dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Piaseczno i okolice
  1. Zazdrośnica ELITA FORUM (min. 1000)
    Zazdrośnica Zarejestrowany: 16.08.2006 Posty: 1582
    Mnie tiuu tiuu raz na godzinę nie przeszkadza , może na początku będę zauważała, że jeżdżą pociągi bo mam do nich z 400 metrów ale potem to jak szum czajnika. Wolę to niż non stop sznur aut jaki teraz mam w mieście pod oknami i nocne hałasy non stop. Zresztą sama chciałam mieć blisko stacji (patrz: zima na wsi)
  2. komarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    komarek Zarejestrowany: 31.08.2006 Posty: 779
    Zresztą sama chciałam mieć blisko stacji (patrz: zima na wsi)[/quote]

    Mam nadzieję, że juz nie będzie takich zim jak 2 lata temu. Podobno klimat u nas się ociepla, może nie w takim tempie jak byśmy chcieli ale zawsze coś.
  3. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    Dajcie proszę jakąś stronkę internetową, gdzie można kupić styropian przez internet.
  4. Kowalik FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kowalik Zarejestrowany: 22.03.2006 Posty: 161
    sprzedałam mieszkanie, żeby uciec od autostrady, któa powstanie za moimi byłymi oknami i co ...będę mieszkać na autostradzie 1,5 km od, to jakieś fatum ?? bez komentarza......

    z innej beczki, jestem na etapie poszukiwania dachu, w projekcie jest prosty, dwuspadowy 260m, ile takie cacko może kosztować.Zastanawiam się nad cemenowym, co wy o takowym myślicie?Na ceramiczna mnie nie stać

    Pozdrawiam
  5. zuber ELITA FORUM (min. 1000)
    zuber Zarejestrowany: 17.03.2007 Posty: 989
    Kowalik

    Jeżeli zbudują drogę przez Marylkę mam ten sam problem, na razie się nie przejmuję, u mnie taka dzicz i cisza, że trudno mi sobie wyobrazić jakąś autostradę na polnej drodze.Przy okazji muszę się bliżej zapoznać z planami, dla mnie z tych zamieszczonych na forum niewiele wynika.

    Jeżeli chodzi o dach , najlepiej daj do wyceny kilku firmom, z różnych mat.
    Jest firma Statka polecana na forum/ przy Puławskiej, nie mam teraz w pracy dok. adresu, polecam też firmę w Piasecznie Dworcowa róg Nadarzyńskiej, mają konkurencyjne ceny i znają się na rzeczy/
    Mam podobny projekt, tylko nieco mniejszy dom -jakieś 20m, mnie dach z dachówkiceramicznej, grafitowej razem z oknami wyceniono na ok. 20-22 tyś.
  6. Kowalik FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kowalik Zarejestrowany: 22.03.2006 Posty: 161
    zuber

    dzieki za pomoc, 20-22 tys to jest cena z rynnami,podbitka,odgromieniem , położeniem?Ze wszytskim????
    Bardzo chętnie skorzystam z pomocy, poszukam na necie tej firmyz Puławskiej
    dziekuje bardzo

    jesli chodzi o autostrade to dokladnie mialam tak tam gdziemieszkalam, az wjechały buldozery i juz umiem sobie wyobrazić, że nawet market mi postawią pod domem.

    Mikolaj 2006 - jakie osiedle???? Jakies namiary ?
  7. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Cytat Napisał Betsi2006
    Dajcie proszę jakąś stronkę internetową, gdzie można kupić styropian przez internet.
    Allegro

    Tylko nie kupuj z Amis2 z Garwolina ( marcin)
  8. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    Wersja S7 przez Marylkę jest taka:
    http://jezier.republika.pl/S7Marylka.jpg
  9. kristofsen SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kristofsen Zarejestrowany: 27.01.2007 Posty: 13
    Jewrioszka dzięki za namiary na studniarzy !!! Innych fachowców też masz tak solidnych ?? Potrzebował bym kilka kontaktów?? Jeszcze raz dzięki bardzo !
  10. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    Amber

    Poproszę o namiary na tą ładną podbitkę w kolorze drewna.
    Czy Twoi wykonawcy od pobitki montowali kupioną przez Ciebie, czy dali swój materiał który wybrałaś?
    Pisałaś o tym, ale nie mogę znaleść a sprawa jest dosyć pilna.

    Szukam jeszcze kogoś kto zna się na odwodnieniach terenu i odpowadzeniu deszczówki - też pilne.
  11. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Betsi,
    choć nie jestem Amber opis dojazdu do podbitki już posłałam na priva.
  12. AmberWind OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    AmberWind Zarejestrowany: 19.01.2007 Posty: 5749
    Cytat Napisał Betsi2006
    Amber

    Poproszę o namiary na tą ładną podbitkę w kolorze drewna.
    Czy Twoi wykonawcy od pobitki montowali kupioną przez Ciebie, czy dali swój materiał który wybrałaś?
    Pisałaś o tym, ale nie mogę znaleść a sprawa jest dosyć pilna.

    Szukam jeszcze kogoś kto zna się na odwodnieniach terenu i odpowadzeniu deszczówki - też pilne.
    Dosyc duzy wybor ladnej podbitki znajdziesz tutaj:
    Łukowska 52/2
    tel. 855 51 58
    Ten sklad jest widoczy od Pulawskiej, po prawej stronie jadac w kierunku Piaseczna, prawie dokladnie na wysokosci Invest Decor.

    W naszym przypadku osobno zamawialam podbitke, a osobno usluge wykonania.
  13. Kowalik FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kowalik Zarejestrowany: 22.03.2006 Posty: 161
    Jezier a w Woli Gołkowskiej?
  14. zuber ELITA FORUM (min. 1000)
    zuber Zarejestrowany: 17.03.2007 Posty: 989
    Kowalik

    To jest oczywiście cena całości, ale bez robocizny/cudów nie ma/.Podliczyłam jeszcze raz i wycena Rupp Ceramiki
    / dachówka+akcesoria+rynny Marley+okna Fakro= 20tys. z groszami/ netto bez vatu/
    Przy czym dachówki inne niż miedziane są droższe np. antracyt średnio 15%.
    Tel. do firmy z Piaseczna 750 23 90, Nadarzyńska 45

    Jezier
    Dzięki za mapkę.Nie wygląda to optymistycznie, ale kawałek od działki, nawet spory jednak jest.Bezpieczna odległość zachowana.Poza tym liczę, że to będą naprawdę najdalsze plany.No cóż działki nie zamienię, kupiłam za psie pieniądze, teraz musiałabym zapłacić 3xdrożej.
  15. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    Kowalik. Nie zrobiłem mapy Woli Gołkowskiej. Tę co to zrobiłem to moje okolice.
  16. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Pod koniec 2005 roku w gminie Piaseczno wystawione były wielkie plansze z mpzp. Pamiętam, że obejmował też przebieg drogi, o której teraz rozmawiacie.

    Plan zagospodarowania przestrzennego można sprawdzić w gminie, I p., w poniedziałki(?) i czwartki.
  17. Depi Lider FORUM (min. 2800)
    Depi Zarejestrowany: 29.01.2007 Posty: 3865
    Cytat Napisał Jezier
    Tę co to zrobiłem to moje okolice.
    A Wy, Jezier, nie mieszkacie w Korzeniówce przypadkiem?

    jewrioszka et consortes Nie przesadzajcie! Kilometr to kaaaaawał drogi! Ja z metro codziennie idę na pl. Trzech Krzyży i to jest jakieś 800m. Oczywiście jak ktoś akurat ma pecha, że tuż przy działce mu wypadnie, to faktycznie klops, ale kilometr??? Trzeba skakać do góry i popędzać urzędasów, co by to powstało! Ja tylko dlatego nie buduje się w tamtych rejonach, że jest to komunikacyjna katastrofa. Jeśli ta droga powstanie, to to się stanie najgorętszym towarem na warszawskim rynku

    Posłuchajcie - czy moglibyście dać namiary na którąś z Waszych sprawdzonych ekip do surowego? Już powoli trzeba się rozglądać...
  18. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Depi zapraszam na PRAWDZIWĄ wieś lub do lasu posluchac ciszy. Niema przesady w tym co piszę, szczególnie wieczorem taki szum od drogi jest szczególnie uciązliwy.
    Większośc ludzi tego nie zauważa ale tzw. "szumy cywilizacyjne" występujęce nagminnie w mieście powoduja spory stress choć są przez nas niezauważalne, bo są rejestrowane podprogowo.
    Dokładnie to samo jest z taka drogą, niby tego nie zauwazamy i przyzwyczajamy sie, ale nadal ma to bardzo negatywny wpływ na naszą psychikę.
    Większośc z nas tak sie do tych odgłosów przyzwyczaiła że jak są z dala od cywilizacji to wypełniaja cisze własnym chałasem oraz odczuwaja niepokój z powodu jego braku.
    Niestety jak dowodzą badania odpoczynek w takich warunkach ma bardzo negatywny wpływ nasz umysł.
    Choc przyznaje że nie dla wszystkich , niektórzy odpoczywają w dyskotekach, fitnnessach itp.z tym że to jest bardziej odreagowanie niż odpoczynek.

    A ja pracuje w biurze i 8 h słucham szumu kompa, samochodów, glosów ludzi, klaksonów i diabli wiedza czego jeszcze, dlatego też wyprowadziłem sie do takiej malej wioski, bo tam tego jest znacznie mniej - jest spokój i cisza.

    Więc każdemu według potrzeb dla mieszczuchów disco dla innych cisza. a każda szosa to chałas, spaliny niesione z wiatrem itp.

    P.S.

    Uwierz mi wieczorem dźwięk niesie sie nawet kilka km i jest słyszalny jakby byl tuz obok. Więc nadal twierdze że cieszy mnie fakt że do takiej espresówki będe miał kilka km niz 1 km. Dla samochodu to żadna różnica, ale dla ciszy i spokoju bardzo duża.
  19. magdac FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdac Zarejestrowany: 19.05.2006 Posty: 140
    Cytat Napisał Kowalik
    Jezier a w Woli Gołkowskiej?
    Kowalik, Komarek

    Na tej mapie dokładnie widać przebieg drogi w Woli Gołkowskiej.

    http://www.bip.piaseczno.eu/images/s.../rozne/mzp.jpg

    To jakiś 1 km od Komarka, a on nas jakieś 800m. Mogłoby być dalej, ale jakoś to będzie, pewnie zresztą postawią bariery. Niemal wszystkie działki które oglądaliśmy, były koło tras. Oglądaliśmy też działkę jakieś 1,5 km od trasy Toruńskiej i naprawdę było spoko, nawt wieczorem. A ta trasa ma być mniejsza niż toruńska, podobno po 2 pasy, albo nawet 1,5.

    Mikołaj2006

    Jesteśmy naprawdę bliskimi sąsiadami! My mamy działeczkę w tym pasie co planowane osiedle bliźniaków, ale od ulicy Gościniec. Robicie już coś na budowie. Może odwiedzę Cię kiedś!

    Pozdrowienia

    MagdaC
  20. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    Cytat Napisał Depi
    Cytat Napisał Jezier
    Tę co to zrobiłem to moje okolice.
    A Wy, Jezier, nie mieszkacie w Korzeniówce przypadkiem?
    Mieszkam. Marylka i Korzeniówka graniczą ze sobą. Na mapie widać mój dom. W kompie mapę mam większą, ale ze wględu na ciężar wykroiłem tylko megowy kawałek.
    Ja wśród lasów mieszkam 3 lata. Do trasy krakowskiej w lini prostej mam 3,6 km, ale dojazd zajmuje mi ok. 10 minut (jak jest śnieg to więcej). Do i z pracy jadę po 45 minut. Jeśli dzięki ekspresowej zaoszczędziłbym 15 minut w jedną stronę to byłoby ekstra. Hałas na wsi i tak jest. Czasami przeleci samolot. Po nocy ujadaja psy. W sobotę i niedzielę jest koncert pilarek, kosiarek, rozdrabniarek gałęzi, opryskiwarek itp.
  21. Depi Lider FORUM (min. 2800)
    Depi Zarejestrowany: 29.01.2007 Posty: 3865
    Ja nie mówię, że cisza jest kiepska. Mówię tylko, że 1km od szosy spokojnie daje radę. Szczególnie po zbudowaniu jeszcze x domów po drodze, posadzenia drzewek, krzewóch i czego tam jeszcze.

    A stres niestety generują głównie inni ludzie i to od ludzi, a nie od szumu, nalezy uciekać. Jest taka fajna książka "Ukryty wymiar" gdzie autor opisuje jak destrukcyjnie wpływa nadmierne zagęszczenie osobnicze na różne gatunki. Na ludzi też.
  22. Pineska32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pineska32 Zarejestrowany: 27.09.2006 Posty: 124
    Amber, komarek, betsi i Montana - dzięki za odzew w sparwie zlewozmywaków. Przymierzam sie do fragranitu czy jak to zwał
    Emaliowany miałam-moim zdaniem pomyłka, stalowy mam - plamki z wody na nim widać, ale przecieram na sucho po kazdym uzyciu i jest git
    A teraz z mieszanki granitu i zywicy (Franke) albo krzemu i żywicy (Teka) ale próbuje szukać jakiś tańszych.

    Amber - w kwesti tematu- kto będzie u nas budował. Mam znajomego w JW constraction i w tamtym roku na jesieni, szukali budowlańców w ...Armenii
    a u nas na składach już są cegły z Niemiec

    pozdr. aga
  23. mikolaj2006 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikolaj2006 Zarejestrowany: 28.01.2007 Posty: 30
    Cytat Napisał magdac
    Cytat Napisał Kowalik
    Jezier a w Woli Gołkowskiej?
    Kowalik, Komarek

    Na tej mapie dokładnie widać przebieg drogi w Woli Gołkowskiej.

    http://www.bip.piaseczno.eu/images/s.../rozne/mzp.jpg

    To jakiś 1 km od Komarka, a on nas jakieś 800m. Mogłoby być dalej, ale jakoś to będzie, pewnie zresztą postawią bariery. Niemal wszystkie działki które oglądaliśmy, były koło tras. Oglądaliśmy też działkę jakieś 1,5 km od trasy Toruńskiej i naprawdę było spoko, nawt wieczorem. A ta trasa ma być mniejsza niż toruńska, podobno po 2 pasy, albo nawet 1,5.

    Mikołaj2006

    Jesteśmy naprawdę bliskimi sąsiadami! My mamy działeczkę w tym pasie co planowane osiedle bliźniaków, ale od ulicy Gościniec. Robicie już coś na budowie. Może odwiedzę Cię kiedś!

    Pozdrowienia

    MagdaC
    cześć magdac ( a może magdam ).
    Fajnie że będę miał sąsiadów. Właścicielem działki jestem od 2 tygodni. Myślę, że budował bedę się najwcześniej w przyszłym roku. Ale na działce będę co weekend z grilem, więc jak zobaczysz grila na środku pola to będę ja .
    pozdrowionka

    a co do odległości to odległość jest pojęciem względnym. Jak ktoś potrzebuje faktycznie totalnej ciszy non stop to żeczywiście najlepiej 3-5i więcej od dróg przelotowych ale 1,1,5 to dobra odległość. ja nie będę nikogo przekonywał ale mieszkając w Olsztynie też w domku pobudowali mi ( nam ) właśnie drogę szybkiego ruchu na Gdańsk. Od mojego domku to jakieś 1 km ale po drodze mnustwo innych domków, krzaków, po drodze kościół więc nawet wieczorem panuje totalna cisza.
  24. magdac FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdac Zarejestrowany: 19.05.2006 Posty: 140
    Cytat Napisał mikolaj2006
    cześć magdac ( a może magdam ).
    Fajnie że będę miał sąsiadów. Właścicielem działki jestem od 2 tygodni. Myślę, że budował bedę się najwcześniej w przyszłym roku. Ale na działce będę co weekend z grilem, więc jak zobaczysz grila na środku pola to będę ja .
    pozdrowionka
    Może być Magda
    Jeśli już to Magda C!
    Szkoda, że dopiero w przyszłym roku Miałam nadzieję na sasiedzkie wsparcie NO ale lepiej późno niż wcale! Ciesze się że Wola się zaludnia nowymi mieszkańcami. W tym tepie to za 2 lata skończy się miejsce! W tym roku w naszym końcu powstaną 4 domki, w drugim - osiedle bliźniaków, w następnym roku Ty i pewnie wielu innych, nieźle to się zapowiada. A wam się nie spieszy? Jak byście się spieli to spokojnie zrobicie fundamenty w tym roku!
    Co do grila, to my też mamy zamiar grilować na środku pola. Może będziemy pozyczac musztardę Jakby co to sygnały dymne nas naprowadzą na siebie. Dokłądnie nasza działka jest koło kępy brzózek na środku pola, łatwo poznać.
  25. komarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    komarek Zarejestrowany: 31.08.2006 Posty: 779
    Dzięki Mikołaj za miłe słowa pocieszenia. Moja działka jest na tej samej wysokosci co Magdy więc mamy ten sam problem. Dlatego w swoim i Jej imieniu (na co na pewno się zgodzi) proszę o wiecej optymistycznych słów.
    A jak poczuję u siebie grilowy zapach to zapewne zajrzę do Ciebie
  26. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    Komarek

    Czy pamiętasz może, czy w Sandrze w Złotokłosie jest zamontowana na dachu ta drewniana opaska zasłaniająca rynny?
    Powiem Ci że jest trochę z tym problem, bo tej deski nie ma za bardzo jak zamontować.
    Myslę intensywnie z kier budem jak to zrobić, żeby było dobrze i żeby nie zbierała się tam woda ( bo tą deskę maskującą trzeba by było co 2-3 lata wymieniać)
    Wszyscy mbnie namawiają, żeby z niej zrezygnować, ale ten dach straci wtedy urok.
  27. komarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    komarek Zarejestrowany: 31.08.2006 Posty: 779
    Wydaje mi sie, że jest bo on robił dokładnie wg projektu. Ponadto spojrzałam na stronę archipelagu i rzeczywiście z tą opaską lepiej wygląda.
  28. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    To nie jest reklama!

    Ale wszystkim, którzy właśnie zaczynają lub zaczną w nieodległej przyszłości polecam lekturę dziennika budowy Baroziego. Oni naprawdę tymi ręcami budują dom, w którym będą mieszkali. Dlatego już teraz przygotowują sobie wiele rzeczy "na przyszłość".
  29. coli FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coli Zarejestrowany: 24.03.2006 Posty: 209
    Potrzebuje namiary na betoniarnie, moze mnie ktos poratowac? z gory dzieki
  30. SZTUCZKA WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    SZTUCZKA Zarejestrowany: 29.03.2007 Posty: 3
    heja

    Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie, jakiś czas temu witałam się jako szczęśliwa (jak mi się wtedy wydawało) prawie właścicielka działki w Krępie, ale cóź chyba przedwczesna była moja radość Bo szacowny właściciel tejże działki która jest w trakcie podziału wyczytał w gazecie, że ceny w okolicach są po 200-300 zł. i on chyba już nie chce sprzedawać
    A cena wywoławcza i myślałam (o ja głupia) że ostateczna była 75 zł., teraz nam powiedział 100 zł. (jak to powiedział bo nas lubi, tiaa, to ja już nie chce byś lubiana)
    Zaznaczę że nie chciał umowy przedwstęnej w formie aktu tylko taką zwykłą, więc jedyne co to jak stwierdził odda nam zadatek i tyle go widzieli.
    No i teraz mój wściekły mąż i ja biedna żona myślimy co dalej, czy brać od niego tą działkę za nową cenę, czy szukać dalej? Działka nie ma mediów, ale są w bliskiej okolicy.
    Może się orientujecie jak wyglądają realne ceny (nie z gazety) w tej okolicy, a może macie jakieś namiary na kogoś kto sprzedaje??
    Będę wdzięczna za pomoc
    Beti
Pokaż wyniki od 5941 do 5970 z 14972