dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Piaseczno i okolice
  1. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Ja do okien dojrzeję najwcześniej za pół roku. Speek, dzięki za szczegóły o rowkach w kształcie litery L, zanotowałam i wrzucam do pamięci. Nie omieszkam, w ramach pytań dociekliwych, wyciągnąć to na światło dzienne.

    Ale tak z innej beczki - jak wygląda sprawa odśnieżania w naszym rejonie? Czy służby pamiętają jedynie o drodze 722, a reszta ma sobie radzić sama? A może "robią" wszystkie asfaltowe w gminie?
  2. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    wszyscy mamy ten sam dylemat, które okna wybrać.Informacje,które podałam jako ciekawostkę ( wizyta na produkcji) mogły pomóc w wyborze innym osobom.
    Nie jestem specjalistą w dziedzinie okien i taka wizyta nic by mi nie dała. Natomiast przeszedłbym niezłe pranie mózgu. (każda pliszka swój ogonek chwali)

    W znanych firmach nie masz mozliwości wziecia kawałka oklejonego profilu i rysowania po nim śrubokrętem czy innym drapakiem i zobaczyć jak po naszych działaniach oklejony profil będzie wyglądał
    Po co? . I tak wiadomo że porysujesz.

    Okucia takie czy takie ale to też trzeba zobaczyć.Ja ze wstępnej rozmowy wiem,że okna tarasowe nie mogą miec rowków w kształcie litery L poniewż tam gromadzi sie piach z ogrodu i nie usuwany każdego dnia rozpycha profil
    Po co? W specyfikacji masz napisane z czego są, nie sądze aby laik rozpoznał czy ze stali, z jakiegos dziwnego stopu czy ze metalizowanego kompozytu. Tutaj cena mówi sama za siebie. Okucie WK2 za cenę mniejszą niż 270-300 PLN netto to jedno wielkie oszustwo.

    A także - plastikowy profil powimien byc z powłoką nabłyszczaną- matowce szybko łapia promienie UV
    Tak naprawde jest to bez znaczenia, róznica wynosi ok. 6%. I na dokładke jeszcze zależy od metody, większość nabłyszczeń to złudzenie ludzkiego oka lub tylko nabłyszczenie. To musi być prawdziwy filtr UV.!!!! W innym przypadku jest to zwykły chwyt reklamowy.

    Jak również - wstawiany profil do otworu musi być otulony specjalną włokniną z waty szklanej i mocowany za pomocą pianki.Nigdy goły plastik do cegieł.Materiał musi byc elastyczny.
    Zgadza się, jest taka technika montażu okien ale stosowana w domach z drewna. (modułowych, okna sa montowane na tasmie produkcyjnej). A tak naprawde pianka i wełna służą tylko do uszczelnienia miejsca styku , mocuje się za pomoca specjalnych kotew dostarczonych razem z oknem. Jeśli ktos chce zrobic inaczej to jest fuszerantem

    Co do piachu w rowkach w kształcie litery "L" to 100% procentowa prawda. Z tym że jest to raczej mało prawdopodobne, ponieważ większośc producentów daje w to miejszce plaska uszczelkę.
    Chyba że jest to profili okienny z tzw. niskim progiem, ale takie rozwiazanie jest bardzo drogie.






    P.S.

    Z tą wełną to ciekawy pomysł, ciekawe dlaczego nie stosuje sie jej w domach murowanych? Może dlatego że absolutnie szczelne połaczenie tynku z ramą okna jest bardzo trudne. Co z kolei powodowałoby zawilgocenie tej wełny, a wtedy jej parametry biorą w łeb. Chyba że byłaby to ściana trój-warstwowa.
  3. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Ale tak z innej beczki - jak wygląda sprawa odśnieżania w naszym rejonie? Czy służby pamiętają jedynie o drodze 722, a reszta ma sobie radzić sama? A może "robią" wszystkie asfaltowe w gminie?
    Ms będe jutro na wiosce to zdam relację , a może do nas zajrzycie?
  4. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Wyjątkowo nie!

    Będziemy kopać u siebie, żeby panowie ze Spółek Wodnych zechcieli ruszyć swoje zwaliste siedzenia i swoim podpisem na uzgodnieniu z melioracji potwierdzić, że pod budynkiem nie ma drenu.
    Sam fakt, że widać początek (studzienka) i koniec (wylot rury w rowie) to za mało, bo dren "mogli położyć jak chcieli i to co widać o niczym nie świadczy".

    Poza tym chcemy przewietrzyć nasze narty biegóweczki, bo okoliczności przyrody sprzyjają
  5. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    [quote="jewrioszka"

    Zgadzam się, warto pogadac i z Jareko i ze Starym. Obydwaj twierdzą mniej więcej to samo. Pozwoliłem sobie skonfrontowac to co mówią jeszcze z dwoma specjalistami od okien i w większości ich opinie sie pokrywają. Co nie zmienia faktu że sa lekko tendencyjni z racji swoich powiązań .
    W każdym bądź razie wszyscy potwierdzili to samo okna wiodących producentów zasadniczo sie nie różnią. Na ich wybór maja wpływ nasze własne priorytety takie jak energooszczędnośc ( moje), barwione w masie (speek), żeby sie nie odksztalcały ( betsi) , otrzymane rabaty, serwis , jakość, jakie dodatki do nich chcemy itp, itd.[/quote]

    Wracajac jeszce do okien, to własnie jestem w trakcie rozmów ze Starym.
    Dostałam już wstępna wycene, ale nie wiem dokładnie czy np. mam wzmocnione ramy itp. - to o czym piszecie ( bedę jeszcze to omawiać)
    Wiem że szkło jest 4/16AR/4 ( cokolwiek by to nie znaczyło )
    , U=1
    Jestem kompetnym likiem jeżeli chodzi o okna ( nie odrobiłam tej pracy domowej przed rozpoczeciem budowy)

    Mam również drugą wycenę na te same okna i jest onao 2 tyś wyższa.

    Pozdrawiam
    Betsi
  6. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    Cytat Napisał jewrioszka
    Ale tak z innej beczki - jak wygląda sprawa odśnieżania w naszym rejonie? Czy służby pamiętają jedynie o drodze 722, a reszta ma sobie radzić sama? A może "robią" wszystkie asfaltowe w gminie?
    Ms będe jutro na wiosce to zdam relację , a może do nas zajrzycie?
    Wygłąda na to, że moja działka, która jest ok. 70m od drogi 722 to dobre miejsce - zwłaszcza zimą. Będę musiała przebijać się tylko ten Kawał !!!!!!!!!!!!! a dalej odśnieżone

    Betsi
  7. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Wiem że szkło jest 4/16AR/4 ( cokolwiek by to nie znaczyło )
    , U=1
    betsi to jest tak:
    4 szyba 4 mm
    16AR przestrzeń międzyszybowa wypełniona gazem szlachetnym
    4 szyba 4mm

    Jeśli przy nazwie szyby masz np 4tm to znaczy że jest to szkło 4mm o podwyższonych parametrach cieplnych.

    Ot i cała tajemnica

    Wyjątkowo nie!
    Marto jesteśmy niepocieszeni
  8. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    Jewrioszka, dziękuję z wytłumaczenie.

    Myślę, że to są całkiem dobre parametry.
    Rozmawiłam dzis telefonicznie ze Starym i proponował ewentualnie jakieś jeszcze mocniejsze profile ( droższe o ok. 10%). Mamy się spotkać na budowie aby to dokładnie omówić. Proponował mi okna Aluplast - nie wiem czy to dobre okna?
    Wiem, że tez nim pertraktujesz. I jakie wrażenia?

    Pozdrawiam
    Betsi
  9. magnolia ELITA FORUM (min. 1000)
    magnolia Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 1464
    Wszyscy kupujecie okna pcv? A czy ktoś wybiera drewniane? Może mozecie coś polecić? Jestem totalnie zielona w temacie okien, nie wiem od czego zacząć poszukiwania.dziś pani architekt oddając nam projekt kazała nam już teraz na starcie przymierzyć się do konkretnych okien, bo tak lepiej dopasowac otwory okienne. Myślimy o drewnianych, ale nie wiemy jeszcze za dużo. Forsy też za duzo nie mamy. Poradzicie coś?
  10. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    Magnolia

    Jestem własnie po lekturze duuuuużej ilości wiadomości na temat okien
    (Wymiana-doswidczeń - jakie ona). Może poczytaj tam trochę.
    Co prawda, ja, po przeczytaniu paru stron i artykułów nie jestem dużo madrzejsza, a nawet powiedziłabym, ze mam mętlik w głowie.

    Ja zdecydowana jestem na okna plstikowe, bo są dobre, ciepłe, łatwe w utrzymaniu.
    Mam tylko duzy problem w wybraniu odpowiedniej firmy ( tzn. czy Aluplast, KBE, MS, Salmander, Rehau)

    Może ktoś mi pomoże?

    Jezier, może byś podsumował nam coś o oknach PCV. Wiele osób z naszych okolic jest zainteresowanych tematem.

    Rrmi, ty kupowałaś u Starego - jakie okna wybrałaś.

    Muszę sie w miare szybko zdecydować a to trudne

    Pozdrawiam
    Betsi
  11. rrmi REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    rrmi Zarejestrowany: 03.04.2005 Posty: 18501
    Cytat Napisał Betsi2006
    Rrmi, ty kupowałaś u Starego - jakie okna wybrałaś.

    Muszę sie w miare szybko zdecydować a to trudne

    Pozdrawiam
    Betsi
    Ne wiem , poprosilam , zeby Stary wybral dla mnie cos wg Niego dobrego i zaplacilam .
    Jesli masz potrzebe obejrzenia zapraszam
    Dla mnie wazne jest tez zaufanie , a jakos tak Staremu ufam , bo widac , ze to przyzwoity gosc


    Elektryka moge polecic jak ktos chce , pytania prosze szybko do mnie kierowac , bo sie we wtorek przeprowadzam

    Pozdrawiam serdecznie grupe
  12. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    Betsi2006. Ja mam drewniane bo takie mi się najbardziej podobały. Ma mi się dobrze mieszkać i wybór uważam za słuszny. Gdybym kupował teraz to najprawdopodobniej kupiłbym szyby z ciepłymi ramkami. Po to aby w miejscu połączenia szyby z ramą nie było zimniejszego miejsca w którym przy większym mrozie pojawia się wykroplona para wodna. Może zdecydowałbym się na szybę dwukomorową ale nie jestem pewien. Z profili pcv najlepsze wrażenie robi na mnie schuco. Są ładne, mają dobre parametry i bardzo dobrą stronę www z dostępnymi wszystkimi potrzebnymi informacjami. No i firma, która robi okna na tych profilach ma taką samą nazwę jak moje nazwisko
  13. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Wiem, że tez nim pertraktujesz. I jakie wrażenia?
    Tak jak pisałem wcześnie rozmawiałem z kilkoma fachowcami od okien, między innymi ze starym.
    Jego opinie nie odbiegały od opini pozostałych, tylko że to jest reprezentant konkretnego producenta.

    Tak naprawde opisałem to wszystko w postach powyżej, wybór zalezy od nas parametry sa prawie identyczne.

    Stary przebija wszystkich ceną ot i wszystko. Z pewnych powodów może dac większy rabat niz pozostali i nie jest to szwindel, ma po prostu takie możliwości.
  14. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    Rrmi i Jezier

    Dziekuje Wam za odpowiedz.

    Rrmi - poproszę o namiary na tego elektryka. Co do okien to jeszcze pomyslę.

    Jezier

    Okna drewniane są bardzo ładne, ale ze względów " wygodnictwa" zdecydowałam się na PCV. Dzisiaj tez naczytałam się o Schucko-Jezierskiego - opinie były dobre. Czy masz na myśli Elita Thermo?
    Nie orientuje sie jak kształtuja sie cenowo ale to jest chyba wyższa półka?
    Czy znasz jakiegoś przedstawiciela tej f-my, czy mógłyś kogoś zaproponować, a może siebie?

    Myślałam jeszcze o Aluplst z f-my Adams z Mrągowa ( mają rekomendację centrali Aluplstu). Czy mógłbyś wypowiedzieć się na ten temat?

    Pozdrawiam
    Betsi

    PS: Te okna to mają być barwione dwustronnie. Czytałam, że nie wszystkie to dobrze znoszą ( np. Salamander) i jeszcze chciałam zamontować nawiewniki Aerco ( mam wentylację grawitacyjna)
  15. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Myślałam jeszcze o Aluplst z f-my Adams z Mrągowa ( mają rekomendację centrali Aluplstu). Czy mógłbyś wypowiedzieć się na ten temat?
    To co prawda pytanie do Jeziera, ale chyba się nie pogniewa.

    Właśnie te okna ma Stary i jest to jedna z fabryk o których wspominałem.
  16. piomod FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piomod Zarejestrowany: 22.01.2005 Posty: 115
    Witam
    Czy juz wiecie jakie tynki będziecie stosowali na swoich elewacjach.
    Przeglądam forum w tym temacie od paru dni i na nic nie mogę się zdecydowac
    Pozdrawiam piomod
  17. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Prawde pisząc to nie mam o tym pojęcia, a na pewno za kilka miesięcy mnie to czeka.( pozostałych forumowiczów chyba tez).

    Byłbym wdzięczny za małe przybliżenie tematu.
    Jak na razie wiem tylko że sa tynki mineralne i niemineralne, oraz strukturalne i zwykłe. Ale na czym polega różnica to nie wiem nic, acha wiem jeszcze że te niemineralne nie oddychają.
  18. barozi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barozi Zarejestrowany: 22.08.2006 Posty: 589
    Witajcie,

    Mam takie małe ogłoszenie. Kupię 150 stempli 2,5m i 100 stempli 3m. Mogą być używane. Jeśli ktoś ma mniejsze ilości też chętnie odkupię. Długość nie jest w sumie aż tak ważna aby jednak zawierała się pomiędzy 2,5 a 3m.

    Mam nadzieję, że nie macie mi za złe że na forum umieszczam takie ogłoszenia, ale stwierdziłem, że będzie to najlepsze miejsce do tego.

    Pozdrawiam
  19. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    Betsi. Miałem raczej na myśli ct70. A przedstawicielem Jezierskiego nie jestem jeszcze
    Jeśli zależy ci na bardzo ciepłych oknach to te elite termo wydają się niezłe. Produkują tego sporo, więc mają doświadczenie. Nie wiem jak z ceną bo interesowałem się ciepłymi oknami tylko od strony energetycznej. Ile dają ciepłe ramy ile szyby ile ciepłe ramki dystansowe. I jakie są dostępne technologie (choćby w folderach). Rzeczywistej dostępności ani cen nie sprawdzałem.
  20. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    Jezier

    Dziekuję za rady. Twoja sugestia dotycząca ciepłych ram jest bardzo cenna.
    Poczytam jeszcze w necie i porównam koszty Aluplastu i Jezierskiego.
    Myślę, że zdecyduję sie na którąś z tych firm.

    Pozdrawiam
    Betsi
  21. kristofsen SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kristofsen Zarejestrowany: 27.01.2007 Posty: 13
    Witam okolice Piaseczna
    Stałem się szczęśłiwym posiadaczem działki w ŁBISKACH
    Puszczą śniegi ruszam do boju Pozdrawiam wszystkich!
  22. barozi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barozi Zarejestrowany: 22.08.2006 Posty: 589
    Witaj kristofsen,

    Miło że nasza grupa coraz bardziej się powiększa.
  23. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Cytat Napisał ms.

    Ale tak z innej beczki - jak wygląda sprawa odśnieżania w naszym rejonie? Czy służby pamiętają jedynie o drodze 722, a reszta ma sobie radzić sama? A może "robią" wszystkie asfaltowe w gminie?
    Dla zainteresowanych

    Droga 722 nieodśnieżona, drogi gminne tak samo.
  24. barozi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barozi Zarejestrowany: 22.08.2006 Posty: 589
    Cytat Napisał jewrioszka
    Cytat Napisał ms.

    Ale tak z innej beczki - jak wygląda sprawa odśnieżania w naszym rejonie? Czy służby pamiętają jedynie o drodze 722, a reszta ma sobie radzić sama? A może "robią" wszystkie asfaltowe w gminie?
    Dla zainteresowanych

    Droga 722 nieodśnieżona, drogi gminne tak samo.

    Jechałem dzisiaj z Zalesia Górnego do Ustanowa. Droga była biała, ale było widać że jechał po niej pług. Jak zaczęło świecić słońce śnieg sam zaczął się rozpuszczać i po południu było już całkiem znośnie. Dalej nie zajechałem bo było za późno na odwiedzanie składów budowlanych. Było jednak bardzo ślisko, co spowodowało, że musiałem raz pojechać dalej bo nie zdążyłem wyhamować

    P.S. Czy ktoś współpracował może ze składem budowlanym przy skrzyżowaniu w Krupiej Wólce? Mam trochę mieszane uczucia, choć ceny bardzo przystępne.
  25. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    P.S. Czy ktoś współpracował może ze składem budowlanym przy skrzyżowaniu w Krupiej Wólce? Mam trochę mieszane uczucia, choć ceny bardzo przystępne.
    Podobno są "dziwni" . Dwóch panów z poprzedniej epoki hmm na mnie tez nie zrobili najlepszego wrażenia. Polecam za to skład w Prażmowie, podobno dobre są też te dwa składy przy drodze Piaseczno-Góra Kalwaria.

    Czołem kristofsen, witaj w klubie
  26. barozi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barozi Zarejestrowany: 22.08.2006 Posty: 589
    Cytat Napisał jewrioszka

    Podobno są "dziwni" . Dwóch panów z poprzedniej epoki hmm na mnie tez nie zrobili najlepszego wrażenia. Polecam za to skład w Prażmowie, podobno dobre są też te dwa składy przy drodze Piaseczno-Góra Kalwaria.


    No widzisz. Nie dałem rady dojechać na czas. Było już ok. 13 kiedy byłem w Krupiej Wólce i stwierdziłem że nie jadę dalej bo pewnie i tak zamknięte. Zrobię objazd tego rejonu w poniedziałek lub wtorek.
  27. gosia100 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosia100 Zarejestrowany: 01.11.2005 Posty: 258
    Witam wszystkich

    Przejrzalam kilka ostatnich postow co do wyboru okien pcv. Jestem wlasnie bezposrednio po dokonaniu zamowienia w Oknoplast Krakow i chce sie z Wami podzielic informacja nastepujaca:

    Nie wiem czy wiecie ale jeszcze przez jakis czas (moze kilka dni) maja duza promocje - rabat 30% jesli wplaci sie 40% zaliczki i 45% jesli sie wplaci 100%.

    Przegadalam z Jareko co sadzi o tej firmie i ocenil tak: Veka nie jest najleprzym mozliwym profilem, ale jest to dobra srednia polka. Oknoplast Krakow solidna firma. Ocenil wysoko. Podobnie inni spece z forum.
    Minusem jest to ze maja okucia Maco - sa podobna ciut gorsze niz Roto.
    Natomiast na cale! okna (i kolor i szyby.....) 7 lat gwarancji - bywa roznie u innych.

    Targowalam sie i dostalam jeszcze rabat dodatkowy! Zaoszczedzilam w sumie 10 000!

    A ha, jeszcze minus jest taki ze jesli chodzi o okna tarasowe przesowane to nie maja niestety zadnej klasy antywlamaniowosci. Szybe p2 lub p4 mozna oczywiscie dac.

    pozdrawiam
  28. dorcha STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dorcha Zarejestrowany: 09.10.2006 Posty: 408
    Hej

    Kto wie, gdzie mogę "załatwić" w Piasecznie dwie aktualne mapy ewidencyjne potrzebne do wypisu z miejscowego plany zagospodarowania przestrzennego (chodzi konkretnie o mapę dot. Zalesia Górnego) i ile się na nie czeka?

    Dorcha
  29. jacekp71 Lider FORUM (min. 2800)
    jacekp71 Zarejestrowany: 11.05.2006 Posty: 3716
    Gosia100 !!

    tez zamawialem okna z OKNOPLAST`u i troche mnie zdziwily rabaty o ktorych piszesz ....

    30% na poczatek to standard (bez znaczenia czy wplacamy czesc czy wszystko), ale u mnie reszta wygladala inaczej ....

    dodatkowe 5% otrzymalem po wplacie 100% kwoty i liczone to jest od kwoty pomniejszonej o te 30%.
    kolejne 5% rabatu za montaz okien w marcu.
  30. barozi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barozi Zarejestrowany: 22.08.2006 Posty: 589
    Witaj,

    Na pewno w urzędzie gminy Piaseczno na ul. Kościuszki. Nie pamiętam, ale jest to chyba na 3 piętrze.

    A propos okien. Szkoda że nie potrzebuję ich teraz. Może przed latem będzie tez jakaś promocja.
Pokaż wyniki od 3241 do 3270 z 14972