dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Piaseczno i okolice
  1. martus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martus Zarejestrowany: 09.03.2004 Posty: 55
    Jezier,
    szkoda ze ja nie mam takich kuzynow Ale jak Ty sie znasz na kwestii docieplenia to pozwole sobie jeszcze Cie pomeczyc bo ja nie mam o tym pojecia.. Do tej pory zdawalam sie na swoja ekipe, ale teraz jak sie z nimi nie dogadalam, to troche glupio sie wypytywac o materialy. Jakie daje sie grubosci welny na ocieplenie poddasza? Bede musiala niedlugo zamowic materialy, a nie wiem co i w jakich ilosciach..
  2. michal_m ELITA FORUM (min. 1000)
    michal_m Zarejestrowany: 06.09.2005 Posty: 1157
    Cytat Napisał Piotrusiek
    Mozecie podac jakieś namiary na geodetę? Potrzebuję "na wczoraj" map do celów projektowych, mój geodeta zaczyna odwlekać sprawę, nie podaje terminu odbioru, nie oddzwania z terminem chociaż obiecuje itp. A przy wznawianiu granic działki wiosną wydawał się ok.
    Pzdr
    Nie pamiętam, jak się nazywał, ale mam nr telefonu 501/100-763. To był geodeta spoza piaseczna, ale z uprawnieniami i rozsądny cenowo. Nie wiem, czy numer jest aktualny.
  3. Piotrusiek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrusiek Zarejestrowany: 07.12.2004 Posty: 239
    Dzięki za namiar.
  4. martus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martus Zarejestrowany: 09.03.2004 Posty: 55
    Piotrusiek,

    i ja odkopalam w swoim zeszyciku namiar na geodete, p. Edward Zajdel, z Woli Prazmowskiej, tel. 0 600 387 294. Mi wytyczal budynek.

    Pozdrawiam
  5. pontypendy STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pontypendy Zarejestrowany: 04.02.2005 Posty: 432
    To i ja dorzucę swój namiar na geodetę, bo Pani bardzo korzystna cenowo 601 912 355 Dorota Wegner.
    U mnie robiła mapy i wytyczenie budynku.
  6. Piotrusiek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrusiek Zarejestrowany: 07.12.2004 Posty: 239
    Bardzo dziękuję, namiary zanotowane w kalendarzu i jeśli ten mój nie odezwie się jutro do godzin południowych (a miał odezwac się wczoraj), to zaczynam rozmowy z innymi.
    Pozdrawiam
    Piotr
  7. Whisper OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Whisper Zarejestrowany: 15.12.2003 Posty: 7604
    Cytat Napisał martus
    Jezier, [...] Jakie daje sie grubosci welny na ocieplenie poddasza? Bede musiala niedlugo zamowic materialy, a nie wiem co i w jakich ilosciach..
    Ja co prawda nie Jezier, ale może dam Ci podpowiedź: a jak masz w projekcie? Bo tam powinno byc napisane
  8. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    Cytat Napisał martus
    Jezier, [...] Jakie daje sie grubosci welny na ocieplenie poddasza? Bede musiala niedlugo zamowic materialy, a nie wiem co i w jakich ilosciach..
    Welny daje sie tyle ile uda sie zmiescic. A co do potrzebnych materialow to ja zdecydowalem sie na system jednego z producentow plyt gipsowo-kartonowych. Zadzwonilem do nich a oni przyslali mi katalogi techniczne. Znalazlem w nich moj typ sufitu, poswiecilem jeden wieczor na policzenie potrzebnych materialow i powysylalem zapytania ofertowe do hurtowni.
  9. Piotrusiek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrusiek Zarejestrowany: 07.12.2004 Posty: 239
    Podziękowałem mojemu dotychczasowemu geodecie (jakoś się nie przejął), skorzystałem z Waszych namiarów i mam bardzo konkretnego, nowego geodetę. Sprawy ruszyły z miejsca, jak się dobrze spisze, to bedziemy dalej współpracować.
    Jeszcze raz dzięki.
    Pzdr
    Piotr
  10. kayak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kayak Zarejestrowany: 19.01.2005 Posty: 65
    Witam serdecznie.

    Czytuje ten watek juz od kilku miesiecy, choc glupio bylo mi sie odzywac nawet bez wlasnej dzialki Teraz dzialka juz jest, zmiany w projekcie sie robia. Mam nadzieje ze do marca bedziemy w stanie wystartowac.

    Bedziemy sie budowac w Henrykowie Urocze.

    Jestem wielka fanka wielu Waszych Dziennikow Budowy- trzymam mocno kciuki za wszystkich. Codziennie zaczynam dzien z kawka sprawdzajac jak sie posuwaja u Was prace i zaczynajac wierzyc ze i nam sie uda zmiescic z budowa w ciagu jednego roku.


    Dzis mam ogromna pierwsza z wielu zapewne prosb o namiary.

    Znalezlismy juz geodete do mapki do celow projektowych- pan chce za nia 700 zl(5 szt). Tylko powiedzial ze potrwa to ze 3 tygodnie.

    Czy macie moze namiary na kogos komu uda sie to zrobic szybciej? A jak taniej to juz w ogole super Piotrze moze ten Twoj?

    I pytanie nr 2- czy mozecie mnie olsnic- jak dostane mapki skladam dokumenty do energetyki, gazowni i wodociagow o warunki(czy o telefon tez musi byc?- wypatrzylam cos takiego w ktorym muratorze). Co sie robi dalej i jak to jest z tymi zudami- pliss olsnijcie mnie.

    Ogromne dzieki z gory.


    Marta
  11. kayak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kayak Zarejestrowany: 19.01.2005 Posty: 65
    Oczywiscie jestem slepakiem Wszystkie telefony sa u gory

    To z wrazenia ze to moj pierwszy post w tym watku
  12. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    kayak a na jakiej ulicy sie budujesz?
  13. kayak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kayak Zarejestrowany: 19.01.2005 Posty: 65
    Cytat Napisał Jezier
    kayak a na jakiej ulicy sie budujesz?
    Jezier napisalam na priva

    Pontypendy umowilam sie juz z Twoja panią geodetka Dzieki za namiar.
  14. Piotrusiek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrusiek Zarejestrowany: 07.12.2004 Posty: 239
    Kayak, skorzystałem z powyższych namiarów i jest sporo taniej niż u Ciebie i nieco szybciej - umówieni jesteśmy na max. dwa tygodnie, na wszelki wypadek spisałem umowę. Więcej na priv.
    Pozdrawiam
    Piotr
  15. pontypendy STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pontypendy Zarejestrowany: 04.02.2005 Posty: 432
    Widzę że nagoniłam już "mojej" geodetce niejednego klienta.
    Powinnam upomnieć się o prowizję ?

    Kayak,
    a nie dostałaś w starostwie jakiejś rozpiski co i jak trzeba zdobyć do pozwolenia ?
    Same mapki nie wystarczą, musi być projekt zagospodarowania działki, który wykona ci architekt. I wtedy składasz do energetyki, gazowni i wodociągów o warunki przyłączeniowe - telefon nie musi być. Najlepiej wcześniej wszędzie podzwoń i dowiedz się jakich papierów wymagają do otrzymania warunków przyłączeniowych.
    Co do zudów to nie mam doświadczenia, więc się nie wypowiadam.Generalnie wykonując przyłącza do swojego domu musisz je uzgodnić w zudzie. Do pozwolenia na budowę nie było mi to potrzebne.

    Pozdrawiam i życzę powodzenia
  16. Anula75 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anula75 Zarejestrowany: 22.04.2005 Posty: 73
    Witamy Kayak Twój pierwszy post

    Ja buduję w Mrokowie to rzut beretem od Was. Mam nadzieję że uda Wam się wystartować w marcu czasu macie sporo.

    Przychylam się do wypowiedzi pontypendy w gminie (śmiem twierdzić że podlegasz pod lesznowolę) dostaniesz rozpiskę co i gdzie załatwić z numerami telefonów do wszystkich potrzebnych instytucji, bardzo ułatwia to życie.

    Pozdrawiamy i witamy
    Anula75
  17. kayak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kayak Zarejestrowany: 19.01.2005 Posty: 65
    Wielkie dzieki za mile powitanie i rady!!

    Anula chyba ten rzut jest jeszcze mniejszy niz myslalas bo budujemy sie w tej czesci najblizej Zlotoklosu. Budujemy coz za szumna nazwa Nawet nie wiecie jak mi sie marzy zeby ktos choc palik wbil mi na tej naszej ziemi. Zazdroszcze wam jak ... tak pozytywnie rzecz jasna

    Gmina to chyba jednak Piaseczno. Tam bralismy wypis i wyrys. Rozmawialam z pania ze starostwa i nic o rozpisce nie wspominala, ale wybiore sie osobiscie i pousmiecham- moze bedzie bardziej rozmowna, bo na razie okreslila to "uzgodnienia branzowe" i tyle.

    Pozwolenie przydalo by sie szybciej, bo starania o kredyt tez trwaja.
    A wydawalo mi sie ze zaczelam dosc szybko

    Pontypendy- powiedzialam Pani ze dostalam namiar na forum muratora- bo chyba nie skojarzylaby Pani Pontypendy Geodeta chyba cos jeszcze robi na koniec budowy- jakies odbiory? Koniecznie rabacik negocjuj
  18. Anula75 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anula75 Zarejestrowany: 22.04.2005 Posty: 73
    No to faktycznie bliżej niż myślałam.
    Co do przynależności do gmin, to faktycznie u Was już piaseczno króluje. W planie gminy widać że Warszawianka to ostatnia miejscowość która jest w gimnie. Tak więc moje rady jak co i gdzie załatwić na nie wiele się zdadzą ale tak czy siak powodzenia życzę.

    A co do wbijania palika jak chcesz to przyjadę i Ci jakiś wbiję , a co ja lubię jak ludzie się cieszą
    Pozdrawiam Anula75
  19. woytek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woytek Zarejestrowany: 04.02.2003 Posty: 388
    Może jeszcze ktoś z was po szkółkach roślin ozdobnych chadza /choć pora roku niezbyt na takie zakupy/. Poszukuje w naszych okolicach sadzonek ligustru na żywopłot /uzupełnienie starego żywopłotu na działce/. I okazuje się , że ligustru brak.

    Niby jest w Melonie na Puławskiej ale 13 zł za 10 sztuk kiedy to drogo jak diabli, cena 1 sztuki powinna być 0,60 groszy.

    W szkółce w Żabieńcu brak. Zerknę na szkółkę w Zalesiu Dolnym /pod bateriami/ i w Woli Gołkowskiej. Gdzieś jeszcze?

    w.
  20. magnolia ELITA FORUM (min. 1000)
    magnolia Zarejestrowany: 21.05.2002 Posty: 1464
    Ja zobaczyłabym w Runowie w szkółce Grąbczewskich.To producenci więć powinni mieć. Co prawda nie sprzedają klientom prywatnym ale są mili i pewnie nie będą robili problemów. Gdybyś miał problemy a chciał coś tam kupić to ja mam tam konto bo jestem projektantem ogrodów to może będę mogła pomóc.
  21. pontypendy STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pontypendy Zarejestrowany: 04.02.2005 Posty: 432
    Kayak,
    Pontypendy- powiedzialam Pani ze dostalam namiar na forum muratora- bo chyba nie skojarzylaby Pani Pontypendy Geodeta chyba cos jeszcze robi na koniec budowy- jakies odbiory? Koniecznie rabacik negocjuj
    Ha, na pewno by nie skojarzyła, normalnie nie przedstawiam się nickiem z foruma
    Najlepiej używać namiarów lokalizacyjnych tzn. np. działka w Ustanowie, wtedy na pewno by wiedziała o co chodzi.
    A o rabacik na pewno zagadam przy odbiorze powykonawczym.
    Pozdrawiam
  22. abromba ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba Zarejestrowany: 11.09.2004 Posty: 1705
    Czy ktoś z Was się orientuje, jak długo będą remontować przejazd między Piasecznem a Iwiczną? Dziś pociągi do Wwy miały po 50 minut opóźnienia.... Jeszcze nie wiem, jak z powrotem...
  23. piomod FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piomod Zarejestrowany: 22.01.2005 Posty: 115
    Witam
    Poszukuje namiarów na architekta który zaadoptował by mi projekt i zrobił plan zagospodarowania działki.
    Pozdrawiam Piomod
  24. abromba ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba Zarejestrowany: 11.09.2004 Posty: 1705
    Swojego niestety z całego serca odradzam. Ale witamy w gminie Prażmów!
  25. piomod FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piomod Zarejestrowany: 22.01.2005 Posty: 115
    Dzięki za powitanie
    Budowę zaczynam na wiosnę w związku z tym porzebuje namiarów na:
    -więźbe dachową
    -piach do fundamentów
  26. michal_m ELITA FORUM (min. 1000)
    michal_m Zarejestrowany: 06.09.2005 Posty: 1157
    Piach polecam od Pana Marka, 501/231-980. Co do więźby, my braliśmy impregnowaną ciśnieniowo, z Antoninowa, http://www.impregnacja-drewna.pl/

    Pozdrowionka,
  27. Urszula Goliszewska SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Urszula Goliszewska Zarejestrowany: 01.08.2005 Posty: 30
    Cześc Wszystkim!

    Witam po długiej nieobecności na forum. Miło przeczytac, że u wszystkich jest OK. U nas także prace idą do przodu, murarze kończą pracę, podobno dekarze jutro przybędą. Czy wszystkie ekipy tak się grzebią?
    A kiedu Wy kryliście dach? Czy termin oddania na 06.12 nie jest zbyt póżny? Napiszcie i podnieście na duchu
  28. Whisper OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Whisper Zarejestrowany: 15.12.2003 Posty: 7604
    Ja się kryłem w maju/czerwcu, ale skoro szukasz pocieszenia to oto ono:

    Lepiej się przykryć 6 grudnia, niż gdybyś miała być bez dachu do marca...
  29. pontypendy STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pontypendy Zarejestrowany: 04.02.2005 Posty: 432
    piomod
    namiary na architektaaweł Drzewiecki telefon: 608 34 32 39
    Co do drewna to zobacz w OL-Budzie tel. 737 09 22 za impregnowane płaciłem jakiś miesiąc temu 650 zł netto.
  30. michal_m ELITA FORUM (min. 1000)
    michal_m Zarejestrowany: 06.09.2005 Posty: 1157
    Cytat Napisał Urszula Goliszewska
    Cześc Wszystkim!

    Witam po długiej nieobecności na forum. Miło przeczytac, że u wszystkich jest OK. U nas także prace idą do przodu, murarze kończą pracę, podobno dekarze jutro przybędą. Czy wszystkie ekipy tak się grzebią?
    A kiedu Wy kryliście dach? Czy termin oddania na 06.12 nie jest zbyt póżny? Napiszcie i podnieście na duchu
    U nas ostatnie dachówki położyli w ubiegłym roku, właśnie w grudniu. FRakt, śniegu nie było, ale w tym roku też ma być późno. Dodatkowy argument za - dachówka pod śniegiem lepiej się układa (zakładam, że kładziesz dachówkę). No i pod dodatkowym obciążeniem powinny wyjść wszystkie niedoróbki. U nas były dwie, na szczęście niewielkie, usunięte bez problemu.
Pokaż wyniki od 1441 do 1470 z 14972