dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Piaseczno i okolice
  1. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Wiem, że nie łatwo zaplanować coś czego jeszcze nie ma
    Dziewczyny może na tej stronce znajdziecie cos dla siebie?

    http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=68
  2. tomki 4 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomki 4 Zarejestrowany: 29.12.2006 Posty: 158
    Dzięki Jewrioszka,

    zaraz sie pobawię ...
  3. bipop FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bipop Zarejestrowany: 30.09.2006 Posty: 124
    Cytat Napisał jewrioszka
    Wiem, że nie łatwo zaplanować coś czego jeszcze nie ma
    Dziewczyny może na tej stronce znajdziecie cos dla siebie?

    http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=68
    No to teraz dałeś, jak moja małżonka znajdzie ten wpis i stronę to komputer w domu będę miał przez miesiąc zajęty
  4. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    Jewrioszka

    Bardzo dziękuję za tę stonę, nie wiedziałam że takie coś jest bezpłatne.
    Kiedy chciałam kupić sobie taki program w Makro to kosztował ok 100 zł. i nie kupiłam.

    Spróbuję ściągnąć go w domu bo w pracy nie mam tego wszystkiego co jest wymagane ( software).
    Ale będę miała zajęcie na weekend

    Co prawda u mnie prawie wszystko ustalone ale może zmienię coś w kuchni
    ( oby nie za dużo bo kanalizacja już rozłożona)


    A tak odnośnie planowania wnętrz.
    Czy macie może jakąś firmę od zabudowy kuchennej - nie te najdroższe ale i nie Pana Kazia co zrobi każdą szafkę.

    Pozdrawiam
    Betsi
  5. komarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    komarek Zarejestrowany: 31.08.2006 Posty: 779
    Powiedzcie mi moi drodzy doradcy jaki wypis z księgi wieczystej potrzebny jest do kredytu. Przypomnę, że kupujemy działkę z podziału: czy wystarczy aktualny wypis bez podziału, czy właściciele muszą zrobić jakieś zmiany. Niby na decyzji podziałowej jest wszystko wymienione, ale nie wiem.
  6. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    No to teraz dałeś, jak moja małżonka znajdzie ten wpis i stronę to komputer w domu będę miał przez miesiąc zajęty
    Tak mi przykro
  7. groblus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    groblus Zarejestrowany: 26.10.2005 Posty: 80
    komarek - sporo zalezy od banku i czlowieka ktory bedzie analizowal twoj wniosek, znajmoej przytrafila sie taki problem - dom wielorodzinny (taka niby-kamienica z lat 50') mial jedna ksiege wieczysta ale kazde mieszkanie bylo w niej wyodrebnione i mialo innego wlasciciela - niestety bank odmowil zabezpieczenia sie na takiej hipotece (byl to konkretnie multibank, co ciekawsze jakies inne mieszkania juz byly na kredyt kupione i inne banki daly sie rade jakos zabezpieczyc). Zatem im czystsza jest sprawa (mniej tlumaczenia bankierowi) to tym lepiej, bo dla ciebie jest oczywiste ze to bedzie twoja ziemia i chcesz tam wybudowac dom, ale analityk rozpatrujacy twoj wniosek spojrzy na to chlodnym okiem doszukujac sie ewentualnych uchybień. Moja rada - spytaj w banku w ktorym masz zamiar wziac kredyt czy to im wystarczy.
  8. komarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    komarek Zarejestrowany: 31.08.2006 Posty: 779
    Dzięki za radę. Muszę sie szybko tego dowiedzieć żeby później mieć mniej bieganiny.
    Dziś właściciele złożyli papiery podziałowe w składnicy gdzie mają nanieść zmiany, udało się też od razu złozyć wniosek o mapki ale niestety ma to potrwać 2 tyg. No chyba, że panie zrobią to szybciej. Marzenia ściętej głowy!!!
  9. Mani FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mani Zarejestrowany: 12.01.2007 Posty: 221
    Witam,
    My też budujemy w okolicach Piaseczna.
    Poszukuję dobrego kierownika budowy, sprawa
    jest o tyle utrudniona że domek ma być z bali.
    Jeśli ktoś może dać jakiś namiar, będziemy wdzięczni.

    ola i mani
  10. michal_m ELITA FORUM (min. 1000)
    michal_m Zarejestrowany: 06.09.2005 Posty: 1157
    Cytat Napisał Betsi2006
    A tak odnośnie planowania wnętrz.
    Czy macie może jakąś firmę od zabudowy kuchennej - nie te najdroższe ale i nie Pana Kazia co zrobi każdą szafkę.

    Pozdrawiam
    Betsi
    Betsi, znowu mogę służyc namiarkiem. Firma z Częstochowy, nam robili już dwie kuchnie, w Warszawie są regularnie.
  11. Zazdrośnica ELITA FORUM (min. 1000)
    Zazdrośnica Zarejestrowany: 16.08.2006 Posty: 1582
    Cytat Napisał komarek
    Powiedzcie mi moi drodzy doradcy jaki wypis z księgi wieczystej potrzebny jest do kredytu. Przypomnę, że kupujemy działkę z podziału: czy wystarczy aktualny wypis bez podziału, czy właściciele muszą zrobić jakieś zmiany. Niby na decyzji podziałowej jest wszystko wymienione, ale nie wiem.
    wypis z ksiegi roz. 3 i 4 tam gdzie widnieje zapis o hipotece, ja dałam od I rozdzaiłu bo tam byl zapis o rozdzielności między braćmi, i ten wypis nie może być starszy niż 1 miesiąc od daty złożenia do banku

    przy wypisie podziałowym bez ostatecznej decyzji musi być mapa od geodety i zgoda na piśmie od gminy na podział
  12. aneczka1 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aneczka1 Zarejestrowany: 21.11.2004 Posty: 13
    wprowadziłam sie do nowego domku 16 wrzesnia 2006. Domek jest w Tomicach na lini Piaseczno-Góra Kalwaria. Dłuuuugo szukalam piasku białego drobniutenkiego do tynków (ostatnia warstwa gladziutka i bialuska). Sciagnelam go za duzo, bo koszty transportu z kopalni malej ilosci mnie zalamaly, wiec kupilam wiecej, moze ktos jest na etapie tynkow wewnetrznych - szlichta gladz i potrzebuje takiego piasku kwarcowego bialego frakcja 0,2mm drobniusi. polecam Tomice za Baniocha. Tel. 501 511 719
  13. Zazdrośnica ELITA FORUM (min. 1000)
    Zazdrośnica Zarejestrowany: 16.08.2006 Posty: 1582
    Aneczka witaj napisz kontakt do tego piasku z kopalni, może jak bedziemy wykańczali to weźmiemy dużo i się nam przyda
  14. pilot_pirx SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pilot_pirx Zarejestrowany: 11.01.2007 Posty: 43
    komarek ja też na etapie podziału dopiero, a nawet bardziej zapóźniona w stosunku do Ciebie bo nic nie złożone. A kiedy planujesz rozpoczęcie budowy, jeśli można wiedzieć. My myśleliśmy o jesieni i zastanawiam się czy się ze wszsytkim wyrobimy

    jewrioszka dzięki za namiar na programik, też się pobawię, a co! choć mąż juz mi grozi, że założy blokadę na kompa, obejmującą wszelkie strony budowlane, bo zamiast pracować to siedzę w necie, a potem po nocach kończę to co muszę zrobić. A najlepsze jest to, że jeszcze nic nie mam, a potrafię spędzić godziny oglądając kafelki Traf tu za kobietą

    aneczka ja też bardzo poproszę o namiary na kopalnię, gromadzę bazę danych
  15. pilot_pirx SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pilot_pirx Zarejestrowany: 11.01.2007 Posty: 43
    mani niestety kierownika budowy nie mogę Ci polecić, ale wiem gdzie stoi taki domek z bali w okolicach Piaseczna (no może troszkę dalszych okolicach) Więc można ewentualnie spytać kto im robił i czy zadowoleni. Taki domek stoi w Dobieszy po prawej stronie (wjeżdżając od strony Piaseczna) na początku prawie, kryty strzechą jeśli się nie mylę.
  16. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771

    Mani

    Z tego co pamiętam to po drodze pomiędzy Wolą Prażmowską i Ustanowem ( chyba w Uwielinach Szlacheckich) jest stala ekspozycja domów z bala.
    Może ktos z tej firmy prywatnie lub służbowo może wam pomóc?
  17. Zazdrośnica ELITA FORUM (min. 1000)
    Zazdrośnica Zarejestrowany: 16.08.2006 Posty: 1582
    Jest firma która stawia takie domy w Zalesiu Górnym ma siedzibę, byłam w tych domach w środku dzięki uprzejmości panów układających kostkę, rewelacja, wykończenia dopracowane i wymuskane, bajka, ale nie stać mnie na taki koszt wtedy ok. 400-500 tyś za średniaczka, nie wiem gdzie mam fona :/ ale wpisz domy z bali Zalesie Górne
  18. taje FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    taje Zarejestrowany: 25.10.2005 Posty: 272
    Kochani!

    Pomóżcie kobiecie w desperacji. Planujemy rozbudowę domu w Zalesiu Górnym. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że umówiona ekipa wystawiła nas do wiatru - znalazła sobie inną robotę! Jestem bliska załamania - pilnie poszukuję sprawdzonej firmy/ekipy do rozbudowy (najchętniej od kwietnia ale może być i później). Powierzchnia rozbudowy ok. 40 m. kw, dom parterowy więc tylko jedna kondygnacja. Czy ktoś ma namiary na jakąś firme/ekipę, która nie ma jeszcze zapełnionego kalendarza na ten rok?? Mogą być drodzy, byle fachowi i słowni.
  19. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
  20. barozi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barozi Zarejestrowany: 22.08.2006 Posty: 589
    Witam po tygodniowej nieobecności. Pojechałem sobie na urlop a tu widzę z 5 stron do czytania. Nie próżnujecie

    Niestety urlopik taki sobie. Planowałem narty na Słowacji ale dało radę pojeździć tylko na Strbskim Plesie( masa ludzi) i Łomnicy (coś dla zaawansowanych). W przyszłym roku jade w Alpy. Przynajmniej śnieg bardziej pewny.

    A ja właśnie będę odbierał projekt od architekta. I dalej uzgodnienia. Ciekawe jak będzie w melioracji pisaliście o tym dużo ostatnio. Zobaczymy jak to będzie u mnie.

    Była mowa o przeniesieniu wydziału architektury do Piaseczna. W jakiej gminie zlikwidowano ten wydział??

    Aha. Świetny pomysł Groblus. Już wysyłam namiary GPS na twoje GG.
  21. carpedijem STAŁY BYWALEC (min. 300)
    carpedijem Zarejestrowany: 20.07.2006 Posty: 357
    Kto się buduje w Ławkach???
  22. Mani FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mani Zarejestrowany: 12.01.2007 Posty: 221
    Cytat Napisał Zazdrośnica
    Jest firma która stawia takie domy w Zalesiu Górnym ma siedzibę, byłam w tych domach w środku dzięki uprzejmości panów układających kostkę, rewelacja, wykończenia dopracowane i wymuskane, bajka, ale nie stać mnie na taki koszt wtedy ok. 400-500 tyś za średniaczka, nie wiem gdzie mam fona :/ ale wpisz domy z bali Zalesie Górne

    W Zalesiu Górnym jest firma Dworek Polski, ale oni budują domy szkieletowe,
    fajne projekty, ale właściciele mają ciężki interfejs.

    Jakby ktoś miał namiar na kierownika budowy z Góry Kalwarii, to odezwijcie się proszę,
    nawet jak nie ma doświadczenia w drewnie, bo kogoś muszę wziąć...
  23. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    barozzi - architekturę z Lesznowoli przenieśli do Piaseczna
  24. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Groblus, bardzo dobrze, że link do mapy umieściłeś na stałe w podpisie. Większe szanse, że będzie przybywało punktów na mapie.

    W piątek oddałam mapę do Spółek Wodnych, na wtorek ma być. Jeszcze zgoda na bramę. Potem już nasze najjaśniejsze starostwo w Piasecznie.
  25. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Faktycznie dobry pomysł, nawet tego nie zauwazyłem.
    Do tej pory musiałem odgrzebywać archiwum GG żeby się na nią dostać.
  26. coli FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coli Zarejestrowany: 24.03.2006 Posty: 209
    Czesc po weekendzie
    Nareszcie podpisalismy umowe z wykonawca. Kolejny krok za nami-mamy ekipe
    Teraz potrzebuje namiary na koparke, ktora zdejmie mi humus. Bardzo prosze o pomoc.
  27. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Wysłałem na priwa
  28. komarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    komarek Zarejestrowany: 31.08.2006 Posty: 779
    Pliot jeśli chodzi o podział działki to jest to długi stracony. Nasz podział trwał od maja zeszłego roku. Szczerze mówiąc ani ja ani właściciele nie spodziewaliśmy się, że aż tak długo to będzie trwało.
    Mogę poradzić tylko tyle byście znaleźli obrotnego geodetę, który bedzie umiał popchnąć sprawę.
    My zamierzamy teraz starać się o kredyt i załatwaić dalsze papiery. Może do wiosny się wyrobimy.
    Życzę wytrwałości i dużo cierpliwości
  29. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    Wiadomość z ostatniej chwili - drogowcy nadal nie wiedzą w jakiej wysokości pobrać opłatę i wniosków nie rozpatrują.
  30. ttmm SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ttmm Zarejestrowany: 02.10.2006 Posty: 41
    Witam

    bardzo prosze o pomoc w kwestii badan geologicznych?

    Ile taka przyjemnosc kosztuje i gdzie szukac fachowcow?

    z gory dziekuje za pomoc.

    ttmm
Pokaż wyniki od 3001 do 3030 z 14972