dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. kodi_gdynia ELITA FORUM (min. 1000)
    kodi_gdynia Zarejestrowany: 18.02.2002 Posty: 1822
    Docent - ten architekt to pani Stark. Jeśli chcesz namiary to ci je prześlę, jeśli masz to nie ma problemu. Generalnie polecono mi ją i byłem zadowolony. Żadnego ściemniania. Jedna wizyta mówię, tu ma stać chata, tu brama, tu szmabo i tak było. Pozwoelnie dostałem, więc chyba dobrze wykonała swoją robotę.

    Boguś - sam bym chciał obejrzeć Hajduka. Takie dostałem namiary od działu marketingu Hajduka z Gorzowa Wielkopolskiego. /mam jeszcze cennik/. Jeśli chodzi o Gdynię to byłem tam i nie mają go na sklepie. Handlują nim, ale załatwiają po jednej sztuce konkretnie pod osobę.
    Pozdzwoń w inne miejsca. Może tam można go obejrzeć.
    Reda CHAMPION ul.Objazdowa 2 058/678-77-50
    Gdańsk Kominki Kartuska 225 303-14-66
    Gdynia Marpol2 Legionów 85/2 501 797 208
    Sopot Grom 0600 671 508

    Pozdrawiam
  2. szekle SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szekle Zarejestrowany: 27.06.2002 Posty: 47
    Docent ja tez korzystalem z uslug p. Stark i moja rada jest taka ze jezeli nie chcesz wprowadzac zadnych zmian w projekcie to mozesz z niej skozystac . Ja np mialem troszeczke przerobek i szczerze mowiac zalatwila mnie szybko tz. zgoda ale nic poza tym zadnych przeliczen czy dokladnych rysunkow I potem musialem skorzystac z uslug kogo innego i to kosztowalo mnie ponad 1000PLN
  3. Jaca_V40 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jaca_V40 Zarejestrowany: 10.06.2002 Posty: 155
    DOCENT - ostatecznie nie zaplacilem duzo mniej niz te 500PLN, ale ja nie patrzylem na cene (!!!!!). Ja chcialem zdarzyc przed Belka i mapke zamowilem w poniedzialek a odebralem z pieczatkami i w ogole piekna juz we wtorek o 13:00. Byl to super-duper-hiper-express.

    Nie wiem czy wiele pomoglem
  4. Ivo STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ivo Zarejestrowany: 03.12.2002 Posty: 452
    Po porównaniu do Waszych propozycji to faktycznie nasz architekt nie jest najtańszy, ale brał mniej niż z Gdyni oraz Gdańska - po rozeznaniu telefonicznym, bo wtedy jeszcze nie miałam dostępu do FORUM...

    A geodeta, który wykonał dla nas mapkę to P.Krukowski (Kartuzy). Docent - z nim ustaliłeś..? Przypilnuj od razu, aby na miejscu zrobił uzgodnienia w Starostwie
  5. tomgor FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomgor Zarejestrowany: 09.05.2002 Posty: 240
    Adamski-Wyczytałem właśnie że budujesz Manuelę Archipelagu. My chcemy Brygidę ale naczytałem się o kiepskiej jakości projektów (dużo błędów) tej pracowni. Co ty na to? Jak było w Twoim przypadku?
    pzdr
  6. Docent - Gdańsk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Docent - Gdańsk Zarejestrowany: 30.06.2002 Posty: 565
    Kodi - jak możesz to prześlij mi namiary na p. Stark, będę wdzięczny. I jeszcze jedno pytanie - kto Ci wytyczał budynek i za ile?

    JACA-rozumiem Ciebie - ja niestety nie miałem tyle szczęścia i dużą ulgę mam z głowy tzn. żadnych odpisów oprócz tych z Kasy mieszkaniowej. Po prostu ziemię kupiłem 10.12.2001 i było już za późno na pozwolenie.I to samo pytanie co do Kodiego ile dałeś za wytyczenie budynku i u kogo?

    IVO - jak sama widzisz, są różne ceny, ale właśnie po to siedzimy na forum, aby te ceny korygować i wybrać najlepszą z ofert.

    Trzymajcie się i dzięki za pomoc!
  7. Docent - Gdańsk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Docent - Gdańsk Zarejestrowany: 30.06.2002 Posty: 565
    IVO - oco chodzi z tymi uzgodnieniami w starostwie - czy to jest wymagane do mapki - do celów projektowych. Tak nawisem mówiąc za miesiąc kończą u mnie ciągnąć nitkę z gazem - czy to ma wpływ na tą mapkę, bo jeśli tak to może lepiej poczekać ten miesiąc i mieć już na mapce wyrysowane wszystkie media - Jak sądzisz?

    SZEKLE - czy p. Stark nie robi żadnych zmian w projekcie - bo ja właśnie tak to zrozumiałem. W moim projekcie chciałbym przenieść jedno okno balkonowe na drugą ścianę oraz wybudować dodatkowy komin do kominka - czy ona za to może coś bierze extra.Projekt D 07 z Muratora.

    Może ktoś zna osobę która budowała na naszym terenie D 07? chętnie nawiazałbym kontakt.
  8. szekle SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szekle Zarejestrowany: 27.06.2002 Posty: 47
    Docenttakie male zmiany to pewnie nie podroza kosztow. Innibiora drozej ale robia to zgodnie ze sztuka budowlana tz badaja grunt i adaptuja fundamenty do twoich warunkow, oczywiscie mozesz mnimac ze fundamenty sa przewymiarowane. aaAle np w moim przypadku musialem je zmienic bo mialem gline na dzialce.I gdybym drugi raz mial wybierac to chyba bym sie na nia nie zdecydowal bo jednak kazdy z architektow z ktorymirozmawialem podpowiadal mi wiecej niz 'architekt prowadzacy".Ale oczywiscie to Ty masz prawo wyboru, telefon do niej 6818397
  9. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Tomgor: nie mam duzego doswiadczenia w przegladaniu projketow architektonicznych, ale z Manueli jestem na razie zadowolony. Sa co prawda oczywiscie usterki, wszystko jest wyliczone tak jakbym w Totolotka wygral, ale ogolnie nie jest zle. Jest dolaczony kosztorys, wyszczegolnienie materialow, rzuty poszczegolnych elementow jakotako zrobione. Ogolnie nie jest tak strasznie jak to opowiadano o Archipelagu.
    Pozdrawiam
    Adamski
  10. Ivo STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ivo Zarejestrowany: 03.12.2002 Posty: 452
    DOCENT - w starostwie w Kartuzach jest ZUD. W naszym przypadku geodeta zrobił mapkę - wszystko ok. A potem okazało się, że musi być pieczątka z ZUD i musiałam sama jeżdzić, aby to załatwić. A przecież on tam pracuje!
    Jeżeli ciągną już ten gaz to na pewno mają plany w ZUD i geodeta powinien od razu gaz umieścić na mapce.

    U nas było podobnie - w gminie mają plan kanalizacji, w rzeczywistości ruszy dopiero na wiosnę. A jak zaniosłam mapę do zatwierdzenia w ZUD to oni umieścili mi nitke kanalizy z studzienkami i postawili w końcu pieczęć.
  11. tomgor FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomgor Zarejestrowany: 09.05.2002 Posty: 240
    Adamski-na jakim etapie jesteś budowy? Podobno więxba ma dużo błędów (zawyżone ilości). Napisz co u Ciebie było nie tak i jak ekipy budowlane i kierownik budowy mówili o projekcie.
    pozdrawiam
  12. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Tomgor: etap budowy ;-D Na razie zalatwiam papierki i dogaduje sie z ekipami. Co do wiezby dachowej to rzeczywiscie krokwie sa pod wzgledem grubosci z duzym naddatkiem, wystarcza spokojnie ciensze, no i o przekroju prostokatnym, a nie kwadratu.
    Pozdrawiam
    Adamski
  13. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Bylem dzisiaj w Gdyni w firmie sprzedajacej kominki Jotula, Dovre'a, Spartherma. Na pytanie o lazienke i ogrzewanie lazienkowe to stwierdzil ze ok, pod warunkiem ze w lazience nie ma wentylacji mechanicznej ktora w polaczeniu z cieplym nadmuchem z kominka powodowalaby niezle wirowanie i mozliwe ze cofanie zimnego powietrza. Jezeli chodzi o lazienke bez mocnej wentylacji to no problem.
    Pozdrawiam
    Adamski
  14. Jaca_V40 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jaca_V40 Zarejestrowany: 10.06.2002 Posty: 155
    A propos Jotula - ostatnio sie tu przekomarzalim. Jakby ktos byl jednak zainteresowany to na Wrzeszczu mowili ze do konca lutego bedzie promocja na wiekszosc modeli - ogolnie tak ~500PLN taniej na sztuce. Juz wiem ze wydam 4650, to jest jedyny mankament Montujacy obudowy mowili jednak, ze Jotul to Jotul. Jesli tylko mozna dac te troche wiecej to zeby akurat tu nie oszczedzac.

    Ja tak tylko....

    Pozdrawiam serdecznie
    Jaca
  15. Zachar STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Zachar Zarejestrowany: 23.01.2002 Posty: 363
    Witam! Może ktoś wie czy można gdzieś w Trójmieście obejrzeć wkłady Tarnawa?
  16. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Jaca_V40: tez wczoraj slyszalem o tej promocji - ale facet nic nie mowil ze to tylko do konca lutego. To pewna wiadomosc?
    Zachar: niestety nie slyszalem o Tarnawie.
    Poszukalem w inecie i znalazlem takie dane:

    TARNAWA WYTWÓRNIA ELEMENTÓW KOMINOWYCH, Sp. J. L.WAJDA,W.WAJDA,R.NAZIMEK
    Mościckiego 197 D
    33-100 Tarnów, woj. małopolskie
    tel. (14) 621 13 65, (14) 622 05 75, fax: (14) 621 13 65, (14) 622 05 75
    Maja swoja strone - http://www.tarnawa.com.pl
    Moze to Ci cos da? Jesli to oni to moze podadza swojego dystrybutora na Pomorze.


    Pozdrawiam
    Adamski
  17. Zachar STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Zachar Zarejestrowany: 23.01.2002 Posty: 363
    Dzięki już mi przysłali adres dystrybutora i cennik -cenowo całkiem nieźle.
    Mam stęple jak by ktoś potrzebował. Szukam siatki ogrodzeniowej i bramy garażowej -może coś możecie polecić?
    Robiłem przegląd ofert okien -ceny bardzo podobne -ale do końca lutego promocyjnie udało mi się wynegocjować upusty do 25% !!!. Teraz jest naprawdę dobry czas na kupowanie okien.
  18. adamski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    adamski Zarejestrowany: 15.04.2002 Posty: 744
    Zachar: gdzie te okna, plstaik czy drewno, jaka firma?
    Pozdrawiam
    Adamski
  19. Zachar STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Zachar Zarejestrowany: 23.01.2002 Posty: 363
    Okna plastik, jednostronny kolor, profil chyba Aluplast 6000 w każdym bądź razie 6 komorowy, żonie się podobał. Firma z Pruszcza Vetrex. Produkcja w Pszczółkach. Montaż 15zł/m2.
  20. Docent - Gdańsk DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Docent - Gdańsk Zarejestrowany: 30.06.2002 Posty: 565
    SZEKLE - wielkie dzięki za nr tel. rozeznam się jeszcze w terenie w tej sprawie. Jak nie znajdę nic innego to pewnie do niej uderzę.

    IVO - z tego co mówisz to nie ma co czekać,bo i tak nic to nie zmieni - więc zlecam wykonanie mapki do celów projektowych za 400 bez Vat w Kartuzach - jak ktoś jest zainteresowany mogę dać namiary.Bardzo mi pomogłaś - tkże wielkie dzięki.

    KODI - będziemy w kontakcie - jakby co to odezwę się do Ciebie.

    MOŻE będę upierdliwy z tym ogrzewaniem kominkowym łazienki - ale w lutowym MURATORZE znów o tym piszą w specjalnym dodatku, gdzie ponownie przeczytałem, że nie jest zalecane. No chyba, że jednak mają złe dane, bądź nie kontaktowali się ze specjalistami od JOTULA.
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 21872