina na wniosku o pozwolenie na budowę jest niekompletna.
    3. Nalezy zarezerwować sobie dużo czasu na odwiedzanie starostwa i innych urzedów oraz dzwonienie do nich.
    4. Oddając dokumenty uzyskać potwierdzenie ich zgłoszenia. Moje się zapodziały i poszukiwania trały 4 miesiące.
    5. Zachowac dystans do wszystkich zdarzeń. Ja nie osiwiałem tylko dlatego, że nie mam włosów.

    podrowienia
Pokaż wyniki od 2971 do 3000 z 14972