dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Piaseczno i okolice
  1. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Groblus, uporałeś się już z drzewami? Wspominałeś, że wystąpiłeś o pozwolenie i czekała Cię wizyta urzędniczki na działce. Sprawa załatwiona?

    Zajrzałam też do dziennika Speek i dziewczyna ma naprawdę ciągle pod górę. Ma u siebie jakieś niezydentyfikowane dreny, ale żeby dostać papier ze Spółek Wodnych najpierw musi zrobić projekt przesunięcia drenów.

    Czy was też zmuszano do czegoś takiego? W jej przypadku nie ma 100% pewności, że dreny tam są, tylko mogą być, bo mapy nie były uaktualniane od lat. Coś mi się tu nie podoba - z powodu zaniedbania urzędników naciąga się ludzi na dodatkowe koszty.

    Z drugiej strony Spekk może mieć u siebie jakieś specyficzne warunki glebowe i wodne, stąd takie zabepieczanie się ze strony Spółek Wodnych.
  2. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Zazdrośnica, nasz gotowy projekt kosztował 1600 zł, adaptacja 1500 zł, przeróbka stropu 900 zł. Nam i Speek'owi adaptcję robi ten sam architekt. W przypadku stropu współpracuje z konstruktorem.

    Kontakt do architekta dostałyśmy od rrmi - nieustające dzięki. Żałuję, że nie wzięłam też geodety, który był w komplecie. Mapę już bym dawno miała, a tak - nie mam!
  3. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    Sasiad dwa lata temu sukał drenów na swojj działce - znalazł jedynie 1 szt kamionki w stanie rozkładu bez jakiegos połaczenia do ciagu.Ot- taka jedna sierotka sobie w ziemi siedziała.W poszukiwaniu czegoś czego nie ma można przeorac i całą działkę na głębokości 1 ,30m i nic nie znależć.
    Logicznym dla mnie jest,że w momencie kopania fundamentu znajduje dreny to je przesuwam i oddalam o 1m od domu ale ryć według projektu wykonanego przez Spółkę ? Przeciez oni nie wiedzą, czy te dreny istnieją.
    Do tej pory nikt zadnych pozwoleń nie załatwiał i projektów nie załatwiał.
    Ale muszę przez to przebrnąć bo nie mogę złozyć papierów o pozwolenie na budowę.
  4. groblus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    groblus Zarejestrowany: 26.10.2005 Posty: 80
    Cytat Napisał ms.
    Groblus, uporałeś się już z drzewami? Wspominałeś, że wystąpiłeś o pozwolenie i czekała Cię wizyta urzędniczki na działce. Sprawa załatwiona?

    Zajrzałam też do dziennika Speek i dziewczyna ma naprawdę ciągle pod górę. Ma u siebie jakieś niezydentyfikowane dreny, ale żeby dostać papier ze Spółek Wodnych najpierw musi zrobić projekt przesunięcia drenów.

    Czy was też zmuszano do czegoś takiego? W jej przypadku nie ma 100% pewności, że dreny tam są, tylko mogą być, bo mapy nie były uaktualniane od lat. Coś mi się tu nie podoba - z powodu zaniedbania urzędników naciąga się ludzi na dodatkowe koszty.
    Z drzewami walcze. Czekam na telefon z gminy i na ta wizytacje. (moze ich nawet jakos pogonie dzisiaj) - wiec sprawa jest ciagle w zawieszeniu.
    Co do melioracji - to akurat sprawdzilem jeszcze przed zakupem dzialki, bo na jednej z map w gmini widzialem row melioracyjny biegnacy przez moja dzialke a zadnego rowu fizycznie nie bylo wiec dla pewnosci poszedlem do melioracji zeby to sprawdzic. Wtedy okazalo sie ze moj teren jest zmeliorowany i ze przez moja dzialke biegna saczki - kobieta zapewnila mnie ze to nie jest problem.
    Przy pozwoleniu na budowe jak zalatwialem opinie od melioracji to poza zaznaczeniem dwoch saczkow na mojej mapce dostalem takie pisemko informujace ze saczki sa tak u nich na mapie ale ze nie wykonali zadnej inwetaryzacji geodezyjnej i ze moze ich tam nie byc.(kladzione w latach 80., nikt nie sprawdzal robotnikow, podobno sznasze na to ze sa tak jak na mapie sa na poziomie 50% ). Melioracja nie robila zadnych problemow, upomnieli mnie tylko ze jak sie trafi taki saczek to musze zrobic obejscie (wg mapy jeden z saczkow przebiega w jednym z rogow mojego budynku)
    Maly zrzyt pojawil sie dopiero przy pozwoleniu na budowe - bo choc melioracja twierdzi ze saczki moga wogole tam nie lezec (i tak jest napisane w opini od nich), to czlowiek rozpatrujacy moj wniosek uparl sie zebym zrobil projekt zmian w melioracji, znowu go uzgodnial itd - po to zeby obesc saczek ktorego wcale moglo nie byc.
    Skonczylo sie tym ze napisalem oswiadczenie ze zbadalem miejsce przebiegu saczka wg mapy i ze go tam nie znalazlem. Wiecej problemow z powodu melioracji mojej dzialki nie mialem. Podobno wieksze chocki klocki sa jesli w dzialce sa nie saczki tylko jakies zbiorcze nitki melioracyjne (rury o jakis wiekszych przekrojach).
  5. groblus SYMPATYK FORUM (min. 10)
    groblus Zarejestrowany: 26.10.2005 Posty: 80
    Cytat Napisał speek
    Ale muszę przez to przebrnąć bo nie mogę złozyć papierów o pozwolenie na budowę.
    No to jak sasiad szukal to sprawa jest prosta - pewnie wylgasz sie tak jak ja - pismem w ktorym stwierdzasz ze szukalas i nie znalazlas i ze nie ma. U mnie wystarczylo - obylo sie bez dalszych bojow z melioracja.
  6. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Podobno wieksze chocki klocki sa jesli w dzialce sa nie saczki tylko jakies zbiorcze nitki melioracyjne (rury o jakis wiekszych przekrojach).
    Chyba u mnie jest coś takiego. Z przodu działki mam nawet studzienkę melioracyjną i wiem, że dren idzie wzdłuż granicy działki i jego wylot jest w rowie melioracyjnym (u sąsiada). W mojej części rowu nie ma rur odprowadzających wodę. Na mapie w Spółkach Wodnych ten węzeł jest naniesiony.
  7. misze78 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misze78 Zarejestrowany: 10.11.2006 Posty: 52
    Ja też mam dreny i sprawa wygląda trochę podobnie. Też nie wiadomo gdzie te dreny są, bo nie było zrobionej inwentarycacji, a najlepsze, że w geodezji mają zaznaczone inaczej, a w Spółkach wodnych inaczej. Jak poszedłem do melioracji, to skierowali mnie do Spółek wodnych, żeby nanieśli dreny na mapę i powiedzieli, że jak będą kolidowały z budynkiem, żebym przyszedł to zrobią obejścia. Tak też zrobiłem, załatwili to od ręki, przystawili pieczątkę, z pozwoleniem na budowę nie było problemu. Jak coś znajdę to tylko mam im dać znać, wtedy ustalimy co dalej.
  8. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    Wracając do drenów- to melioracja naniosła na moją mapę całą sieć drenów tak,że nie ma jak na mapę nanieść budynku bo co kawałek kolizja.Dlatego kazali mnie sporządzić projekt przesunięcia drenów bo jak tego nie zrobię z niczym nie ruszę.Zadnych studzienek i rowów przy działce ani na mojej drodze nie ma.A w melioracji żadne słuszne argumenty nie są przyswajalne.Dlatego brnę dalej.

    I żeby było lepiej,łatwiej i "krócej" zlikwidowali w mojej gminie wydział architektury.Obecnie jest w Piasecznie.Byłam tam dzisiaj - o zgrozo- urzedniczka u kresu wytrzymałości, masa pytających interesantów.Ludzie nerwowi i o byle co skłonni do awantury.Wszystko na nie, każą dzwonić a tlefonów nie maja czasu odbierać.A tak było fajnie w mojej gminie.Jak się wyrobią z pozwoleniami na budowę- po prostu będą wzywać do uzupełnienia dokumentów i czepiać się aby odwlec w czasie nie z ich winy.
  9. speek ELITA FORUM (min. 1000)
    speek Zarejestrowany: 06.08.2006 Posty: 1133
    Zapomniałam dodać,że wszelkie opłat skarbowe (do tej pory były znaczki) wnosi się przelewem.Druk wypisujcie o jeden egz.więcej bo nie bedzie śladu,że taką opłatę wnieśliście.A jak o tym zapomnicie to musowo oblecieć trzeba Piaseczno w poszukiwaniu ksero.
  10. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Hmm, u nas tez sa dreny, ale po odkryciu jednego z nich (bo był o 0,5m bliżej niz na planach) okazało sie że są one całkowicie niedrożne.
    I tak jest na pewno bo jak byliśmy tam na wiosnę to brodziliśmy w wodzie po kostki.

    Misze78 jeśli masz namiar do spólki wodnej to prosze podeslij mi na priva.

    Bipop widziałem dzis jak u was koparka ryła i widze też że rozpoczęcie budowy oficjalnie ogłosiłes na forum.

    Równie oficjalnie gratuluje rozpoczęcia budowy i życzę samych dobrych wiadomości.
  11. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Służę, centrala dla powiatu:

    Związek Spółek Wodnych
    tel. 0 22 757 00 28
    05-500 Piaseczno, Kościuszki 22
  12. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Czyli to jest w tym samym miejscu co melioracja?
  13. Zazdrośnica ELITA FORUM (min. 1000)
    Zazdrośnica Zarejestrowany: 16.08.2006 Posty: 1582
    Witaneczko, wciąż czekam na mapki i akt notarialny ale spokojnie nie spieszy mi się na razie. Dziękuję Ms. teraz mniej więcej wiem na czym stoję, szukam w razie innego projektu z wiatą i podobnym układem wnętrz ale z większą kotłownią itp.

    Bipopki fajniusio, że ruszacie do boju
  14. misze78 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misze78 Zarejestrowany: 10.11.2006 Posty: 52
    Jewrioszka,

    Wydział melioracji (taki gminny) znajduje się w Urzędzie miasta i gminy, na ostatnim piętrze, pok. 89 z tego co pamiętam. Natomiast cała składnica map melioracyjnych znajduje się na ul. Kościuszki 22 - to jest kilka budynków dalej od UM - tam jest właśnie Związek Spółek Wodnych i też chyba Melioracja. Myślę jednak, że jeżeli masz jakąś sprawę to najlepiej najpierw udać się do UMiG - osoby tam pracujące są kompetentne i raczej pomagają, takie jest moje zdanie.
  15. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Misze78 i Marta duże dzięki, jutro będe działał, może uda mi sie wywalczyc sprawe rowu melioracyjnego.
  16. Forsycja SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Forsycja Zarejestrowany: 25.07.2004 Posty: 33
    Cytat Napisał groblus
    No to jak sasiad szukal to sprawa jest prosta - pewnie wylgasz sie tak jak ja - pismem w ktorym stwierdzasz ze szukalas i nie znalazlas i ze nie ma. U mnie wystarczylo - obylo sie bez dalszych bojow z melioracja.
    Kochani, z tą melioracją to ostrożnie i bez kozakowania
    Sąsiad się na tym przejechał - jakieś przedpotopowe plany wykazywały nitkę drenów, ale nikt nie umiał powiedzieć, czy one są tylko narysowane, czy są, czy je ktokolwiek kiedykolwiek robił. Jak stawiał swoją parterówkę, w wykopach nic nie było - sprawdzili dokładnie. No a rok później dom odsiadł, jak to miewają w zwyczaju domy, i na wiosnę taplał się równo wraz z rodziną na działce po kolana. Garaż zalany równo na kilka centymetrów - w domu sucho, bo większość garaż przejął, ale i fundamenty, i ściany mokre.
    Naprawdę, nie życzę najgorszemu wrogowi. Gdy się trochę osuszyło, zabrał się za łopatę i odkopał fundamenty. A jakże. Dom osiadając zmiażdżył dreny. Przechodziły trochę niżej, niż się ich spodziewano znaleźć. Robota, jaką miał przy robieniu nowych drenów wokół domu, nie do pozazdroszczenia

    Nie wiem czy jest jakieś urządzenie, dzięki któremu można odkryć przebieg drenów. Może na grupie się jakiś specjalista wypowie? Coś co odszukuje cieki wodne może?

    Problem nie w tym, czy dreny są, czy ich nie ma, a w tym, gdzie mogą być ewentualnie. Kiedyś nikt się nie bawił w dokładne umieszczanie (a i pewnie teraz nie). Pół metra w te czy wewte, co za różnica? A jak kopara weźmie te 40 cm więcej to i dreny będą głębiej - kiedyś, gdy na naszych działkach siano żyto, rolnikom i fachurom było ganca ryba. A na żytnim polu to i dwa metry rozrzutu w poziomie było do przyjęcia.

    Sprawdźcie dokładnie, jak ktoś ma u siebie wątpliwości. Osuszanie domu to nic ciekawego...
  17. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Jewrioszka, wróć z tarczą!
    I oczywiście opisz dokładnie co i jak.
  18. łosie FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    łosie Zarejestrowany: 07.12.2006 Posty: 106
    wyprostowanie scięcia na dachu + 2 okna + 2 kominy + zmiana 4 scian wewnętrznych (wszystkie zmiany "kosmetyczne nie wpływajace na konstrukcje") = 4500 (znegocjowane z 7000)

    a w trakcie skrócenie domu o 80cm = +700
    no własnie...

    Proponuje więc więcej optymizmu,a na pewno znajdziesz odpowiadający Ci projekt w najmniej spodziewanym momencie.
    ale czasu mało szukam i szukam a budowa ma ruszyc na wiosnę
    wydawało mi się ze znalazłam - dom zachwycił mnie od początku,ale działka za wąska...,no więc chcę podobny tylko węższy. i nic innego mi się juz nie podoba
    tak to jest z babami ...nie urazając innych sióstr z forum

    na razie czekam na wycenę ile by chciało biuro za projekt indywidualny,na podstawie ich projektu
    no i szukam dalej ,ale bez przekonania

    ale dzięki za pomoc - zawsze to razniej jak ktos doradzi
  19. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Łosie moje Kochanie znalazła nasz projekt w dniu w którym mieliśy wybrac z 3 wstępnie zaakceptowanych.

    Ms dzięki za wiarę, ale czasu brak. :cry

    [/quote]Misze78 i Marta duże dzięki, jutro będe działał, może uda mi sie wywalczyc sprawe rowu melioracyjnego[quote]

    Powinno byc od jutra.
  20. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Łosie, wierzę w Was i popieram, ale co poza brakiem projektu macie? Nam została melioracja i uzgodnienie zjazdu z drogi gminnej, no i oczywiście pozwolenie na budowę.

    Ponieważ podlegam pod Piaseczno to uważam, że mam szansę na rozpoczęcie budowy późną wiosną/wczesnym latem. W listopadzie naiwnie myślałam, że wystartuję w marcu.

    Jewrioszka,
    tak, jest drobna różnica jutro/od jutra, tak jak z terminem u urzędników: mają miesiąc i to może oznaczać albo dwa dni, albo dwa miesiące.
  21. łosie FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    łosie Zarejestrowany: 07.12.2006 Posty: 106
    Cytat Napisał ms.
    Łosie, wierzę w Was i popieram, ale co poza brakiem projektu macie? Nam została melioracja i uzgodnienie zjazdu z drogi gminnej, no i oczywiście pozwolenie na budowę.

    Ponieważ podlegam pod Piaseczno to uważam, że mam szansę na rozpoczęcie budowy późną wiosną/wczesnym latem. W listopadzie naiwnie myślałam, że wystartuję w marcu.
    co my mamy poza brakiem projektu ??? działkę ...
    i wypis z planu,geodeta pracuje nad mapami. i tyle...
    nie mam jakos zapału bez projektu
    my podlegamy pod prazmów - więc mam nadzieję się wyrobic do konca marca
  22. Meb STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Meb Zarejestrowany: 19.01.2006 Posty: 409
    Hej Łosie,
    A jak w końcu z prądem ? udało się bez problemów?
  23. łosie FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    łosie Zarejestrowany: 07.12.2006 Posty: 106
    Hej Łosie,
    A jak w końcu z prądem ? udało się bez problemów?
    nie... zaraz będę płakać nic się nie udało...
    na razie to sie sąsiad zgodził na "pozyczkę" prądu na budowę...
    a ja nie mam czasu zeby sie wybrac do konstancina i złozyc co trzeba
    od poniedz.do piątku jestem 180 km poza warszawą, a druga połowa dopiero co zaczeła pracę i nie moze brac co parę dni urlopu
    kłody pod nogi !!!
    wybaczcie - to mój pierwszy kryzys budowlany...
  24. forum_user WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    forum_user Zarejestrowany: 21.07.2010 Posty: 0
    Hello,

    czy ktoś może mnie poratować namiarem na konkretnego przedstawiciela handlowego zajmującego sie polskimi silikatami na pd od W-wy? potrzebuję pilnie zamówić ok. 200m2 bloczków 24/25 i ok. 30m2 "12"...
    jest dostępna xella, ale cena powala...

    pozdrawiam i dziękuję,
  25. Meb STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Meb Zarejestrowany: 19.01.2006 Posty: 409
    Łosie, trzeba widziec pozytywy. Sąsiad chce pozyczyc prądu to ekstra.

    A na pocieszenie z tymi dokumentami jak masz wypelniony wniosek to jest 15 minut zabawy w urzędzie i 2 tygodnie czekania polecnony z poczty z "Warunkami". A tylko Warunki są potrzebne do pozowlenia na budowe. A budowac możecie na prądzie od sąsiada. Co za róznica.

    Głowa do góry.
    Pzdr Meb
  26. łosie FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    łosie Zarejestrowany: 07.12.2006 Posty: 106
    Meb - dzięki za słowa otuchy

    być moze kryzys został przełamany ...

    ale jestem ciemna !!!

    tyle czasu szukam projektu,przeglądałam strony BAUHERRA tysiąc razy,bo te parterówki strrrasznie mi sie podobają , juz nawet napisałam pytanie do nich o projekt indywidualny na podstawie dg 28...
    i jeszcze raz postanowiłam zajrzec do innych pracowni - oczywiscie nic mi sie nie podobało - wiec jeszcze raz bauherr od poczatku -
    i co ????
    dg 10 jest idealny !!!
    czemu wczesniej tego nie widziałam ? nic nie muszę zwężać,przekładac kuchni,likwidowac tarasu - wszystko co miało byc w indywidualnym jest w
    dg 10 !!! no może małe zmiany w częsci prywatnej - ale to tylko scianki działowe...

    muszę tylko troszkę ochłonąć...

    a może ktoś zechce jakoś skomentowac moj wybór ?




    http://www.dom-parterowy.pl/rzuty.ph...ria=dg&id=dg10
  27. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Łosie


    A nie mówiłem (pisałem)

    P.S.

    Cały dom do obecnego stanu zbudowałem na pożyczonym prądzie (meb ma rację i całkowicie sie zgadzam z ta tezą) , więc głowa do góry.
  28. tomki 4 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomki 4 Zarejestrowany: 29.12.2006 Posty: 158
    Łosie,

    Gratuluję wyboru projektu.
    Bardzo mi sie w nim podoba oddzielenie części dziennej od nocnej, co w domach parterowych czasem trudno osiągnąć.

    Pozdrawiam
  29. Zazdrośnica ELITA FORUM (min. 1000)
    Zazdrośnica Zarejestrowany: 16.08.2006 Posty: 1582
    Łosie super ta zieloniutka parteróweczka, lubie ten kolor, zresztą będę u siebie też preferowała zielony
  30. coli FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coli Zarejestrowany: 24.03.2006 Posty: 209
    Moze mi ktos polecic kierownika budowy? Bede wdzieczna.
    Zaczynamy wkrotce w Krupiej Wolce
    [email protected]
Pokaż wyniki od 2911 do 2940 z 14972