dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Piaseczno i okolice
  1. gustav.pl FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gustav.pl Zarejestrowany: 24.09.2013 Posty: 276
    Polecam, polecany już kiedyś(ale nie mogę znaleźć) zakład szklarski z ul. Mokrej w Pracach Dużych. Mimo przedświątecznego nawału pracy i wizyty po fajrant, docięto mi "od ręki" dwie malutkie szybki
  2. K_AND_M SYMPATYK FORUM (min. 10)
    K_AND_M Zarejestrowany: 01.01.2009 Posty: 22
    Witam po długiej przerwie. Poprzedni projekt musiałem zatrzymać, nie trafił na dobry czas. Teraz pomysł wrócił wraz z nowym projektem, który ma duże szanse na powodzenie. Nowy dom jest prosty, parterowy, bez podpiwniczenia, dach kopertowy. Do tego szambo i własna studnia. Chciałbym też przeprowadzić badania geotechniczne (wcześniej tego nie zrobiłem).
    Zatem mam prośbę do osób, które się ostatnio budowały lub budują o polecenie firmy, z usług której korzystały.
  3. kipi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kipi Zarejestrowany: 04.04.2013 Posty: 185
    Cytat Napisał domino34
    Witam,

    Czy znacie jakieś opinie o firmie dach-max z Tarczyna?
    Jeżeli zapytanie jeszcze aktualne, to mogę powiedzieć, że korzystałem z ich usług. Generalnie w miarę ok, dach miałem mały i prosty, więc nie było w zasadzie co zepsuć, aczkolwiek jakość niektórych połączeń (np kominka wentylacyjnego z membraną) wątpliwej jakości. Ceny dość atrakcyjne, od katalogowych cen materiałów dostałem spore rabaty, dach wykonany w terminie, a współpracę oceniam na 5/10.
    Na plus na pewno fakt, iż materiał dostaję razem z usługą w jednym miejscu i nie muszę szukać na własną rękę dekarza i mam materiał na 8% vat. Na minus komunikacja, jakieś drobne problemy w trakcie roboty mogą urosnąć do rangi przeszkody nie do przejścia.
  4. adam_los SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adam_los Zarejestrowany: 10.01.2011 Posty: 89
    Witam wszystkich forumowiczów;
    Poszukuję sprawdzonej firmy od ogrodzeń czy może ktoś jakąś firmę polecić ?
    To dalej aktualne? Jakieś skomplikowane ogrodzenie, czy raczej proste?
    Ja grodziłem z trzech stron siatką, a od frontu było przygotowane na sztachety (które od lat pomału sobie przykręcam . Ekipa sprawna i tania. Józef Chałat 503572046
  5. kalafiorek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalafiorek Zarejestrowany: 28.09.2010 Posty: 190
    Cytat Napisał adam_los
    To dalej aktualne? Jakieś skomplikowane ogrodzenie, czy raczej proste?
    Ja grodziłem z trzech stron siatką, a od frontu było przygotowane na sztachety (które od lat pomału sobie przykręcam . Ekipa sprawna i tania. Józef Chałat 503572046
    Kontakt zapisany. Dziękuję.

    A może sąsiedzi mogą podzielić się kontaktem do sprawdzonej ekipy od układania kostki brukowej. kalafiorek
  6. dzabij ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij Zarejestrowany: 22.06.2004 Posty: 2194
    Cytat Napisał kalafiorek
    Kontakt zapisany. Dziękuję.

    A może sąsiedzi mogą podzielić się kontaktem do sprawdzonej ekipy od układania kostki brukowej. kalafiorek
    Beton czy granit ? Do granitu mogę polecić http://granit-warszawa.pl/

    Ekipa pana Wiesia, o ile jeszcze pracuje (u mnie układali jakieś 6-7 lat temu).
  7. kalafiorek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalafiorek Zarejestrowany: 28.09.2010 Posty: 190
    Cytat Napisał dzabij
    Beton czy granit ? Do granitu mogę polecić http://granit-warszawa.pl/

    Ekipa pana Wiesia, o ile jeszcze pracuje (u mnie układali jakieś 6-7 lat temu).
    Beton lub klinkier. kalafiorek
  8. lukkaas WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lukkaas Zarejestrowany: 14.03.2015 Posty: 6
    Witam

    Mam do sprzedania garaż blaszak o wymiarach 2x3m zakupiony na budowę rok temu
    Stan bardzo dobry
    Odbiór wyłącznie osobisty - Henryków Urocze
    Cena 600 zł
  9. Halszka FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Halszka Zarejestrowany: 30.01.2003 Posty: 172
    Potrzebuję namiaru na dobrego, sprawdzonego kierownika budowy, ekip od poszczególnych etapów, hydraulika, nie wiem kogo jeszcze, bo to moja pierwsza budowa i nie mam rozeznania w temacie. Budowa: Krzaki Czaplinkowskie. Prawdopodobnie początek przyszłego roku, bo w tym formalności przedłużają się tak, że nie ma sensu zaczynać. Najbezpieczniej zaczynać na wiosnę, prawda? Gdzie kupować materiały budowlane - składy budowlane, hurtownie, producent?Pozdrówka
  10. gustav.pl FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gustav.pl Zarejestrowany: 24.09.2013 Posty: 276
    Tak z innej beczki, to chcę polecić "kawiarnię" Cafe Rosso. Pewnie większość z Was zna, a przynajmniej słyszała o tym przybytku ze Złotokłosu. Napisałem kawiarnia w cudzysłowie, bo właściwie nie wiem jak ten punkt nazwać Jest to kombajn wielofunkcyjny gdzie oprócz przysłowiowej kawy z ciachem można nabyć drobne artykuły pierwszej potrzeby, takie jak alkohol, prasa, pieczywo itp. A od jakiegoś czasu można tam również zjeść obiad Jeśli chodzi o różnorodność dań obiadowych, to szału nie ma. Przeważnie jest zupa i do wybory 2 drugie dania. My jak na razie jedliśmy ich posiłki 2 razy(na wynos) i 2 razy było miłe zaskoczenie. Jak wspomniałem wyboru dużego nie ma, ale za to wielkość dań jest wystarczająca i co najważniejsze są bardzo smaczne Nie pamiętam co braliśmy poprzednio, ale dziś wziąłem mielonego z kartoflami i gotowaną marchewką z groszkiem i na prawdę zjadłem z przyjemnością
  11. piter39 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piter39 Zarejestrowany: 07.06.2011 Posty: 14
    Witam. Jak ktoś poszukuje dobrych dekarzy do dachówki to polecam pana Waldka (tel. 608 187 771). Bardzo dobra ekipa, porządek na budowie utrzymany i robota zrobiona jak trzeba.
  12. Zazdrośnica ELITA FORUM (min. 1000)
    Zazdrośnica Zarejestrowany: 16.08.2006 Posty: 1582
    Cytat Napisał K_AND_M
    Witam po długiej przerwie. Poprzedni projekt musiałem zatrzymać, nie trafił na dobry czas. Teraz pomysł wrócił wraz z nowym projektem, który ma duże szanse na powodzenie. Nowy dom jest prosty, parterowy, bez podpiwniczenia, dach kopertowy. Do tego szambo i własna studnia. Chciałbym też przeprowadzić badania geotechniczne (wcześniej tego nie zrobiłem).
    Zatem mam prośbę do osób, które się ostatnio budowały lub budują o polecenie firmy, z usług której korzystały.
    Wojciech Katryński 0600 603 358 ale nie wiem czy nr aktualny, bo ja badałam w 2007r
  13. K_AND_M SYMPATYK FORUM (min. 10)
    K_AND_M Zarejestrowany: 01.01.2009 Posty: 22
    Cytat Napisał Zazdrośnica
    Wojciech Katryński 0600 603 358 ale nie wiem czy nr aktualny, bo ja badałam w 2007r
    Dzięki, wykonałem już badania w firmie Interra
  14. K_AND_M SYMPATYK FORUM (min. 10)
    K_AND_M Zarejestrowany: 01.01.2009 Posty: 22
    Cytat Napisał lukkaas
    Witam
    Mogę polecić Panią Bożenę Członkowską z Piaseczna, z której usług korzystałem
    Dostarcza się dokumenty, ustala zakres zmian a odbiera się już gotowe pozwolenie na budowę
    Telefon:22 756 73 02
    Potwierdzam, bardzo miła osoba, współpraca układała się bardzo dobrze.
    Dostarczyłem tylko projekt, mapę od geodety, wypis i wyrys z gminy, ustaliliśmy zakres zmian w projekcie i ulokowanie domu na działce. Nie walczyłem z niekompetentnymi urzędnikami i ich "widzimisie", błędami w lokalnym planie zagospodarowania; odebrałem prawomocne pozwolenie wraz z zarejestrowanym dziennikiem budowy.
  15. pontypendy STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pontypendy Zarejestrowany: 04.02.2005 Posty: 432
    Czy ktoś może polecić fachowca ze spawarką. Mam metalową konstrukcję, która służy jako wiata na drewno. Po ułożeniu kostki, daszek wiaty jest za nisko. Trzeba by dospawać profile tak by konstrukcja wiaty była wyższa. Ktoś coś ????
  16. dzabij ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij Zarejestrowany: 22.06.2004 Posty: 2194
    Witajcie,

    koleżanka poszukuje ekipy tynkarzy (wewnętrzne), może ktoś kładł ostatnio u siebie i może polecić sprawną ekipę ? Mój kajecik z namiarami ma już ponad 7 lat i troszkę już nieaktualny.
  17. Karato SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Karato Zarejestrowany: 12.03.2014 Posty: 14
    Witajcie w grupie!
    poszukuję sprawdzonej ekip do zrobienia :
    -ogrodzenia z modułowych przęseł metalowych z podmurówką ( ok 600mb ),
    -ułożenia kostki betonowej na poodjazd i tarasy
    oraz namiaru na firmę handlującą drzwiami zewnętrznymi ( przynajmniej kilku firm i umiejącą doradzić )
  18. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Gustav.pl zgadzam się Caffe Rosso to bardzo fajne miejsce. Zapomniałeś o placyku dla dzieci. ( to z reszta mój klient) Ja polecam jeszcze piekarnio-cukierni-kawiarnie w Prażmowie. Wyroby pierwsza klasa.

    I pozdrawiam dawno nie widzianych Zazdrośnica, Pontypendy i Dzabij
  19. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Halszka, według mnie najlepiej zacząć na jesieni . Postawić mury i przez zimę niech osiadają. Stawiałem w listopadzie, w styczniu kładłem dach,w marcu wstawiałem okna u forumowego "Starego" , kładłem tynki ( nie polecę tynkarzy) i nic mi nie pęka. W czerwcu mieszkałem
  20. gustav.pl FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gustav.pl Zarejestrowany: 24.09.2013 Posty: 276
    jewrioszka Jak Prażmów, to można wspomnieć też o Starej Gorzelni. Choćby za sam "klimat"......
  21. gustav.pl FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gustav.pl Zarejestrowany: 24.09.2013 Posty: 276
    "Ziomalom" z Piaseczna i okolic wszystkiego dobrego w nowym roku.
    Najlepszego
  22. gustav.pl FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gustav.pl Zarejestrowany: 24.09.2013 Posty: 276
    Chyba już polecałem, ale zrobię to jeszcze raz, bo i ponownie korzystałem( jakoś tak pod koniec lata) z usług ANEKS Przeprowadzki. Jak zwykle bezproblemowo
    A przy okazji chciałbym polecić(może to trochę za dużo powiedziane) elektryka p. Bochenka z Głoskowa. Jak na razie robili u nas tylko dwie rzeczy; wymiana/montaż czegoś w skrzynce rozdzielczej i co dla nas bardzo ważne, robią(mają odpowiednie uprawnienia) pomiary instalacji elektrycznej. Zdaje się, że takie pomiary w domach trzeba robić co 5 lat, ale i potrzebne są przy ewentualnych roszczeniach z tytułu ubezpieczenia domu.
  23. [email protected] SYMPATYK FORUM (min. 10)
    damzawa@op.pl Zarejestrowany: 29.03.2010 Posty: 38
    Witam Wszystkich po długiej przerwie.
    Mam pytanie czy ktoś z Was ma namiary na jakąś sprawdzoną firmę od kostki brukowej. Jeżeli tak to prośba o informacje.
  24. marconi_piaseczno FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marconi_piaseczno Zarejestrowany: 17.03.2011 Posty: 172
    Też przymierzam się do wybrukowania podjazdu. U mnie to jakieś 120-130m2. Pomyślałem sobie, że gdy tak skrzyknąć się w kilka osób, które szukają firmy od układania kostki to można by wynegocjować lepszą cenę. To samo z zakupem kostki czy obrzeży. Gdyby ktoś był zainteresowany takim pomysłem wspólnego dogadania się i poszukania najlepszej oferty zapraszam pod adres [email protected]
  25. kalafiorek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kalafiorek Zarejestrowany: 28.09.2010 Posty: 190
    Cytat Napisał K_AND_M
    Potwierdzam, bardzo miła osoba, współpraca układała się bardzo dobrze.
    Dostarczyłem tylko projekt, mapę od geodety, wypis i wyrys z gminy, ustaliliśmy zakres zmian w projekcie i ulokowanie domu na działce. Nie walczyłem z niekompetentnymi urzędnikami i ich "widzimisie", błędami w lokalnym planie zagospodarowania; odebrałem prawomocne pozwolenie wraz z zarejestrowanym dziennikiem budowy.
    Wszystko się zgadza. Tym razem, budując dom teściów, nie mieliśmy czasu ani siły szarpać się z urzędnkami (należałoby powiedzieć urzędasami przez wilekie U) z Piaseczna i faktycznie pani architekt przepchnęła temat przez urząd.W standardowym czasie ponad 3 mscy, ale czego się nie robi dla zdrowia psychicznego.

    Tylko trzeba mieć na uwadze, że architekt nie pracuje w CADzie. Jeżeli masz minimalne zmiany w projekcie (jakieś okienko pojedyncze, ściankę działową) to jeszcze OK- bo rysuje czerwonym długopisem po planie gotowego projektu. U nas zmian dotyczących okien i ścianek było więcej, co spowodowało, że projekt jest trudny do odczytania - cały w czerwonym długopisie. To jest jednak kłopot. Nie jesteś w stanie zobaczyć domu po zmianach- nie wiesz czy ci dokońca odpowiadają, bo w tych gryzmołach ciążko się odnaleźć. Trudno odczytać wymiary. Podobnie ekipa na budowie. Stąd nie polecam osobom,dla których to jest pierwsza budowa, bo nerwy zaoszczędzone w urzędzie stracą na budowie.

    Jest jeszcze kwestia może mniej istotna - czyli anturażu miejsca pracy pani architekt. Pokój zawalony rulonami i teczkami z projektami, po których łażą koty. Inwetor nie bardzo ma gdzie usiąść... Ale to detal.Jak jesteś twardy zawodnik i NAPRAWDĘ nie znosisz urzędu w Piasecznie - dasz radę.

    Poprzednim razem - przy budowie naszego domu - mieliśmy nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli architektkę rysującą normalnie rysunki techniczne w CADzie, podpowiadającą dobre rozwiązania. Ewentualne zmiany zajmowały minutę. Tyle,że nie załatwiała PnB.

    Kolejnym razem,kurczę czuję,że to nie ostatnia nasza budowa , ideałem byłoby 2 w 1, czyli architekt,który umie podpowiedzieć korzystne dla inwestora rozwiązania,kreśli w programie do projektowania plus załatwi PnB w urzedzie. Tylko czy znacie takie cudo w piaseczyńskim?
  26. arturbo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arturbo Zarejestrowany: 01.06.2009 Posty: 26
    Dzień dobry Wszystkim,
    w pięć lat po zamieszkaniu przychodzi pora na mały remont (niewielkie przeróbki elektryczne, tynk na kominek, malowanie). Szukam sprawdzonych i jak najszybciej dostępnych fachowców. Wyżej polecani Panowie Marian i Łukasz mają niestety terminy przyszłoroczne. Może macie jakieś kontakty?
    Z góry dziękuję.
    Artur
  27. mini1983 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mini1983 Zarejestrowany: 03.02.2013 Posty: 8
    Witam,
    Czy ktoś oddawał w ostatnim czasie dom do użytkowania? Dochodzą mnie słuchy że PINB Piaseczno strasznie kontroluje w ostatnim czasie budowy. I że czepiają się o każdą bzdurę.
  28. [email protected] SYMPATYK FORUM (min. 10)
    damzawa@op.pl Zarejestrowany: 29.03.2010 Posty: 38
    Witam
    Zakończyłem budowę i pozostał mi zbiornik 1000l w metalowej obudowie. Jeżeli jest ktoś chętny to proszę o kontakt .
    [email protected]
  29. jaworekdoktorek WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jaworekdoktorek Zarejestrowany: 29.08.2016 Posty: 3
    Cytat Napisał Mani
    Oho,
    Przestrzegam wszystkich przed tą panią.
    Do tej pory przeklinam dzień, w którym stanęła na mojej drodze.
    Dobrze, że macie gotowy projekt, może się Wam uda, ale na pewno nie w terminie, który ona Wam obiecuje...
    Ja robiłem u Ziółkowskich - i jestem mega zadowolony!!! Jeżeli coś trzeba zmienić to trwa to bardzo krótko. Po zapłacie za projekt czynnie uczestniczą w konsultacjach podczas budowy. Przyjeżdżają na budowę żeby zobaczyć jak idzie. Super, nie olewają po zapłacie!.
  30. .:Paco:. STAŁY BYWALEC (min. 300)
    .:Paco:. Zarejestrowany: 08.03.2015 Posty: 460
    Czesc wszystkim

    macie jakas sprawdzona firme w okolicy co dostarczy dobra ziemie pod trawnik?
    i ewentualnie piasek

    Pozdrawiam
Pokaż wyniki od 14941 do 14970 z 14972