dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa nadarzyńsko - grodziska
  1. psed STAŁY BYWALEC (min. 300)
    psed Zarejestrowany: 26.07.2006 Posty: 398
    Wiesz Tamlin - powiem Ci dlaczego na własnym przykładzie - jednym wyrażeniem z języka architektów: program użytkowy domu. Działkę mam od 4 lat a przez te lata katalogów domów nazbierałem kilkadziesiąt i wiele innych obejrzałem w różnych pracowniach. W grudniu zeszłego roku znalazłem D08 Przestronny na stronie projektów Muratora. Kosztował 1750 + 4500 za adaptację w pracowni Mathia pani Joanny Wiśniewskiej w Grodzisku Maz.
    Oryginalny projekt miał strop drewniany, konstrukcja nośna dachu ze zbijanych desek ustawionych co 40 cm więc poddasze wręcz "zabite dechami" i ściany wewnętrzne na stelażu stalowym. W moim przypadku koszt adaptacji to nowa konstrukcja stropu (gęstożebrowy) i nośna dachu oraz ceramiczne ściany wewnętrzne a co za tym idzie nowe fundamenty. Takie same zmiany zrobił w tym samym projekcie forumowicz Żbik. Jego D08 był już otynkowany wewnątrz jak go oglądałem z żoną - oboje byliśmy zgodni, że to jest to o co nam chodziło przez te lata.

    Monia251 - w książce adresowej grupy jest kilku polecanych i chyba jeden nie polecany architekt z Grodziska i okolic. Pracownia Mathia to pani J. Wiśniewska + 2 pomocników. Usługa trwała 2 miesiące i była minimalistyczna czyli ja musiałem sam wszystkie warunki podłączenia mediów załatwić i dostarczyć. Do tego odrolnienie i wyjazd z działki. Melioracja mnie nie dotyczyła. Dostałem 4 egz. projektu z przygotowanymi kopiami zaświadczeń i warunków tudzież innych uzgodnień do ręki i sam składałem 1.bm w Starostwie. Teraz czekam. Wpiszę p. Wiśniewską do książki adresowej naszej grupy jak dostanę pozwolenie. Pani Wiśniewska nie zawiera umów na świadczone usługi.
  2. sylvia1 OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    sylvia1 Zarejestrowany: 25.10.2004 Posty: 5914
    psed widzisz a ja o pani W. mam mieszane uczucia bo gdy szukałam projektu to ona chciała mi wcisnąć swój powtarzalny jako indywidualny. dlatego trafiłam z deszczu pod rynnę.
  3. papajoe SYMPATYK FORUM (min. 10)
    papajoe Zarejestrowany: 06.08.2007 Posty: 85
    ..... warunki podłączenia mediów załatwić i dostarczyć. Do tego odrolnienie i wyjazd z działki. Melioracja mnie nie dotyczyła......



    gdzie i jak sie załatwia wyjazd z działki ?. warunki o media juz złożyłem

    czy trzeba robić opinie geologiczną ( chciałbym robic piwnice teren mam piaszczysty ) , w ksiazce nie znalazłem kontaktu do geologa nikt nie robił takiego badania ?

    ps.

    sa w Warszawie pracownie które robią indywidualane projekty domu do 200m za 5000 zł


    pozdr

    Tomek
  4. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Cytat Napisał psed
    Kosztował 1750 + 4500 za adaptację w pracowni Mathia pani Joanny Wiśniewskiej w Grodzisku Maz.
    Boże....ile osób jeszcze tam "straci" pieniądze??....
  5. Ntek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ntek Zarejestrowany: 15.08.2006 Posty: 412
    Projekt indywidualny (powyżej 200m2 użytkowej) + zagospodarowanie działki - 6k PLN. Architekt z W-wy, sprawę pilotowała Pani technik z Brwinowa. Jak dostanę pozwolenie, wrzucę tą parę do naszej książki - z zastrzeżeniem, że gdy się ich nie naciska, to potrafią trochę przesunąć terminy.

    W sumie projekt indywidualny za pieniądze, jakie musiałbym wydać na projekt standardowy+przeróbki+zagospodarowanie działki.
  6. m_wujek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    m_wujek Zarejestrowany: 11.04.2007 Posty: 192
    Cytat Napisał monia251
    No to tania ta przyjemość nie będzie
    Chcemy wprowadzić następujące zmiany: zmiana ilości i położenia okien w salonie, powiększenie troche salonu, zmiana schodów z zabiegowych na schody ze spocznikiem, na poddaszu zamiast okna lukarna balkonowa. Dodatkowo chcę zmienić na poddaszu ustawienie pokoi ale to chyba już bez architekta. Coś czuje że portfel się skurczy

    Ciekawe ile projekt indywidualny kosztuje. Za gotowy daliśmy 1900 plus według twojej wyceny zmiany i zagospodarowanie działki prawie 4500. Toż to rozbój w biały dzień

    Monika
    Nie tak dawno dowiadywałem się o koszt projektu indywidualnego.
    Za pełen projekt łącznie z branżowymi jeden z tańszych architektów z którymi rozmawiałem liczył minimum 12 tys. za dom o pow. ok 180m2. Skończyło się na gotowcu. Koszt z adaptacją jest jednak znacznie niższy. [/list]
  7. Edmar70 OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Edmar70 Zarejestrowany: 25.02.2007 Posty: 7811
    Mój projekt gotowy kosztował 1700 zł. + 1400 zł. za adaptację (z tym, że zmiany w projekcie były niewielkie).
  8. Justkow FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Justkow Zarejestrowany: 03.08.2007 Posty: 119
    Hmn... nie wiem czy się zaliczam do tej grupy czy nie ale powiem, że my za indywidualny projekt zapłaciliśmy 3.400,00 (część na fakturę) a sąsiedzi 16 złotych netto za metr. Wiec chyba tanio.
  9. Ntek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ntek Zarejestrowany: 15.08.2006 Posty: 412
    Cytat Napisał Justkow
    Hmn... nie wiem czy się zaliczam do tej grupy czy nie

    Posłuchaj głosu serca. Jeżeli chcesz należeć do najlepszej i najbardziej skromnej grupy to chyba nie ma przeszkód.
  10. Justkow FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Justkow Zarejestrowany: 03.08.2007 Posty: 119
    no do takiej to chce
    ale czy Wy mnie chcecie??

    serce to sie samo wyrywa do tej grupy - bo mnie ciagnie blizej Warszawy, ale maz nie chce!!
  11. monia251 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monia251 Zarejestrowany: 04.10.2006 Posty: 63
    Bardzo dziekuję za podpowiedzi.

    Co do zmian to tak naprawdę nie sa one wielkie. Salonu nie powiekszam kosztem innych pokoi. Salon z lewej strony ma przycięty bok taka L na korzysc tarasu. Pod dachem moge wystawić sobie tylko dwa krzesełeczka a tak powieksze salon o ten kawałeczek. Na gorze drobne przesunięcie dwóch ścian. No a te powazne zmiany to tylko okna.
    Szef ekipy ktora będzie nam budowała domek powiedzial ze zmiany nie sa az tak wielki i sa jak najbardziej mozliwe. Martwi mnie jedynie lukarna na poddaszu.

    Mam w domu 8 katalogów, kilka nocy nie przespanych przez przeglądanie w internecie projektów i żaden projekt nie spełnił moich oczekiwań az do Agatki z HB Studio - oczywiście po naniesieniu zmian. Więc projektu nie zmienię bo mi się podoba ale musze znaleśc dobrego architekta.

    Monika
  12. m_wujek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    m_wujek Zarejestrowany: 11.04.2007 Posty: 192
    Pewnie, że chcemy
  13. Justkow FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Justkow Zarejestrowany: 03.08.2007 Posty: 119
    SUPER
    to od dziś czuje się pełnoprawnym członkiem tej wspaniałej grupy
  14. Senser Lider FORUM (min. 2800)
    Senser Zarejestrowany: 29.01.2002 Posty: 4827
    Cytat Napisał Justkow
    no do takiej to chce
    ale czy Wy mnie chcecie??

    serce to sie samo wyrywa do tej grupy - bo mnie ciagnie blizej Warszawy, ale maz nie chce!!
    Jeśli...nawet przy ołtarzu powiesz TAK!
    To jesteś przyjęta!
  15. Magda i Michał DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Magda i Michał Zarejestrowany: 06.07.2007 Posty: 599
    Cytat Napisał monia251
    Co do zmian to tak naprawdę nie sa one wielkie.

    Mam w domu 8 katalogów, kilka nocy nie przespanych przez przeglądanie w internecie projektów i żaden projekt nie spełnił moich oczekiwań az do Agatki z HB Studio - oczywiście po naniesieniu zmian. Więc projektu nie zmienię bo mi się podoba ale musze znaleśc dobrego architekta. Monika
    monia251: doskonale cię rozumiem - też mieliśmy wybrany projekt, ale chcieliśmy dokonać w nim zmian, dlatego się wahaliśmy. Ale im bardziej przeglądaliśmy projekty, tym bardziej inne nam się nie podobały, a do naszego wybranego się przekonywaliśmy.
    Co do architekta, to w książce adresowej jest pani Firlej z Grodziska - niedroga i całkiem rozsądna cenowo. Nam za projekt zagospodarowania działki + nasze zmiany w projekcie, czyli m.in. usunięcie ściany nośnej i zamiana jej na podciąg, podniesienie budynku (czyli przerysowanie elewacji), zmiany w rozkładzie okien, poszerzenie garażu weźmie ok. 1500zł. Dodatkowo załatwia uzgodnienia z melioracją. Jedynym minusem są u niej terminy - składaliśmy do niej dokumenty w połowie września, a do odbioru dopiero w połowie listopada.
    Przede wszystkim sugerowałabym się z nią spotkać, ona wtedy dokładnie powie co i jak robi i wyceni swoją pracę.
    Nie wiem czy jesteś ze starostwa grodziskiego - bo jeśli tak, to ona składa tam też ludziom dokumenty o pozwolenie na budowę.
  16. monia251 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monia251 Zarejestrowany: 04.10.2006 Posty: 63
    Cytat Napisał Magda i Michał
    Cytat Napisał monia251
    Co do zmian to tak naprawdę nie sa one wielkie.

    Mam w domu 8 katalogów, kilka nocy nie przespanych przez przeglądanie w internecie projektów i żaden projekt nie spełnił moich oczekiwań az do Agatki z HB Studio - oczywiście po naniesieniu zmian. Więc projektu nie zmienię bo mi się podoba ale musze znaleśc dobrego architekta. Monika
    monia251: doskonale cię rozumiem - też mieliśmy wybrany projekt, ale chcieliśmy dokonać w nim zmian, dlatego się wahaliśmy. Ale im bardziej przeglądaliśmy projekty, tym bardziej inne nam się nie podobały, a do naszego wybranego się przekonywaliśmy.
    Co do architekta, to w książce adresowej jest pani Firlej z Grodziska - niedroga i całkiem rozsądna cenowo. Nam za projekt zagospodarowania działki + nasze zmiany w projekcie, czyli m.in. usunięcie ściany nośnej i zamiana jej na podciąg, podniesienie budynku (czyli przerysowanie elewacji), zmiany w rozkładzie okien, poszerzenie garażu weźmie ok. 1500zł. Dodatkowo załatwia uzgodnienia z melioracją. Jedynym minusem są u niej terminy - składaliśmy do niej dokumenty w połowie września, a do odbioru dopiero w połowie listopada.
    Przede wszystkim sugerowałabym się z nią spotkać, ona wtedy dokładnie powie co i jak robi i wyceni swoją pracę.
    Nie wiem czy jesteś ze starostwa grodziskiego - bo jeśli tak, to ona składa tam też ludziom dokumenty o pozwolenie na budowę.

    Dziękuję, jakaś pozytywna informacja 1500 zł to akceptowalna kwota.
    Skontaktuję się z panią architekt. Coś zaczynam się bać że do wiosny to możemy się nie wyrobić z rozpoczęciem budowy, biorąc pod uwagę takie terminy nawet u architekta
    Monika
  17. psed STAŁY BYWALEC (min. 300)
    psed Zarejestrowany: 26.07.2006 Posty: 398
    Cytat Napisał sylvia1
    psed widzisz a ja o pani W. mam mieszane uczucia bo gdy szukałam projektu to ona chciała mi wcisnąć swój powtarzalny jako indywidualny. dlatego trafiłam z deszczu pod rynnę.
    Zgadzam się z Tobą, ja też mam "mieszane uczucia", numer z jej projektem też zaliczyłem - ale odmownie i być może dlatego zapłaciłem 4500 za adaptację. Za tę samą adaptację rok temu Żbik zapłacił 1200 ale w Garwolinie w jedo-osobowej pracowni.
  18. psed STAŁY BYWALEC (min. 300)
    psed Zarejestrowany: 26.07.2006 Posty: 398
    Cytat Napisał papajoe
    ..... warunki podłączenia mediów załatwić i dostarczyć. Do tego odrolnienie i wyjazd z działki. Melioracja mnie nie dotyczyła......



    gdzie i jak sie załatwia wyjazd z działki ?. warunki o media juz złożyłem

    czy trzeba robić opinie geologiczną ( chciałbym robic piwnice teren mam piaszczysty ) , w ksiazce nie znalazłem kontaktu do geologa nikt nie robił takiego badania ?

    ps.

    sa w Warszawie pracownie które robią indywidualane projekty domu do 200m za 5000 zł


    pozdr

    Tomek
    Witaj Tomku,

    1. To czy musisz załatwić wyjazd z działki jest napisane w Decyzji o Warunkach Zabudowy. A jeśli tak jest to też jest napisane gdzie się je załatwia. Z Twojego pytania wnioskuję, że u Ciebie ta konieczność nie występuje. Ja dostałem od pani Wiśniewskiej komplet załączników do wniosku, który sam musiałem pobrać w urzędzie, wypełnić, złożyć i odebrać zgodę. Sprawę załatwia się "od ręki", nawet kolejki nie było. Zgoda to pieczątka o stosownej treści na mapie, bodajże 1:500 do celów projektowych (robiłem u pana Wawra z książki adresowej naszej grupy - polecam).

    2. Odnośnie opinii geologicznej - u mnie w Decyzji o WZ nic na ten temat nie było, pani Wiśniewska w opisie do projektu sama opisała panujące tam warunki geologiczne gdyż jak mi powiedziała - "zna Kady jak własną kieszeń". Zobaczymy co będzie w pozwoleniu na budowę albo w decyzji o uzupełnienie braków.

    3. Nie wiem na ile aktualne są te ceny i jaka jakość tych projektów. Dobra pracownia wzięła od mojego kolegi 8000 na jesieni zeszłego roku za indywidualny projekt, który trafił do ich katalogu jako powtarzalny. To był przedostatnich ich projekt domu jednorodzinnego - teraz robią tylko osiedla na zlecenia develouper'ów.
  19. psed STAŁY BYWALEC (min. 300)
    psed Zarejestrowany: 26.07.2006 Posty: 398
    Cytat Napisał Senser
    Cytat Napisał psed
    Kosztował 1750 + 4500 za adaptację w pracowni Mathia pani Joanny Wiśniewskiej w Grodzisku Maz.
    Boże....ile osób jeszcze tam "straci" pieniądze??....
    Jak wiesz coś więcej o pracowni Mathia pani Wiśniewskiej to ujawnij proszę dla dobra ogółu.
  20. tomgrzeg WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomgrzeg Zarejestrowany: 03.10.2007 Posty: 4
    Witam wszystkich. Przyjmiecie jeszcze jednego do "kółka budującego" Mamy zamiar (z żoną) zacząć w przyszłym roku budowę w Hucie Żabiowolskiej i przydałaby sie nam taka grupa wsparcia.
Pokaż wyniki od 8721 do 8740 z 18780