dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Piaseczno i okolice
  1. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Łosie,
    też trafiliście na BAUHERRA. O mały włos, z zakupiliśmy projekt dg16. Ale jak wyszło ile zmian chcemy zrobić, to nam przeszło. Niemniej jednak BAUHERR i jego projekty - the best!

    Ich parterówki są tanie w budowie. Wszystkie jednak zostały zaprojektowane w technologii jednowarstwowej, sufit podwieszany na wiązarach dachowych. Szkoda, że tak mało informacji i szczegółów na stronie.

    A teraz z innej beczki - trochę się namieszało ze starymi opłatami wnoszonymi po nowemu. Gdzieś przeczytałam, że można zrobić przelew przez internet i jako potwierdzenie dać wydruk z komputera. Czy ktoś już próbował dołączyć jak potwierdzenie wniesienia opłaty? Czy nadal królują kwity, pieczątki i prowizja dla banku za przelew?
  2. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Gdzieś przeczytałam, że można zrobić przelew przez internet i jako potwierdzenie dać wydruk z komputera.
    Jeśli to prawda to byłoby ogromne ułatwienie.

    Za moich czasów tak nie było.
  3. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Ale czy urzędnicy są przygotowani na takie zaawansowane technologicznie rozwiązania?
  4. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Jak do tej pory nasze urzędy nie sa przygotowane do takiego skoku technologicznego.

    Od kilku lat, a dokładnie od dnia wstąpienia do Unii obowiązuje przepis że firmowy wydruk z komputera na firmowym dokumencie oraz potwierdzenie wpłaty z konta internetowego nie wymaga stempli i pieczątek.
    Niestety nasze urzędy, a także firmy prywatne z uporem maniaka żądaja stempelków.
    Prawdopodonie minie jeszcze troszke czasu zanim to się zmieni .
  5. coli FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coli Zarejestrowany: 24.03.2006 Posty: 209
    Ktory sklad/hurtownie w okolicy polecacie? Potrzebuje wycene materialow na stan surowy. Bylismy na skladzie w Krupiej Wolce (zaczelismy od najblizszego), ale tylko orientacyjnie podali cene materialow bez wyszczegolnienia.
  6. komarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    komarek Zarejestrowany: 31.08.2006 Posty: 779
    Witam wszsytkich budujących.
    Czytam, czytam i wreszcie zgłupiałam. Powiedzcie mi co wreszcie trzeba mieć do pozwolenia na budowę. Była mowa o prądzie i wodzie bo to niezbędne. Ale jeżeli mogę budować na prądzie sąsiada to pozostaje tylko woda?
  7. Meb STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Meb Zarejestrowany: 19.01.2006 Posty: 409
    Cześć Komarek.
    Musisz rozgraniczyć "pozwolenie" od budowania.
    Do pozwolenia potrzebujesz taki dokument "Warunki przyłączenia do sieci energetycznej"., a to jeszcze daleka droga do własnego prądu.

    A jak już masz pozwolenie, to żeby nie tracic czasu bierzesz prąd od sasiada i budujesz, a w miedzyczasie starasz się o swoje przyłączenie (szafke, licznik itp).

    Na 45 stronie tego postu piomod opisał co trzeba do pozwolenia, a ja kawałek dalej zamieściłem link do ZE Teren tam jest sporo informacji.

    ewentulanie pytaj,
  8. komarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    komarek Zarejestrowany: 31.08.2006 Posty: 779
    Dzięki bardzo, zabeiram się za dogłębne czytanie
  9. maksik78 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maksik78 Zarejestrowany: 19.12.2006 Posty: 23
    Witam,

    Jestem z okolic Piaseczna - Uwieliny (ok. 15 km ale chyba zaliczam sie do tej grupy ). jestem na etapie zalatwiania pozwolenia na budowe i czekam na decyzje w sprawie pradu. I juz mam studnie wywiercona chetnym moge dac namiar na dobrego czlowieka ktory wierci w rozsadnej cenie. Pozdrawiam wszystkich
  10. coli FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coli Zarejestrowany: 24.03.2006 Posty: 209
    Maksik78 bardzo prosze o namiary na studniarza
  11. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    witaj, maksik78

    Komarek, dawno nie zaglądałaś do naszej piaskownicy (hi, hi, wszak to Piaseczno). Warunki przyłącza prądu - ZEW-T Konstancin Jeziora, warunki przyłącza gazowego - Gazownia, Piaseczno, ul. Stołeczna 4 (?), warunki przyłącza woda, kanalizacja - Urząd Gminy, III piętro, któryś z pokoi po prawej stronie od schodów.
    Do wszystkiego akty notarialne, mapa ze składnicy map + wypełnienie druku.
  12. łosie FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    łosie Zarejestrowany: 07.12.2006 Posty: 106
    maksik78
    I juz mam studnie wywiercona chetnym moge dac namiar na dobrego czlowieka ktory wierci w rozsadnej cenie.
    ja bym chciała taki namiar...
    mam jeszcze jeden to sobie porownam oferty

    a ja się zastanawiałam czy mozna wiercic studnie jak sie nie ma pozwolenia na budowę ?
    ms.
    Ich parterówki są tanie w budowie. Wszystkie jednak zostały zaprojektowane w technologii jednowarstwowej, sufit podwieszany na wiązarach dachowych. Szkoda, że tak mało informacji i szczegółów na stronie.
    no własnie,mało inf.na stronach,ale bardzo chętnie wysyłają na maila więcej,własnie czekam...
    co do technologii jednowarstwowej - to oczywiscie zmienimy na 2-warstw.
    ale co do sufitu - to chyba ok pomysł ( tak twierdzi znajomy budowlaniec),podobno taniej i szybciej,a my nie zamierzamy uzywac poddasza...

    ale może ja sie mylę ??? jeśli tak to proszę - oświećcie mnie...

    Zazdrośnica
    Łosie super ta zieloniutka parteróweczka, lubie ten kolor, zresztą będę u siebie też preferowała zielony
    az tak zielono nie będzie może dach ? ale tu trwają przepychanki z mężusiem

    tomki 4 - dzięki za komentarz

    i w ogóle dzięki wszystkim za słowa otuchy
    teraz to mi wróciły siły ,zeby powalczyc o resztę...

    monia
  13. coli FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coli Zarejestrowany: 24.03.2006 Posty: 209
    łosie podzielisz sie tez swoimi namiarami, z gory dziekuje

    na studnie nie trzeba pozwolenia (no chyba, ze sie przyznasz, ze wiercisz na 40m )
  14. Zazdrośnica ELITA FORUM (min. 1000)
    Zazdrośnica Zarejestrowany: 16.08.2006 Posty: 1582
    "w ogóle dzięki wszystkim za słowa otuchy
    teraz to mi wróciły siły ,zeby powalczyc o resztę... "

    od tego tu też jesteśmy, porad, wspierania, napędzania się nawzajem, bardzo polubiłam to forum odkąd tu trafiłam, można się wygadać, pochwalić, pomarudzić, załamać, podnieść i każdy to zrozumie, dlatego jak tylko zacznę cokolwiek załatwiać tak samo będę zbierać konatakty, zapisywac różne rzeczy i podziele się z innym tak jak do tej pory ja korzystam z wiedzy już budujących

    bo o to w tym wszystkim chodzi
  15. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    a może ktoś zechce jakoś skomentowac moj wybór ?
    Czy mogę chcieć?
    dg10
    - dom dobry na działkę z wjazdem od północy lub wschodu (mniej korzystnie), wjazd od zachodu - lepsze odbicie lustrzane, wjazd od południa - wybrać inny projekt.
    - kuchnia wąska, tak na oko max. 90cm, na dodatek w tym bardzo newralgicznym miejscu zaprojektowano zlewozmywak
    - dom niewielki, ale ma kibelek + dwie lazienki. Lepiej zostawić kibelek + jedna większa łazienka. Mniejsze koszty instalacji.
    - pomieszczenie gospodarcze w środku domu - dostępne z wąskiego korytarza. Jakoś mało praktyczne.
    - kominek w rogu salonu - lepiej przenieść go na środek ściany, wygodniej do DGP
    - wąski i długi korytarz (10 mkw) - tyle co powierzchnia gabinetu. Jeśli zamierzacie przeorganizować pokoje, może uda się ukręcić coś z powierzchni komunikacji.
  16. komarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    komarek Zarejestrowany: 31.08.2006 Posty: 779
    Ms dzięki za podpowiedź. Niestety dzielenie czasu pomiędzy pracę a forumi nie wychodzi mi na dobre. I tu niestety kłania się kolejny wydatek - zakup kompa do domu. A wtedy biedna moja rodzina.
  17. łosie FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    łosie Zarejestrowany: 07.12.2006 Posty: 106
    ms.

    wjazd od zachodu - lepsze odbicie lustrzane,-
    własnie chcemy lustrzane
    kuchnia wąska, tak na oko max. 90cm
    - kuchnia bedzie otwarta ( raczej półotwarta ) i raczej połaczona w jedno ze spizarnią - takie mam rozwiązanie teraz u siebie w mieszkaniu ,nie czuć zeby było wąsko ,kuchnia ma 2 na 5 m - chyba moze byc ? mniej wydam na meble
    dom niewielki, ale ma kibelek + dwie lazienki. Lepiej zostawić kibelek + jedna większa łazienka. Mniejsze koszty instalacji.
    - bedziemy tak przerabiac zeby były 2 łazienki - jedna przy sypialni i jedna duża dla "ogółu",bez kibelka oddzielnego... takie kibelki to najbardziej depresyjne miejsca w całym domu... szkoda by mi było gości...
    - pomieszczenie gospodarcze w środku domu - dostępne z wąskiego korytarza. Jakoś mało praktyczne.
    - to bedzie częsc łazienki raczej,a pom.gosp. moze tam gdzie kibelek jest teraz, tylko dostepne z garazu...?
    wąski i długi korytarz (10 mkw) - tyle co powierzchnia gabinetu. Jeśli zamierzacie przeorganizować pokoje, może uda się ukręcić coś z powierzchni komunikacji.
    - tu na pewno cos pokombinujemy

    dzięki za spostrzezenia,kazda uwaga daje coś pozytywnego,zwłaszcza jak się nie ma pojęcia na co się człowiek porywa
  18. bipop FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bipop Zarejestrowany: 30.09.2006 Posty: 124
    my z małzonka włąsnie zwróciliśmy uwagę na "korytarz", zajmuje za dużo % powierzchi, jest za długi. Będzie ciemny?

    uważam że toaleta przy sypialni to fajne rozwiązanie a kiedy jest ich jeszcze 5 innych (i dlatego w układzie jest ten dodatkowy wc)

    W układzie rodziny 2+2 (1) jeżeli jakiś domownik zajmie ta ogólną to kolejmy domownik biegnacy za potrzebą bedzie przechodził przez sypialnię
  19. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    na studnie nie trzeba pozwolenia (no chyba, ze sie przyznasz, ze wiercisz na 40m )
    Studnia do 30 m bez pozwolenia, na zabudowe tejże studni zgłoszenie do Gminy.

    Łosie studniarzy wysłałem wam na priv, może będzie cos czego nie macie?
  20. ms. Lider FORUM (min. 2800)
    ms. Zarejestrowany: 17.05.2006 Posty: 3572
    Dzisiaj rano po wejściu na forum zwróciłam uwagę, że zalogowana była też nasza Matka Założycielka wątku - bułeczka_77

    Kiedyś Zazdrośnica się zastanawiała czy ona jeszcze zagląda na forum. Jak widać działa, ale w innych obszarach forum.
  21. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    [quote="jewrioszka"]
    na studnie nie trzeba pozwolenia (no chyba, ze sie przyznasz, ze wiercisz na 40m )
    Studnia do 30 m bez pozwolenia, na zabudowe tejże studni zgłoszenie do Gminy.


    A co jest jak studnia jest głębsza niż 30 m.
    Kto sprawdzi jaka jest głębokość?

    Pozdrawiam
    Betsi
  22. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    i co ????
    dg 10 jest idealny !!!
    czemu wczesniej tego nie widziałam ? nic nie muszę zwężać,przekładac kuchni,likwidowac tarasu - wszystko co miało byc w indywidualnym jest w
    dg 10 !!! no może małe zmiany w częsci prywatnej - ale to tylko scianki działowe...

    muszę tylko troszkę ochłonąć...

    a może ktoś zechce jakoś skomentowac moj wybór ?


    Łosie

    Piekny domek, cieszę się, że udało Ci się znaleźć to ca chciałaś.
    Nie będzie potrzebny już architekt ( chyba że do małych zmian)
    Osobiście bardzo podobaja mi się domki parterowe i z użytkowym poddaszem takie niskie i rozłożyste-ładnie prezentują się na działce.
    Ja mam z użytkowym poddaszem ale jest duży w podstawie i bardzo, bardzo ........ładnie wygłąda na mojej działce.

    Pozdrawiam
    Betsi

    Ciemno zielony tynk jest chyba ciut za ciemny ( moim zdaniem)
  23. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    Pisaliście wczesniej o prądzie do budowy od sąsiada.

    Jak to załatwiacie?
    Sąsiedzka uczynność czy podlicznik zgłoszony do elektrowni.?

    Niestety elektrownia daje jakieś "chore" terminy na podłączenie prądu i ciężko jest coś tym zrobić. Oni chyba nie wiedzą, że teraz buduje się szybko a nie jak kiedyś-kilka lat?

    Pozdrawiam
    Betsi
  24. komarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    komarek Zarejestrowany: 31.08.2006 Posty: 779
    widziałam osobiście domek Betsii i jest cudowny. Działka również.
  25. Betsi2006 ELITA FORUM (min. 1000)
    Betsi2006 Zarejestrowany: 20.10.2006 Posty: 1571
    Dzięki Komarek

    Cieszę się, że tu zaglądasz, choć ostanio rzadko
    Twój domek też będzie bardzo ładny ( bo też Sandra )

    Pozdrawiam
    Betsi
  26. komarek DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    komarek Zarejestrowany: 31.08.2006 Posty: 779
    Ostatmi miesiąc roku 2006 spędziłam na chorobach. A teraz staram się codziennie zaglądać ale niewiele mam w tej chwili do powiedzenia. Aczkolwiek skrzetnie notuję co ważniejsze informacje, które poruszacie na forum. Mam nadzieję, że za niedługo ruszymy na całego z papierologią.
    Dominika
  27. Zazdrośnica ELITA FORUM (min. 1000)
    Zazdrośnica Zarejestrowany: 16.08.2006 Posty: 1582
    ^%^%(&^*&)(*() własnie zadzwonił do mnie bank bo do mapki z podziałem nie mają zgody na podział który to zapomniał mi dziadek do mapki dołączyć więc muszę dziś pociągiem zapytalać na wioskę i do banku dostarczyć - dobrze że mają czynne do 20, a nasz kochany powiat mapki zatwierdził i za tydzień powinnam mieć decyzję (optymistycznie) razem z mapką

    ech zaczyna się, powinnam się zacząc przyzwyczajać do ganiania[/code]
  28. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    Pisaliście wczesniej o prądzie do budowy od sąsiada.

    Jak to załatwiacie?
    Kupiłem w markecie regenerowany licznik za 40 zł, z jednej strony podłączyłem wtyczkę która włączyłem u sąsiada, a z drugiej dałem 120 m przedłużacz. ( kabel z przedłużacza wykorzystam potem do instalacji podtynkowej na podłaczenie gniazdek.)
    Ot i cała tajemnica.

    Warunek, chętny sąsiad.
  29. jewrioszka ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka Zarejestrowany: 22.05.2006 Posty: 1771
    A co jest jak studnia jest głębsza niż 30 m.
    Kto sprawdzi jaka jest głębokość?
    Nikt nie potrafił mi odpowiedziec na pytanie.
  30. Zazdrośnica ELITA FORUM (min. 1000)
    Zazdrośnica Zarejestrowany: 16.08.2006 Posty: 1582
    Cytat Napisał jewrioszka
    Pisaliście wczesniej o prądzie do budowy od sąsiada.

    Jak to załatwiacie?
    Kupiłem w markecie regenerowany licznik za 40 zł, z jednej strony podłączyłem wtyczkę która włączyłem u sąsiada, a z drugiej dałem 120 m przedłużacz. ( kabel z przedłużacza wykorzystam potem do instalacji podtynkowej na podłaczenie gniazdek.)
    Ot i cała tajemnica.

    Warunek, chętny sąsiad.
    Ty to jednak jesteś Mistrzunio nie tylko Guru liczę na pomoc w tej kwestji
    szkoda że mój chlop tylko w kompach siedzi
Pokaż wyniki od 2941 do 2970 z 14972