dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Piaseczno i okolice
  1. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Zazdrośnica, jak to masz strop drewniany?
    Domek na avatorze ma wyraźnie pięterko. My będziemy budować parterówkę i w projekcie walnęli strop monolityczny. Zamieniamy go na terivę i to jest nasza najpoważniejsza zmiana w projekcie.
    Więźba jest obliczona na dachówkę i tego będziemy się trzymać.
  2. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    Witajcie wszyscy Nowi (Tomki 4) i Starzy Forumowicze w Nowym Roku.

    Widzę, że po światecznej ciszy, wszyscy biorą się z robotę.

    Mi udało się dzień przed końcem roku załatwić ostateczna decyzję o budowę gazociągu ( w Starostwie Piaseczyńskim było cichutko i przyjemnie, jeszcze świąteczna atmosfera). Mam nadzieję, że jak dalej nie będzie mrozów to jeszcze w styczniu podłączę gaz ( na poczatku grudnia podłączyłam wodę miejską).
    Nie znalazłam jeszcze ekipy do kontynuowania budowy mojego domu, ale w przyszłym tygodniu umówiłam sie z dwiema firmami ( jedna polecana przez Was). Mam nadzieje, że do końca stycznia podpiszę umowę i będę spać spokojniej ?????

    Czy uważacie, że powinnam juz szukć firm od drzwi wejściowych, bram garazowych, okien, kostki brukowej, schodów wewn. drewnianych.
    Może orientujecie się jakie są terminy u tych wykonawców?
    A może możecie kogoś polecić.

    Rrmi polecała w innym wątku przedstawiciela Hormanna, spróbuję tam zadzwonić.

    I dla wszystkich, którzy będą szukli ekipy do budowania domu - uważajcie na jedną firmą z okolic Piaseczna ( siedziba w Runowie ) - budują w naszych okolicach. Mam przykre doświadczenia z tą firmą.

    Pozdrawiam
    Betsi
  3. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Czy uważacie, że powinnam juz szukć firm od drzwi wejściowych, bram garazowych, okien, kostki brukowej, schodów wewn. drewnianych.
    Warto się tym zainteresować. Poznasz oferty firm, paramtery, materiały. Sprawdzisz, czy otwory na okna lub bramę garażową są typowe. Potem może się okazać, że 3 cm wychodzi poza typowy wymiar i co nabija koszty.
  4. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    Zazdrośnica- architekt pobiera 1200zł za zmiane stropu jezeli nie ma uprawnień konstruktorskich.
  5. barozi DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    barozi Zarejestrowany: 22.08.2006 Posty: 589
    Cytat Napisał speek
    Zazdrośnica- architekt pobiera 1200zł za zmiane stropu jezeli nie ma uprawnień konstruktorskich.
    No to zależy od architekta, ale cena rzeczywiście oscyluje w tej wysokości.
  6. Jezier OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jezier Zarejestrowany: 05.01.2002 Posty: 6130
    23 stycznia rozpoczynają się w Poznaniu największe targi budowlane w Polsce Budma 2007. Jadę na nie właśnie we wtorek na jeden dzień. Mam w samochodzie wolne miejsca - 3. Może są chętni? Wyjazd wcześnie rano z okolic Piaseczna, powrót wieczorem. Czas jazdy w jedną stronę ok 4 godziny.
  7. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    Cytat Napisał barozi
    Cytat Napisał bipop

    wyprostowanie scięcia na dachu + 2 okna + 2 kominy + zmiana 4 scian wewnętrznych (wszystkie zmiany "kosmetyczne nie wpływajace na konstrukcje") = 4500 (znegocjowane z 7000)

    a w trakcie skrócenie domu o 80cm = +700


    O cholerka. Dlatego zdecydowałem się na rysowany za 3200 zł .

    Moja kolezanka za zmiane swojego projektu zapłaciła 1500 zł.
    Wydłużenie budynku o 1m i w związku z tym coś zmieniane było w kontrukcji dachu i fundamencie, przesunięcie ścian działowych, przerobienie całego poddasza i inne drobizagi typu otwory okienne.
    Ja za swoje zmiany ( też nie małe) zapłaciłam podobnie-może trochę więcej

    Pozdrawiam
    Betsi
  8. bipop FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bipop Zarejestrowany: 30.09.2006 Posty: 124
    Cytat Napisał Betsi2006
    Cytat Napisał barozi
    Cytat Napisał bipop

    wyprostowanie scięcia na dachu + 2 okna + 2 kominy + zmiana 4 scian wewnętrznych (wszystkie zmiany "kosmetyczne nie wpływajace na konstrukcje") = 4500 (znegocjowane z 7000)

    a w trakcie skrócenie domu o 80cm = +700


    O cholerka. Dlatego zdecydowałem się na rysowany za 3200 zł .

    Moja kolezanka za zmiane swojego projektu zapłaciła 1500 zł.
    Wydłużenie budynku o 1m i w związku z tym coś zmieniane było w kontrukcji dachu i fundamencie, przesunięcie ścian działowych, przerobienie całego poddasza i inne drobizagi typu otwory okienne.
    Ja za swoje zmiany ( też nie małe) zapłaciłam podobnie-może trochę więcej

    Pozdrawiam
    Betsi
    no i wyszło na to że jestem jeleń

    ale cóż, był to nasz wymarzony domek pod wzgledem układu wewnętrznego, z małżonką tez stwierdziliśmy że drogo ale nie znależliśmy innego projektu nawet w w połowie tak dobrego. Inne po prostu w żaden sposób nie pasowały na działkę a dom do tego ma byc dwurodzinny.
  9. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    No to co innego.
    Jesteście usprawiedliwieni.

    Papa
    Betsi
  10. Zazdrośnica ELITA FORUM (min. 1000)
    Zazdrośnica Zarejestrowany: 16.08.2006 Posty: 1582
    Dzięki wielkie Speek i Betsi chodziło mi o konkretną kwotę, chyba w razie co poszukam podbnego projektu ale ze stropem odpowiednim i na dach ceramiczny. Co do tego który wybrałam, patrząc na to że ma poddasze użytkowe nawet do głowy mi nie przyszło że może być drewniany i szczerze przyznam że nie zwróciłam uwagi, dopiero parę dni temu.
  11. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    A dlaczego nie chcesz mieć drewnianego stropu, czy masz jakies konkretne powody?

    Czy to tylko kaprys?
    A może ktos udzielił Ci błędnych informacj temat stropów drewnianych?
  12. Zazdrośnica ELITA FORUM (min. 1000)
    Zazdrośnica Zarejestrowany: 16.08.2006 Posty: 1582
    Nie to, że nie chcę ale wszystko słychać jak ktoś na górze chodzi, a do tego dużo drożej wychodzi niż murowane stropy - rady z forum i od moich przyszłych ewentualnych wykonawców, jak masz możliwość to zapytaj swoich majstrów co sądzą o tym
  13. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    Dla Zazdrośnicy kilka uwag z praktyki użytkowania drewnianego stropu:
    -nie słychac na dole jak ktoś chodzi w kapciach
    ale
    słychac zabawe kota piłeczką od tenisa,suwanie krzesłem,tupanie,upadająca zabawkę itp.
    Wściec się można.Ja osobiście nie polecam stropu drewnianego w domu z użytkowym poddaszem.Wiele rodzin tak mieszka i przyzwyczaili się do tego.Ja jakoś nie mogłam.
  14. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Co do ceny to nie wiem.
    podejrzewam raczej że to by im obniżyło robociznę i musiałabyc dac zarobic innym.

    Jeśli natomiast chodzi o jego akustykę.


    Głównym problemem jest przenoszenie sie drgań podłogi na legary, tak więc wystarczy je odizolować i problem z głowy. Przeciesz to samo jest z ażurową ścianą z gips-kartonu, jeśli pod konstrukcje nie dasz taśmy tłumiącej drgania to dźwięki będą sie przenosić za pomocą konstrukcji. Zerknij na początek tutaj:
    http://www.paroc.com/spps/Poland/BI_...opy_062005.pdf

    I jestem jeszcze pewien że ten problem był poruszany w któryms z Muratorów z ubiegłego roku.
    Jak znajdę czas to poszukam i dam znać.

    Acha z trgo co pamiątam to szukasz małego domku, spory wybór mają Lipińscy, szukałas tam może?
    http://www.lipinscy.pl/collection_pr...0&page=1&w=yes

    P.S.

    To jest tak samo ja z budownictwem szkieletowym, poniewaz nasi cieśle nie zrozumieli pewnych zalezności, to nie stoswali sie do specyficznych zaleceń tego systemu i wszystko przez knocili.
    Stąd wzięła się opinia że domy szkieletowe to zły produkt.
  15. Zazdrośnica ELITA FORUM (min. 1000)
    Zazdrośnica Zarejestrowany: 16.08.2006 Posty: 1582
    Spojrzę na te linki, lipińscy są ok. ale jakieś "bez duszy" te domy ale na pewno przejrzę ich jeszcze raz jak i inne pracownie, szczerze powiem że mi sie nie chce jak już wybrałam .
    A chcę zbudować szybko i w miarę ok. i nie ma czasu na przymiarki stropowe niestety.
  16. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Aga, to dlatego sama stawiasz dom że chcesz w niego tchnąc duszę, jakby ci na tym nie zależało to do tego dążyła tylko kupiła gotowca lub dalej mieszkała w bloku.

    To co widac na stronie to tylko wizualizacja.

    To my dajemy naszym domom cząstke siebie i dlatego są one jest dla nas jak członek rodziny, jak dzieci, pamiętaj że będziesz w nim żyła, a nie tylko spała.
    Przynajmniej my tak z Kasią to rozumiemy.
  17. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    Jewrioszka dlaczego nie wybrałeś stropu drewnianego ?
  18. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    A dlaczego miałbym taki wybrać?
  19. łosie FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    łosie Zarejestrowany: 07.12.2006 Posty: 106
    czy może ktoś polecić architekta "godnego zaufania", który wykona projekt indywidualny i nie "zedrze" za bardzo...

    sama juz nie wiem co robic - czy płacic za zmiany w gotowym projekcie czy rysować indywidualny ?
    zmiany mogą byc dość kosztowne,bo zwęzenie budynku,przestawianie układu pomieszczen,likwidacja jednego tarasu...
    a w projekcie indywidualnym - boję się niedokładności,braku sprawdzonych rozwiązan,wydaje mi się ze projekty gotowe są dokładniej dopracowane...
    nie wiem,nie wiem...
  20. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Masz ten sam problem co my mieliśmy i dotyka on chyba każdego.

    Po roku poszukiwań juz podłamany zadecydowałem że wybieramy z 3 wstępnie zaakceptowanych projektów.
    W każdym z nich należało przestawiac ściany, dobudowywać lub przesuwać.
    W dniu w którym miała zapaśc decyzja, moja nieoceniona żonka znalazła całkiem nowy projekt, który o dziwo odpowiadał nam we wszystkim

    Proponuje więc więcej optymizmu,a na pewno znajdziesz odpowiadający Ci projekt w najmniej spodziewanym momencie.
  21. bipop FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bipop Zarejestrowany: 30.09.2006 Posty: 124
    Cytat Napisał łosie
    czy może ktoś polecić architekta "godnego zaufania", który wykona projekt indywidualny i nie "zedrze" za bardzo...

    sama juz nie wiem co robic - czy płacic za zmiany w gotowym projekcie czy rysować indywidualny ?
    zmiany mogą byc dość kosztowne,bo zwęzenie budynku,przestawianie układu pomieszczen,likwidacja jednego tarasu...
    a w projekcie indywidualnym - boję się niedokładności,braku sprawdzonych rozwiązan,wydaje mi się ze projekty gotowe są dokładniej dopracowane...
    nie wiem,nie wiem...
    z tym "dokładniej dopracowane" to troszeczke prawda

    mojej małzonki wujo miał "własny" projekt, w bardzo atrakcyjej cenie. Projekt był cieńszy niz gazetka reklamowa z Auchan i był cholernie niedokładny, nie było projektów niektórych instalacji, nie było zwymiarowane drewno na dach.
  22. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    Cytat Napisał łosie
    czy może ktoś polecić architekta "godnego zaufania", który wykona projekt indywidualny i nie "zedrze" za bardzo...

    sama juz nie wiem co robic - czy płacic za zmiany w gotowym projekcie czy rysować indywidualny ?
    zmiany mogą byc dość kosztowne,bo zwęzenie budynku,przestawianie układu pomieszczen,likwidacja jednego tarasu...
    a w projekcie indywidualnym - boję się niedokładności,braku sprawdzonych rozwiązan,wydaje mi się ze projekty gotowe są dokładniej dopracowane...
    nie wiem,nie wiem...
    Wydaje mi sie że mimo wszystko taniej wyjdzie kupić projekt gotowy bardzo zbliżony do Waszych oczekiwań i ewentualnie zrobić tylko adaptację z innym architektem.
    Wiem, że niektóre pracownie mogą zmienić pewne elementy na własny koszt ( np Archipelag). Nie robiłam indywidualnego projektu, wię nie wiem czy są dokładniejsze od tych gotowych ale słyszałam że nie.
    Do mojego projektu z archipelagu była nawet możliwośc otrzymania dokładnego projektu wentylacji z odzyskiem ciepła ( rekuperacja).

    Zmiany, które chciałam zrobić ( drobne zmiany w konstukcji dachu, poszerzenie i wydłużenie garażu, zmiany w otworach okiennych, schody dwubiegowe zamiast kręconych, przesunięcie ściany nośnej-ze wzgłędu na schody i kilka innych drobiazgów) wykonała mi inna pani architekt.
    Suma opłat była duzo niższa niż zrobienie projektu indywidualnego i mam to co chciałam.

    Szukajcie, wybór gotowców jest przeogromny.

    Pozdrawiam
    Betsi
  23. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    Cytat Napisał łosie
    czy może ktoś polecić architekta "godnego zaufania", który wykona projekt indywidualny i nie "zedrze" za bardzo...

    sama juz nie wiem co robic - czy płacic za zmiany w gotowym projekcie czy rysować indywidualny ?
    zmiany mogą byc dość kosztowne,bo zwęzenie budynku,przestawianie układu pomieszczen,likwidacja jednego tarasu...
    a w projekcie indywidualnym - boję się niedokładności,braku sprawdzonych rozwiązan,wydaje mi się ze projekty gotowe są dokładniej dopracowane...
    nie wiem,nie wiem...
    Wysłałam wiad na priv, ale nie wiem czy przeszło, bo jakoś innaczej się robiło niż zawsze.

    Pozdrawiam
    Betsi
  24. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Łosie,
    moja rada - szukajcie metodą kolejnych przybliżeń. Za którymś razem sami się zdzwiwicie, że jest projekt przygotowany jakby specjalnie dla was.

    Najlepsze są projekty nieznalezione.
  25. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Hello łosie,

    ja mam projekt indywidualny robiony przez znajomego. architekt młody i dobry (tak mówią... ), ale niestety nie jest tani. po ogromnych zniżkach dla mnie ledwie wydoliłem finansowo , ale ponieważ z małżonką mieliśmy dość specyficzne wymagania, których naprawdę nie dało się pogodzić z przeglądanymi projektami metodą kolejnych "przybliżeń", to zdecydowaliśmy się na niego. prace nad projektem trwały w sumie ok. 8 m-cy i będziemy chyba zadowoleni (okaże się po zamieszkaniu, he, he) ale finansowo niestety nie mogę go polecić.
    dobry projekt gotowy + rzetelna adaptacja po przeanalizowaniu waszych potrzeb przez architekta i będziecie zadowoleni. na pewno będzie taniej niż indywidualny. chyba, że macie specyficzne potrzeby, jak my...

    pozdrawiam,
  26. tomki 4 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomki 4 Zarejestrowany: 29.12.2006 Posty: 158
    Mnie także wydaje się, iż taniej kupić gotowy projekt i dokonać jakiś zmian niż "rysować" projekt od podstaw u architekta. Kupiony projekt to jakiś kompromis, ale nie jest wykluczone że robiac indywidualny nie trzeba bedzie z czegoś zrezygnować (bo konstrukcja, bo komin itd).
    My po bardzo intensywnych poszukiwaniach znaleźliśmy taki który nam odpowiadał ale po pewnych przeróbkach. Okazało się, że sam architekt miał podobne propozycje a i inni którzy go kupili także podobne zmiany wprowadzili.

    Teraz projekt jest w adaptacji u architekta. 1200 - plan zagospodarowania działki, 100 - plan szamba, ok. 700 wykonanie przeróbek w projekcie (wydłużenie garażu o ok 1,8 m i co za tym idzie zmiana konstukcji dachu nad garażem i wiele innych drobniejszych zmian, które bezpieczniej uzgodnić z architektem niż później mieć problemy podczas budowy).
    Nie wiem czy to tanio czy drogo. Myślę, że kupno projektu za 2000 plus 700 zmiana to i tak taniej niż indywidualny, gdzie koszty kształtują sie od 40-60 złotych za metr kwadratowy domu.

    A znalezienie odpowiedniego projektu to najczęściej przypadek. Po prostu pewnego dnia jest ...
  27. bipop FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bipop Zarejestrowany: 30.09.2006 Posty: 124
    Ja szukając narysowałem sobie nasza koncepcję-idee środka (a ze 2 tygodnie to trwało- nawet chciałem z tymi projektami iśc do projekanta by robić indywidualny) a nastepnie przeglądałem wszystkie projekty. Efekt: znalazłem dokładnie to co chciałem, zmiany które robiłem wynikły z tego że już po znalezieniu projektu teściom się uwidziało że ich cząstka domu powinna mieć schodki na górę, czego wcześniej zdecydowanie nie chcieli

    W internecie jest około kilku tysięcy projektów, trzeba mieć tylko siłę wyszukiwać je i przeglądać.

    A z innej beczki: Pogoda sprzyja - ruszyłem z budową. Na razie geodeta wytyczył dom, a w poniedziałek zgarniam humus i robie ławy fundamentowe. zobaczymy kiedy pogoda przewie moje działania
  28. groblus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    groblus Zarejestrowany: 26.10.2005 Posty: 80
    Jest chyba jeszcze jeden element utrudniajacy wykonanie projektu "na zamowienie" - trzeba znalezc dobrego i kreatywnego architekta, bo zwykle wybiera sie konkurencyjna cenowo oferte a ci ktorzy chca za projekty malo pieniedzy zwykle maja takich fuch mase i projektuja klocki - ktore co prawda wewnatrz spelniaja wszystkie zalozenia iwestorow ale sa po prostu nieciekawe. Przygladalem sie kiedys "najlepszym projektom" takiego wlasnie architekta i te ktore jego zdaniem byly najlepsze - byly na poziomie srednio ciekawych projektow katalogowych. Oczywiscie mozna zatrudnic architekta ktory zrobi wszystko na tip top, zrobi wizualizacje 3d,etc., ale jemu trzeba bedzie zaplacic kuuuupe kasy - znacznie wiecej niz projekt gotowy + adaptacja.
  29. groblus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    groblus Zarejestrowany: 26.10.2005 Posty: 80
    Cytat Napisał bipop
    A z innej beczki: Pogoda sprzyja - ruszyłem z budową. Na razie geodeta wytyczył dom, a w poniedziałek zgarniam humus i robie ławy fundamentowe. zobaczymy kiedy pogoda przewie moje działania
    Tez stoje przed taka mozliwoscia - wykonawca chcialby zaczac - kierownik budowy odradza. Nie spieszy mi sie az tak bardzo bo zamieszkac w domu chce dopiero lato/jesien 2008. A jaka bipop jest opinia twojego kierownika budowy ?
  30. bipop FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bipop Zarejestrowany: 30.09.2006 Posty: 124
    Cytat Napisał groblus
    Cytat Napisał bipop
    A z innej beczki: Pogoda sprzyja - ruszyłem z budową. Na razie geodeta wytyczył dom, a w poniedziałek zgarniam humus i robie ławy fundamentowe. zobaczymy kiedy pogoda przewie moje działania
    Tez stoje przed taka mozliwoscia - wykonawca chcialby zaczac - kierownik budowy odradza. Nie spieszy mi sie az tak bardzo bo zamieszkac w domu chce dopiero lato/jesien 2008. A jaka bipop jest opinia twojego kierownika budowy ?
    Kierownik i wykonawca są nie za bardzo obietywni bo beda zamieszkiwać w drugiej czesci mojego domku.

    Ale teraz jedynie robimy tylko ławy, jak je "wysadzi" w mrozy to powróca na swoje miejsce i nie popękają (mam taka nadzieję).
Pokaż wyniki od 2881 do 2910 z 14972