dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa trójmiasto i okolice
  1. martag FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    martag Zarejestrowany: 02.01.2004 Posty: 171
    Cytat Napisał Dorota_M
    Witam po raz kolejny.
    Wy sobie cudnie budujecie, a ja w przyszłym tygodniu najprawdopodobniej składam papierki o pozwolenie na budowę. Ciekawe ile czasu będę musiała czekać.
    Z wykonawcą dogadałam się, teraz tylko czekam i zbieram oferty na materiały.

    Pytanko: bloczki na fundamenty - jakie, gdzie i za ile ? Potrzebuję coś ponad 1.000 sztuk, więc cena mnie baaaardzo interesuje .

    Pozdrowienia i hartu ducha.

    Witaj Dorotko_M. Co do pozwolenia na budowę to zależy gdzie składasz te papierki. Ja na nasze pozwolenie czekałam niecałe dwa tygodnie w Pruszczu Gdańskim. Bez przyspieszaczy. Nie używam.
  2. martag FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    martag Zarejestrowany: 02.01.2004 Posty: 171
    Chcę się jeszcze podzielić z Wami moim odkryciem jeśli chodzi o "promocje" w hipermarketach.
    Przymierzam się właśnie do ocieplania dachu na poddaszu, więc zrobiłam sobie wycenę wełny mineralnej, folii, płyt k-g. Najlepsza cena jaką dostałam za płytę k-g to 15,20zł za płytę. A akurat teraz Leroy Merlin ma super promocję na płyty 11,88! Mówię o tym mojemy wykonawcy, a on, że to na pewno nie 12,5 (grubość) tylko cieńsza. Sprawdziłam - te promocyjne mają - 12,5. Już, już planuję zrobić zamówienia, ale jeszcze coś mnie tknęło - te z wyceny w "normalnych" hurtowniach mają wymiary 120x260x12,5, a te w LM 120x200x12,5 Po przeliczeniu na m2 wychodzą drożej
    No cóż, w przyrodzie nic nie ginie...
  3. greganna SYMPATYK FORUM (min. 10)
    greganna Zarejestrowany: 04.06.2005 Posty: 40
    Cytat Napisał kolia
    Cytat Napisał greganna
    Witam

    Przde 5 dniami kupwalem 1m3 desek na szalunek i ceny byly tak jak pisalem .W Suleczynie o 100 Zl drozej za to impregno.cisnieniowo.
    O przepraszam ja dzwonilem a zonka kupowala i placila (MIALA MINI UBRANE) wszystkie chwyty dozwolone

    sp greganna
    Spróbuję jeszcze raz, a potem zostanie mi tylko wizyta osobista, z mini nie powinno być problemu
    Witam

    Kolia - i pomogla mini ?
    Jezeli dopiero wybierasz sie do Stezycy to zapraszam na odwiedziny .Od przyszlego pon. bedziemy z rodzinka na naszym ranczo ,jezeli macie ochote zapraszam -stroje kompielowe obowiazkowe-100m do jednego jeziora i 200 m do nastempnego.

    sp greganna
  4. greganna SYMPATYK FORUM (min. 10)
    greganna Zarejestrowany: 04.06.2005 Posty: 40
    Witam wszystkich

    Ściany fundamentowe wymurowane! Teraz to już nawet na "coś" wyglada .

    Gosia -
    narazie optymizm nasz nie maleje ,teraz pare wywrotek piasku aby to "cos" zasypac i ubic chudziaka pod podloge wylewamy w srode a od nastepnego ponie.-
    -niech sie mury pna do göry-

    Tak na marginesie to fajowo macie ze tak w miare blisko mieszkacie i sie odwiedzacie , jest po prostu SUPER jezeli istnieje mozliwosc wymiany dobrych i zlych (oby jak najmniej) doswiadczen i tu DUZE DZIEKI I POCHWALA DLA WSZYSTKICH Z I OKOLIC 3MIASTA ,kura no ktos musi "NAS" po plecach poklepac.

    Pozdrówki
  5. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał greganna
    Witam wszystkich

    Ściany fundamentowe wymurowane! Teraz to już nawet na "coś" wyglada .

    Gosia -
    narazie optymizm nasz nie maleje ,teraz pare wywrotek piasku aby to "cos" zasypac i ubic chudziaka pod podloge wylewamy w srode a od nastepnego ponie.-
    -niech sie mury pna do göry-

    Tak na marginesie to fajowo macie ze tak w miare blisko mieszkacie i sie odwiedzacie , jest po prostu SUPER jezeli istnieje mozliwosc wymiany dobrych i zlych (oby jak najmniej) doswiadczen i tu DUZE DZIEKI I POCHWALA DLA WSZYSTKICH Z I OKOLIC 3MIASTA ,kura no ktos musi "NAS" po plecach poklepac.

    Pozdrówki
    ciesze sie , ja dzisiaj lecze kaca, bo wczoraj kolega potraktowal mnie jakims balsamico, co s, tam i do tej pory mnie trzyma
  6. greganna SYMPATYK FORUM (min. 10)
    greganna Zarejestrowany: 04.06.2005 Posty: 40
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał greganna
    Witam wszystkich

    Ściany fundamentowe wymurowane! Teraz to już nawet na "coś" wyglada .

    Gosia -
    narazie optymizm nasz nie maleje ,teraz pare wywrotek piasku aby to "cos" zasypac i ubic chudziaka pod podloge wylewamy w srode a od nastepnego ponie.-
    -niech sie mury pna do göry-

    Tak na marginesie to fajowo macie ze tak w miare blisko mieszkacie i sie odwiedzacie , jest po prostu SUPER jezeli istnieje mozliwosc wymiany dobrych i zlych (oby jak najmniej) doswiadczen i tu DUZE DZIEKI I POCHWALA DLA WSZYSTKICH Z I OKOLIC 3MIASTA ,kura no ktos musi "NAS" po plecach poklepac.

    Pozdrówki
    ciesze sie , ja dzisiaj lecze kaca, bo wczoraj kolega potraktowal mnie jakims balsamico, co s, tam i do tej pory mnie trzyma
    Oj, Oj, to musial niezle czestowac tym "diabelskim trunkiem" jak do 12godz. trzyma
  7. Mały OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Mały Zarejestrowany: 20.05.2003 Posty: 7643
    Dla wszystkich zainteresowanych wyjaśniam iż:będąc pod wpływem adrenaliny stwierdziłem jakos tak w 99 roku ,że sie "wprowadzam na swoje"! No i sie udało .Ale teraz trzeba skutki tego szybkiego wprowadzania naprawić .Czyli - wyrównać różnicę poziomów posadzki , zmodernizować ogrzewanie, ogrodzić i wyrównac CAŁĄ działkę, ocieplic poddasze , wykończyc pokój itp,itd. Czeli walczę dalejjjj!!!! Yes,yes! To lubię! Ten dreszczyk emocji. Dziś walczyliśmy z żoną cały dzień ,a od jutra zaczynają fachowcy-przyjeżdża koparko-spycharka, wchodzi wykończeniowiec (oczywiście od domu nie mnie - mam nadzieję ). Tak to wygląda jak się buduje po trochu....Ale jak będe gotów to myślę ,że sie spotkamy na jakimś małym grillo-piwko-ognisku? Alleluja - bo mi kuranty grają.
  8. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Mam w końcu kominek. Ostatni brudny element w domu został zakończony. Zdjęcia do wglądu w albumie. Coś mi się tylko ściana w tle zlała w jedną całość.
    Open`er Festival również zaliczony; było zarąbiście, czekam juz na przyszły rok
  9. joola OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    joola Zarejestrowany: 18.03.2004 Posty: 5169
    Qrcze Markus, jakaś moda na te pęknięte kominki czy co Też będę miała pęknięcie tylko większe. Mam pytanko(a) , co to za kamień, jakiej grubości i jak jest mocowany? Nie widzę dokładnie boku kominka, czy masz tam jakieś wnęki czy jest tam cała ścianka?
  10. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał joola
    Qrcze Markus, jakaś moda na te pęknięte kominki czy co Też będę miała pęknięcie tylko większe. Mam pytanko(a) , co to za kamień, jakiej grubości i jak jest mocowany? Nie widzę dokładnie boku kominka, czy masz tam jakieś wnęki czy jest tam cała ścianka?
    Kamień to marmur jakiś takiś (podobał mi się kolor, a nazwy nie pamiętam) o grubości 3 cm, przyklejony do ściany czołowej. Nie mam żadnych wnęk - cała bryła to zwykły prostopadłościan. Cała ściana w tle mi się zlała, ale spróbuję zrobić zdjęcia jeszcze raz.
    Taki kominek z pękniętą ścianą czołową zobaczyłem ponad dwa lata temu w Muratorze i od zawsze mi się podobał. Natomiast faktycznie słyszałem, że obecnie zapanowała epidemia.
  11. rispetto DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rispetto Zarejestrowany: 11.02.2003 Posty: 614
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Mam w końcu kominek. Ostatni brudny element w domu został zakończony. Zdjęcia do wglądu w albumie. Coś mi się tylko ściana w tle zlała w jedną całość.
    Open`er Festival również zaliczony; było zarąbiście, czekam juz na przyszły rok
    Markus - kominek super i gratuluje. Domek tez masz swietny. Nie masz obaw, ze te kafle na wejsciu i na tarasie moga byc sliskie w zimie? Pytam sie, bo wlasnie robimy taras i baaaardzo dlugo decydowalismy sie na odpowiednie kafle. Ja bardzo chcialem drewno, a malzonka koniecznie kafle, wiec w wyniku wzajemnegoo porozumienia, beda kafle imitujace drewno
  12. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał rispetto
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Mam w końcu kominek. Ostatni brudny element w domu został zakończony. Zdjęcia do wglądu w albumie. Coś mi się tylko ściana w tle zlała w jedną całość.
    Open`er Festival również zaliczony; było zarąbiście, czekam juz na przyszły rok
    Markus - kominek super i gratuluje. Domek tez masz swietny. Nie masz obaw, ze te kafle na wejsciu i na tarasie moga byc sliskie w zimie? Pytam sie, bo wlasnie robimy taras i baaaardzo dlugo decydowalismy sie na odpowiednie kafle. Ja bardzo chcialem drewno, a malzonka koniecznie kafle, wiec w wyniku wzajemnegoo porozumienia, beda kafle imitujace drewno
    Dziękuję za dobre słowo A co do schodów - postaram się żeby nie były śliskie. W końcu nie jest to taka wielka powierzchnia, by miały z tym byc problemy.
  13. rispetto DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    rispetto Zarejestrowany: 11.02.2003 Posty: 614
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Cytat Napisał rispetto
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Mam w końcu kominek. Ostatni brudny element w domu został zakończony. Zdjęcia do wglądu w albumie. Coś mi się tylko ściana w tle zlała w jedną całość.
    Open`er Festival również zaliczony; było zarąbiście, czekam juz na przyszły rok
    Markus - kominek super i gratuluje. Domek tez masz swietny. Nie masz obaw, ze te kafle na wejsciu i na tarasie moga byc sliskie w zimie? Pytam sie, bo wlasnie robimy taras i baaaardzo dlugo decydowalismy sie na odpowiednie kafle. Ja bardzo chcialem drewno, a malzonka koniecznie kafle, wiec w wyniku wzajemnegoo porozumienia, beda kafle imitujace drewno
    Dziękuję za dobre słowo A co do schodów - postaram się żeby nie były śliskie. W końcu nie jest to taka wielka powierzchnia, by miały z tym byc problemy.
    Nauczony widokiem lamancow, jakie wykunuja ludzie w zimie w tunelu dworca w Gdansku jestem pelen obaw o nasz taras i ganek. Ktos juz tu pisal na forum, ze w zimie robi dluuuugiego kroka, aby przeskoczyc kafle na ganku, bo staniecie na nich grozi wywrotka. Ja i tak wchodze do domu sucha noga z garazu, ale reszta rodziny moze miec spory problem z wejsciem do domu i chcialbym im tego oszczedzic
  14. Gierga ELITA FORUM (min. 1000)
    Gierga Zarejestrowany: 11.01.2004 Posty: 1109
    GOSIA - niestety nie było mnie w weekend na działce :*( (w ogóle w Polsce ). Ale zapraszam serdecznie na moją działeczkę

    BĘDZIE MI BARDZO MIŁO
  15. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Gierga
    GOSIA - niestety nie było mnie w weekend na działce :*( (w ogóle w Polsce ). Ale zapraszam serdecznie na moją działeczkę

    BĘDZIE MI BARDZO MIŁO
    Jasne, na pewno wpadne do siebie tez zapraszam
  16. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Witam wszystkich po długim okresie nieobecności. Cieszy mnie postęp prac i wysoka aktywność nowych. Martwi niska (oprócz naprawdę stałego Markusa) aktywność "starych" forumowiczów włącznie ze mną. Chyba tak trochę jest, że jak nabieramy doświadczenia i kończymy budowę to jakoś tak na formum się już nie wchodzi ...

    Informacyjnie dla Was - od piątku mam okna i drzwi i dom wreszcie wygląda jak dom. Produkt super, ekipa montażowa bez zastrzeżeń. Godne polecenia - firma Bracia Bertrand z Luzina, salon handlowy w Rumii z bardzo miłą panią Renatą.
  17. markus_gdynia Lider FORUM (min. 2800)
    markus_gdynia Zarejestrowany: 04.12.2002 Posty: 3534
    Cytat Napisał MarcinU
    Produkt super, ekipa montażowa bez zastrzeżeń. Godne polecenia - firma Bracia Bertrand z Luzina, salon handlowy w Rumii z bardzo miłą panią Renatą.
    A Ty jesteś pewien że Wiola tego nie czyta
  18. MarcinU ELITA FORUM (min. 1000)
    MarcinU Zarejestrowany: 07.01.2004 Posty: 1230
    Cytat Napisał markus_gdynia
    Cytat Napisał MarcinU
    Produkt super, ekipa montażowa bez zastrzeżeń. Godne polecenia - firma Bracia Bertrand z Luzina, salon handlowy w Rumii z bardzo miłą panią Renatą.
    A Ty jesteś pewien że Wiola tego nie czyta
    Bez obaw. Wiola ma dokładnie takie same zdanie w tym temacie. Jak również o bardzo miłym montażyście - panie Irku .
  19. Franciszek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Franciszek Zarejestrowany: 04.05.2005 Posty: 304
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał martag
    No to 30 m2 to na pewno nie będzie klitka Uszy do góry
    ale sam salon ma 20 tzn 3x6 plus te troche przy schodach
    Gosiu,
    kilka krótkich pytanek:
    czy w salonie będzie miejsce na stół jadalniany i na niski stół przy którym Ty i goście będziecie pijali kawę?
    czy masz w salonie kominek?
    czy salon to miejsce w którym wszyscy będą się gromadzić, oglądać telewizje, dzieci będą odrabiały lekcje a Ty będziesz chciała poczytać książkę?
    czy kuchnia będzie chociaż okresowo oddzielana ruchomymi drzwiami od pokoju (nie spodziewani goście i naczynia nie pozmywane wówczas takie drzwi są bardzo przydatne)?

    Jeżeli na wszystkie powyższe pytania odpowiesz TAK, wówczas uwazam że 20m2 to za mało a Twoje obawy są słuszne. Nie należy bać się zmian jeżeli wynikają one ze słusznych obaw. To ostatnia chwila aby coś jeszcze zmienić a nikt z nas nie jest nieomylny więc na etapie projektu architekt mógł popełnić błąd.

    Jeżeli chcesz to mogę rzucuć okiem na Twój projekt, może architekta ograniczyły jakieś ściany noiśne lub schody, może da się jeszcze coś z tym zrobić. Najlepiej abyś mi na priva przesłała zeskanowany rzut albo rysunek w formie .dwg (AutoCad) ewentualnie powiedz gdzie mam podjechać to się umówimy.


    U mnie ściany fundamentowe wykonane, piasek przywieziony i zagęszczony warstwami, wylewka posadzki na gruncie zrobiona (przed tem oczywiście ułożono rury kanalizacyjne), do środy ściany fundamentowe ocieplą styropianem i zaizolują przeciwwilgociowo.
    Od środu murują ściany nadziemia.
    Trzymajcie kciuki!

    Pozdrówki
  20. gosia@ Lider FORUM (min. 2800)
    gosia@ Zarejestrowany: 22.11.2004 Posty: 3846
    Cytat Napisał Franciszek
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał martag
    No to 30 m2 to na pewno nie będzie klitka Uszy do góry
    ale sam salon ma 20 tzn 3x6 plus te troche przy schodach
    Gosiu,
    kilka krótkich pytanek:
    czy w salonie będzie miejsce na stół jadalniany i na niski stół przy którym Ty i goście będziecie pijali kawę?
    czy masz w salonie kominek?
    czy salon to miejsce w którym wszyscy będą się gromadzić, oglądać telewizje, dzieci będą odrabiały lekcje a Ty będziesz chciała poczytać książkę?
    czy kuchnia będzie chociaż okresowo oddzielana ruchomymi drzwiami od pokoju (nie spodziewani goście i naczynia nie pozmywane wówczas takie drzwi są bardzo przydatne)?

    Jeżeli na wszystkie powyższe pytania odpowiesz TAK, wówczas uwazam że 20m2 to za mało a Twoje obawy są słuszne. Nie należy bać się zmian jeżeli wynikają one ze słusznych obaw. To ostatnia chwila aby coś jeszcze zmienić a nikt z nas nie jest nieomylny więc na etapie projektu architekt mógł popełnić błąd.

    Jeżeli chcesz to mogę rzucuć okiem na Twój projekt, może architekta ograniczyły jakieś ściany noiśne lub schody, może da się jeszcze coś z tym zrobić. Najlepiej abyś mi na priva przesłała zeskanowany rzut albo rysunek w formie .dwg (AutoCad) ewentualnie powiedz gdzie mam podjechać to się umówimy.


    U mnie ściany fundamentowe wykonane, piasek przywieziony i zagęszczony warstwami, wylewka posadzki na gruncie zrobiona (przed tem oczywiście ułożono rury kanalizacyjne), do środy ściany fundamentowe ocieplą styropianem i zaizolują przeciwwilgociowo.
    Od środu murują ściany nadziemia.
    Trzymajcie kciuki!

    Pozdrówki
    Fajnie masz, na wszystkie twoje pytania, oprócz kominka odpowiedziłam NIE mam jadalnie oddzielna, pokój do pracy, kuchnie i salon bedzie tylko do ogladania tv i siedzenia przy kominku.Pzresle ci rzuty mailem
Pokaż wyniki od 8621 do 8640 z 21872